trip-krainetrip-ukraine-dark

Mavish

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
28 kommentaari
Viimased kommentaarid

Piinatakse jah, eriti selles Ovda lennuajaamas.

Mul passis pilt on kus ma olen blond, aga nüüd on tumedad juuksed. Ja passi kontrollis mingit probleemi ei tekkinud. Olen juba mitu korda Türgis käinud ja ka Atatürk lennujaamas ja Antalya lennujaamas. Kõik on korras. Ära muretse!

Kui ma olen Turkish Airlane'iga lendanud ja vahe oli väike, kohe lennukist välja minnes mind võeti eraldi transfeer bussi peale ja viidi teise terminali. Aega see võttis umbes 10 min.

Olen mitu korda niivisi käinud. Jõuad väga ilusti. Ja isegi piisavalt vabu aega jääb. Atatürk on jah, suur lennujaam, aga sellega väga lihtne. Ja normaalse sammuga ümber astumine välislendude terminalist siselendude term-sse sul võtab aega max 5-10 minutit.

Ma olen ostnud 3-5 liiri eest. Paar korda isegi 2 liiriga. Ja need pakkid on väga suured, umbes kolm korda suurem, kui Eestis müüakse.

Atatürk lennujaamas on ka metroo olemas. Istuge rongi peale, maksab kas või 1,25 või 1,75 liiri. Sõitke lõppeatuseni. Aega läheb umbes 45 min. Sealt väga kergelt saate jalgsi Sultan Ahmet ja AiaSofia mošeede juurde, vana linna saate vaadata. Sultan Ahmeti tänaval on mitu-mitu igasugust hotelle ja hosteleid. Et valida ja ilma enne bronnimiseta saate ööbimiskoha leida. Soovitan ka Taksimmi minna. Küsige kohalike inimeste käest kuidas sinna saab. Aega jalutamiseks teil on piisavalt.

Eelmine aasta olen oktoober-november Antalyas elanud. Päeval oli palav, üle 30 kraadi. Peale 15 kella järsku külmenes ja kell 17 oli juba pime. Öösiti külm. Ilmad vihmased ja tuulised mõnikord olid. Aga kõik see ei tähenda, et ka sel aastal tuleb sama ilm.

Tänud, et nii huvitavalt ja põhjalikult jutustasite! Mul endal plaan Iisraili lennata detsembris. Ja suur soov külastada Jeruusalemma ja Petrasse sõit. Et olete märginud, kui kallid eksursioonid sinna on ja mida saaksite auto rentimisest rääkida?

Jah, jah, jah. Muljeta, palun.

Oskab ka keegi vastata, kui palju maksavad kohalikust reisibüroost ekskursioonid Petrasse ja Jeruusalemma?

Ma lendan 3. detsembril Eilatisse. Olen juba hottelli ära bronninud.

Väga tahaks, et keegi, kes käiks seal ära, kirjutaks oma muljedest.

"Kudas saab lennujaamast Bodrumi hotellidesse? Kui ei ole reis ostetud reisibüroost, siis ilmselt transfeerbussi peale ei lubata. Kas olams bussiliin? Hotellil oma transport?"

Ma arvan et Te võite julgelt küsida kaasa tulla transfeerbussiga. Ma olen nii Antalya lennujaamast Kemeresse sõitnud. Andsin giidile natuke raha ja mind võeti kaasa. Kui bussis on vabad kohad, võivad küll kaasa võtta.

Enamikutes bensukates kaardiga maksta ei saa. Et pidage seda meeles. Ja kindlasti makske liiridega. Ja seal pole automaat bensukaid, kütust valavad töötajad, ennem on vaja öelda kui palju liitreid on vaja ja maksate raha ka neile. Kemeris võib veel rahulikult sõita, aga Antalyas juba...hmm, paari sõnadega: reegleid keegi ei jälgi. Kemeris on hästi palju "rent a cars". Käige neid ennem kõik läbi. Ja kindlasti kaubelge.

Ma ei sooviks sulle riskida tulema kella 10:30 - ks. Sest keegi ju ei tea, kuidas liiklusega läheb Riia kesklinnas. Võid ka hiljaks jääda... oli juba selline juhtum.

Aga kas otse reisibüroos küsida ei saa või? Sealt kindlasti vastavat teile.

Aasias peaks terve allee olema igasuguseid rõivapoodi.

Kõige odavam riideshoppamiskoht on Laleli tänaval. Aga seal te leiate ainult fake tooteid.

Ma olen lendanud AirBaltic´uga. Ümberistumine Riias. Veel otse Riiast lendab Turkish Airlains. Pileteid saate bronnida http://www.thy.com/

Siit Tallinnast pileteid Airbaltic´ule olen ostnud reisibüroos "Berger reisid" ja "Kaleva Travel".

Nendel väga tihti soodukaid võib leida.

Antalyas suur kaubanduskeskus Migros... "55 Migros" vist... Seal on normaalne kaup fikseeritud hindadega ja pluss allahidlused võivd head olla.

1 usd = 1,5 liire 1 euro = 2,08 liire

Liire votke. Ja palju Liire. Koige mugavam on nendega maksta. Olen Kemeris praegu ja ühtegi Eurot pole kasutanud, ainult Liire.

Täna Antalyas vihm sajab. Aga sellega ikka palav. Ja sõbrad Kemerist räägivad, et ilm on parem kui eelmisel aastal. Ise lähen kahe nädala pärast Kemerisse.

Eelmine aasta olin Kemeris kesk aprillist mai lõpuni. Aprillis kogu aeg ei sadanud. Päeval oli päike, et päevitasin ja isegi ujusin. Jahe ilm oli küll, eriti öösel! Brrr! Mai algusest ilm muutus paremaks. Ja ise kohalikud olid šokis, et selline "jahe" ilm oli aprillis, sest et tavaliselt on piisavalt palav sel ajal!

!

Trip.ee soovitab kasutada vähem punkte oma tekstis!