eveli206

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
38 kommentaari

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Tere! Kas keegi on piiril kahenädalase viisa taotlemisel ette näidanud lahkumispiletitena bussipileteid? Plaan on sõita maadmööda Surathanist Phnom Penhi. (Pileteid ei ole veel täpselt uurinud - kas üldse võimalik netist ette ära osta...)

Air Asiaga pilet odav, kuid pagasi eest tuli juurde maksta - lubatud oli vaid 15 kg. Paar sada krooni tuli juurde. Nii et seda tasub ka alati enne uurida... Lendasin Krabi-Bangkok.

Soovitan KLMist vaadata. www.klm.com

Igaks juhuks lisan, et lendasin KLMiga (Tallinn-Amsterdam-Bangkok).

Jah, sain Tallinna check-inist Amsterdami lennujaama kaardi ja pardakaardi ka ja värava numbri sain enda mäletamist mööda ka.

Ise sõitsin samamoodi novembri keskel. Pabistasin ka, et aega liiga vähe, aga jõudis väga ilusti selle ajaga õigesse väravasse. Jalgadele tuleb valu anda ja silmad lahti hoida. Tallinnast läks pagas otse Bangkoki loomulikult. Tallinnast sain Amsterdami lennujaama kaardi ja sealse pardakaardi, värava numbri samuti. Viidad on lennujaamas väga suured ja värava leidmine väga loogiline. Viitadel on kirjas ka väravatesse kõndimiseks kuluv aeg. Ilusat reisi! Tahaks ka tagasi :)

Kui ühe lennufirmaga lendad, ei ole muret ja aeg on ka piisav ümberistumiseks. Pagas saadetakse tavaliselt otse sihtkohta ja alguskohast saab tavaliselt kätte ka mõlema lennu pardapiletid. Ilusat reisi, tulin nädal tagasi Taist ja tahaks tagasi :)

Sain täna hommikul passi kätte ja seda tänu Eesti Posti vastutulelikkusele. Eile käisin peapostkontoris ja jäi kokkulepe, et helistatakse kohalikust kontorist, kui kiri sorteerides leitakse. Nii saingi täna hommikul kõne ja võisin kirjale järele joosta. Kergendus oli suur... Aga jah, eks teinekord olen targem. Ei arvanud, et nad selle lihtpostina saadavad. Aga õnneks pass käes ja ehk saab täna magadagi.

Mul on nüüd selline olukord, et peaksin sõitma kolmapäeva pärastlõunal, aga passi ei ole veel Helsingist kätte saanud. Saatkond pani selle teele neljapäeva õhtul. Täna käisin postimajas uurimas kui kaugel kiri on, kuid kirjast ei mingit jälge - teada on ainult see, et kiri on Soomest välja läinud laupäeva öösel. Pika uurimise peale selgus, et saatkond pani selle tavakirjana teele, isegi mitte lennupostiga, rääkimata tähitud kirjast. Nüüd närvid väga, väga läbi - aega on ainult poolteist päeva. Pean ettevalmistusi tegema ja asjad ära pakkima - istun kohvri otsas ja ootan passi. Ülimalt ebameeldiv olukord.

Ei jõua ka enam oodata :) Ootan veel passi Helsingist, tean et viisa olemas.

Tallinnast läbi Amsterdami Bangkokki ja sealt Samuile, kuuks ajaks. Sõitma hakkan kolmapäeval. Kuidas ja kuhu ise?

Olen ka esimest korda järgmisel nädalal minemas. Niisiis kui viisa olemas, ei küsita piiril raha näha?

Kui panen ümbrikusse kõik vajaliku, kas juurde peab kirjutama ka kaaskirja, mida soovin?

Sain ka piletid kätte ja meilile...piletinumber olemas ja puha. Ise sinna ei helistanud, vaid sõber, kes töötab SASis, pakkus abi ja helistas - ma ei tea siis, mida ta neile täpselt ütles, igaljuhul pilet oli kohe meilis. :)

Novot, imelik. Aga võibolla vahe siis selles, et minu 5 päeva pole veel möödas, sul oli vist juba kaheksas päev pärast ülekannet? Aga kas sul oli probleeme viitenumbri sobivusega? Ise tegin ülekande Swedbangist, kus viitenumber kirjutati selgituse reale, sest õigesse kohta kirjutades ei olnud võimalik makset sooritada... Sellepärast pabistangi eriti.

Oih, läksin nüüd siis veel vaatama, aga ei ole mul lõpus seda kirjas, et tegu e-piletiga(printida hetkel ei saa... kas printides tekkis see märge sinna juurde?). Kas Sul on olemas ticket nr? Mul on see koht tühi (lõpus).

:))) Ma kebin ka suht rahulikult.

Reisik suurima..., ole hea ja anna teada, kui pileti saad või muud selgust. Plaanin hommikul sinna jälle helistada.

Nii, tegin nii nagu jd ütles ja tõesti, tundub, et on confirmed (piletite taga: booking status: confirmed). Huh, kas nüüd võin kergendatult hingata? Aga viisataotluse juurde ikkagi piletit vaja, prindin sama lehe lihtsalt välja...? Tahaks ikka seda e-piletit ka.

Mul on närvid täiesti püsti, sest reis ostetud 19. novembriks ja enne veel vaja jõuda Tai viisa taotleda. Homme helistan sinna uuesti igaljuhul. Õnneks raha on läinud, kuid piletist pole midagi. Küll aga sain ka kohe broneeringu kinnituse ja vajaliku numbri. Nii hädasti oleks juba pilet vaja kätte saada...Väga ebameeldiv... Kas teil oli ka viitenumbri sobivusega probleeme?

Juhtus selline tore asi, et leidsin täna soodsa pakkumise KLMist (www.klm.com) - kuuks ajaks 10800 kr, sõit novembri keskel. Maksmisel tekkis probleem küll ebastandardse viitenumbriga, kuid nüüd lähipäevil selgub, kas saan piletid ilusti meilile.

Jah, mõtlesin isegi, et ilmselt eelmine koht siis. Aitäh.

Kui turistiviisat taotleda, kas siis automaatselt antakse ühekordse sisenemisega viisa? Kui soovida mitmekordse sisenemisega, kas peab eraldi soovi avaldama või kuidas see käib?

Huvitav, kas töötutele ikka antakse viisat? Olen õnnelik koondatu.