trip-krainetrip-ukraine-dark

urmas474

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisime kahepäevasel sõidul Iisreali ja Jordaaniasse. Tagasi Egiptusesse kaatriga läbi Taba piiripunkti. Sellise viisatempliga võib edasiste Egiptuse siseste reisidega jamasid tulla. Näiteks Sharmist Ras Mohamedi looduskaitsealale meid ei lastud, ning peksti tagasi, pidavat vale viisatempel olema ja kästi ekskursiooni soovi korral osta lennujaamast uus Egiptuse viisa. See kehtib ainult bussiekskursiooni korral, kaatriga ei olevat probleeme (ise ei katsetanud rohkem). Olen kuulnud, et sama jama võib oodata ka sisemiste lendudega Luxorisse ja Kairosse. Igal juhul küsige reisikorraldajalt üle.

Tänud!

Kohati küll skannitud asjade reso Fotkis jääb tiba pisikeseks, et täpselt aru saada mida pakutakse, aga osa asju on küll odavamad kui näit läbi Tez-i. Mõnel asjal paistab umbes sama hind olevat. Netis oleme ennem natuke ikka uurinud, et teaks mida tahta. Ega kõike eelkirjutatust vast ette ei jõugi võtta. Seda, et bussisõidud on paras piin võis arvata. Eks siis kohapeal on näha, mis täpselt ette võtta ja kui soojus meeldima hakkab, siis mis teiseks korraks jätta. Elutsen Haapsalus. Mis puudutab kõrbe ja jeepisid (või mingeid muid liiklusvahendeid)siis selles osas on abikaasat vähe raske ära rääkida.

Tänud! Plaan minna 12-eks päevaks. Siis on tore, kui saab kalu ka rannas olles natuke näha. Ilmselt peavad ka mingid basseinisussid jalas olema, et jalgu põhjas ära ei lõhu. Oli võimalik rannas ka lestasid laenutada? Mingi aeg tagasi, samas teemas, oli juttu mingist ehitustegevusest hotelli ümber. Kas antud tegevus käib ikka edasi ja kas segab ka? Milles uue ja vana osa erinevus seisneb? Läheme läbi Tez-i ning pidasime plaani tõesti mõned ekskursioonid läbi teha. Võimalusel käia ära Kairos ja Luxoris ning samuti Jordaanias (Petras) kui ka Jeruusalemmas. Kohapeal võib-olla veel mõned asjad, näit Moosese allikal käia, delfinaariumis, mingi 1001 öö šou ning kalu mingil viisil veel vaadata (klaaspõhjaga paat või allveelaev). Või oskad soovitada, mis lähiümbruse tegevustest veel huvitavad on? Mingitele karmidele kõrbe safaritele on mul abikaasat raske meelitada. Kui ei ole raske, saad ehk mõne eelnimetatutest ekskursiooni hindadest läbi kohapealsete tegijate siia visata. Vene keelega ei ole probleeme, seega võimalus kasutada kohapealseid teenusepakkujaid on olemas. Kuidas kohapealsete ekskursioonide eest maksmisega on, kas nad tahavad raha ette ja loodetavasti kellelgi probleeme ei olnud?

Tere

Kui just taevast pussnuge ei hakka sadama, siis ilmselt novembri alguses minek sinna hotelli. Seega küsiks hotelli kohta mõne küsimuse. Kuna abikaasa tahab tihti mingit kuuma jooki juua, siis ega hotellitoas juhtumisi veekeetjat ei olnud? Kuidas rand on (Wind Beach), kas liivase põhjaga ning on seal ka snorgeldamise võimalus olemas? Mõnes teemas on läbi jooksnud, et mujalt ostetud jooke (pudelis) ei lubatavat hotelli sisse tuua. Kas ka seal oli selliseid probleeme? Arvan, et peaks endale tervise huvides mõne sisikonda desinfitseeriva pudeli duty free'st vaatama või mõne kohaliku õlle. Ei viitsi ju koguaeg baari ka lipata, kui janu tuleb.

Tänud, kui keegi viitsib vastata.