Siberihunt

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

9 meeldimist
2 postitust
35 kommentaari
Viimased kommentaarid

No neid ikka jagub, meie majutuskohas anti mingid spiraalid, mida põletasime nagu viirukeid:))) lisaks lasti tuppa ka mingit dihlofossi sarnast aerosooli. Aga õhtusöögi ajal ikka kippusid sunnikud laua all näpistama!

Jumala pärast, ei ürita ma midagi tõestada ja veel vähem ei taha seda imelist saart, kuidagi maha teha, lihtsalt tuleb ka selliseks asjaks valmis olla. Balil on nii palju imelist loodust, templid,riisiterrassid, mida vihmaperioodil reostunud rannajoon ei puutu. Ka ei puuduta see video neid imelisi inimesi, keda te seal kohtate. Meie ka, algul kohkusime, aga need 7 päeva põhja Balil, mis ma oma kolme lapsega veetsin, olid ühed parimad päevad maisest elust! Bali lihtsalt on midagi, mida peab kogema:)

Lisan siia ka Põhja-Balil Lovina rannas jalutamise käigus salvestatud kaadrid.

Lihtsalt infoks neile, kes rannapuhkust planeerivad.

Kui kihk minna, siis tuleb seda teha. Parem kahetseda tehtut, kui seda, et miski jäi tegemata. Mina läksin Siberisse. Tasuta vagunid olid Tapalt ja Tallinnast pool sajandit varem lahkunud ja seepärast tuli rongi-lennupiletid ise osta. Esimene peatuspaik Lesosibirsk kaheks aastaks, hiljem kolmeks aastaks Bratsk. Töötasin ametlikult tööloaga,seega maksin ka maksud nagu kord ka kohus. Õppisin seda,miks mõned asjad,mis meil on iseenesest mõistetavad on teatud keskkonnas mõistmatud ja mida tuleb teha teisiti, et asjad võiksid normaalselt toimida, nii nagu meie tahame. Lisaks kogemustele, mille baasil sai hiljem Eestis loodud väike ettevõte, mille käive kasvab aastast aastasse, sain sellise koguse positiivseid emotsioone, et jagub elu lõpuni.

  • Sain kopteriga korduvalt käia Jenissei ülemjooksul asustamata taigas kalal.
  • Tegin seljakotiga ringi ümber Baikali järve.
  • Kas teatsite, et kusagil Siberi külakestes elab sadu inimesi, kelle perekonnanimed on Kuusk, Kask, Saar jne, aga kes ei mõista sõnakestki Eesti keelt....
  • Kas tead, kui hea sakuska on - 35 celsiuse juures sügavkülmutatud seamaks, kui kastad pipra ja soola sisse ja hammustad piirituse peale lonksatud viina peale:)
  • Sain tunda tunnet, kuidas mingi soolane tilk silmanurgast vaguni põrandale kukkus, kui aastaid hiljem rong koos minuga Tallinnasse tagasi jõudis. Jah, ma armastan ja vihkan meie imelist Eestimaad ja see on hea tunne. Ma ei ole ükskõikne. Aga Sina mine, sest arvan, et oled noor inimene. Õpi ja omanda kogemusi ja tule tagasi ja ole tegija. Soovin Sulle selleks jaksu ja jõudu.

Kuna nominatsiooni kriteerium on just mitte väga tavapärane, siis joogiks soovitan http://www.kravond.ee/index/id/459/lng/est/777+valge.html , ainult see mure, et toote etikett ei tohiks samas vastata toote sisule:)

Arvestama pead, et tegu on odavlennufirmaga Ryanair. Iga lend on eraldi piletil ja igale lennule tuleb maksta eraldi pagas va käsipagas ja teha eraldi check-in. Milline on minimaalne lendude vahe sõltub palju lennujaamast ja sellest kas on nn. tipptund jpt faktoreid. Arvesta, et kui üks lend hilineb, siis ei ole lennukompaniil vastutust, selle eest, et Sa järgmisest lennust maha jääd. Piletid saad osta Ryanairi kodulehelt, aga kuna Sul kogemusi pole, ehk mõni pädevam tuttav tuleb korraks appi.

Selleks ajaperioodiks näib kõige odavam edasi-tagasi liinilend Turkish Airlinesil vahemaandumisega Istanbulis hinnaklass 385eur. Seega ehk on mõistlikum võtta mõne reisikorraldaja paketikas juba lennu ja koos veidi kõbusama AL hotelliga ca 550eur reisija kohta.

Reisilemb, ma ei demagoogitse. Inimesed on mures, nad on maksnud raha ja pole saanud selle eest lubatud pileteid ja broneeringuid. Sina said raha tagasi ja oled rahul ja tellid neilt ka tulevikus oma reisid. See on Sinu otsus ja ära jumala pärast pane tähele, kui minusugune idioot siin veidi tatti pritsib:)))

Reisilemb, vaata see Sinu kirjeldus on poliitika. Kui tavaline aastas korra reisiv üksikema,tellib sellest unistuste firmast omale paketireisi Taimaale, näiteks endale ja lapsele, koos hotelli ja kõigi juttudega. Maksab raha ja saab mailile broneeringu ja läheb sellega lennujaama. Küll on hästi,kui öeldakse, et Teil sellele lennule piletit pole ja kahju on unelmate reisibüroole makstud raha ja lennujaama minek. Hullem, kui lennupilet sihtkohta on, aga broneeritud hotell maksmata ja tagasilennu pilet hoopis puudu.Kahju mitmekordnelisaks büroole makstud rahast. Kõik ei ole ju reisigurud, kes sellised unelmate büroo poolt tehtud pakkumised läbi hammustaks. Ja üldse on ju reisibüroo mõte lihtsustada asjaajamist reisipaketi koostamisel ja ostmisel. Kui Sulle Reisilemb tundus kõik ok, siis mulle kahjuks mitte. Aga ok, inimesed ongi erinevad:)

Aga, kui see toimib,miks mitte. Liis Haavel sõitis ju ka järjekindlalt oma rada:) Asjasse süüvimata tundus algul, et teevad sellist riskibissnäkki. Võtavad kliendilt raha ja ootavad paketireiside puhul reisikorraldajate viimase hetke pakkumist. Krt, no ei olnud nii. Nad müüsid näiteks viimase hetke 5000eur-i maksvat paketti tihti 2000 euriga ja isegi, kui reisikorralda teeks veel viis päeva enne reisi allahindlust, siis sellist ulmelist allahindluse % ei teeks ükski reisikorraldaja. Kui hilisem juurdlus tõestab, et klientide raha pole sulas välja võetud ja kõrvale pandud või pole mingit puukfirmat kuhu raha kanti, siis tuleb leppida sellega, et Reisile OÜ töötajad said selle vaevarikka töö eest normaalset palka ja firma maksis kenasti ka kõik riigimaksud ja poole aasta pärast ilmub turule uus tegija. Paari kuuga on facebookis 2000 like-i ja 200 euriga saavad esimesed õnnelikud Fidzi saartel kolm nädalat varbaid soojas veel leotada:)

Lugu läheb aina jaburamaks, kas tõesti helistab Reisile OÜ töötaja Tarbijakaitseameti nimel ja rahustab kliente,et pole probleemi, kõik sujub???

Riina võiks sellise läbipaistvama reisi-hasartmängu platvormi netis luua. Kui õnne on, saad poole hinnaga reisi või lennupiletid, no kui nii hästi ei lähe saad vähemalt mängu pandud raha tagasi ja kui ei vea, siis ei vea...Maja võidab alati:)

Aga prindi need sealt välja ja head reisi. Kõigil teistel siin pole nii hästi läinud.

500eur-i Tallinast on jah kõige odavam, millele loota võib. Viimati sai selle hinnaga Lufthansaga. Ise ka veel ei kiirustaks, suvel tuleb tavaliselt nii LH -lt kui KLM-ilt päris ok pakkumisi.

allikas Postimees.ee Reisiks OÜ juhatuse liige Hanno Kivisild aga kinnitas Postimehele, et kõik saab klaaritud. «Oleme tarbijakaitseametile esitanud väga palju materjale. Oleme tõestanud, et kõik rahad, mis on meieni jõudnud, oleme ka edasi kandnud. Homme pean veel panka minema ja pangaväljavõtted saama,» rääkis ta.

Samuti on Kivisild kursis reisiportaalis trip.ee olevate kaebustega. «Tean, olen näinud, kuid kinnitan, et reisist pole keegi ilma jäänud, see on praegu enneaegne probleem,» sõnas ta. «Oleme ära tõestanud, et viga ei ole meis. Oleme kõik materjalid ametile edasi saatnud,» kinnitas Kivisild veelkord.

Küll tunnistas ta, et inimeste kaebused selle kohta, et ettevõtte telefonilt ei saa sageli kedagi kätte ning piletid saabuvad viimasel minutil, on õigustatud. «Pean tunnistama, et see on probleem. Tegeleme sellega, et lihtsalt ei võta seda tööd enam nii palju ette,» lubas Kivisild.

Seega muretsemiseks pole põhjust, Hanno käib homme pangas ära ja kõik asjad saavad lahenduse:)

Jumal Sa näed ja Sa ei mürista:) Tegu siis taaskord püramiid-skeemiga, kus esimesed kliendid saavad järgmiste õnnetute kulul paarsada euri odavamalt reisile, seejärel teevad sotsiaalmeedias ettevõtele tasuta reklaami ja teised nn hiljaks jäänud jäävad kõigest ilma. Täna, kus Tallinnast saab mugavalt lennata 550-euriga Singapuri või Manilasse ostes pileti näiteks Estraveli - sky24.ee kaudu, kus ei pea isegi krediitkaarti kasutama ja pilet on peale makset paari minuti jooksul mailboxis, siis paneb ikka kahe käega peast kinni hoidma lugedes eeltoodud ulmeklassikat. Tripis on väga abivalmis inimesed, enne kui kannate raha kellegi arvele, kes lubab Teile näiteks 2 nädalat Phuketis koos lennu ja majutusega viietärni hotellis 300euri eest tasuks meilt nõu küsida. Ehk suudaks koos selle portaali toredate reisisellide abiga järgmise üritaja suurema huiamise ära hoida.

Kas mõistlikum poleks Airasia õhtuse lennuga 30-40 euriku eest siiski SIN-KLCC lennata?

Tere, Valitud koht on sile ja ok. Taimaal ongi lihtne selle poolest, et ega ise palju mõtlema ja sebima ei pea. Käi ära mõnel saarte tripil, neid pakkumisi on väga palju, veidi annab kaubelda hinnas ja saad ilusaid vaateid reisipiltidele. Ja mõni päev võta lihtsalt endale, ära tee kohe midagi peale ujumise, rannas lebo ja külma õlle. Lihtsalt ole:) Ilusat puhkust Teile.

Stockholmist on hetkel Türklastega 515 raha, aga lähemalt ei leidnud midagi. Magasid Lufthansa Helsingi-Singapore poolmuidu hinnaga maha, see oli väga hea pakkumine.

Kui just peoloom pole, siis võid aja maha võtta Koh-Jumi saarel. Mingi 25 km Krabilt merd mööda lõunasse. Kilomeetrite kaupa liivaranda, kus max 5-6 inimest silmapiiril. Lisan paar linki ka http://www.kohjumonline.com/ http://www.abntour.com/koh-jam.php Ise vedelesin nädala Joy bungalows. Saare sadamas oli üks söögikoht, kus meremustlasest tädi meile baracudat kokkas. Tasub maitsta:)

Kui maandud LCCT-s siis kuhugi teise lennujaama sõitma ei pea. Läbid passikontrolli võtad pagasi ja ootad kuni Londoni lennu check in pihta hakkab. 8 tundi selles lennujaamas on küll üsna kurnav, aga söögikohti on (macdonalds on ka olemas) ja istumiseks ka pinke jagub. Linna sealt on 1 tund taksosõitu (ca 100MYR ots), bussiga ehk 10MYR aga aega kulub kauem. Et siis jõuaksid näiteks Petronase juures ära käia küll. Aga tagasi lennujaamas võiks ikka olla paar tundi enne lendu. Londoni lennu checkis olid ikka iga päev jubedad järtsud. Toredat reisi Sulle!