trip-krainetrip-ukraine-dark

Tiina Laas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere kõigile, kes on käinud või plaanivad minna Sitsiiliasse ja puhkavad Citta del Mares! Käisime seal Toptoursi esinduse kaudu. Esimese avalöögi saime sellega, et muudeti lennuaega, millest meile ka eelnevalt viisakalt reisikorraldaja Ingrit teatas. Väga meeldiv. Jõudnud kenasti kohale hotelli ja saanud võtme - hakkasime varahommikul veel pimedas otsima oma maja hotelli territooriumil kus asus maja koos toaga. Õnneks oli see kõige viimane maja. Tuba oli normaalne võõrastemaja tasemega ja koristatud. Uurides asja hakkasid selguma üllatused. et kuna olime majutatud kolmekesi ühte tuppa nii nagu soovisime, siis käterätte oli vaid kahele. Lõbusad tüdrukud nagu olime viskus üks meist voodile mis lihtsalt laiali lagunes-nalja kui palju kui sul pea ja jalad koos ja kõht vastu põrandat. No vooditega juhtus üksjagu toredid lugusid, sest ju olid need tehtud sealsete väikeste sitsiillaste jaoks. Dussinurgas olnud fööni kuivati rippus ainult kahe traadi külles ja soe õhk lihtsalt ei jõudnudki fööni kuivatusosasse. Pöördusime retseptsiooni oma muredega ja nii kui niuhti olid mehed kohal kes käteräetikutega kes voodit parandamas. Fööniga ei õnnestunud neil miskit teha:).Enamikus ei räägi nad inglise keelt ja suhelda saab edukalt käte abil. Hotelli tuba oli esimesel korrusel ja vaatega kaktustesse. Aga hea asi oli see, et oma ette ja mitte nii nagu teisel või kolmandal korrusel, et kõik jagavad ühte ja sama rõdu. Kõik mis rõdul teed on kõigile näha ja kuulda, et sellest tule ka vahest väikesed ütlemised kui keegi ei saa magada või kellegi sigareti suits tuulega liigub tubadesse. Aga inimesi on erinevaid ja igaüks näeb asju oma vaatenurga alt. Pole hullu- elame edasi.

Kuna territoorium oli väga suur ja jalutamiseks mõnus, siis jalutusrajad kulgevad mäe külge mööda üles ja alla võrratus looduses. Mõeldud täies elujõus inimestele, sest palju on treppidest käimist. Ujuma sai minna otse kaljult kust viis vette metallist redel- ainult heade ujumisoskustega inimestele. Vees olevad kaljud olid väga teravad ja sellest ka hoiatati, et ei tasu lähedale ujuda - võite ennast lihtsalt kogemata veriseks kriipida. Kellele see ei sobi saab sõita hotellist bussiga eemalasuvasse randa ja seal liivas või merevees lõbusalt aega veet. Käisime korra seal rannas, aga nagu ikka on meie idanaabrid ka sinna jõudnud ja nende kultuuri arvestades tekib üksjagu ebameeldivaid hetki. Hotelli territoorim on piiratud võrkaiaga ja ühest küljest kaljuse mererannaga. Hotellis on üks suveniiri ja nipet-näpet pood, aga hinnad on võrreldes lähedalasuva linnakesega tunduvalt kallimad. Saab osta esmatarbe hilpe ja jalanõusid, aga valik on minimaalne. Territooriumil on kolm basseini kus võib ujuda ja päikest võtta. Aeg ajalt toimub ka päeval basseini ääres üksikuid ettevõtmisi puhkajatele. Baarid töötasid õhtuti minimaalselt või olid juba suletud. Toitlustamine - olime hommiku ja õhtusöögiga. Hommikul nagu ikka euroopas kahte sorti saiakesed, või, juust ja sink. Kohv oli kohalik sigurikohva ja teede valik oli üks ja ainuke. Muidugi võis juua mahla ja mõnel hommikul ka krõbinaid. Sööma minna tuleb võimalikult vara, sest muidu on kõik juba lõppenud. Õhtusöögid on väga rikkalikud ja suure valikuga. On liha, kala, pastaroead, kartulid, ertinevaid salateid ja magustoiduks puuvilju ja torti. Kuna tegemist on "rootsi lauaga", siis ikka nii, et kes ees see mees ja viimastele jälle ei jätku. Maja veinidest valisime punase veini mis oli üllatavalt normaalse naitsega. Õhtuti laulis üks kohalik Huanito oma laule, aga kui oled seda sunnitud kuulama 7 õhtul järjest, siis on mõtekam selleks ajaks miskit muud välja mõelda- kas või oma rõdul kaarte mängida. Lapsed- nendele pakuti kohapeal üht-teist lapsehoidmisteenuse egiidi all, aga kuna sellel perioodil oli lapsi vähe, siis käidi nendega ujumas ja tantsiti. Kahjuks ei olnud ühtegi liivakasti kus lapsed mängida saaksid ega ühtegi ronilat. Kärus olevate laste emadel ja isadel oli üksjagu koormav lapsi kärutada mäest üles ja alla, sest kõrguste vahed olid suht suured. Tunnen nedele südamest kaasa, sest see pole ju puhkus kui pead oma lapsukesi füüsilise jõu abil edasi liigutama. Olid hotellil ka oma koerad -kes valvasid territooriumile saabunud "Oma inimesi"- hästi sõbralikud. Õhtu varjus ilmusid välja imearmsad kekod - kes tulid uudistama oma maja uusi asukaid.

Ekskurisoonid mis kohapeal pakutakse on head ja sujuvad suhteliselt kiires tempos, sest maanteed enamuses on kiirteed ja teeremondid olid peaaegu lõppenud. Võimalus on hotellist minna ka kõrvalasuvasse linnakesse sisseoste tegema, sest hotellist viib sinna buss. Ei ole kaugel ka saare pealinn Palermo, sest 35 kilomeetrit ei ole pikk maa. Ringreise tasub teha nii palju kui aega ja rahakott võimaldab, sest saare erinevad piirkonnad on väga erinevad ja iga linn oma näoga. Tasub vaatamist. Ja kui vähegi võimalik siis ikka Etnal ära käija ja ikka nii kõrgele kui võimalik on, sest see on seda elamust väärt. Meil vedas kohaliku reisikorraldaja Maega, kes nagu tellis ilusa ilma Etnale sõiduks ja elamus tõeliselt vägev. Nüüd ka veidi kurvemast asjast, et me Egiptuse kaudu tagasi pidime lendama ja sellega tegema ühe täiendava vahemaanudmise ning et lennuaja pikkus venis oli kurb. Sellest ei räägitud meile väljalennates muud kui et tagasijõudmiune ei ole mitte 12.30 vaid 13.30 ja vahemaandumisest mitte sõnagi. Sisemine vaist ainult teavitas, et kui teiosed sama lennuga läksid edasi Egiptusse siis ilmselt meie ka. See ei ole ju tsarterreis kui on vahemaandumised?!: Info selle kohta saime teada alles reedel, kui küsisime, et mis kellast tuleb hotellist lahkuda. Öösel kell 1.30 üles, kell 2.00 bussile ja 4.30 lennukile - vahemaanumine Aleksandrias ja siis Tallinn kell 13.50. Võiks kokku võtta ,et isegi suht hea tervisega inimesele jätab see mõneks päevaks väsinud tunde, mis siis et puhkuselt tulek. Kõige kurnavam oli see lastele. Kui olete otsustanud puhata Citta del Mares ja olete eelnevalt vaadanud läbi lühivideo hotelli kohta mis näib suhteliselt ahvatlev, siis kohapel selgub kurb tõsiasi, et olete küll looduskaunis kohas kuid tsivilisatsioonist eraldatud ja jala pole sealt kuhugu minna.

Kõike kaunist oma reiskaaslastele ja ehk kohtume mõnel teiselgi reisil, sest maailm on suur ja veel palju meile avastamata kohti. Tervitused ka Maele Sitsiiliasse! Tiina