trip-krainetrip-ukraine-dark

katlin5

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kas rada on märgistatud kuidagi või peab ainult kaardile ja kompassile lootma? Plaanime minna detsembri lõpu poole. Eelmine talv sai käidud Urho Kekkose rahvuspargis suusamatkal seega väike kogemus olemas. Küsisin ka Oulanka looduskeskusest raja läbimise kohta, sealt soovitati matkata pigem kevadtalvel, et siis on saaniga rajad sisse sõidetud (mingil osal rajast)jne. Seetõttu tekkisid väiksed kahtlused, et mis seal siis on. Kas oskad veel mingeid soovitusi anda?

Käisime Madeiral oktoobri keskel omal käel ning jõudsime saarele ühe päevaga, mõningad tunnid tuli veeta lennujaamas. Laupäeva hommikul Tallinnast 7.45 lennuk Gatwick`i ja samast lennujaamast 16.25 TAP Portugal Madeirale ning tagasi sai samuti ühe päevaga. Lennupiletite muretsemisel oli abiks reisibüroo Estair.

Tänud priit103-le põhjaliku reisikirja eest. Olime Madeiral 13.10.2008-24.10.2008 omal käel. Ööbisime ka Mira Solis, väga hea asukohaga ning tore pererahvas. Ilmaga vedas, päike paistis iga päev, sooja +24C. Esialgne plaan oli saarele ring peale teha jalgsi matkates ööbimisega telgis ning vajadusel kasutada edasi liikumiseks liinibussi. Kuna oli olemas eelnevalt Madeira kaart (mis sai ostetud Helsingist), kuhu oli peale märgitud ametlik telkimisala ja metsamajad ning ka kõrgus mõõdud, siis ei olnud muretsemiseks põhjust. Neljandal päeval sai selgeks, et telgi püsti panemiseks vajaliku ala leidmine oli suht problemaatiline (va telkimisala ja metsamajad), need kes käinud teavad millest jutt käib ning kõrgusmõõte oleks pidanud kodus ikkagi tõsisemalt võtma. Teisel reisi nädalal rentisime auto edasi liikumiseks. Seekersite poolt pakutavad levada matkad ja tuurid on täiesti võimalik iseseisvalt läbida. Meil sai läbitud kogu saar risti-rästi, huvitavamad kohad: Porto Moniz; Santana - seal on saart tutvustav teemapark; Ponta de Sao Lorenco; Pico do Ruivo - kõrgeim mäetipp; pühapäeva hommik linnakeses Faial, kus loeti jumalasõna benetikti kiriku rõdult; Ribeiro Frio, kus öösel temperatuur langes arvatavasti nulli lähedale; tegelikult kogu saar on võrratu ja uskumatu.