uza

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi


12 meeldimist
10 postitust
120 kommentaari

Viimased kommentaarid

Täpselt nii me aasta tagasi tegime, Cancunist nädal Kuubal ja teine Belizes

Plaanisime, et tuleme Arushast bussiga Dari ja sealt laevaga Sansibarile. Laevale minnes suhtlen - passin - suhtlen - passin  jne, et mul kollapalaviku vaktsiin 1 aasta üle läinud ja et esimene tasuline süst Pärnus on võimalik alles novembri lõpus, just siis, kui oleme Tansaanias. (Uskumatu Eesti tervishoid). Tuleme Euroopast ja läheme sinna tagasi. 

Aga kas peaks  ikkagi tegema e-viisa, või mitte üle reageerida ja teha VOA in Kilimanjaro? 

Oligi plaan Dar'ist laevaga Zanzibarile minna. Et jään siis laeva ukse taha? 

Aga kui passi ei ole näidata? Mis siis tegelikult juhtub?

Kõik ju sõltub tõust ja koera rutiinidest. Parim on, kui koer on kodus, ja keegi käib teda vaatamas-toitmas-jalutamas. 

Minu prioriteediks oleks Paapua, Wamena. Kuniks seda vana aega seal veel on, kui veel on. Ja siis kõik muu. Flores on super.

Havanna lennuväljal on Viazuli lett. Kui tead täpseid kuupäevi siis saab kohe saabudes pileteid kontrollida ja osta (tasumine sularahas), ei pea ekstra bussijaama sõitma.
Collectivo hinnaks küsiti reisija kohta bussipiletiga täpselt sama hind, ja lisaboonuseks "ukselt uksele" teenus. Meil juhtus, et taksot ei saadud kokkulepitud ajaks täis, siis venis väljasõit päris pikka aega.

Ei taha olla paha...
Kas see on magistrikraadi tase? Arvatavasti oli bakalaureuse küsimus, et mida arvate, kas lennukid sõidavad a:bensiiniga b:diisliga c:söega...
Piisab, kui Finnair teeb "open jaw" veahinna, ja kõik nn. vihmavarjurid kiirustavad ostma, unustades, et hetk tagasi olid nõus maailma päästma ja piletihinnale juurde maksma. Siiski edu lõpetamisel.

Vanast harjumusest ostame ka veel kruuse, kuid kui neid on juba sadakond, siis kipuvad nad muutuma lihtsalt asjadeks riiulil.
Eriti ägedad on ehedad, kohaliku eluga seotud asjad, nt. koteka ja kivikirves Paapuast, juba ülalpool mainitud puust padi Etioopiast, ehtne jaki kaelakell Himaalajast.

See oli kogu auto. Meid oli 2. Enne reisi otsisin Thorn Tree foorumist reisikaaslasi, et olla neljakesi ja jagada kulud nt. 2 pere peale, aga ei leidnud, sest meie jaoks olid kuupäevad paigas. Hea ja läbiproovitud seltskonnaga kannatab Landcruiseri tagaistmel kolmekesi istuda küll. Enamuses kohatud autodes oli 3 - 4 reisijat.
Lisaksin veel, et autojuhid ei ole päris giidid, nn. atraktsioonide juures nad töötada ei tohi ja hoiavad kaugemale.

Kasutasime siis firmat South Expedition, nüüdseks vist South Expedition Africa, vähemasti tegevjuht on sama Nathaniel Taffere. Võtsin ühendust 7 - 8 erineva firmaga, kõik LP foorumis soovitatud. Tema hind ja maksetingimused sobisid meile. Autojuhiks oli Getachew Adane.
Samas, kui rääkisime Omos teiste turistidega, kes kasutasid teiste firmade teenuseid, olid kõik oma autojuhtidega väga rahul.

Tervitused.
Meie maksime 8 päevase Omo tuuri eest : Land Cruiser 4WD, juht-giid, kütus- õlid kokkulepitud marsruudile ja autoreisi puutuv kindlustus 1250 usd, läbi kohaliku reisifirma. Kõik oli juba e-mailidega ette kokku lepitud. Ettemaksu ei tahetud, esimesel päeval maksime firmale 1000USD cash, 250 jäi tagasitulekule, et kui miski ei meeldinud, siis ei maksa, aga kui jäime rahule, siis maksame. See oli küll 5 aastat tagasi. Alustasime Addis-Abebast.
Hea juht on sealse reisi õnnestumise garant, nii juhina kui giidina. Meil selles mõttes vedas - ta rääkis head inglise keelt, oli käinud aastaid väga paljude gruppidega läbi kogu Etioopia, teadis täpselt kuidas ja millal läbi jõgede sõita jne jne. Aitas meid odavate ööbimiste leidmisel, vahendas kohalikega suhtlemist, teadis palju lindude-loomade kohta... pikk jutt.
Ma ei jätaks sellist valikut juhuse hoolde.
Omos kehtis kohalikele vaid birr. Võtsime Addisest pakkidena väikseid kupüüre kaasa, et maksta fotode ja muude teenuste eest. Sellistes kohtades me ei ööbinud ega söönud, kus potentsiaalselt oleks võinud kaardiga maksta.

Osta lennupilet CUN _ HAV - CUN ja käi ära.

Hallo Hallo sõbrad. Sisenemiskaart/ turistikaart on väga tähtis. Hoidke see kogu maailmas ALATI alles, Muidu on väljumisel probleemid. Üllatus üllatus? Muidugi kui raha on palju...

Halloo Hallo
Mida kuradit saab lugeja, kes tahaks Kuubasse reisida, infot sellest sõnamulinast? Rääkige, mida te tegite, mida maksite, mis aitaks järgmisi rändureid.
Kui infot pole, siis ära postita. Katsu oma egoga ise toime tulla.

Olen kohapeal. Kõik on OK ja rahulik. Suur osa hotelle on tühjad ja suletud. Venemaa turiste ei ole. Õhk 37, vesi meres 30.

Kurss on 1 eur = 1 CUC. Ööbimised olid casades pool aastat tagasi 45 - 35 CUC tuba kahele üks öö. Lisaks pakuti hommikusööki 5 CUC ja õhtusööki kuni 15 CUC nägu. Hommikusöögid ostsime, kuid õhtusöögiks eelistasime välja minna.
Sõitsime nii busside kui ka taksodega. Havanna lennuväljal on Viazuli esindaja. Kui kuupäevad täpselt teada, saab sealt kohe bussipiletid ära osta. Trinidadist tagasi ei õnnestunudki soovitud ajaks piletit saada. Kord oli kassa lihtsalt kinni, siis jälle pakuti ootelehte. Jagatud takso hind välismaalasest reisija kohta oli täpselt sama, mis bussipilet, Trinidadist Havannasse 25 CUC. Sõitis vähemalt poolteist tundi bussist kiiremini ja Havannas viis sinna, kuhu soovisid, meid väljavalitud casa ukse ette.

Meie broneerisime esimese hotelli Teherani e-mailiga. Maksime sularahas. Mööda Iraani ringi liikudes kasutasime LP hotelliinfot, sõitsime kohale, vaatasime toa üle ja siis otsustasime. Meile nii meeldib. Yazdis kohtasime austraallast, kes kõik ööd oli peatunud kodumajutustes, vist küll coachingut mitte airBNB kasutades. Oli ülimalt rahul ja arvestades Iraani inimeste tohutut külalislahkust lausa ägises neist piduroogadest, mida talle serveeriti.
Lennupiletid Teheranist Shirazi ostis kohalik turismifirma ja saatis meile E-piletid juba siis, kui olime veel Eestis. Sama firmat kasutasime viisa kinnituskoodi saamiseks. Maksime sularahas.
Tuure pakuti hotellides. Nt. Persepolise sõidu ostsime naaberhotellist, sest seal oli odavam kui meie omas.
Iraan on tõepoolest väga huvitav, kindlasti mine. Meie jaoks oli see eelarvamusi purustav käik.

Meie ööbisime Industria tänaval kesklinna lähedal. Väga mugav oli jalgsi nii kesklinna kui Maleconile minna. Tänavad teisel pool Prado bulvarit erinevad vanalinna omadest ja pakuvad oluliselt rohkem kohalikku elu ja koloriiti. Seepärast leidsime, et tegime õige valiku, et ei üritanud päris kesklinnas majutuda. Esmapilgul pisut kõhedust tekitava väljanägemisega tänavad on turvalised,ning läbi lagunenud fassaadide paistab super arhitektuur.
Floriditasse sattusime kogemata, seal oli mojito 2 korda kallim kui mujal.
Õhtul hämaras istusime Katedraali väljakul mingil trepil ja lihtsalt nautisime inimesi ja melu. Nii saime ühe parimatest muljetest Havanas.

2,5 päevaga jõuab kõik loetletu ära näha. Kesklinn on päris kompaktne ja suurem osa nimekirjast asubki kesklinnas (vieja) või lühikese taksosõidu kaugusel. Juhul muidugi kui muuseumites pikki tunde pole plaanis veeta.
Esimesel päeval käi vanalinn risti - põiki läbi. Teise päeva hommikul kalmistu, ja siis otsusta, mida veelkord või mida veel vaadata tahad.

To Kristi 21
Oleme just Rios. Naiivne on arvata, et linnavahel käib tants, sest sambalinn ju... Paljudes kohtades ei läheks omapäi jalutama... Tee endale selgeks, mida tahad näha, uuri netist kuidas sinna saada. jne jne. Linn ise on väga huvitav.
Tegime ringi Rio - Amazonas - Salvador - Chapada Diamantina - Rio.

Turistikaardi ostmiseks pole midagi muud peale nime, passi numbri ja kuupäevade vaja. Ei mingeid koopiaid piletitest ega broneeringutest. Ka mingit ankeeti ei tule täita.
Kuubasse sisenemisel migratsiooniankeedis on ööbimiskoha lahter. Sinna võib kirjutada suvalise LP-st võetud casa nime Havannas.
Meile esitas piiriametnik kummalise küsimuse - kas meil on sugulasi Aafrikas. Ju spetsialist oli koolitatud võrdlema vastust, nahavärvi ja kehakeelt.

Kui lahkud lennukiga, siis maksta ei tule. See on nüüdseks kõikide lendude hinna sees. Kui lahkud maad mööda, siis sõltub, kuidas riiki sisse tulid ja kas sisenemismaksu juba maksid. Sellest on palju kirjutatud, aga öösel kell 2 Belize piiril võidki jääda argumenteerima, et see on sul lennupileti sees. Lõpuks ikka maksad, et buss koos sinuga edasi sõidaks.

Juba aastal 2007 oli Ushuaia reisibüroo aknal viimase hetke pakkumine 4000 USD. Arvan, et praegu eelarvestamiseks 5000 USD Ushuaiast. Pluss sinnaminek.