Hotell võiks olla Yamanote liini lähedal.
Endal on olnud hea kogemus nii Apa Hotel Sugamo kui ka Apa Hotel Shiomi-ga. Sama raha eest on kvaliteeti kindlasti rohkem võrreldes Pariisi, Rooma, Londoni või New Yorkiga.
Apa hotellide toad on väiksed, aga kui peatuda hotellis ainult magamiseks, siis igati OK. Kaheses toas ei pruugi kaks kohvrit lahtiselt kuhugi ära mahtuda v.a voodi :-).
Semi-double toa puhul võib odavamate hotellide kahese voodi laius olla ainult 120cm.
Kui valida hotell Keiyo liini lähedal - siis peab arvestama, Tokyo Stationist on Keiyo perroonile u. 10 minutit jalutamist. NB! Tokyos on siis nii Keio vs Keikyu vs Keiyo liin kui ka Tokyu liine (et oleks navigeerimisel lihtsam apsakaid teha :-) )
Lihtsalt võrdluseks - eelmine aasta märtsis Campitello di Fassa suusarendis oli 6 päeva suusad+kepid 70 eurot. Alguses võtsin 3ks päevaks (seoses pagasi hilinemisega), hiljem pikendasin kuueks päevaks, hind jäi lõpus 6 päeva omaks. Teenindus 5+.
Algaja suusad, ise pean ennast edasijõudnuks :-). Minu jaoks olid OK kvaliteediga. Enda omi kasutasin 1x - et karmaga kõik korras oleks :-).
2019 mai Osakas.
Maksin Swedi poolt väljastatud Mastercard krediitkaardiga rongipiletite eest; varsti tuli SMS, et kaart lukus. Loomulikult SMS ei täpsusta, et mis kaart (deebet- või krediitkaart).
Selgus, et kui kaardimaksel PIN koodi ei nõuta, siis alates 200 eurost panebki AI kaardi lukku.
NB! 2024 juunis Tokyos sai ühes ja samas supermarketis (Seiyu) krediitkaardiga samuti teha ostud nii, et panin küll kaardi terminali, aga raha võeti maha ilma PIN koodi küsimata (viipemaksed ei olnud aktiveeritud). Summad olid 10-30 euro ringis.
Kui mina sain kaardi, siis tehti mulle veel eraldi dokument, kus on kirjas minu kaaslane ja laps. Kuna kindlustus kehtib "üks kaaslane korraga" põhimõttel, siis ei tohiks ju Swedi jaoks olla probleem, kui iga jõulu ajal reisid erineva kaaslasega. Mingeid dokumente jms ei nõutud.
Aga nagu ikka, ei osanud klienditeenindaja öelda, et kui "koos" peavad kaaslased reisil olema. S.t kas kindlustus kehtib kaaslasele ka siis, kui mina olen meeste WC-s, aga naine naiste omas. Või näiteks kui üks on Sixtuse kabelis, aga teine Colosseumi juures. Tegemist ju erinevate riikidega ...
Senini õnneks ei ole ühtegi juhtumit olnud.
Jaapani termaalveekeskused:
https://www.japan-guide.com/e/e2292.html
Ise olen käinud:
Arima Onsen, Taikonoyu, 2017 ja 2019
Kinosaki Onsen, Goshonoyu, 2017 ja 2019
Kusatsu Onsen, Sainokawara ja Otakinoyu, 2024
Oedo onsen Takao mäe jalamil, 2024
Nendest lemmik on Arima Onsen, aga ka kõik teised meeldisid. Õnneks/õnnetuseks oli kõikidel nendel külastustel ilm pigem ilus - nn koerailmaga oleks seal muidugi eriti mõnus.
Ei pea vist lisamagi, et nendes, kus olen ise käinud, on hinnatase võrreldes Eestiga on pigem soodne. Nii pilet kui ka toitlustuse hinnad.
Nii 2017, 2018, 2019 kui ka 2024 oli valinud sellise hotelli APA võrgustikust, kus on ka endal soojendatud veega kuumaveebasseini keskus. Juhul, kui hotell on ainult magamiseks, väljud hotellist 9:00 ja saabud 21:00, siis õhtul on see pool tundi ligunemist üsna samaväärne lõõgastus võrreldes saunaga.
Euroopas olen käinud Zakopanes, Hevizes, Bešenevas ja Tatralandias.
Olen korduvalt peatunud Karczma pod Topolami majutuses. Lomzast u. 10 minutit edasi Varssavi suunas.
Viimati ööbisin 2022 oktoobris, aga siis oli küll hinna-kvaliteedi suhe minu meelest õiglane.
Juba 2023 augustis oli Guty - Augustow üsna vähese liiklusega; kellele (või siis kelle autole) tundub kiirtee kiirus liiga suur või sealne liiklus närviline ning kui meeldib lihtsalt rahulik kulgemine, siis minu meelest Budzisko-Lomza vana maantee ei ole oluliselt aeglasem võrreldes kiirteega, kui maksimum kiirus jääb 90 km/h ringi.
Olen käinud korduvalt Egeris (esimene kord eelkõige raamatu tõttu, aga see on ka tore linn peatuseks, kui hakata Horvaatiast tagasi Eesti poole tulema) ja ühe korra nii Goslaris kui ka Naganos.
Goslaris käisin 2007, olin näinud pilti vist ENEkeses, selle tõttu valisin autoreisil ööbimiskohaks.
Naganos käisin 2018 päevamatkal Tokyost, peamine eesmärk oli seal lähedal olev ahvipark. Kui aprilli teises pooles Tokyos enam kirsiõisi ei olnud, siis ahvipargini viiva matkaraja alguses oli neid piisavalt.
Jaapanis on sildimajandus turisti seisukohalt tähtsates kohtades küll nii jaapani kui ka inglise keeles. Mõnes kohas ka hiina ja korea, Niigata linnas rongijaama kõrval bussiterminalis ka vene keeles (2018).
Paljudes restoranides on ka menüü 2D või 3D näidised väljas - seega ka nälga tohiks jääda :-)
Kui minna oma autoga, mis on Eesti registris - kui hoolikas alates Alpidest lõuna poole peab olema parkimiskoha valikul, et salongist ei leiaks kive jms? Arvuti jms saab muidugi peita kuhugi auto sügavustesse, aga iga vaatamisväärsuse juures ei hakka ju salongi ning pagasiruumi tühjaks tegema.
Viimati käisin oma autoga Itaalias 2007, aga siis olin Stelvio ümbruses. Siis jäi auto terveks.
Kui minna konkreetseks - kas näiteks need kohad on 99% tõenäosusega ohutud (võtsin juhuslikult, ei ole varem nendes regioonides autoga reisinud):
Kas ametlikud/tasulised parklad ning parkimismajad ka turistikates kohtades võiks olla enam-vähem turvalised?