trip-krainetrip-ukraine-dark

rk

Uus kasutaja, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mina lendasin Londonist Easy-Jetiga. Ei oska öelda, mis kaudu siis Helsingist tulles lennujaama sisenetakse või on see kontroll seal siis suvaline või asukohariigist/lennufirmast sõltuv. Aga kuna tulin nädal tagasi, mäletan seda vägagi täpselt. Jalutasime lennukilt maha (st ei mingit bussi ega muud transat) ja kohe hoonesse, kus siis eelnevalt mainitud jaotus oli esimene järjekord. Lennukis oli loomulikult palju britte ja madeiralasi-portugaallasi, aga ka muid eurooplasi. Imestasingi, et kellelgi neist polnud "electronic passporti" - jäi mulje nagu oleks mingi arengumaade seltskond teab mis high-tech riiki sattunud:)

Hinnad on üldiselt samad mis Vahemere äärsetes riikideski. Küll kauge ookeanisaar, aga ei midagi oluliselt erinevat tavalistest lõuna-Euroopa riikidest. Kalatoitude/mereandide osakaalu oleks asukohta silmas pidades suuremakski pakkunud, aga nt loomalihatoitude valik menüülistides oli samuti suht suur. Lisaks mainitud espadale (mõõkkala) on samaväärne ka estepada ehk puuoksal peal olev shaslõki taoline lihavarras. Kindlasti tomati-sibula supp!

"Korraliku prae hinnad sellises tavalises restoranis keskmiselt ca 9-13 eurot" - umbes 10x jooksul kui erinevates restodes erinevates linnades söömas käisime ei olnudki võimalust kogeda mittekorralikku praadi. Hinnavahemiku algus ei ole 9-st, pakuks et 7-st ja 7.50-st. Keskmine on 8.50-9-10eur, 13eur on juba pigem kallimapoolne koht.

Pea igal pool on menüüd ka inglise keeles olemas ja võimalus enne mahaistumist asjaga tutvuda.

Täiskasvanutelt küsiti päevapileti eest 3 euri ja lapsed olid tasuta. Lamamistool 1,5euri. Õlu 0,3L 1,3euri. Lahe oli see, et suuremad ookeanilained peksid üle ääre otse basseini. Lastebassein 0.5m ja suurte bassein 1,2 kuni 1,8m. Kõvemad tegijad said mööda redelit ka teisele poole otse ookeani minna, kuid algajale seda kindlasti ei soovita - 2-3m lainetel on ikka jube jõud ja seda ka tagasi uhtudes. Vahvad laavakaljud otse basseinide vahel. Ega jah, Funchali õnnetuseks palju seal turistidele ujumisvõimalusi pole.

Parkimine on Madeiral IGAL POOL tunduvalt odavam kui nt Tallinnas, nii et ära muretse. Funchalis ja mujalgi leidub ka parkimismaju, mis kenasti liiklusmärkide abil viidatud. Samas tänavatelgi on kohti üldiselt piisavalt. Peale parkimist lihtsalt selgitad, kas on tasuline piirkond või mitte ja kogu lugu (st vaatad märke ja otsid automaati). Parkimise hind on vahemikus 0,5-1 eur tund sõltuvalt asukohast ja linnast.

Nädal tagasi oli asi nii, et kui lennukilt maha tulime, siis esimene jaotus oli kohe selline:

  • eletronic passports
  • other passports (ehk kogu lennukitäis oli selles teises ja vahet polnud mis riigi kodanik, kõigilt küsiti)