istik

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
1 kommentaari
Viimased kommentaarid

Malta on fantastiline reisisiht selle poolest, et seal lõpeb aeg, raha või ringikolamise isu kaugelt enne, kui kõik huviväärsed kohad vaadatud saavad. Tegeliku vabaduse annab rendiauto (16.- EUR ööpäev) või suurema kamba korral 8-kohaline väikebuss (30.- EUR). Vasakpoolset liiklust karta ei maksa - tänu kitsastele teedele, rohketele ringristmikele ja viletsatele teekatetele on liiklus aeglane. Keegi ei tõmble eriti ja liiklus sujub igati loogiliselt, kuigi ringide peal tundub esmapilgul täiesti kaootilisena. Pane lihtsalt parem suund seniks sisse, kuni tahad ringi pealt maha keerata, siis lükka vasak sisse. Kõik parema tulega sõidukid lase enne endast mööda, kui maha keerama asud ja ongi kogu tarkus. Kui pea sassi läheb, jää lihtsalt seisma, kuni pilt taas selgeks läheb - reeglina ootavad teised liiklejad "selginemise " rahulikult ära. Liinibussidega ringi kolistamine on jama - neid tuleb oodata, nad on sageli ülerahvastatud, neil on palju peatusi, sihtkohta jõudmine võtab tohutult aega, istet ei pakuta ka vanadele tudidele mitte, sõidu ajal tekib tuuletõmbus ja päevapilet maksab 2,6 EUR. Parkimine on reeglina tasuta. Sliemas ja Vallettas on tasulisi parkimismaju.

Omapäraseid ja maalilisi väikerandu leidub igas saare rannikuosas. Sõida aga julgesti, kui vähegi tee moodi asi kiviaedade vahel olemas on. Ükski tee ei lõpe tupikuga, kus ei õnnestuks ringi pöörata.
Ainus, mis Maltal pettumuse valmistas, oli toit. Nädala jooksul sai proovitud mitmeid tavahinnas söögikohti, aga kõht jäi iga kord tühjaks. Reeglina antakse kõvavõitu makarone mingi plagaga ülevalatuna või siis saia vahele topitud lihalõike. Pelmeenid (neid nimetati küll kuidagi teisiti) küülikulihast täidisega ei jätnud samuti mingit erilist maitseelamust. Supersuutäieks on tänavalt ostetud soojad lehttaigna pirukad. Paraku nädal aega vaid nendest toituda oleks liiga karm katsumus. Väikepoodidest õhtuks nosimise leidmine ei ole lihtne ülesanne - vorsti ja liha moodi olluseid on vähe ja need on kallid. Singist ei tasu rääkidagi. Suuremaid marketeid tuleb tõsisemalt otsida, selle eest sealt midagi leiab. Belgia õlle saab kätte 0,6 EUr-iga, kohaliku (tavatarbija jaoks täiesti kõlbuliku) punase veini vähimaks hinnaks oli 1,05 EUR pudel, puuviljad/köögiviljad on kallimad kui meil. Kraanist tuleb magestatud merevett, joogivesi tuleb osta (5 l pisut üle 1 EUR) Kohti, muuseume, kirikuid, loodust, randu vaadata on sedavõrd palju ja nad kõik on igati tasemel, et neid pole mõtet hakata üles lugema. Saab ka snorgeldada, aga väga värvikat elustikku siiski pole. Kahvatuma rüüga kalu on siiski kohati üsnagi hulgi. Pakutakse erinevaid sukeldumisreise, aga need jäid litsentsi puudusel proovimata. Ajaloohuvilisel jääb nädalast kindlasti väheks. Mitut laadi käsitööesemed on hoopis adekvaatsemad, kui paljudes teistes reisisihtkohtades. Kui eriliseks huviobjektiks on suuremad puud/põõsad, siis ei tasu Maltale minna, siis mine Madeirale. Igati mugav lend Tallinnast Maltale jaheda õlle või veini saatel vahemaandumisega Euroopa suurlinnas maksis edasi-tagasi kahele inimesele 750 USD. Ööbimine 4 tärni hotellis 7 ööd (2-le) maksis 435 EUR koos lennujaama tranfeeridega (taksoga) ja hommikusöögiga. Suures toas oli igati tasemel varustusega kööginurk ja vannitoas toimiv mullivann. Malta ei ole kindlasti koht, kuhu minekut tuleks kahetseda.