simbo

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
5 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma ei tea, kas midagi piirata on lollus või mitte, kuid mina tsiteerisin Valgevene telekanalilt vaadatud uudiseid. Piirangud pandi aga peale eesmärgiga piirata piirijärjekordi, sest kõikide kaupade väljavedu ületas normaalset taset. Uudiste kohaselt viidi riigist välja kõike, mida müüa sai. Isiklikult ka ei ostaks näiteks kruupe odavamalt, aga kui keegi veaks kruupe ja suhkrut välja 4-5 korda päevas koos paagitäie kütusega ja selliseid vedajaid oleks tuhandeid, siis vist tasuks piirata küll.

Mul küsimus just VV käinutele. Kuidas on tanklate järjekorrad, kuidas devalveerimine üldiselt välja näeb (kaupade saadavus, hinnad jne).

KAsulik on tõesti võtta kaasta Eurod ja vajadusel kohapeal vahetada natuke liire (nt bussisõidu eest tasumiseks) Kurs kohapeal 1.8 liir-1 eur. Kui ostad poest või teeäärsest kioskist, siis kõik arveldavad, 1 eur-2liiri ehk eurodes tuleb kasulikum maksta.

Ja et türklased ei peta SEE ON SUUR MÜÜT. Igal sammul kontrolli hindu ja tagasi saadud raha. Nt oli menüüs coca-cola 3 liiri. Maksmisel hakkas kelner seletama, et menüüs on "väike" coca, aga tema tõi meile suured joogid. Suurte jookide hindu ei osanud ta kusagilt leida.

Ka raha kipuvad tagasi andma liirides, kuid alati vähem kui peaks. Saunades tuleb kõik üle küsida, mis ja kui kaua on, laevareisile minnes lubati, et joogid on hinna sees ja meie paat on väiksem, selline personaalne. Õnneks ei võtnud pakkumist, hiljem tuli välja, et laeva asemel oleks olnud plastmasskanuud ja kus seal need joogid oleks olnud veel.

JNE.