trip-krainetrip-ukraine-dark

Emme

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
6 postitust
205 kommentaari
Viimased kommentaarid

:)P Peaks vist vanamehe tagasi saatma!!!! :) Ta ei kuulu mul uhtegi gruppi!(eh! ega ma ise ka parem pole)

Tagasi teema juurde: Ma ei usu ,et seda seadust vastu voetakse. Samas paneb mind imestama, miks selline(vabandust) jabur kojutuleku seadus leiutati??

Samas...mine sa Eestit tea! Vahest pannakse piir ka kinni..et valja ei saaks!!!

Vaatasin seda webbi .http://www.meis.ee/ Seal on paar huvitavat nalja. See osa on huvitav : Remigreerumistoetusi saavad taotleda Eestis vähemalt viimased 10 aastat püsivalt elanud välismaalased, kes soovivad alaliselt elama asuda oma päritolumaale või mõnda MUUSSE RIIKI

Seega,kui ma olen elanud ule 10 aasta Aus ja tahan kolida Inglismaale ,siis ma kirjutan arve Eestile... ah??? :)(naljakad seadused Eestis)

Väljasaatmiskulude tasumine on Kodanikuhariduse ja rände üksuse all. Niisiis,kui sind saadetakse välja,siis voib seda nimetada (Kodaniku)harimiskeks!

Tagasi selle naljaks (valimis???) Eesti kodanike kojutuleku seaduse juurde tagasi.

Selles oli suure suuga lubatud,et mitte Eestis viibivatele Eesti kodanikke lastele voimaldatake Eesti keelsei koole TASUTA st. Eesti riigi rahakotist tuleva rahaga.

Mh! Ma paneks ka oma lapse nadalas korra voi rohkem keelt oppima(ega see paha teeks) ,lisaks veel tasuta. Ma ainult siin arutlen,et kas poleks parem Eestil investeerida seda raha parem oma koolidesse ja lasteaedadesse. Aus kooli opetajad/lasteaia kasvatajad tais kohaga teenvad umbes 57-60 000 aastas (puhad, pensioni fond, etc. veel lisaks tooandja st. Eesti riigi taskust)...see oleks Eesti rahas umbes 570-600 000 krooni.

Neid koole saab ju olema palju...vaga palju...

Lihtsalt siin omaette kohvi juurde arutlen.

Koik kohad on seda joru tais.

Siin on suur osa just neid inimesi,kes soovivad Eesti tolmu puhkida jalgadelt. Pikemaks voi luhemaks ajaks.

Vabandan , aga siin on koos asjalikumad inimesed,kui Delfis/Postimehes, kus iga asjast mitte huvitatud voib ropendada. Pardon! kui solvasin kusimusega kedagi.

AUSTRAALIA...joulud ja uus aasta on siin kuumeim aeg!

Noh, ma tegin ikka lopuni ja ausalt. Polegi nii paha... Viimane kord oli umbes samasugune siinpool maakera ja kohalik firma kusis natsa ule 200 kusimuse....valik vastustega...aha! See oli nali...

See siin oli piece of cake!

Ja kaerahelbeid ei saa sisse tuua...:)

Tagasisoidu raha saad poole aastaga kokku kull, kui tood saad! Samas ma soovitaskin pileti (vaba kuupaeva vahetusega) tagasi ara osta. Juhuks, kui Su poole aasta ravimitega juhtub midagi enneootmatut ja sa pead oma varusid superkiirusega soetama,siis on sul vahemalt voimalus soita tagasi( kes teab,mis rumal lugu voib juhtuda, istud kogemata otsa voi roo krahmab seljakoti ja laamendab sellega...etc.) Umbes 800 + ...ligikaudu tuhande dollari ringis hoiad kokku kuus! ...noh! kui Sa just suur party animal pole.:) Olen siin nainud kull noori poisse, kes tootavad just selleks, et siis pidu panna. Tudrukud jooksevad samas rohkem hilpude jargi. :)

http://www.msaustralia.org.au/medication-copaxone.asp Taitsa olemas. Seal on ka link hinnakirjadest...mis on JUBE kallid loomulikult turistidele,kes peavad maksma 100% ravimi hinnast valja. Aga on olemas. Veel on voimalus, et tuua kaasa ja siis seda siin kellegi juures hoida ja kaia nn. oma varusid aeg ajalt taiendamas.

Keegi ei anna sulle Aus krediitkaarti kohe. Sellega laheb Au aega. Algul avad endale savings arve,kuhu laekub sinu raha ,siis mingi aja parast pank teeb sulle ettepaneku avad krediitkaart...vaikese summa peale. Hiljem need pakutavad summad jark jargult suurenevad ,kui sa kogud endale credit history`t.

Viimast kirjutist votta naljana. Keegi ei hakka sinu krediitkaarti ara votma. Selleks pole luba. Tavaliselt on krediit kaardi limiit nagunii 5000 seega ollakse harjunud. Sul ju sula on ka taskus ja enamus ajast on tagasi lennu pilet see mis neid maha rahustab.

Ma pole veel kuulnud,et keegi oleks tagasi saadetud, pileti, sula ja krediitkaardiga taskus. Ka pole kedagi garantiini pandud, selleks et kotrollida sinu krediitkaardi maksejoulisust.

Selliseid WHV noori tuleb siia hunnikutes ja kui oled normaalne inimene ja ei hakka nometsema,siis ei juhtu sinuga midagi.

Olge tublid ja julged. XOXO

Mjah....

Lugesin siin kogu selle jora labi ja nagu ma naen, ei suutnudki keegi anda algatatud teemale vastust. Kusimused olid ju.. Kas kellelgi on kogemusi Eesti viisa taotlemisel India rahvusest isikule? Mu abikaasa, kes on Indiast pärit, on juba 2 korda viisat proovinud saada, kuid mõlemal korral on sellest keeldutud.

Mis ikka selle peale kosta..mjah!

Ma pole kull poliitik...aga ma arvan , et siin eelpool kirjutajal on oigus. Arvatavasti olid su abikaasal mingid probleemid ja ta sattus nn. must nimekirja. Naiteks mingil demonstratsioonil kaasa karjumine voi mingite ebasoovitavate plakatite / lendlehtede levitamine. Vahel pole mustal nimekirjal pohjust. Nimekiri on nimekiri... Ja kuna Eesti on nuud nn. euroopa liiduga uhes mestis,siis nad jagavad oma andmebaase. Ja abiellumine ei pruugi midagi muuta.

Kas Eestis ei ole mingit Bunnings`i http://www.bunnings.com.au/default.aspx?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_term=bunnings&utm_campaign=Bunnings%20-%20Brand tuupi kauplust.

Mul oli kunagi probleem ka vaikese telgiga...ja seal muudi veejuhtmete jagamise vahetukke-neid on iga nurga all/ja igas suuruses . Ei olnud paris see mis vaja...aga ajas asja ara! Ma ei tea,kui kasulik mu kirjatukk siinkohal oli...aga vahest mingigi idee, kui paremat pole.

Jah, eks ta ole...erand kinnitab reeglit!

:) Ma ei tednudki , et Toyotat ostukäruks nimetatakse... siinpool nimetatakse seda....k l i i t o r i k s ,nagu öeldakse * every B. has one...*(pardon! väljenduse pärast) See on väga tüüpiline ja armastatud auto siinpool, just odavuse ja kokkuhoiu pärast. Ja seepärast enamus peresid just ostab Toyota endale perre. Kui kütuse hinnad tõusid ja suured autoda hakkasid maksma palju rohkem,siis oli huvitav näha, et tänavapilt muutus. Suurte töömeeste autode arv vähenes mingi kolmandiku võrra üleöö ja võisid näda mingit suurt blokeˇi surutuna väikesesse autosse...sõitmast tööle varahommikul....ja mingi mammake sõitis suure kaubikuga poodi...autod olid lihtsalt vahetuses. Mees sõitis pilematele otstele odavamaga ja naine tassis kraami koju mehe vana töö autoga... Seega võib siinpool nimetada nüüd, et laevad on ostukärud Aus... :) IRW.

Mjah! Armanist ma pole kunagi midagi eriti arvanud...-kuigi jah! ma olen seda hullust siiatulevate Eestlaste seas kohanud. Ega ma ingel ka pole...olgem ausad... Mul on küll väike nõrkus C. Kleini pesule...- mitte ,et ma selle järgi jookseksin või kõik raha ära raiskaksin...aga kui näen vaateaknal ,siis teen paar sammu tagasi ja tavaliselt ostan endale midagi...aga ma arvan, et ühe nõrkuse võib mullegi andeks anda...eks? Pealegi see juhtub aastas paar korda max.

Olen eelpool kirjutanuga nõus, et laste kasvatamine on super tähtis asi. Ma ei tea ,kui paljud teist võivad öelda oma vanemte/ lapsepõlve pere kohta häid asju. Mina kahjuks ei saa seda teha. Minu vanemad ei olnud ei toetavad, ega ka head inimesed. Ja ma ei taha isegi hakata mõtlema, et ma peaksin nende eest hoolitsema vanaduspõlves. Kurb, aga karm tõde!

Näh! poleks pdanud sinuga nii kuri olema. Lihtsalt deprekas on peal. Minu käest küsivad juba koolilapsed ,kuidas Eestist ära minna. Kes pakub ennast armukeseks, kes palub endale meest leida. Kes lubab telgiga väljas aias elada ja kõik töö ära teha ,mis ma iganes leiutaksin...ainult, et ma võtaks kotile. Samas ma ei ütleks ,et lihttööline teenib rohkem ,kui tipptasemel spetsialist Eestis. Mul siin just läks üks pere tagasi Eestisse.Spetsialistide pere. Ma ei tea ,kui palju neil seal raha oli ,aga minu auto kohta kirtsusati nina ja öeldi, et nad Eestis sõitsid / sõidavad uhiuue Lexiusega ringi....mina aga kolistan 10 aastat vana Fordiga. Voh! Tühja sellega, ma järgime päev pesin oma autot ja suudlesin katusele. Mis siis, et vana...see on MINU OMA. 100% minu oma. Ma arvan,et inimeste maailma vaade on erinev ,kui Eestis. Ma oma webis kirjutasin kunagi 2st Eesti poisist ,kes mul ajutiselt peatusid. Nendega korterit otsides sattusime tänaval kokku ühe meie pere tuttava naisega. Hiljem tuli mul poistega sellest naisest juttu. Nad meenutasid huuli kõverdava muigega, et tal oli seljas vana seelik ja mingi pleekinud pluus. Poiste kokkuvõte oli, et ju siis on mingi kehvik. Poiste silmad läksid suureks,kui ma ütlesin, et sellel naisel on 2 maja kõige kallimas MElbourni rajoonis , ta maksab kinni oma vanuritest vanemate elaminse ja nende reisid, oma erakoolis käiava poja kulud ja et ta ei pane pükse ka jalga 170 000 dollari eest aastas. Oli huvitav vaadata, kuidas maailm on erinev. Selleks ,et saada nn. laine peale on vaja Eesti laine välja vahetada Au vastu. Veel nalju... Näiteks me saime umbes aasta eest siin naerda ühe eesti tipp spetsialisti üle. See kena mees sõitis Eestisse tagasi mingeid pere asju ajama, ja kirjutas oma lennukipiletite paberitesse mitte MR. nagu kõik normaalsed inimesed. Vaid soovides oma teaduslikku kraadi natuke toonitada,kirjutas DOCTOR. Temaga kaasasõitev eestlasest kolleeg oli imestunud. Ta püüdis küll talle auku pähe rääkida, et olla mingi füüsika matemaatika doctor kraadi omanik on küll kena, aga kui keegi lennukis sünnitama hakkab ,siis vaadatakse üle reisijate nimekiri ja leitakse sealt....DOCTOR. Seleta siis oma pooliku kehva inglise keelega, et oled VALE DOCTOR! Selliseid näiteks võiksin tuua terve hunniku. Siin Aus ei oma tähtsust,kui palju sul on raha või mis tiitel sul on. Kui sa oled normaalne inimese,siis sinuga suheldakse. Eestlased on kuidagi emotsionaalsed...liigselt ja ebaloogilised vahel....tihti... Lähtutakse ringiratast kinnitrambitud käitumismallidele. Kui asi ei kehti,mingil põhjusel, siis ollakse haavunult agressiivsed. MIs ei tule ka asjale kasuks. Arvan, et see on lapsepõlvest sisse kasvanud hirmude ja komplekside kogumik. Samas ma siinkohal ka väidan, et Eesti inimeste tähelepanu on väga kerge kallutada. Kuidas muidu saadaks teha selliseid sigadusi,kui see mis hetkel toimub... Näh! olen vist vanaks jäänud...palju lobisema hakanud... Kes iganes viitsis mu joru siinkohal kokku veerida... Ehe! Kuidas siis nüüd Eestis öeldaksegi....Päikest kuhugi... :) XOXO Emme

Ma ei saa Tervikˇu jutust mitte mõhkugi aru.

  1. Eestlased nõmadad?
    2.Tagasi-eestlased muutusid või ise ???

  2. Mis on mõeldud selle punkti all??? Haiguste ravi.Kontrollitud.

  3. Muide punkt on üldistatud!

Grand totatl. Arusaadav osa oli Emmele ainult NÕME! Siin nõme, seal nõme, elu nõme, inimesed nõmedad...jne.

Minust. Kui Eestis pakutaks mulle samat palka sama töö eest (mis siin Aus) ja samaväärset elamisvõimalust,siis ma kaaluksin loomulikult Euroopale lähemal elamist. Tühja need inimesed ja nende arvamused Eestis . Kuulujutud üldse ei kõigutaks. Kahjuks ,aga tühja kõhtu on aga raskem eirata.

Lisan soovitustele AUSTRAALIA!

YEEEEEE!

Ikka. Ega ma ju ütlegi, et Eestis kõik inimesed õnnetud on. Selleks ,et aru saada maailmast natuke suurema pildiga ,on vaja olla rohkem avatud silmaringiga ja rohkem tolerantne.

Ja muide, ka mitte kõik Eestlased (ka. need nn. super tublid -edukad ja ilusad...või oli see rikkad ja ilusad?) ei saa hakkama välismaal

Eesti konnatiik on imeline asi, eks see võta kõik tagasi. Elad seal ja nagu midagi muud ei oskagi tahta.

Kokku puutudes muude riikidega ja neis elades , hakkab tekkima hundiisu ka muude asjade ja arusaamiste järgi. Silamringi laienedes ja inimesega suheldes( erinevatest riikides ja nahavärvusega) hakkab lõpuks välja kujunema pilt ,mis esmapilgul võib nimetaga kibestumuseks.

Kibestumist või blokeeringut ,kui sellist tunnet mul enam ei ole. Kas see on halb või on hea...ma ei oska ausalt öelda.

Vahel lugedes Eesti uudiseid hakkab mul aga halb. Näitena toon selle koha,kus koolis laps kukkus näljast kokku.

Ma ei ole mingi optimist või oma mingit super arusaamst kuldsest õunast,kusagil imelises paradiisi rannikul

Ma räägin konkreetsetest asjadest ,konkreetsete faktidega, tuues elulisi näiteid.

Mh, tuli mul siinkohal meelde, kuidas ma Eestis rabasin 12 klassi kõrvalt tööd teha poolteist täiskasvanu kohta. Peale kooli ma läksin kohe vabrikusse ja sealt vahel hommikul kooli. Meil oli kartulimaa ja aed. Ja 2 suud toita ilma lasteta, tuli meil tööd teha pea 24 h. Magamiseks jäi töö ja kooli kõrvalt aega 3-4 tundi max.ja sedagi näpistades siit sealt ühistranspordis magades. Ma mäletan, et olin nii ära harjunud sellega, et bussis magades ärkasin täpselt oma peatuse ajaks ülesse. Mäletan, et ema vahel nuttis, et me sureme nälga. Mh...sattusin nüüd mälsetus radadele tallama...

Kahjuks või heaks...kes teab!

Veel. Ma tegin hetkel kiirülevaate oma maili listist ja huvi pärast sirvisin natuke inimeste nn. gruppe. Jah ...enamus on 25-45 aastat vanad edukad kõrgharidusega abielu paarid.

Minu kirjavahetus annab hetkel 38 paari,kes on emigreerunud viimane 2 aastat ja kellel on/oli minuga kirjavahtus.

16 üksikut : neist 3 alaliselt ja 13 asjutiselt siin viibivat ( kellest üks plaanib tulla alaliselt tagasi järgmise aasta jooksul,kui realiseerib Eestiga oma suhted)

Üks paar 38st läheb Eestisse tagasi(järgmise paari kuu jooksul),kuna ei pea siinsele töökonkursi turule vastu ja viisa polnud just parim neil ka.

Seega me räägime hetkel 74st parimas elueas inimesest,kes kolisid ära ainult siia ... Ja ma olen kindel, et see minu arvutus on jäämäe tilluke tipp.

Ma rääksiin siin paari päeva eest nn. Eestlasega ( ta tuli ära nüüdseks ...15-16 aastat tagasi) ja ma sain sõimata, et ma siiani tegelen eestlastega Eestst.

Näh, eks ma siin saan sõimata ja seal saan sõimata....vahest peaks minema ja laskma endale bloki PEALE panna.... topiks näpud korva ja ümiseks endale midagi nina alla õnnelikult.

Ma olen muidugi meelitatud ka komplimendist, et olen asjalik inimene ja saades hakkama eluga Eestis ..saan kakkama ka siin.

Muidugi olen ma avatud HEADE ASJADE KUULMISEST Eestist. Seega palun kirjutage on viimase 24 h. HEAD MULJED/VÕÕRALE HEA TEGEMIST siia Emmele lugeda.

PS! Muljed ei tohi sisaldada midagi ,mis on ostetud raha eest või sisaldavad midagi,mis otseselt või kaudselt kahjustab teisi olevusi või mingit materiaalse kahjumi tekitamist. Näiteks: aha! sain täna ülendust,kuna inimene kes selle ametikoha peal oli lasti lahti.

Olen avatud headele kogemustele ja muljetele Eestist.

Thanks! XOXO Emme

Noh, siinkohal ma ka võtan sõna. Kuna olen pidevas suhtluses suure ringi emigrantidega ,siis ma saan anda siinkohal mõned vastused eelpool esitatud küsimustele.

Vanusegrupp,kes lahkub Eestist: 1.Igaveseks - vanus 25-45 2. Ajutiselt töötama või ringi luusima - 18-30/33

Enamus on ilma lasteta noored abielupaarid, kes kuuluvad esimese grupi alla. Kesmine haridus on kesk-eri või kõrgem. Kesmise või üle keskmise palgaga Eestis.

Põhjus äraminemiseks? Lootusetus ja hirmud. Minu küsimusele ,mis hirmud? Hirmud,kas saad palka, mis selle rahaga saad makstud, mis edasi saab sinu ja laste elust jne.

Ebakindlus ja hirmud on üks suuremad inimeste ära ajajad.

Enne,kui hakkate vastu rääkima ja minu arvamust maha tegema. Tehke palun üks test! Minge peegli ette ja kujutage ette, et teie arvel pole mitte kopikatki raha ja teil on laps(ed). Nüüd vaadake endale peeglisse ja öelge, et homme hommikul teil pole enam tööd. Nüüd küsige endalt: MIS NÜÜD SAAB????

Kui te suudate vaadata peeglisse ja öelda endale, et ei saa aru mis probleem on? kuna riik aitab teie pere sellest ajast VABALT üle ja teil ei TEKI mingit hirmu lainet.... ...või tekib? kas süda hakkas kiiremini lööma ja kõhus oli õõnes tunne???

MIs te ütlete, et kui ma pakun teile sellst õõnsast tundest igaveseks lahti saada? Saada lahti ebakindlusest ja näha oma last naeratamas... Kas võtaksite vastu ? Jah!? ...pakkige asjad ja kolige välismaale.

Teeme veel ühe testi. Neile kellel on kooliealised lapsed. Kas te muretsete oma esimesse klassi mineva põnni pärast Eestis...läheb üksi ja tuleb üksi. On üksi kodus ja tööl olles on mis iganes hirmud teil peal. Mis ütlete, kui ma pakun teile sellst hirmust lahti saada? Lapsed on järelvaadatud ja KUNAGI üksi ei tolla ringi. Kas teie laps tuleb koolist ja teeb poole ööni koolitükke??? Kas teie omal kooliajal või teie laps on koolis solvatud õpetaja poolt? või kaasõpilaste poolt. Kas laps läheb vastu tahtmist kooli? Jah??? Mis ,kui ma pakuksin teile vastupidist? Kui laps nädalavahestusel tüütab teid ,et tahab kooli ja esmaspäeva hommikul kell 6 on juba riides ja kott seljas ja ajab teid voodist välja,et kooli saada...? Kas võtaksite sellise olukorra??? Ja koolist tulles , laps rõõmsalt teatab kui tubli ja oli ja kui palju nad igasuguseid huvitavaid asju tegid... Laps saab olla pikapäeva rühmas ja laps antakse ainult teile või teie poolt määratud isikule. Kas võtaksite südamerahu? Jah? kolige välismaale.

Ma arvan,et siinkohal ma tegin asja selgeks,oma arvamusest.

Inimesed ,kes emigreeruvad, ei tee seda ainult enda pärast. Vaadatakse ,kus saab olema parem elu nende järglastele. (Ja kahjuks selle vastu me ei saa,kuna see on geneetiline kodeering- Ellu jääda)

Kui me teeme % arvestuse inimeste eluea pikkuse, tervise ja laste arvu kohta,siis me leiame, et Eestis inimesed surevad kiiremini ja on haigemad,kui mujal maailmas. Ja see pole kliima süü, vastikut kliimat on mujalgi maailmas.

Jah on võimalik, pank võtab ainult vaheraha ! Võid saata ka Western Unionˇiga ...

Kui kindlustust ei ole, siis täie rauaga. Voodikoht haiglas on päev 3000 dollarit+ ravimid+õdede/arstide palk.