trip-krainetrip-ukraine-dark

infinito

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mul on hea meel lugeda nii mitme inimese soovitusi :) Aitäh kõigile!

Londosin oleks tegelikult mul tasuta öömaja olemas, kuid eks seal ole teisigi väljaminekuid ka veel jah, sul on õigus tsheburashka.

Kontrollisin siis asjad järgi.

22.novembril: Riia-London Stansted Ryanair (jõuab Londonisse 18.20) pileti lõplik hind on 39 LVL (858 EEK) (mis sisaldab ka 20kg pagasi check ini, mis maksab juba ise pool lennupiletist-18 LVL, heh)

165 EEKu bussipilet (simpleexpress) Tallinn-Riia, kogusumma siis 1023 EEKu.

Nii et kahjuks hinnavõitu siit küll ei tulnud kui võrrelda üleval oleva: "Kui mõlemal lennul vahetada 20. novembri peale, siis: Easyjetil 31 euri (485 EEK)+ Airasial 30 naela (570 EEK)= Kokku 1055 EEKu ning Easyjet jõuab tol päeval Londonisse 19:10 ja Airasia alustab sõitu 23:00."

Reisitõrkekindlustust aga plaanis teha pole. Ma pole sellist asja nagu kunagi “harrastanud”, pole minu jaoks siiamaani (ptui-ptui-ptui) ennast õigustanud see lisaväljaminek.

Hinna suhtes tundub olevat ikkagi kõige soodsam variant hetkel jah mõlema kuupäeva vahetamine 20.novembri peale ning palvetada, et easyjet hiljaks ei jääks. Igaljuhul, homme õhtul teen siis lõpliku otsuse. Ehk tuleb kuskilt veelgi parem variant välja.

Eks see õppetund jääb mulle eluks ajaks meelde, heh. Soovitus teistele: ärge ostke mitu üksteisest sõltuvat lennupiletit korraga, konditsioonis, mil väsimus on väga suur ja silmad udused :)

Tänud kõigile vastamise eest :)

Air Asia piletitel kuupäeva muutmine maksab 30 GBP (570 EEK).

20.nov lendab 23.00 21.nov lendab 23.00 22.nov lendab 23.00 23.nov ei lenda midagi 24.nov lendab 23.00

Easyjetil vahetada lend 21.nov peale, maksab 70 euri ja jõuab 21.20 Londonisse. Easyjetil vahetada lend 20. nov peale, maksab 31 euri ja jõuab 19.10 Londonisse.

Kui mõlemal lennul vahetada 20. novembri peale, siis: Easyjetil 31 euri (485 EEK)+ Airasial 30 naela (570 EEK)= Kokku 1055 EEKu ning Easyjet jõuab tol päeval Londonisse 19:10 ja Airasia alustab sõitu 23:00.

Theburashka sõnul ei tohiks see ikkagi garanteerida mulle 100%liselt siingi puhul, et AirAsia peale jõuan, sest Easyjetile meeldib hilineda, heh.

Veider.

Adams, see link, mis andsid: http://www.thaiconsul-uk.com/downloads-and-visas.aspx

Seal on 2 faili, mis tuleb avada Wordiga:

Ab STANDARD VISA APPLICATION PACK -see on tavaline viisa taotlus Ad ADDITIONAL PACK FOR NON-IMMIGRANT "O" VISA -see on see, kuhu peab kirjutama Tai aadressi ja ülemise viisa taotlusega kaasa panema.

Ära peab tegema ühe aasta viisa puhul mõlemad taotlused, sest esimene fail ütleb järgmist:

"Please use our Standard Visa Application Pack and include with it one of the following:

a) "Letter confirming staying with family/friend living in Thailand (see page 2/4)"

ning seal family/friend confirmation lehel ongi read, et: "I, inimese nimi, hereby request the Royal Thai Consulate at Hull to issue a Non-Immigrant Category “O” Single / Multiple Entry Visa to me so that I can stay with family/friends in Thailand who live at the following address:...."
ja siis siia peab panema Tai aadressi :)

Sa tegid sama viisa maikuus? Kuidas Sul sellist asja ei olnud? :D Sul koopiat ei jäänud endale oma viisataotlusest?

Hmmm, kui ma nüüd tähelepanelikult vaatan, siis antud viisa kodulehel on dokumendi taga kirjas kuupäev 03/06/2010, mis äkki tähendab, et alates sellest kuupäevast alles rakendus selline eeskiri, et peab Tai aadressi lisama. Oeh. Üks võimalus oleks ehk mingi motelli aadress sinna panna aga kui nad aadressi järgi kontrollivad, siis on suht jama selle viisa saamisega.

Aga jah, äkki palun, adams, vaatad korra neid kahte faili, et kas tuleb midagi tuttavat ette?

Aitäh, ja vabandust, et tüütan nii palju selles viisa küsimuses.

Aitäh, adams, selle huvitava mõtte eest! Aastane viisa lahendaks igasugused viisaprobleemid.

Vaatasin seal kodukal ringi ja sain aru, et aastase viisa saaks "Non-Immigrant "O" Visat" taodeldes + siis tavaline visa application pack, mille kogutasu on one entry puhul 45 £ ja multiple entry puhul 100 £ + postikulu. Olen kindel, et siseneksin Taisse rohkem kui üks kord, nii et multiple entry on vajalik. Sama summa eest saaks aga mitu Airasia lennupiletit kõrvalasuvatesse riikidess, hmmm, peab asja kaaluma...

Sain aru ka, et seda viisat saab taodelda kolmel juhul: "To visit family/friends living in Thailand, to work as a volunteer for a recognised charity or to visit as UK Pensioner."

Inglismaa aadressi vast leiaksin mingi tutvuse kaudu. Suuremaks probleemiks saab olema aga eelmise lõigu jutt. Kõige lihtsam vist on "visit family/friends" variant, mille puhul taotlus küsib Taimaal elava inimese aadressi. Aga mul küll keegi tutvusringkonnas Taimaal ei ela :)

Adams, mis variandiga Sina siis selle viisa said?

Aitäh vastuste eest :)

Mcneelson tõi nüüd sisse huvitava teistlaadse info. Vaatasin siis easyjet+airasia üheotsa pileteid Novembri lõpus ja skeem Tallinn-London-Kuala Lumpur on 5100 EEKu. See on mu meelest hea hind kui arvestada, et Tallinnast on minek ka. Ka kahe lennu vaheline aeg 2h on ideaalne.

Sellega läks nüüd kaalukauss jälle üheotsa pileti poole. Lihtsalt selguse mõttes:

*Osta ühe otse pilet Kuala Lumpurisse

*Teha 2x sisenemisega Tai viisa Helsinki saatkonnas ennem. Kuigi nad nõuavad edasi-tagasi piletit, siis kirjutada kaasa kirja, miks 2x sisenemisega viisat vaja on ja lootma jääda sellele, et nad need viisad tõepoolest väljastavad. Kas tõesti siis selline jutt näiteks läheb läbi, et "soovin 2x viisat, kuna plaanin Taisse siseneda läbi Malaysia ning tagasi sõites Euroopasse u 7 kuu pärast soovin samuti läbi Tai minna Malaysiasse"? Kas sel juhul peab Malaysiast Taisse lennukiga sisenema? On keegi veel muidu niimoodi teinud?

Lihtsalt on veider lugeda reegleid Tai viisa saamiseks Helsinkist, et on vaja edasi-tagasi KINNITATUD piletid http://www.estravel.ee/static/services/visa/conditions/viisatingimused.php?country=th

Ja järgmiselt leheküljelt lugeda järgmist infot, mis vist vastab mu küsimusele "kas Taisse peab sisenema lennukiga?": http://www2.thaiembassy.fi/index.php/en/visaservices/tourist-visas

Required documents: "5. A copy of airline ticket or e-ticket.(air ticket paid in full). If you wish to obtain 2 or 3 entries, please note that you must show all full paid flight tickets entering Thailand for every entry. If you have only one flight ticket entering Thailand for one time, we will issue only one/single entry visa for you. "

Saatkond teeb küll reegleid aga samas kui ära seletada kuidagi, siis saab reeglitest mööda? :D

"Pigem teed viisad kuskil saatkonnas ette (60päeva) ning edasisõidu piletit nõudes saad natukene kohapeal planeerides endale airasiaga või mõne muu firmaga vajaliku otsa osta." - et Tais olles osta edasisõidupilet? Ma saan aru, et kui Taisse siseneda Helsinkist saadud viisaga, siis nad mingit edasimineku piletit ei nõua...

Vabandust, et pikalt kirjutasin, lihtsalt mul tekitab veidikene segadust see. Pikk tööpäev on samuti selja taga :)

Aitäh, adams, vastuse eest :)

OK, tundub, et siis Tai puhul peaks ikkagi tagasisõidupileti ostma. Selge.

Tai puhul peaks kindlasti Helsingist viisa tellima jah, olen nõus. Õnneks on aga see nüüd viimaste uudiste kohaselt jälle tasuta. Ja see 6 kuu viisa tundub olevat samuti mõistlik, siis ei pea muretsema kohal olles viisa pärast. Olen lugenud liiga palju jutte juba teiste viisaõudusunenägudest. Nagu ma aru saan, siis alloleva jutu põhjal saaks sellega 3 korda siseneda riiki:

"2- ja 3-kordse sisenemisega turismiviisad väljastatakse alates välja andmise kuupäevast kuni kuueks kuuks, Tais saab viibida pärast iga sisenemist kuni 60 päeva." http://www.estravel.ee/static/services/visa/conditions/viisatingimused.php?country=th

On kellelgi veel mingeid mõtteid/soovitusi/kommentaare? :)

Ei tea, kas näiteks ülal kirjeldatud KLMi Bangkoki edasi-tagasi pakkumisest soodsamaid variante ka on sinna piirkonda? Proovisin küll erinevate lennufirmade otsingumootoreid ja erinevaid linnasid/maid aga tundub, et see on parim taoline pakkumine. Näiteks Helsingi-Hongkong edasitagasi on 9900 EEKu aga noh sealt vaja ju ka edasi liigelda Vietnami poole ja mind isiklikult Hongkongi metropol väga ei köida.

Kas teistel on ka probleeme selle koduka piletisüsteemiga?

Valin selle kampaania raames Departure country ükskõik mis riigi ning siis "Buy now" tuleb error: "Due to technical difficulties, your request cannot be processed at this time. Please try again later. (ref: D640648F 08111139)"

Ja niimoodi on mitu korda.

Omaan tundub tõesti lahe mõte olevat muidu. Eks siis hoian silma peal kolmel kohal nüüd: India, Dubai, Omaan :)

Marokos samuti käidud ning sellised riigid väga huvi ei paku enam jah. Tuneesia peaks olema sarnane. Dubaid olen ise ka mõelnud veidi kuigi see on tõesti kallim. Hoian siiski silma peal lennupiletitel sinna kanti. Omaan pole mul mõttessegi tulnud aga aitäh soovituse eest. Hakkan seda samuti uurima.

Seda ma täitsa usun jah, et 2 krooni pärast ülalmainitud riikides tingida ei saa :)

Travel IN kodukat vaatasin mõned päevad tagasi ka. Kas see Goa kohta käiv "Ainult lend 9990.- (ERIHINNAD 9.11.-24.11)" pole mitte reisimisperiood? Saatsin muidu igaks juhuks pakkumise soovi neile ära.

Nagu kasutaja "isaac" jutust aru saan, siis Indiasse nii odavalt enam vast ei saa jah. Kas aga oleks mingi "soe ja eksootiline" riik, mida oleks võimalik selles hinnaklassis saada? Lähemal asetsevad Kanaarisaared ja Egiptus on läbi käidud ja mulle need väga ei meeldinud.

Aitäh selle lingi eest! Jõulud on tõesti väga busy aeg aga olen kuulnud väidet, et sel ajal on väga tähtis päevaga täppi panna, et normaalne hind saada lennupiletitele. Näiteks 23.dets on suht mõttetu hinna pärast sõita aga 19. ja 20. dets peaks paremad olema. Sinu antud link aga mainis, et on mõttetu sõitu alustada vahemikul 18-26. detsember. Ma pigem usun selle lingi juttu tegelikult rohkem. Kahjuks mulle aga teised kuupäevad reisimiseks ei sobi just töö pärast, nii et ootan veel soovitusi ja kasulikku infot :) Nagu seal lehel ka kirjas, siis suurema tõenäosusega saaksin parema pakkumise vist väljalennuga Saksamaalt...