trip-krainetrip-ukraine-dark

Tripp01

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
2 postitust
7 kommentaari

Olen seiklushimuline naisterahvas, kellele meeldib maalima avastada läbi looduse ja kultuuri võõrastele maadele reisides.

Ma armastan aktiivset puhkust, mitte rannas vedelemist (mida võib pika puhkuse jooksul küll paaril päeval teha) ning päevade aktiivset täitmist hommikust hilisõhtuni. Vahepeal muidugi puhke ja söögipausid ka. Ja ma koostan reisiplaani üldjuhul enne reisi, et mitte jätta asju juhuse hooleks ning mitte kaotada koha peal väljamõtlemisega aega. Kui muidugi tuleb midagi põnevat vahele, millest enne teadlik ei olnud, siis olen kindlasti avatud ka uutele ideedele. Peaasi, et ei oleks niisama aja surnuks löömist.

Ühtlasi eelistan ma ööbida kohalike juures, et ehedat eluolu kogeda ja saada infot otse allikast, mitte ainult reisiraamatutest. Kohalikud on hästi leitavad CouchSurfing ja Airbnb abiga.

Kuna ma olen mitmed reisid ka üksinda teinud, siis olen üsna iseseisev. Seega pole minu jaoks probleemiks, et kui mina soovin sihtkohas teha ühte asja ja minu kaaslane teist, siis me neid ka eraldi teeme. Ootan sarnast suhtumist ka oma reisikaaslas(t)elt. Kuid ringreisi puhul punktist A punkti B liikumine võiks olla kordineeritud ja kooskõlastatud.

Ja üks asi veel, ma ei ole shoppaja tüüpi. Seega reisil nt riidepoodidesse ma väga ei satu, ainult siis, kui aega vaja parajaks teha. Eelistan aja ja raha kulutada pigem vaatamisväärsuste peale.

Viimased kommentaarid

Need kuupäevad said imelikul kujul kirja, seega pidasin silmas reisi, mis jääks vahemikku: 22.07 - 05.08.2017

to LiisuMai (ja teised)

nagu ma olen aru saanud, siis ilm on seal väga muutlik ja midagi prognoosida eelnevate aastate põhjal mõttetu. Väidetavalt isegi vahetult ennustatud ilmateade ei pruugi reaalsusega kokku minna.

Kuigi mul veel Camino kogemused puuduvad, siis soovitaksin Sul lisaks muule tränale, mida ei tasu üleliia vedada, võtta kaasa õhuke fliis, vihmakindel jope ja vihmakeep e poncho. Goretex matkasaapad oleksid tõenäoliselt ka abiks.

Ise asun teele suhteliselt kuumal ajal (august/sept) ning paljud soovitavad Goretex saabastest loobuda ja midagi kergemat jala otsa pista, siis ma otsustasin ikkagi saabaste kasuks. Kuna teepind on ebaühtlane ning jala väljaväänamise võimalus suht reaalne, ei hakka ma vaid sandaalide võtmisega riskima.

Olulised on igal juhul head, sissekäidud jalanõud ja korralikud, mitmekihilised matkasokid.

Buen Camino! :)

Olen ise augustis minemas Barcelonasse Girona lennujaama kaudu. Ma mõtlesin kasutada bussi, mis läheb otse lennujaamast Estacion del Nord'i Barcelonas, kuid mille pilet maksab 16€ üks ots, edasi-tagasi 25€. Siin paar inimest mainisid, et läksid Riudellots'ist lennujaama 4 km jala. Sama hästi võiks lennujaamast Riudellots'i minna jala. Aga kui hästi see tee jalgsi minnes leitav on? Ehk kui kerge on kohale jõuda või tee peal ära eksida?

Tere Getter,

tere tulemast klubisse! :) Mina asun ka teele augustis, täpsemalt 29. augusti varahommikul, aga teen algust Prantsuse teelt Astorgast. Kust Sina plaanid alustada ja millal? Võib olla me kuskil kohtume ;)

Egle

Tere,
ma lähen ka varsti Türki. Mul on pigem see küsimus, et kui palju seda raha peab nädalaks kaasas olema, kui mingit nänni Türgist osta ei kavatse ja tahaks miinimumiga läbi ajada? Kas 100€ oleks piisav? Tänud vastajatele!

Olen ise Gruusiasse suvel minemas. Tore kuulda, et positiivsed mälestused. Motomees, kas sa oskaksid ehk selle toreda mehe kontakte jagada, kes Teid seal ringi sõidutas? Kasutaks ise ka hea meelega soodsat võimalust. Tänud!