laarup

Reisisell, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Aja saab ilusti ära sisustada.Soovitan oma kogemusest Mtskheta, kuhu saab Tbilisist ühistranspordiga ja mis on selline poole päeva ettevõtmine. Lisaks terveks päevaks võib huvi korral sõita Uplistsikhe koobaslinna http://en.wikipedia.org/wiki/Uplistsikhe. Tbilisist Marshutkaga Gorisse ja sealt taksoga edasi. Kuhu iganes soovite minna ning soovite kasutada taksot siis Didube jaamas leidub ohtralt variante aga ärge unustage tingida. Reisibüroo varianti mina ei kasutaks sest kui vene keel suus on palju põnevam marshutkade ja taksodega reisida. Taksodega tingimine on muidugi omaette teema, aga võtke vabalt ja asi laabub.Lisaks sellele on Tbilisis paar asjalikku muuseumi ning saate külastada kuumavee terme, erinevaid kirikuid, Führeri residentsile läheneda nii lähedale kui saab jne.Seega have fun!

Sellel avaneb võimalus liituda meie reisiseltskonnaga:

Maratoni -ja matkareis teisel pool Polaarjoont marsruudil Põhja-Soome, Põhja-Rootsi, Lofoodid, Põhja-Norra. Reisi toimumisaeg on 11-20 juuni. Start on 11.06 hommikul laevaga Helsingisse ja sealt edasi autoga Rovaniemisse, kus 12 juunil toimub Rovaniemi Santa Claus Marathon. Seejärel on kavas matk rootsi kõrgeimale mäele Kebnekaisele.Kui Kebnekaise kandis matkatud suundume paariks päevaks Lofootide saarestikule.Reisi viimane sihtpunkt on Tromso, kus joostakse 19 juunil Midnight Sun Marathon.Reisil saab näha ja kogeda ehedat, karget ja fantastilist Põhjala loodust ning need, kes maratone ei jookse saavad tutvuda Lapimaa pealinna Rovaniemiga ning kauni Tromso linnaga, mida kutsutakse ka Põhjala Pariisiks. Tagasi Tallinna saabume kas 20 juuni hilisõhtul või 21 juuni hommikul. Kuna enamuse ajast ööbime telgis ja valmistame kaasavõetud toite ning jagame võrdselt kütuseraha, siis tuleb eelarve vägagi soodne (kütuserahale lisanduvad ainult laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn ning paar ööbimist kämpingus). Kellel aega ja tahtmist nädalake unustamatuid elamusi saada, siis palun võtke ühendust aadressil Lauri.Monvelt at mail.ee või helistage 52 04 575. NB! See pole mingi äriprojekt vaid mõnus viibimine metsikus Põhjalas.

Sinna läksin nii, et kõigepealt bussiga Corrientes nimelisse linna, seal oli 3 tunnine paus ja siis edasi bussiga Corrientes - Mercedes. Mercedes oli selline mõnus väikelinn, mis turistidest suht puutumata ja sellise mõnusa rahuliku tempoga elati seal. Mercedeses oli ka palju poode, kust sai osta erinevaid nahast tehtud esemeid (kotid, saapad jne), suveniire jne ning soovitaks kingitused osta just sealt, mitte mingitest suurtest turistikeskustest. Hinnad on odavamad ja toetad kohalikke. Nüüd aga asjast endast. Talitasin Lonely planeti järgi ja Mercedeses ööbisin Esteros Ibera hostelis. Sealtkaudu sai ka osta minibussi pileti Colonia Carlos Pellegrini külasse, mis on ca 100 kilti sõitu mööda kruusateed (3h ja hind 30 peesot). Mercedeses saad bronnida ka hosteli Carlos Pellegrinis. Kui ajaga kitsas võid bronnida hosteli Mercedeses, kui aega on siis ma soovitan otsida hostel kohapeal ise. Majutuskohti on rohkem kui LP välja pakub ning siis saad ise valida, mida tahad. Kohapealt on 2-3 teenusepakkujat, kes korraldavad paadireise laguunil.Omapead kõndides on Ibera looduspargi keskuse juurest paar lühikest matkarada.Küla on ise väike ja rohkem kui paar päeva pole seal midagi teha.LP kiidab seda kui ühte parimat looduseimetlemise paika Lõuna-Ameerikas.Kas ta just parim on,jääb igaühe enda otsustada.Arvan,et kui pühendada piisavalt aega näeb näit Amazonase vihmametsades rohkem ja huvitavamaid loomi. Samas on Iberas kõik käe-jala juures ning kaimaneid,ahve ja kapibaarasid jalutab ringi igal pool.Ibera oleks kokkuvõttes just selline sihtpunkt nendele,kes tahavad natuke teistmoodi Argentiinat näha ning eelistavad rohkem turismivabasid paiku.

Minu soovitus Argentiina siseseks liikumiseks oleks bussid.Ise sõitsin pikad otsad öösiti, mis aitas aega kokku hoida ning bussid on mugavad ja graafikud tihedad.Bussifirma valisin alati väljumise kellaaegade järgi ning ei pettunud üheski. Parim marsruut oleks Buenos Aires-Iguazu. Peale Iguazut bussiga Iguazu-Corrientes ja Corrientes-Mercedes.Ning siis Mercedes-Carlos Pellegrini ja tagasi Carlos Pellegrini-Mercedes-Buenos Aires. Võid ka kõigepealt minna Buenos Aires Mercedes ja sealt siis peale Iberad edasi Iguazusse.Kui soovid lennata, siis soovitan näit teha üks ots BA ja Iguazu vahel lennukiga.

Kui keegi veel infi soovib sellel teemal, siis proovin vastata.

Igaljuhul Argentiina on lahe riik, kus reisimine lihtne, kohalikud toredad ja suurt peavalu planeerimisega ei tohiks endale tekitada:)

Lauri