123

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
44 kommentaari
Viimased kommentaarid

www.vietnam-immigration.org ei vastanud kolme tööpäeva jooksul. Saatsin päringu ja ka sellele ei tulnud vastust. Seejärel kasutasin www.visatovietnam.org Vastuskiri tuli ca 1 h jooksul. Maksin krediitkaardiga ning kinnituskiri potsatas kirjakasti järgmisel päeval.

Hea, et oli piisavalt aega.

Saan siinsest jutust aru, et rolludega sõitmisel juhilubade olemasolu vastu ebatervet huvi ei ilmutata. Oskab keegi öelda, milline on kohalike korravalvurite huvi õllelõhnaste rollujuhtide vastu? Tais, ega Cambodias "lõhnade vastu" huvi ei tuntud, kui just nähtavaid-kuuldavaid motoorika-, või artikulatsioonihäireid ei olnud.

Piisab täiesti konto väljavõttest netipangast, kus näha jääk min. 400 EUR/inimese kohta. Selle saab ka inglisekeelsena välja printida. Panga kinnitust küll tarvis ei ole.

Ise saatsin veel sellise, kus oli ka näha, et samal päeval 10 000 laekus. (konto oli piletite ostmise järel tühi ja tuli lisada, et kolmele jaguks)

Praegu jah pisut vara saata, kuid väga hiljaks ei maksa ka jätta. Närvid püsivad tervemana. Oleneb muidugi, kui "külma kõhuga" keegi asja võtab.

Ei saa aru. Kui viisa ja lennukipilet olemas, nõuab keegi kuskil tagasilennupiletit? Ilmselt kehtib see Vene Föderatsiooni kodanikele, sest neil ehk Tai viisavaba. (See üks põhjus, miks neid seal nii palju kohtab.)

Phuketilt saab nii Phi-Phile. kui Similanile võtta päevaseid trippe (lisaks muidugi veel palju erinevaid): Similan- http://www.phuket-travel.com/speedboat/similan.htm Phi-Phile ka sõita kohale ja vabal valikul tagasi- http://www.phiphi.phuket.com/schedule.htm Müüb iga putka, mis trippe pakub. Eks kohapeal otsustate kuipalju ja kuhu loksuda viitsite. Ise oleme tavaliselt ühel päeval rannas ja järgmisel mõnel tripil või "rolluga" ringi sõites. Kui üks koht ära tüütab, ostame transa järgmisse kohta, seal esimeseks ööks esimesse sobiva hinnaga hotelli ja siis hakkame ringi vaatama. Küll kõik kujuneb. Ei maksa üle planeerida. Küll aga eelnevalt Google`ga pisut infot koguda ja mõned märgid võimalustest paberile panna.

http://www.tavid.ee/index.php?main=5&sess=f16f3606f5301ca246094003fc2b4042 http://www.bangkokbank.com/Bangkok%20Bank/Pages/main.aspx Mida siin soovitada on. Valik iga inimese enda teha. Kui kaasa, siis ikka suuremaid. Kes neid väiksemaid tassida jõuab.

Teemast sisukokkuvõtte tegemine võiks olla tasuline teenus.

Märtsi esimesel poolel olen küll mõnedel puudel veel lehti näinud. Aga mida siis talvel ikka loota. Kuival perioodil (vanemad inimesed veel mäletavad) on ka Eestis rohi kollane ja lehtpuudel pole seda "sära", mis kevadel lehtede tärkamise järel. Ega tegelikult see asi nõnda hull ei ole. Pisut kärbunud olemine lagedamal alal. Mets ikka roheline ja hea vilu. Hotellide ümber, golfiväljakutel jm. käib kibe kastmine - kõik õitseb ja õilmitseb. Koskede juures on küll vähe vaatamist. Suuremaltjaolt pahiseb koos väikeste veeniredega vaid sooja õhku alla. See-eest õhuniiskus veidi väiksem ja kuumus, mida sel ajal seal jätkub, kergem taluda.

Ise sebimine ei tähenda koonerdamist. Paketiga on võimalus, et hotell ei meeldi, või tüütab üks piirkond ära ja tahaks ringi liikuda. Sellega ei taha ma öelda, et paketireis on vilets ja tühine üritus. Lihtsalt on Tai väga turistisõbralik riik, kus on võimalik suhteliselt odavalt läbi ajada. Samas on tehtud kõik selleks, et külaline saaks peaaegu piiramatult raha kulutada. Inimesed on erinevad ja võimalused on erinevad. Mina näiteks ei saa aru inimestest, kes sõidavad kaugele sooja mere äärde ja veedavad puhkuse hotelli basseinis ja selle ääres. Samas ei kipu neid halvustama. Maitse asi.

Olen seal paar aastat tagasi küll koti-kohvri pakihoidu andnud, kuid see oli suhteliselt kallis. Kahjuks ei mäleta täpselt. Kuskil 200-300 bahti ringis ööpäev. Odavam on kohale jõudes kaltsud minema visata ja enne tagasisõitu mõni soojem selga osta. Hoiukappe, kui selliseid, ei täheldanud. Kui silmas pidada reisijate arvu ajaühikus, peaks hoiukappide tarvis paar korrust peale ehitama.

Kuidas sel aastal rollerite rendihinnad - Samui, Koh Lanta, Phuket - päevaks, nädalaks?

Kas see jutt fotodest siin pisut ülepaisutatud ei ole. On kellelegi viimasel ajal keeldutud viisa andmisest põhjusel, et foto ei vasta mõõtudele? Ise sain just Soomest viisa kätte ja selle tarvis saatsin Tais sukelduja tunnistuse jaoks tehtud pildid. Häbi öeldagi, kuna need tehtud olid. Ma selles eas, et enam ei idane ja veel ei mädane.

Soovitan broneerida paariks esimeseks, või ainult esimeseks ööks netist miski hotelli. Hotelliga koos saab tellida ka transferi lennujaamast hotelli. Saate alguses sõiduväsimuse ja ajavahe välja puhata. Ise oleme viimasel neljal aastal kasutanud sawadee.com`i Seda probleemideta. Kõik on toiminud. Kuid muidugi on neid võimalusi palju ja valik igaühe enda teha. Lennupiletid oleme ostnud kohalikult (eesti) reisikorraldajalt, Tallinn - sihtkoht ja et siis mitte kõige odavamalt. Midagi maksab ka mugavus. Tagasi Bangkok-Tallinn. Tais oleme ringi liikunud erineva transpordiga. "Putkasid", kust vee-, õhu-, rongi-, erineva suuruse ja mugavusega bussitransporti või trippe tellida on turismipiirkondades tõesti iga 50-100 m tagant. Ka on hotellides omad lauad, kust seda kõike võib tellida, kuid tavaliselt pisut kallimalt kui "tänavalt". Veetakse Teid uksest ukseni. Kõik selleks, et Te jälle kiiremini raha välja andma hakkaks. Tai riik pidavat isegi teede ehitusse rohkelt raha suunama seetõttu, et viia külastaja võimalikult kiiresti sihtkohta, sest sõites ta ju raha välja ei anna. 3* on elamisväärne. (Gekodele igatahes meeldib ka 5*) Tai 3* on euroopa 4*. Elementaarne on olemas ka 2* või misiganes öömajades. Kohal olles lihtsam otsida ja saab elamise ka oma silmaga üle vaadata, ning tingida. Netis ja pildil ikka ilusam. Igal juhul on lennupiletite hinda mitte arvestades võimalik Tais tunduvalt odavamalt puhata, kui Eestis. Isegi kohalik õlu (mis minu jaoks esmavajadus) on joodav ja mõistliku hinnaga. Hommikusöögi võib võtta hotellist. Kallimates hotellides laud ka hommikul väga rikkalik. Hilisemad söögikorrad erinevates söögikohtades - mmmm - juba ainuüksi mõeldes hakkab sülg jooksma. Kui eelarve ei mängi rolli ja eesmärgiks vaid puhkus basseini ääres ja õhtune-öine melu, võtke pakett. Ei halvusta paketireisijaid. Ise olen siiani odavreisija ja eelistan raha kulutada pigem sukeldumisele, kui luksuslikule hotellile. Mõlemat koos lubada kahjuks või õnneks ei saa.

Suurem osa sellest jutust on otsinguga Trip`ist leitav, kuid esmakordselt minnes ei tea ju kas see, mis kirjutatud näiteks paar aastat tagasi, ka praegu vett peab.

Kena puhkust!

Ilmselt tehakse "kodukale" korrektuuri. Seetõttu oma kuus kuud kindlalt peidus (lukku taga). Nagu näha teemaalgataja postitustest, ei ole see teps mitte kerge töö.

J. Hotel http://www.jhotelaonang.com/Rates.htm 2009. veebruaris olime. Üsna keskuses. Hind mõistlik. Osadel tubadel vaid aknad vastu (vist hotell J. Mansoni) seina. Meil oli. Saime hinnast alla.800 Bht. Samas suht privaatne rõdu. Ära ööseks jalanõusid hotelli ukse taha jäta - hommikul võib üks puudu olla.

Läheb otse Koh Taole Bandoni sadamast öine laev väljumisega 23.00 (500 THB), mis jõuab Koh Tao`le 07.00 http://www.travelfish.org/transport/thailand/southern_thailand/surat_thani/surat_thani/all

Väga sisutihedad ja abistavad vastused teemaalgatajale. Quad licet Jovi, non licet bovi?

Vaata siit: http://www.gems-gallery.com/home Kuna mul naine küllaltki "harakas", siis oleme käinud igal aastal. Tais 4 tehast. Oleme külastanud nii Bangkoki (3 päeva tagasi), kui ka Phuketi oma. Phuketist sai soodsamat hinda tingida. Seda eriti 2. korral (aastal), kui eelmisest korrast soovitused taskus. Kohale viib takso või tuk-tuki juht, kes teeb seda rõõmuga. Bangkokis saab ta kliendi eest kütusekupongi 5 liitrile. Phuketis ütles samuti, et saab kingituse ja kui klient ka midagi ostab, vist väkse prossa. Kaubale antakse kaasa serifikaat. Siinsed kullassepad on öelnud, et odav ja suhteliseltkorralik kaup. Ise ei ole asjatundja.

"Elektrienergia tarbijad vajavad elektrit pingel 220 V (Eurostandardi järgi 230 V) ja 380 V (400 V)". See siis Eesti Energia kodulehelt. Olen küll "liini otsas", kuid elektrijaama poolses otsas. Elektrijaamast 200 m kaugusel ja pinge ikka 380V

Nimetet lehekülg pakub Eesti 3-faasilise voolu pingeks 400V. Mul koju tulev vaid 380V. Mida teha?

http://www.thaizer.com/krabi/ http://www.thaizer.com/phuket/ Allpool on tabel, kus toodud vihmaste päevade keskmine arv/kuus jne

..et BKK's pead oma kola välja võtma, kui lähed veel kohaliku jätkulennuga edasi Phuket'i või Samuile või kuhuiganes. Finnairil ei ole tihti aasia lennufirmadega partnersuhteid. Ise olen (näiteks lennu edsilükkumisel) abi saanud SAS'ilt. Tallinnast saad chek in'ist tarviliku info.