madu

Reisisell, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
 

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

aga Prantsusmaal Eesti hindadega siiski ei leia :P. Kellele on 60 EEK kohvitassi eest normaalne, kellele kallis, eks see ole rahakoti paksuse küsimus. Ent kui meil saab normaalse kohvi 15-20 krooni eest ja seal(Prantsusmaal)kroonidesse arvutatult c 60 eest, siis võib ikka öelda küll, et 3x kallim on. Sama hinnasuhe oli kõigil toiduainetel. Praad, mis Tallinnas, näiteks Energia kohvikus, maksab 50 - 60.-, on Prantsusmaal 130-180 krooni. Meie kulutasime seal nädalaga pea sama summa, mille Eestis kuuga.

Just saabusime lennuga, mil Kopenhaagenis vahemaandumine. Meil oli lendude vahe 45 min ja aega jäi ülegi. Kopenhaagenis on väga mõnus lennujaam ja kõik toimib loogiliselt. Kuna pagasiga ei pea ise toimetama ega turvakontrolli uuesti läbima, ei kulu ühest terminalist teise minekule kuigipalju aega.

Ei ole ainult Pariis kallis, Prantsusmaa on üldse kallis, igal pool, vähemalt minusuguse, õpetaja palgal olija jaoks. Pilet Eiffelisse näiteks maksab 12EUR, mis meie neljaliikmelisele perele läks 720 EEKu maksma. Vaade ja elamus loomulikult väärisid hinda :) Mõõdukas lõunasöök tänavakohvikus oli 9-12 EURi, näiteks kana friikartulitega, mis on ikka mitu korda kallim samalaadsest Tallinnas + veel jook kõrvale. Meil oli see-eest odav öömaja- Formula 1 keti öömajades saab kolmekesi näiteks 30 EURiga öö veeta kolmeses toas ja tingimused olid normaalsed, muidugi mitte luksuslikud. Transpordile kulub ka omajagu. Riided olid küll enam-vähem samas hinnaklassis, aga söök-jook ikka märgatavlt kallim. Taksoga tasub sõita, kui on rohkem kui üks inimene, samas meie pidime neljanda sõitja eest lisatasu maksma. Kõigil taksojuhtidel oli koht enda kõrval pudi-padi täis. Lisatasu 4.reisija arvelt tuli meile üllatusena, aga seda järgisid nad kõik.