alfista

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kui tahate Istria poolsaarele minna, siis Zambratijas võib soojalt soovitada apartementi  nimega Hedra: 2-6 magamiskohta, fantastiline merevaade, 60 eurikut päev, 600 m kaugusel liivasest mererannast. Pererahvas on ülimalt lahke ja räägib väga head inglise keelt.

Värsked teeuudised Poolast, 2019. aasta augusti viimase nädala seisuga. Varssavi ja Piotrków Trybunalski vaheline tee (S8) on muidu korras, aga mõlemas suunas on umbes 25 km "teetöid", kus kehtib piirang 60 km/h. Lõuna (õieti edela) poole sõites on vahepeal küll üks rida kinni, aga mingeid töid ei õnnestunud kummalgi suunal märgata. 60 asemel sõidetakse pigem 90-100 km/h.Piotrków Trybunalski ja Częstochowa vahel (A1) valitseb täielik hullumaja. Kogu liiklus on kokku surutud ühe teepoole kolmele kitsale rajale ja arvestada tuleb meeletu ajakaoga. Sisuliselt kaevatakse vana tee üles ja ehitatakse algusest peale uuesti. Tööd on alles algusjärgus. Üks teepool peaks valmima 2021. aasta lõpuks, teine 2022. aasta lõpuks. Siis saab seal olema kolm sõidurada kummaski suunas.Praegu läks lõuna suunas sõit enam-vähem, aga põhja poole sõites kulus pärast Częstochowat esimese umbes 25 km läbimiseks poolteist tundi, pärast mida ma otsustasin keerata paremale, paralleelselt jooksvale teele nr 91. See on üsna heas korras ja liiklust polnud samuti palju, nii et tasus ära, ehkki ohtrad asulatest läbisõidud võtavad hoogu maha.Częstochowast lõuna pool on valmis saanud A1 uus lõik, mis viib otse Katowice ringteele. Probleem on selles, et lõuna poole sõitjaid selle tee olemasolust ei teavitata. Kes tahab, võib Częstochowa äärelinnast teeotsa üles otsida, isegi Google Maps on sellest teadlik. Lõuna poolt tulles on Katowice külje all veidrad viidad, mis väidavad, et uut teejuppi mööda saab  Częstochowasse, aga mitte Łódźi. Igatahes tasub end A1 peal hoida niikaua, kui teed jagub, sest seal lubatakse liikuda 140 km/h ja liiklus on hõre. A1 osaks oleva Częstochowa ringtee ehitus on sellises järgus, et peaks vastavalt plaanile veel tänavu valmis saama.

Ma lugesin jah, aga ikka mõtlesin Bialystoki peale. Et äkki on veel parem või nii... Aga pesakastidega olen hästi tuttav. Need tegid Wroclawi kaudu Prahasse sõitmise tõeliseks piinaks

Kas keegi on hiljuti mööda E67 läbi Bialystoki Varssavi poole liikunud? Või tasub ikka vana head moodi mööda 61 läbi Lomža minna ja alles Ostrow Mazis 67 peale kobida? ViaMichelin soovitab E67, aga ma neid mesilinnukesi ei julge alati uskuda. Sõit toimub ilmselt neljapäeva öösel vastu reedet.

Leidsin lõpuks booking.com kaudu Bari lähedale Sammichele di Barisse hotelli Esperia, 35 eurot öö. Hotell polnud muidugi suurem asi. Kuna hooaeg on ammu möödas, siis oli külastajaid vähe ja maja üsna kõle. Aga selle raha eest pole mõtet ka vinguda, pealegi maksis kontinentaalne hommikusöök ainult 3 eurot.

oli alternatiivparklas 12 päeva 30 latti ehk 660 krooni. Teeb 55 krooni päev.

nii läbi linna sõita mitut marsruuti mööda kui ka mööda ringteed. Tipptunnil läbi linna on muidugi tüütu, aga ega ringteel veokate vahel ukerdades parem pole, 23 km asemel tuleb läbida 71. Tartu kesklinnast Riia lennujaama ette läheb 3,5 tundi, st 5 tundi enne lennuki väljumist oleks tervislik liikuma hakata. Hetkel ma ei tea, kas kuskil on ka teeremonte, seda võiks enne uurida. Tipptundidel on kõige hullemad kohad Daugava sillad. Õnneks on nii, et enamasti minnakse lennukile hommikul ja tullakse õhtul. See tähendab, et liigutakse üldisele liiklusvoolule vastu ja edasi saab suhteliselt kiiresti. Riiast õhtul Tartu poole välja sõites on kõige hullem koht Jugla ristmik linna idapiiril. Õnneks on selle ümberehitus nüüd vist enam-vähem valmis ja viimane kord sujus liiklus varasemaga võrreldes juba päris hästi. Linnas näitavad märgid lennujaama peale juba alates sissesõidust, neid järgides jõuab üsna hõlpsalt kohale.

Kui enne lennujaama Lukoili tankla juurest vaskule keerata ja siis kohe paremale hoida, jõuad varsti Siemensi kirjaga majani. Maja jääb vasakule, aga paremal on parkla. See on küljega "pärisparkla" vastas ja näeb üsna niru välja, aga töötab.

Olen EBG, aga vist mitte piisavalt :-((

Vihastasin end just äsja SASi peale roheliseks. Ja mitte esimest korda. Üritasin oma Eurobonuse punktide eest Itaaliasse hotelli reserveerida. Aga nagu kõigil eelmistel kordadel, sain vastuseks "Kahjuks ei ole Teie soovitud kuupäevadel punktide eest ööbimist pakkuda." Milles viga? Kas mul on alati valed kuupäevad? Või valed hotellid? Või on see võimalus üldse ainult teoreetiline? Kas keegi on proovinud?

Otsisin omale hostelsclub.com kaudu Barisse või Foggiasse odavat öömaja, aga vastused olid enamasti kolme- või neljatärnihotellid. Kuidas siis ikkagi hostelit/motelli/b&b sinna kanti leida?