trip-krainetrip-ukraine-dark

murike42

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

8 meeldimist
0 postitust
19 kommentaari
Viimased kommentaarid

Wifi on igas hotellis lisatasu eest olemas aga kohe üle tee asuvas Spicy kohvikus on tasuta wifi ja veel on võimalus osta wifikaart kohapealt, kas Mobinili või Vodafoni esindusest. Ei soovita seda tänavamüüjate käest osta, sest siis hind kindlalt poole rohkem. Võite ka minuga siin kohapeal ühendust võtta ja aitan meeleldi. Merike Hurghadast.

Ohh jumal küll,kuidas meedijal on võimu isegi laskumata tegelikkusesse.Hollandlane oli siin pikemat aega ja abielus moslemi naisega,seega ise ka moslem ja erinevatel andmetel oli ka mõrv mitte seotud kuidagi turismindusega. Sama teema Sweitsi abielupaariga, kes elasid juba aastaid siin omas villas ja jälle, mees oli moslemiks hakanud ja isegi enda nime muutnud moslemipäraseks. Selles loos on muidugi veel palju segast aga juttude järgi oli neil kallist antiiki jne, mis viiski selle jubeda mõrvani. Oletades, et Egiptuses elab pea 90 miljonit elanikku ja Hurghadas ca. 700 tuhat kohalikku, siis on siin kuritegevus võrreldes meie väikese riigiga, kus elab ainult ca miljon kolmsada tuhat elanikku, peaaegu nulli lähedane. Lugege meie väikese riigi mõrvadest, laste vägistamistest ja tapmistest meedias aga seda ju mujal ei räägita, sest keda huvitavad väikeriigi probleemid aga kui see juhtub Egiptuses, oops. Mina küll ei julgeks Eesti reisile minna, kui meedia samamoodi seda kajastaks. Vabandan pika jutu eest ja ootan juba õelaid kommentaare kaasmaalastelt aga seekord ei saanud kuidagi vait olla.

Tean peret, kus 2 vanemat, kaks poissi 10 ja 11 aastat ja väike laps pandi kõik ühte tuppa, nii, et kohvrite lahtipakkimiseks polnud ka ruumi ja siis küsiti 200 euri juurde peretoa eest. Lihtsalt kirjutamata reegel siin, et kallimate hotellide puhul kindlasti soodsalt ei saa, parem juba sellega arvestada. Päikest

Sentido Mamlouk Palace'i juurest on lausa Senzo Mall näha ja jahh jala saab sinna minna küll. Senzo Mallis on tõesti väga lahe, kaasaegne lõbustuspark. Algul tuleb kaart osta 50 kohalikuga (hiljem saab raha juurde osta) ja siis saab seal nii mänge mängida, kui erinevaid atraktsioone kasutada. Hinnad on alates 5 Le kuni 20 Le. Riietus ehk vanalinnas ja kohalike rajoonides on soovitavalt natuke kaetum aga kuna teie asute turistidele mõeldud piirkonnas, siis täpselt nagu ilm soosib või teile endale sobib. Suitsetamine on siin pea igalpool ok, ka avalikult tänaval, va haiglad ja mõningad kohad,kus on siis ka kirjad väljas. Laste pärast küll muretseda pole vaja, ei varastata ega osteta neid siin. Meeldivat puhkust.

Too Terts. Ma elan siin-ana aisha hena, mu pole seda susisevat s-tähte, mis seal peaks olema.

Mina soovitan tegelikult täpsne raha näpu vahel taksot kauplema hakata ja siis on tunduvalt lihtsam. Olen näiteks ka kohalikus keeles hinna kokku leppinud ja kui on suurem raha, sihtkohta jõudes olen tihti saanud vastuseks, et tal pole tagasi anda, või siis,et vot niipalju on ja rohkem pole, siis võtan raha tagasi ja annan näiteks 5 poundi, et mul ka rohkem pole ja uskuge, vahetusraha tuleb tavaliselt välja. On ka kordi olnud, kui tuli kaotusega leppida ja järgmine kord oli täpne raha taskus juba valmis.:D

Lisaksin veel, et El Gounas on linnaliinibussid 5 kohalikku, kolm erinevat liini ja linnataksod väikesed Tok Tokid, 5 kohalikku raha inimene ja viivad teid linna piires, kuhu soovite. Bussijaam asub kesklinnas Tamre Hennas. Kindlasti tasub ära käija Koptide kirikus kohapeal, sinna saab sisse peale 6 õhtul ja soovitan golfiväljakute keskel vaatetorni ka külastada, sealt avaneb pea poolele linnale fantastiline vaade. Veel on Marinas akvaarium suht teie hotelli ligidal. Päikest

Bussid El Gounast dahari ja vastupidi käivad iga 20 minuti tagant ja pilet maksab 5 kohalikku raha. Daharis on El Zahraa nimeline magusapood ja see on kõige suurema valikuga nende ketist, mis Hurghadas leida on. Reisid on vist parem ikka sealt kohapealt võtta,kuna kauguse tõttu on nii eesti, kui Hurghada kohalikel tänavafirmadel transfeer lisatasu eest, kuigi pole just kursis, mis nad seal maksavad. Päikest

Sama asi on tänavalt ostes ikka palju soodsam, 35 euri asemel saab selle 27 dollariga, mis teeb 14 euri kokkuhoidu. Ja kui veel grupiga minna, saab sellelt soodust tingida. See soovitus on muidugi julgetele ja kokkuhoidlikele inimestele.

Lastele on Antinal siirupina, hea magus ja maksab vist 4 või 5 kohalikku raha.

Kõhuhädade puhul on nii, et mida kiiremini jaole saab, seda kiirem on paranemine. Soovitan ise igaks juhuks osta Antinali tablette, mille hind on 5 kohalikku raha ja kui karbis on 2 lehte, siis 10 kohalikku raha. Kui on juba raskem juhus, siis lisaks Streptoquin tablette, mille karbi hind on ka 5 kohalikku raha. Apteeki minnes võtke täpne raha lihtsalt kätte ja siis reeglina nad ei küsi rohkem, sest arvavad, et te pole esimest korda siin reisil ja teate hinda. Kõhuhädad tulevad rohkem ikkagi kas pesemata kätest, sest katsute ukselinke jne või ikkagi kohalikku vett tarbides. Jääkuubikud on hotellides tehtud korralikust veest, ja piima-muna tooted on korralikud, kui te just kusagilt lahtist värsket piima ei osta, seda muuseas keedavad ka kohalikud enne tarvitamist.See piima ja muna jutt on suht naeruväärne. Hügeen enne kui sõrmed suhu jõuavad ja puuviljad pesta, ehk ka kohalike juures teed juues mõelda,kust see vesi on ja kas ta ikka on keedetud. Päikest.

EUR 7.73 tänase kursiga,siis tuleb ikka 20 EURi. Ja igaks juhuks teadmiseks, trahvi saab maksta ainult kohalikus rahas. Ise korra käisin vahetamas dollareid kohalike vastu. Pidin passi ühes kohas ja pileti teises kohas välja minnes hoiule andma ja sain need tagasi sisse tulles, nohh üldiselt sebimist oli palju ja närvipinget.

Kõige kasulikum on siin ikkagi kohalik raha, millega on teie ostud tunduvalt soodsamad. Tänane EURi kurss oli 7.73 ja dollar ikka 6.1.

Kohvikutes, kus pole lisatud arvele taxi, oleks sobiv ca 10 prossa jätta, või siis lihtsalt ümmardada summa, näiteks isegi ameerikas on see lausa kirjutamata reegel, kuigi meie eestlased pole eriti harjunud tippi jätma. Ja loomulikult hotellide puhul kehtib esimese päeva reegel, kui soovid superhead teenindust terve oma puhkuse nautida. Just rannas ja rannabaarides on see eriti soovitav. Ka toavahetusel, kui teile peaks sattuma ikka kehva tuba, muidu ootate mitu päeva või kolite mitu korda. Sellisel korral näiteks 10 dollarit teeb imet, ka katsetatud. Kunagi sain lausa swiidi ja ooteaeg oli ca 5 minti, kuigi, kui just aus olla ma toona andsin suts(4 korda) rohkem, kuna ei teadnud, mis oleks normaalne, sellest siis oli ka superkiire teenindus, muidu oli, et nohh homme ehk saab, kui midagi vabaneb. Siit järeldus, tuleb Trippi lugeda õigel ajal.

Suvel on tõesti natuke liiga palav siin. Oktoober, november on sügisel parimad kuud ja siis juba märts, aprill.Talvekuud on meie Eesti keskmine suvi, ainult ilma vihmata ja pilvitud, õhtud suts jahedamad aga päeval päike ja teil endilgi varjus ikka kõrvetab ja isegi nädalased puhkajad lähevad pruunidena tagasi. Mina soovitaks Albatros Jungle Aqua Parki, kuna seal oleks lapsel tegevust palju. Mul on seal mitmeid tuttavaid olnud ja nad on kiitnud, et see hotell on parim lastega puhkamiseks. Veel on head Titanic Aquapark, Sindbad Aquapark.

Jahh, see on turistiviisa kolmeks kuuks ja maksab 25 EURi sularahas, mitte 25 USD nagu siin eelnevalt väideti. Ja kehtima hakkab see samast päevast,kui see teile passi löödi. Seega arvestage, et seda liiga vara taotlema minna pole mõtet, pigem vahetult enne reisi. Päikest.

Rõõm kuulda. Saada sms kui kohal oled numbrile +2 012 264 29002, panin siia muudetud numbri, sest siin muutusid kõik kohalikud numbrid ühe numbri võrra. Eestist küll helistada või sms saab saata ka vanale numbrile aga kohapeal ei toimi. Meeldiva kohtumiseni. Merike

Kindlasti minna, Tahririle turiste nagunii ei viida ja kui midagi isegi toimub siis see turiste ei puuduta üldjuhul. Kas Hurghada on turvaline, ojaa, siin on palju turvalisem kui teil Eestis muuseas ja ka rahutuste ajal ei juhtunud meil midagi märkimisväärset,Tallinnas aprillirahutused olid palju palju hullemad ja ohtlikumad. Päikest tulijatele.