velka

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kolmas Prantsuse firma Accor sooduskett on Ibis. Hinnalt Saksas ca Formula1 - 30EUR, Etap - 40EUR, Ibis - 50EUR. F1 - WC/dush koridoris, Etap - WC/dush toas, Ibis lisab sinna veel konditsioneeri. Etapiga samas 40EUR hinnaklassis on ka kett B&B. NB! Kui veidi ette tellida, on Ibis ja Etap tihti 10-15 EUR odavamad - seda näeb nende kodulehel.

Hea koht väga odavaid ööbimisi otsida on http://www.hotelformule1.com/. See on prantslaste kett, aga nende saidilt leiab ka Saksa Formule-d üles. Tuba maksab seal 28-30 eurot, toas on kolm voodit. Probleem on, et reception töötab vaid teatud tundidel hommikul-õhtul. Uksel on kaardilugejaga lukk, kui teil on hotell weebis broneeritud, saate oma krediitkaardiga automaadist sissepääsukoodi nii välisuksele kui oma tuppa. WC on koridoris, ACd pole, aga elab üle.

Tip, ei ole päris nii. See on vastavas (ja väga suures osas ülejäänud direktiivides) selgelt märgitud. Antud juhul on direktiivis märge, et "kohalik" seadusandlus saab direktiivi muuta vaid tarbijale soodsamas suunas - millega meil tegemist ei ole. Rohkem vabadust jätab direktiiv liikmesriikidele force majeure olukorras juba välismaal viibijate kulude katmise osas. Siin oli Eestil mänguruumi ja võeti vastu see 50:50 otsus.

Ka on sealsamas kirjas, et EL ja kohaliku seaduse erinevuse korral on ülimuslik EU seadus.

Enda poolt: müümata reis on nagu müümata pirukas. Kui olete näiteks USAst auto tellinud, kas lepiksite, kui diiler teataks, et teie auto tuleb mootorita, kuna neid vedanud veok jäi vulkaanipurske ajal laava alla? EL tegeleb turismialase seadusandluse uuendamisega, sest paketireiside kõrvale ilmub aina enam "tailored" reise, mille puhul korraldaja tellib tõepoolest just konkreetse kliendi jaoks hotelle, pileteid ja muud - teeb palju tööd konkreetse kliendi heaks. Aga klassikaline paketireis on masstoodang, kus konkreetse sõitjaga seonduv "ettevalmistustöö" piirdub nimede trükkimisega lennupileti jaoks.

To Tip & ranc:

Probleem selles ongi, et mainitud euroseadused on KOHUSUSLIKUD kõigile EL liikmesriikidele. Seal on ka märge, et kohaliku seadusandlusega võib neid vaid tarbijale soodsamas suunas täiendada.

Lõbusat lugemist: Eurodirektiiv paketireiside kohta. Ära jäetud reisi puhul tuleb tagastada KOGU makstud rahasumma,"ettenägematu vääramatu jõud" muudab asja vaid niipalju, et kaob õigus täiendavalt rikutud puhkuse eest kompensatsiooni nõuda. Muide, direktiiv on kohustuslik kõigile EL liikmeile ning selle ja kohaliku seaduse konflikti puhul on ülimuslik EL seadus. Peaks Eesti euroopa Liitu astuma?

Paketireise reguleeriv EU direktiiv: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:31990L0314:EN:HTML EU direktiiv (90/314/EEC) (31990L0314)

  1. If the consumer withdraws from the contract pursuant to paragraph 5, or if, for whatever cause, other than the fault of the consumer, the organizer cancels the package before the agreed date of departure, the consumer shall be entitled: (a) either to take a substitute package of equivalent or higher quality where the organizer and/or retailer is able to offer him such a substitute. If the replacement package offered is of lower quality, the organizer shall refund the difference in price to the consumer; (b) or to be repaid as soon as possible all sums paid by him under the contract. In such a case, he shall be entitled, if appropriate, to be compensated by either the organizer or the retailer, whichever the relevant Member State's law requires, for non-performance of the contract, except where: (i) cancellation is on the grounds that the number of persons enrolled for the package is less than the minimum number required and the consumer is informed of the cancellation, in writing, within the period indicated in the package description; or (ii) cancellation, excluding overbooking, is for reasons of force majeure, i.e. unusual and unforeseeable circumstances beyond the control of the party by whom it is pleaded, the consequences of which could not have been avoided even if all due care had been exercised.

Direktiivi selgitus: http://ec.europa.eu/consumers/rights/travel/factsPTD_en.htm

  1. Cancellation or change of contract terms If any of the essential elements of the package (such as the price) agreed in the contract is changed or if the organiser cancels the package, the consumer has the right to withdraw from the contract and get a full refund. Alternatively, s/he may accept a substitute package. If the substitute is of lower quality than the original one, s/he is entitled to receive the price difference. If the package is cancelled by the organiser, the consumer may also have the right to compensation in addition to the full refund (with some exceptions, e.g. if the package was cancelled due to a force majeure situation).

Aitäh, jään siis ootama. Mul on navide vastu ka ametiga seotud huvi (olen ajakirjanik) ja selle asja teadjaid on Eestis väga napilt.

Tere, mure selline, et seisab jõude üks Blaupunkt Travelpilot 300. Sees ainult Lääne-Euroopa, aga kuna tegu Win CE 5.0 asjaga on netis neid, kes usuvad, et saab seal muudki (näit igo8) jooksma panna. Võib see tõsi olla? Ja kas võiksin otse teie poole pöörduda? Minu aadress vellokala ÄTT hot.ee

Tervitades,

Vello