syrtsu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

8 meeldimist
2 postitust
24 kommentaari
Viimased kommentaarid

Novatours tühistas 7, 14, 21 märts Bergamosse reisid.

https://covid19viruslive.com/

Igapäevaselt uuendatav info. Väga ülevaatlik.

Veepudeli pead ostma siis lennujaamast, kuna käsipagasisse ei saa võtta üle 100ml vedelikke.  Meil oli kaasas lastele snäkke, mamma pannkoogid, võileivad, komme ja isegi topsitoidud kuhu kuuma vett peale valada. Keegi probleemi ei tekitanud. 

                      Lisaks käsipagasile oli ka seljakott ja samuti polnud probleemi lennule pääsemisega.

Ise julgeks soovitada Koh Lantat . Eelmistel aastatel oleme sõitnud sinna praamiga, kuid sel aastal proovisime rendibussiga minekut ja julgustan kasutada maad mööda mineku võimalust(ca 10 min autopraam) Teed on viimasel aastatel kenasti välja ehitatud ning sõit kestis ca 2h. Tänaval leppisime kohaliku van juhiga kokku hinnas ja mineku ajas.  Reisiseltskond koosnes 5 täiskasvanust ja 5 lapsest ja hind oli 2000bahti. Majutust soovitan vaadata Phra Ae Beachil või Klong Nin Beachi piirkonnas. Nendes piirkondades on kena kivideta liivarand. Ise olime sel aastal lastega Eco Lanta bambushüttides.  Igati lahe kogemus ja erilise fiilinguga koht. Õhtuti on majutuse rannas  erinev kuluuriprogramm- bänd, kohalik tantsuetendus, tuleshow. Otse rannas on restoran, massaazimaja. Majutuse omanikul on 2 Alaska husky koerakest kellega lapsed iga päev mängimas ja jalutamas käisid. Lapsed igatahes ei raatsinud sealt kuidagi lahkuda. Lantal viibides võtsime kohaliku tee äärest avatud van bussi juhil sabast kinni ja kokkuleppehinnaga sõidutas meid kogu päeva ringi. Laste jaoks oli põnevaimaks elamuseks ahvide kool, soovitan külastada. Rohkem infot huvitab, siis jagan meeleldi.

Lepaliisa poolt soovitatud koht on suurepärane. Olen olnud seal 2x ja väga rahule jäänud.

Mis hinnaklassi hind on taskukohane, et siis tean midagi pakkuda kui hinnaklassi teada ja midagi silma jääb. Ise klapitasime oma Tai lendusid skandinaavia kaudu ja kuna samuti minek lastega... hmm.. lausa viiega korraga, siis hinna kõrval olulisim kriteerium lendu otsides oli just see, et ümberistumiste aeg max 2-3h. 

Soovitan väga Ko Lantat. Ise oleme kaks korda käinud ja ööbisime Ecco Lanta bambushüttides. Rentisime rollerid ja nautisime saare kaunisrandasid. Saare lõunatipus on rahvuspark. Sattusime ka ahvide kooli. Phuketilt sõitsime Ko Lantale kiirkaatriga. Sadamasse transfeeri ja piletid sebis hotelli administraator. 

Juhtus Phuketil ja rumala juhusena sai rolleripeatus tehtud otse politseijaoskonna ees, seda ise märkamata. Märkas aga politsei ja viis patustanud turisti kohe jaoskonda. Esmalt olid ähvardused, et viiakse Phuketdowni arestimajja kohut ootama. Korralik ajupesu tehti. Raha ei küsitud ja seda tuli lahenduse saamiseks ise pakkuda. Nendele lõpuks sobis vaid kogu rahakoti sisu 4500bahti, mis tuli lauale jätta ja lahkuda. Tegelesid 3 politsetöötajat vaheldumisi. Muidugi seadmest jäi ka ilma. Õhtul saime kokku oma Austraalia elavate sõpradega ja sõber ütles kohe, et pääses isegi hästi. Temal polnud sularaha kaasas ja viidi 30h aresti ja lõpuks vormistati trahv ca 1000€. Antud teemaga võetaksegi just turiste maha

Selle nädala meie seltskonna enda kogemused. 

Eks teema sama ka heat-not-burniga. Tollis koti sees ei tossa see ja kui nähakse seal, siis ära võetakse kohe. 

Playerfm vastupidi, et enamus seltside tingimused ei kata reisifirma pankrotist tulenevaid kahjusid

Me proovime sel aastal Thai Airways'ga Taisse reisida läbi Oslo.

Taisse minnes ei kaalutud, kuid tagasi tulles kaaluti küll ja see oli juba problemaatilisem

Nagu öeldakse, et kellele ema ja kellele tütar :) Käisime ka erinetaves massažisalongides sees ja oli samuti meeldiv aga meie seltskonna jaoks oli parim kogemus siiski eelnevalt kirjeldatud kohas. Ühes massaažisalongis sees sain ennast korralikult ära külmetatud kuna konditsioneer oli timmitud ikka väga jahedaks ja teenindajad ise seal ka turtsusid ja olid nohused. Siseruumides on ka tihedamalt olukordi kus pakutakse "spessial lisateenuseid" :D Seal hinnakirja järgi maksis thai massaaž 300bahti, alguses sai tingitud mäletamist mööda 200bahtile, ga lõpuks meeldiva kogemusena olime hinnakirja hinnaga vägagi nõus!

Ao Nangis soovitan soojalt rannas jalutada praktiliselt lõppu ja seal on Nr 1 (sellise nimega) massaaži katusealune. Koht kuulub ühele perele, sealne manager on vahva rõõmsameelne naisterahvas, kes kuuldses, et oleme Eestist meile rõõmsalt meie keelse"Tere" ütles. Olime 2,5 nädalat Tai erinevates kohtades ja kuna Ao Nangis olime nii saabudes kui ka lahkudes Taist, siis seal kohas nautisime kogu seltskonnaga massaaži ca 6 korda. Kogu seltskond oli väga rahul nende tööga, parim mida Kui alguses tingisime hinda alla, siis hiljem tahtsime juba ise vabatahtlikult maksta hinnakirja hinda ja andsime ka tippi lisaks. Lisateenustena pakuti jalgade hooldust ja näohooldust. Omalt poolt soovitan näohooldust, väga mõnus. Lisaks Tai massaažile meeldis ka õlimassaaž. Kuna asukoht oli ranna lõpu poole, siis oli väga nauditav kuulda mere kohinat. Pärast massaaži sai kingituseks puhastatud ananassisektori ja vett. Lisaks ostsime samast kohast ka kohalikud reisitripid ja paadipiletid Phi-phile (palju soodsamalt kui sadamast), küsida Sasha't.

Eks paljuski oleneb lapsest ja ka vanematest ja samuti ettevalmistusest reisile. Meie viimasel reisil Taisse olid meie naabriteks noor pere ca 9 kuuse lapsega. Olin natuke ootusärev, et rahulikust magamisest ei tule vist küll reisil midagi välja. Üllatusin meeldivalt kui hästi olid noored vanemad ette valmistunud reisiks lapsega. Lapsele oli kotti pandud erinevaid tema jaoks väga põnevaid esemeid ja uusi mänguasju, lisaks erinevad söögid, joogid ja beebimaiustused. Magamiseks oli kaasaskantav magamiskott/korv millega sätiti beebi ema istme ette/alla magama. Lapse ärkvelolekuajal tegelesid vanemad lapsega korda mööda.

Sel talvel Phuketis võtsime samuti rollerid rendist. Kuna võimsamad rollerid olid rendist välja antud, siis võtsime need mis alles olid, kenad roosad ja üsna lahjad võimsuselt. Karonis oli politseireid, kus tee äärde oli kogutud suurem hulk väga hapude nägudega turiste rollerite seljas. Meid roosade rollerite ja kiivritega varustatult suunati peatumata käeviipega edasi.

Tänan siiralt Veigot antud teemapüstituse eest! Olles ise peamiselt Euroopas ja Ameerikas reisinud, siis Aasia reisiks seljakotti pakkides rändasid pagasiks pigem topid, lühikesed püksid, seelikud. Teemapüstitusest lähtuvalt oskan kriitilise pilguga üle vaadata oma reisiriietuse ja kindlasti vahetan osad napimad riided kergete sallide, pikkade sitsipükste ja õhemate hõlstpluuside vastu!

Tänan! Leidsin endale vajalikke vastuseid ja sõit Poola poole kulgeb siiski oma auto asemel rendiautoga lumeketid pagasis!

Tänan soovituste eest! Kuna tegemist Slovakkiasse mägedesse sõiduga, siis veidike hirmutav ilma naastuta. Ja kuna tegemist alles uute jeepi rehvidega, siis ei köida see nokkimise võimalus ei kodus ega ka kraavipervel. Aga küsimus sai ehk tõstatatud just info saamiseks trahvi suurusjärgust ja kuidas reaalses juhtumis toimitakse.

Ise käisime Orlandos ja Tampas erinevates teemaparkides. Orlandos asuv Seaworld oli ühildatud veealune maailm ja lõbustuspark (täitsa mõnsad ameerika mäed), sama pargi kõrval oli päris võimas väli veekeskus, kus oli kunstrand ja ülvõimsad torud ja liumäed ja mida kõike veel. Seda veepargi ja -maailma kompleksi soovitan küll väga. Ideaalne täiskasvanutele.

Siis Disneywold Animal Kingtom- no see ikka päris pisikeste laste teema.

Siis Tampas asuv Busch Garden, väga väga lahe. Ühildatud pargis siis Aafrika loomamaailm ja lõbustuspark. Ülivõimsad ameerika mäed, need olid küll kõige-kõige. Meie mehed olid nendest ikka ülimalt sillas :) Käisime kõikides parkides nädala sees ja oktoobri lõpus, siis meeletuid järjekordi küll ei olnud. Igatahes soovitan minna küll. Miamis olen käinud 2x ja seal kohapeal hakkas nädalaga väga igav. Orlandos jäi meil ajast ikka väga väga puudu, tahaks sinna väga tagasi!

Eks muidugi omad vitsad peksavad. Aga jutt sai pandud hoiatuseks, et teised sama viga ei teeks. Universalisse lõpuks ei läinudki, vaid sai valitud Busch Gardeni teemapark. Kogu seltskond oli ääretult rahul. Ameerika mäed olid võimsad ja järjekordi praktiliselt polnud. Samas sai super elamuse pargis nähtud loomadest. Kui minna Seaworldi, Bush Gardenisse ja Aquaparki siis tasub küll netist kogu komplekt korraga osta (ühe keti teemapargid). Aquapark oli ka päris vahva. Tehisrand liivaga ja suur hulk vahvaid torusid, jõgesid jne... Disneyland'i teemaparg Magic Kingtom oli küll täiesti laste teema, aga omaette vahva oli vaadata seda võimsat ehitust ja melu.

Et teised sama orgi otsa ei kukuks panen juurde hoiatuse. Michael2000 antud link on Los Angeleses Universal Studio teemapargi kohta. Antud kodulehelt Orlando teemapargi pileteid pole võimalik osta. Ise sai suure hurraaga piletid antud kodulehelt ära ostetud vahetult enne teemaparki minekut. Pettumus ja raha kaotus oli SUUR, kuna piletid sai ostetud 4'le inimesele ja mingit tagasiostu ega vahetust polnud võimalik mingil juhul teha. LA Universal Studio pidigi olema palju odavam kui Orlandos asuv teemapark. Orlando's asuva teempargi päev maksab 112 dollarit.

2 korda kuus liigub praam st Thomase Puerto Rico vahel ja kui ma hästi mäletan, siis üks ots maksis 60$. Vesilennukit kui sellist Puerto Ricosse ei lähe. Pakub lendu küll vesilende tegev ettevõte Seaborne Airlines aga pisike lennuk väljub lennujaamast asfaltpinnalt ja teeb põrgulärmi :). Iseenesest lennufirmadest on see soodsaim variant.