markope

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Hiinas ja Tiibetis on võimalik pea rahata hakkama saada. Kui puudus käes, siis inimesed aitavad. Sealmaal pikk traditsioon varatute kerjusmunkadega. Selliselt reisides saab palju parema sidme inimestega ning ühiskonnatunnetuse. Olen sellist reisistiili just Hiina kandis näinud ja mõelnud, et miksmitte ise ka kord kogeda. Pead korra endasse vaatama, kas oled selleks valmis. Viisad pead enne korda ajama, et ei tekiks sekeldusi võimudega.

Reisimees näe siin viskas siin eespool pisut villast aga jah, kui lennukiga minek siis viisa saad lennujaamast, kui EL kodanik oled. Maksis eelmisel suvel 50 Eur või siis samas vääringus dollarites.

Lätis on alevikes väga mõnusad buffet-sööklad. Suurepärase valikuga ja kusjuures Eesti köögist üsna erinevad toidud. Näiteks kneedlid ja keefiri-supp, millest siiani pisut sõltuvuses olen, ehkki Läti-reisist on möödas pool aastat.

Mina paneksin toiudeelarvesse ~70 krooni päevas ja katsuksin ühe söögikorra neis sööklates käia. Läti köök on igati väärt proovimist. Samas näed,kohtud ja suhtled neis asutustes Läti inimestega.

Klassikaline matkamenüü muidugi keeruline teema, alpinistid arvutavad kilokaloreid jms. aga rusikareegel: 50g kaerahelbeid hommikul, pakisupp lõunal ja 250g makarone ja pool konservi sisse. Sinna juurde pool pätsi leiba ja 100g suitsuvorsti. Suhkrut teed ja kommi ka.

Eks võid arvutada palju see maksab.

Uurisin teemat mõned nädalad tagasi. Kõik on tänapäeval väga lihtne Eestis on Aukonsul, kelle telefoni sain Riiast. Helistasin talle ja ütles, et tema korraldab viisad ära. Hiljem leidsin lehekülje http://greenmartine.com/kaz

Küllakutset pole vaja, samuti pole OVIR's vaja registreerida, kui lennukiga minek. Loodan et on abiks.