trip-krainetrip-ukraine-dark

janice

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
13 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Käisime Jaapanis eelmine aasta ja olime seal septembri 2 viimast nädalat. Ilma poolest väga hea aeg minna. Käisime ka omal käel, aga meie suureks õnneks räägib mu õde jaapani keelt ja selles suhtes me eriti pead ei pidanud vaevama. Aga ma usun, et kõigega saab hakkama, ära muretse. Küll käte ja jalgadega ikka selgeks teeb. Meie olime põhiliselt Tokyos, aga käisime ka Hakones, Kyotos, Naras ja Hiroshimas. Me küll, kuskil rannaliival ei käinud, aga kui soovid lihtsalt veel seigelda, siis Lõuna-Korea on praamisõidu kaugusel. Kui mingeid küsimusi veel tekib, siis küsi julgelt!

Mina läksin septembris Helsingist läbi Pariisi AirFrancega. Sel ajal oli see kõige soodsam (u 8600 kr). Lennupiletid ostan tavaliselt läbi Bookinghouse.

Mina olin 16 kui ma Disneylandis käisin ja mulle väga meeldis!

Jaa muidugi võin kogemusi jagada. Ise olime nädal Keralas ja nädal Maldiividel, soovitan ka seda varianti. Kui me abikaasaga saarele jõudsime, siis me sõna otseses mõttes hüppasime rõõmust, sest me polnud kunagi taolises kohas (pean just silmas hotelli) käinud ega taolist luksust näinud. Ja helesinine vesi ja valge liiv ... Majake oli väga ilus koos oma pooleldi avatud vannitoaga. Soovitan võtta majakese lõunapoole, kuna seal randa rohkem (liivariba) kui paljudel majakestel põhjapool. Söögid on väga maitsvad (meil oli hommiku- ja õhtusöögibuffee). Teenindajad sõbralikud ja väga viisakad. Saar on muidugi romantiline ja enamajaolt seal paarikesed ongi. Mesinädalate puhul oli meil toas ka šampus ja puuviljakorv ning "complimentary dinner" A la carte restoranis. Saarel olid enamus venelased (kahjuks otsustasid ühed meie kõrval õhtul laulma hakata), aga oli ka britte ja itaallasi. Nägime raisid ja haid (reef shark). Kahjuks olid korallid surnud, niiet väga hea snorgeldamiseks see saareümbrus polnud. Saarel on tegemist küll, aga kõige jaoks on palju raha vaja. Aga seda sa ilmselt juba tead, et odav see koht pole (1,5L vesi 4,20$; päevas 1 pdl tasuta). SPA in imeilus!!! Loe tripadvisorit ja pane paika mis nõuded sul saarele või hotellile on.

:) Kell ei ole päris kindlasti võltsing. Ostetud korralikust kohast. Tahad kella näha?

Käisime NY-s novembris ning taksosõidu eest tavaliselt üle 15 dollari küll ei maksnud. Kui neljaga jagada ei tule üldse suur summa. Kellad on palju odavamad kui meil. Ostsin Michael Korsi ja DKNY kellad u. 40 dollarit kell. Meil üle 2000 krooni. Abkaasa ostis Armani kella u. 150 dollariga, mis meil maksab üle 6000 krooni! Ka autorent on väga soodne (rentisime Miamis).

Olime märtsis Royal Island Resortis. Väga ilus resort. Kui kellelgi plaanis Maldiividele minna, siis võin oma kogemustest täpsemalt rääkida.

Aitäh, ma olin vist pime. Kahjuks pole need aga Tokyosse ja ka ajaliselt on mittesobivad.

Kahjuks sel ajal, kui ma lennupileteid otsisin, taolist sooduspakkumist polnud. Kõige soodsam, mis ma leidsin oli u 18000.- Tansaaniasse ja sinna lisandusid veel Zanzibari lennupiletid. Niiet kokku ühele inimesele oleksid need maksma läinud umbes sama palju kui praegused India ja Maldiivide lennupiletid kahele inimesele kokku. India on odav riik. Tansaanias oleks aga nädal aega koos safaritega maksma läinud umbes 30000.- ühele inimesele. Kahjuks on praegu igasuguseid sooduspakkumisi mis panevad natuke südame kripeldama ja mõtlen, et oleks pidanud veits ootama.

Mina lähen Maldiividele märtsi keskel. Pean tunnistama, et olen nüüd mõned nädalad juba tööandja aega kulutanud ja endale Maldiivide hotelli otsinud. Kõige paremat infot saad Tripadvisorist. Kaalusin ka alguses Sun Island Resorti, kuna ta tundub natuke soodsam. Kuid arvan, et valin ikkagi mõne teise hotelli kuna see resort tundub natuke väsinud. Nüüd olen leidnud mitmeid hotelle, mille vahel valida (oleks rohkemgi kui rahakott lubaks:)), näiteks Filitheyo Island Resort, Kuramathi Cottage and Spa, Meeru, Kuredu, Coco Palm - Dhuni Kolhu. Kui aga, saad endale lubada luksuslikumat majutust, siis valik on tohutu.

Mina planeerin praegu pulmareisi. Algselt tahtsime minna Tansaaniasse ja Zanzibarile, kuna tahtsime, et meie kahenädalase reisi esimene pool oleks seiklusrikkam ja teine pool paradiisirannas lebotamine. Kuid pidime sellest plaanist loobuma, kuna eelarve läks liiga suureks. Nüüd mõtlesin ühendada puhkuse 1 nädal Keralas ja 1 nädal Maldiividel. Pole küll peale lennupiletite ja Maldiivide resortide midagi veel uurinud. Plaan oleks sinna minna märtsis. Ise, aga veel kahtlen kas ikka minna Keralasse, kuna olin juba nii harjunud mõttega Tansaania safaritest ja praegu ei suuda vist eriti miski seda ületada. Ja ei tea kas nädal Keralas on nii seiklusrikas. Või siis valida hoopis Sri Lanka reisi esimeseks pooleks.

Meie plaanime minna niimoodi: 1 nädal Keralas ja 1 nädal Maldiividel. Lennupiletid tuleksid kokku u. 14 000 ühele inimesele.

Palun saada mulle ka link: jaanasiidra@gmail.com Tänud!