suksu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ei soovita Estravelit. Seal ei saa paljude reiside eest üldse kinkekaardiga maksta. Mul endal on sel põhjusel kaardid kätte jäänud.

Aasta tagasi sõitsime Bangkokist Hua-Hini taksoga 2500 bahti eest, tagasi saime 1800-ga. Oleks ka 1500-ga saanud, aga vajasime suure pagasi tõttu pic-up autot, mis oli kallim. Lennujaamas ära võta taksot teenindus-lauast, vaid pea läbirääkimisi otse taksojuhtidega ja mida kaugemal välisuksest, seda parem.

Tänava ääres taksopeatused on kohalike ekskursioonide pakkumisi täis kleebitud. Fotod ja hinnad kenasti juures. Küsi suvalise taksojuhi käest, kui miski huvitab. Sa ei pea kohe seda esimest pakkumist võtma. Võid järgmisest kohast veel küsida. Üldjuhul annab hinda maha kaubelda. Tuk-tukke on kahte sorti - ühed, mis sõidavad kindlat marsruuti pidi ja teevad peatusi sõitjate soovide kohaselt. Seal on hind nina pealt 10 ja öösiti 15 bahti ja teised, mis toimetavad nagu taksod, et lepid marsruudi ja hinna kokku-(seal, üldjuhul, hind ninade arvust ei sõltu ja alla 100 bahti ei viitsi juht kärule hääli sisse lüüa, olgu vahemaa nii lühike kui tahes). Nendega peab hinna suhtes kõvasti kauplema ja kindlasti ENNE peale minemist. Kena puhkust!

Plaanin trippi Riosse. Palun, kas saaksin konkreetset infot hinnataseme kohta seal! Mis maksab metroopilet, mis bussisõit, korralik praad keskmise hinnatasemega söögikohas ja kasvõi Bigmac või Coca-Cola? Ja kas korteri või maja uurimine interneti kaudu on turvaline? Oskab keegi soovitada mõnda head saiti, kus seda teha?

Olen käinud Tenerifel novembri keskel. Sooja oli päeval 26 - 30 kraadi. Ühel ööl tuli ka paduvihma, kuid päev oli jälle ilus. Minna tasub igal juhul. Tuttavad käisid detsembris ja nende jutu järgi olid ka siis umbes samasugused ilmad. Normaalse hinnaga on seal näiteks SPARi ja veel ühe kohaliku keti, mille nimi praegu ei meenu, supermarketid. Hinnad tiba kallimad kui Eestis, kohalik õlu isegi odavam (samas ka kehvem). Väiksemates poodides kipuvad hinnad ikka kõvasti kallimad olema.