heino

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tänan vaeva eest, et minu vigu parandate. Vastasin "kolaja" Corfule viisakusest samaga. Ehk käite kogu foorumi teksti läbi, kui see tõesti nii häirib. Eesti mõistes kämpinguks peetakse tavaliselt puidust telgi kujulisi majakesi. On mõningaid asju, millele eesti keeles on raske õiget vastet leida. Olen lihtsalt harjunud Cämpinguna ette kujutama midagi muud, kui näiteks Vääna-Jõesuu kämpingut, millele võiks küll mingi teise nimetuse leida. Lugupidamisega, Heino

on nii värsked ja minule väärtuslikud, et olen siiralt tänulik. Kui võrrelda Sinu kulutustega 8 päeva 1500 eek'i siis arvan, et kolme päevaga üle 1000 ei tarbi ja kauemaks ei saa jääda. Üks öö kämpingus ja teine ilmselt autos, kaks õhtusööki kohalikus tavernis ja poest toiduaineid on ilmselt kõik mida vajan. Seda teemat võime veel arutada, kui võimalus avaneb. Pilte võiksid saata meilile heino@forss.ee . Kuna jätkasid matka Kreekas ja ka minul on pearõhk Kreekas liikuda, siis minu huvi jätkub. Kui oskan midagi konkreetset küsida, teen seda meili teel. Kolajale kahjuks oma kogemusi Albaanias jagada ei saa, sest läbid Albaania enne mind. Kui otsustad Vlore-Sarande trassi kasuks, siis oleks vahetu info teretulnud.Kuidas planeeritud Korfule jõuda? Ma pole väga tõsiselt otsinud aga tundub, et Sarandest- Korfule saab tiiburlaevaga, aga autopraame vist ei liigu? Zadari lähedal julgen soovitada Zatoni kämpingus, mis üks väheseid korraliku basseiniga heal tasemel komplekse, kuigi mitte odav. Lähedal 6 km. väike armas linnake Nin. Ise oleme 17-20.08 Omiši linnas kämpingus Galeb plats nr. A-36. See jääb teie teele ja võime natuke muljeid vahetada. . . . Võõrkeel on tore küll, aga katsume kasutada kohanimedena ikkagi maakeelseid nimesid (kui nad olemas on). Korfu on täiesti olemas, ka on olemas kämping mõistena. Tegime mõlemad parandused teksti! Trip.ee

Kolajale niipalju, et võlja sõidame 7.aug.õhtul ja 12-17 oleme Hvari saarel Vira cämpingus. Dubrovnikust liigume edasi 22-sel, kui kaks reisikaaslast Tallinna tagasi lendavad. Mõne päeva tahame ka Montenegros ringi vaadata ja siis Albaania kaudu Kreekasse. Täpsemat ajagraafikut pole paika pannud peale selle, et 1.sept. plaanis jõuda Sithonia poolsaarele Stavrose cämpi. Nende kuupäevade vahel on kõik lahtine ja võime omavahel suhelda, kui samas kandis liigume. Huvitav oleks teada, millises kohas lisatud pilt on tehtud? Lõplikult see mu entusiasmi ei suutnud ära nullida, sest pildil paistab, et buss rühib ka vapralt mäkke ja see peaks minu sõidukist veel tsipa suurem olema. Kindlasti on matkaautoga keerulisem liigelda, aga õnneks see ka ainuke miinus. Albaania leke läheb mul kindlasti vaja ja vahetaksin meeleldi mingi summa. Nüüd peab aga "euroskleroos" mulle appi tulema ja soovitusi jagama, kuidas neid kulutada? Praeguse plaani järgi oleme Albaanias ühe öö. Kui oskad soovitada mõnda cämpi või muud kohta mere ääres kus ööbida saaks, oleks põhjust kauemaks jääda ja saaks rohkem raha kulutada:) Ise leidsin midagi cämpi taolist ainult Llogara turistide küla. Kindlasti läheme ka "sinisilma allikat" vaatama. Teretulnud igasugune info ja kui on, ka pildid.

Muutsin enda planeeritavat marsruuti läbi Vlore - Sarande, kuna väga ahvatlev tundub rannikutee oma vaadetega. Parem tee on ilmselt tõesti läbi Gjirokasteri aga soov näha ka "sinisilms allikat" ja ranniku teed läbi mägede. Kas on kellelgi kogemusi jagada selle tee kohta? Tänud ette.

oleks teretulnud Albaania läbimisel, sest kommentaare lugedes oled vist sama tee läbinud. Palun kõigi nõuandeid teeoludest Shkoder-Durres-Fier-Vlore-Sarande-Syri i Kalter (sinisilma allikas)-Kalpaki(Kreekas). Sõidame matkaautoga augusti lõpus Horvaatiast Albaania kaudu Kreekasse ja soovime võimalikult vaatamisväärse tee valida. Suure matkaautoga on hea teiste rändurite kogemusi arvestada. Olen väga tänulik, kui keegi selle tee kohta täpsemat infot annaks.

Praamidest niipalju, et need käivad tihedalt graafikuta ja maksis sedavõrd mõõdukalt, et ei jäänud meelde. Sõidab ca 20min.

Matkaautoga ei soovita trügida näiteks Taorminasse. Linnake kitsas ja parkimist raske leida. Tee mäkke ka suht kitsas. Ise ööbisime ja jätsime auto Jonio kämpi ja sõitsime linnaga tutvuma liinibussiga kohe kämpi kõrvalt. Nii toimime tihti, sest siis võimalik ka söögi juurde rahus veini pruukima. Soovitan käia varba otsas asuvas linnakeses San Vito lo Capo, kus väga ilus liivarand.Auto jätsime 5km. kaugusele kämpi, mille juhataja meid väikebussiga linna ja õhtul tagasi sõidutas. Veel soovitan Meteorat ja Oliveri laguuni. Sitsiilias piisavalt kämpinguid ja palju, mida vaadata. Meeldivaid elamusi.

Olen üllatunud, et lõuna-Prantsusmaal on "tihtilugu kämpade sissesõidud piiratud 1,9m kõrgusega". Konkreetsele väitele sooviks konkreetset vastust: millises kämpas oli selline piirang? Olen viis viimast suve vahemere ääres 3m kõrge ja 7,3 m pika matkaautoga tiirelnud ja sellist lollust pole kusagil kohanud. Palju kõrgusepiiranguid on parklates, aga mitte kämpades. Igat sorti reisimisel on oma eelised ja miinused. Mina ei reisi matkaautoga sugugi seepärast, et see odavam oleks. Mõnes mõttes on odavam, tihti aga kallim. Põhiline eelis on minu jaoks see, et oma "kodu" on igal pool kaasas. Nädalaks minnes on kahtlemata mõtekam lennuk ja hotell. Kuu aega ringi liikudes mööda hotelle tegeleks olulise osa pakkimisega ja asjade tassimisega. Arvan, et ühtegi reisiviisi ei tasu kritiseerida ja väidetel peab tõepõhi all olema. Head reisi kõigile. Ise sellel aastal aug-sept Kreekasse.