lin

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kõik oleneb sellest palju sul aega on. Ma esimese hetkega mõtlen, et tuled lennujaamast Londonisse sisse (Victoria rongi- ja bussijaam) ning sealt ehk bussiga Leeds'i. Rongid on üldjuhul päris kallid, buss natsa odavam. Endal on v'äga hea kogemus sellise "odavbussifirmaga" nagu Megabus (www.megabus.com), ühest maa otsast teise võib saada lausa 5-10 naelaga.

Vaata, Meeli, sinu esimeses postituses pole sõnakestki, kes on programmi korraldaja (Esimene lausegi sul: "Kes teab Gap Yeari, kui usaldatavad nad on..."), oled märkinud ainult programmi nime (samasugust nime võib oma programmile anda ka seitsesada muud firmat). Sellepärast mulle tunduski, et sa vist ei tea, et Gap Year on üldtermin, mitte firma ńimi. Üldjuhul on reegel, et mida rohkem infot ise kirjutad, seda konkreetsemad vastused tulevad. Samas ei ole mõtet lihtsalt kodulehelt programmi ümber copy-paste´ida, anna link (esimeses postituses seda polnud), sest kodulehe välimus jms võib ka palju firma kohta öelda. Üldiselt on taolised programmitutvustused nagunii ülivõrdes, aga korraldaja nimetab ennast parimaks Ühendriikide turul (mulle tundusid nad küll usaldusväärsed). Viimaks, kui raha on, miks mitte !

Vaata, asi on vist ikka nii, et Complete gap year on programmi nimi, sul aga ei ole märgitud kes on organisaator ja kust sa selle tutvustuse said, seega ei oska ju keegi midagi täpsemalt sulle ak vastata. Gap Year´i eestikeelne vaste oleks "vaheaasta" või "vaba aasta" ehk see aasta mis jääb tavaliselt peale keskkooli ja enne ülikooli vms. Gap Year on seega laialtlevinud termin, umbes nagu puhkusereis või seljakotirändur jne. Toksisin selle Complete Gap Year ka guuglisse ja sealt tuli ikka mitmeid sellise PROGRAMMI pakkujaid, seega ei oska ka kommenteerida millisele neist sa nüüd täpsemalt tutvustust soovid.

Ma mõistan, et vastukaja võis sind häirida, aga sellise küsimuse peale tõesti ei oskagi midagi normaalset öelda. Esiteks saab siin olla ainult kaks varianti - tasub / ei tasu (mis sa sellest ikka targemaks saad). Samas kelle vaatepunktist ja mis need sinu kriteeriumid on, mis ühe reisi tasuvaks teeks? Mina ütlen, et ei tasu minna, sina ei lähegi ja jääd võibolla elu parimast nädalavahetusest ilma.... (Üleüldse kuidas saab reisimise kohta küsida kas tasub? Eriti veel oma Eestimaa ja tema saarte kohta ???? Ilmselge, et ju tasub minna!!) Kui sul on mitme koha vahel valida, siis küsigi nii - mõtlesin see, see või see. Siis oskavad inimesed ju rohkem soovitada ja oma kogemustest rääkida ning sul parem otsustada. Seetõttu oli minu konkreetne kommentaar selline nagu ta oli. Kõik oleneb ju sellest mida sa otsid. Minule kumas küsimuse sõnastusest läbi selline toon nagu Sa ei viitsikski hästi minna ja sellise suhtumisega jah pigem ei tasu...

Seikleja ? Ma ei tea, mis seiklused sind küll selleni on viinud, et taolise kirjatükiga maha said...Soovitaks siis, jäta seiklemine ja hakka elama. Paljud eelnevad kommentaarid on juba selgelt väljendanud seda, mis mõtted minulegi pähe kargasid. Üks küsimus siiski - mis see Tallinn sinu juttu puutub, et see märksõnades ära toodud? "Sama nagu eestis ei inimöiguse löhnagi" - küsiks, et MISASJA ??? Sa üldse tead, mis inimõigused on? Sa ikka oled kursis, et maailmas on hetkel päris mitu riiki, kus toimub reaalne, konkreetne ja üleüldine inimõiguste rikkumine.. sinu jutt on umbes taoline, et näe, tulid ja võtsid mu pulgakommi ära. Kas sa selle eest ei oska tänulik olla, et sul on olnud üldse võimalus nii mitmes riigis reisida ja töötada ja sa oled veel võimeline oma "eluunistust" püüdma. "Kui keegi vöiks anda nöu kuhu vöiks panna kuulutusi, töö ja mehe leidmiseks? - No anna kannatust, samas paistab, et plaan on konkreetne :)

Sellise suhtumisega pigem ei tasu!

Kõik oleneb sellest, mida näha soovite. Kõige üldisemalt saaks öelda nii, et lõuna on turistikas (palju punaseks kõrbenud britte), samas on seal ilusad rannad jne. PÕhjas on Douro jõe kallastel imekena, aga see rada viib juba sisemaale. Kui aega 10 päeva, siis võiks sõita Lissaboni ümbruses ning mööda rannikut (natuke Lissabonist üles ja siis jälle alla). Portugalis on ka väga hea ja tihe kämpingute süsteem, ostke kohapealt mingi kaart - lihtsalt vabas loodduses oma suva järgi telkimine ei ole soovitatav. Päris kindel ei ole, aga võib ilmselt sekeldusi kaasa tuua.

Väga vahvad pildid! Veel ägedam oleks mingeid kommentaare ühe või teise pildi juures lugeda. Tekkiski küsimus ühe kohta - nimelt Antigua failis oli mitmeid eeldatavalt turu pilte, kus suurtes kottides müüdi arvatavalt igasugu ube jms. Aga ühe pildi peal oli nende kottide sisu kohe eriti erksavärviline, mis see võis olla ?? Pealkirjas viide pildile...

Esimesel ööl vist ei aita, aga muidu ostke mingist bensukast spetsiaalne kämpingute raamat/buklett/reisijuht (ilmselt on kogu riiki kattev ja ka eraldi piirkondi katvaid raamatuid). Siis saab seigelda vabalt. Üldiselt seal lõunapool on see kämpinguvärk hästi populaarne ning võrgustik hea.

no hea mõte on ta igaljuhul. Rannaga on asi nii, et mööda Douro jõe kallast patseerides jõuad välja ilusale esplanaadile, mida mööda saab ookeaniäärset jalutuskäiku nautida. Kuigi sa võid näha liivast randa ning päevitavaid inimesi ning vees sulistavaid lapsi, siis päris kindlasti ei soovita seal ennast vette kasta. Linna vahetus läheduses on vesi äärmiselt must ja ohtlik sinu nahale ja tervisele (mida kaugemale sõidad, seda parem). Kui aga sõita rongi, bussi vms umbes tunnikese nii ühele kui teiselepoole Portot saab juba nii randa kui vett nautida (viimane siis aastaringselt päris külm). Vila Nova de Gaia, Espinho, Povoa de Varzim jne. Rongi(metroo)ühendus erinevate kohtadega on väga hea ja mugav, pealegi annab tunnike mõnusat rongisõitu hea võimaluse ümbrust uurida. Mina soovitaks küll siiski linnas ööbida ja siis oma äranägemise järgi selliseid päevaseid reise väljapoole teha. Kui sa aga tahad konkreetselt päike-liiv-rand menüüd, siis peaks võtma suuna lõunapoole Farosse. Ise pole käinud, aga mulje on jäänud selline, et see põhiline (ja loomulikult kõige rahvastatum) kuurortide kant. Mina soovitaks küll minna, teha on seal nii mõndagi. Ja tegelikult sobib rongiga seigelda ka sisemaale. Mulle jättis väga sügava mulje pikk rongisõit mööda Douro jõe kallast. Võidki näiteks sõita tunnikese poolteist, siis mingis suvalises linnakeses kohvi teha ja tagasi sõita ning ongi päev sisustatud.

Telk telgiks. Ma arvan, et need on hoopis vaiad, mida sa kabiini võtta ei tohi. Seega pead ilmselt nagunii juba vaiade pärast telgi pagasina ära registreerima.