Snoop

Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

178 meeldimist
114 postitust
1467 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kõlab nagu asjalik plaan Lufthansalt. Juurde peaks veel panema, et kui oma kohta mitte teadev HON Kantslerile ette jääb lennukitrepi peal, siis saab djuud eluaegse FCT keelu,  downgraditakse turistiklassi ja võetakse lubatud seljakott ka ära. Ning shampa asemel tuuakse Blue Nun.

Ma arvan, see on hullumeelsus, arvestades epideemia ulatust, aga ma võin eksida. Kui rulli jätkub ja pole probleemi, kui KLMlt refundi ei saa (Air France sai juba Prantsuse valitsuselt loa mitte maksta, ainult tulevane krediit), siis why not. 

Mõned viroloogid arvavad, et 18 kuud kestab see jama globaalselt.

Soovitan samas seda lugeda:

https://www.theatlantic.com/health/archive/2020/03/how-will-coronavirus-end/608719/

Ma ei tea, kas eestlasi ka peale võetakse, aga info igaks juhuks:

Originally Posted by ffay005 View Post

There will be Finnair evacuation flights from Funchal, Faro and Paphos on 27MAR, Prices are reasonable, oneway Pro ticket with 150 % earnings FNC-HEL €324, FAO-HEL €290. Our Ministry for Foreign Affairs will pay the rest of the bill. 

Soomes andsid koroonajuhtumite uue tõusu just need hiliselt välismaalt saabujad, sh ilma sümptomiteta, kes karantiini ei pidanud...nii et kes te tulite, #STAYTHEFUCKHOME.

https://www.err.ee/1068408/soome-spetsialistid-koroonaviiruse-levikuprognoos-varasemast-palju-sungem

Prognoosi halvenemist mõjutab märkimisväärselt fakt, et välismaalt on Soome saabunud või saabumas 200 000 Soome elanikku. HS allikate sõnul on Soome teinud vea, lubades välismaalt Soome naasnud inimesed omapäi lennuväljalt edasi liikuma. Paljud neist on kasutanud ühistransporti ning jätkanud oma igapäevaelu, sest karantiin on olnud liiga soovituslik.

Eriolukord toob jube palju grafomaane, kes kindlas kõneviisis tulevikust räägivad. Muidugi isegi I kursuse üliõpilane peaks teadma, et globaliseerunud majanduses suurtarbijate ostujõu vähenemine annab räige löögi suurtootjatele nagu Hiina. Aga eks "aasta pärast supervõim" sisutuid prognoose on ikka ägedam teha täiesti mitteseotud teemas.

Ma ütleks, et 12. märtsil veel reisile minna globaalse pandeemia tingimustes oli päris suurte munadega otsus ja vahel saab laksu kätte sellise pohhuismiga. Siis oleks võinud mune jätkuda juba reis lõpuni teha :)

Siis täna viimane võimalus Egiptuse sooja paradiisi minna, enne kui Eestis lõplikult lõksu jääd. :))

Udoka, milline flashmüük? Veahind Budapestist? Muidugi võib ka seda "flashmüügiks" nimetada, kuidagi palju oli neid veahindu lühikese aja jooksul. Aga, see et nad pakkusid absurdihindu kuni 2021a algusesse, kus kõik ootavad taastumist, viitas siiski, et see polnud plaanitud. 
Praegune LH äriklassi supermüük Pariisist, 1000 EUR Aucklandi, Santiagosse jne, on ainult kuni 30.06 väljumisega.
https://youhavebeenupgraded.boardingarea.com/2020/03/1000-euro-lufthansa-swiss-friends-business-frankreich-australien-return/

Mis pankrottidesse puutub, siis täna just lugesin ühe panga analüüsi:

Qantas could survive a complete flying shutdown for almost a year

We model a scenario where Qantas’ entire flying operations are grounded and generating no revenue for the company. This would increase the reliance on Frequent Flyer to cover ~$465 million of monthly fixed costs for Qantas resulting in cash burn of ~$330 million a month. With available liquidity of ~$2.2bn (or $3.5bn incl. aircraft sale and leaseback) we estimate that Qantas could withstand 6 – 11 months of no flying before having to reduce its cost base further, increase gearing or raise equity (unlikely).

Wuhan on ilmselt hetkel juba Tallinnast oluliselt paremas seisus coronanakkuse riski koha pealt :)

Mandarin Oriental või Peninsula või Rosewood. Kui ketihotelli järgi igatsus, siis Park Hyatt või St. Regis. 

Waldorf-Astoria on kehvi arvustusi saanud.

Singapore will block entry or transit for visitors with travel history to Italy, France, Spain and Germany within the last 14 days, amid a surge of COVID-19 cases in Europe. 

The new border restrictions, which take effect on Sunday (Mar 15) at 11.59pm, come after an increase in imported cases in Singapore, particularly of those with travel history to European countries

https://www.channelnewsasia.com/news/singapore/covid19-travel-restrictions-italy-france-germany-spain-12534476?cid=telegram\_cna\_social\_28112017\_cna

Postimehes hetkel:
„Kõige akuutsem riskipiirkond meie jaoks on Rootsi. Mis on lahendustest laua peal? Laevaliikluse kohene lõpetamine – vähemalt Rootsiga, võib-olla ka Soomega –, lennuliikluse kohene lõpetamine – jättes alles ainult erakorralised reisid, et eestlased koju saaks –, koolide kohene sulgemine – et haiguspuhang ei saaks levida vähemalt kohapeal –, kinode, teatrite, erinevate rahvakogunemiste täielik lõpetamine, ostukeskuste täielik sulgemine – nii et järele jäävad ainult toidupoed ja apteegid – ning maismaapiiri täielik kontrolli alla võtmine,” loetles Helme.

Kogu Euroopa on riskipiirkond, Rootsis kasvab juhtumite arv järsult, 500 eilse seisuga. Jää praegu koju, kui vähegi võimalik. Itaalia tervishoiusüsteemi katastroof, mis võib juhtuda ka Eestis, ei ole paanika.

https://www.postimees.ee/6920740/valisministeerium-eesti-elanikel-ei-tasu-lahikuudeks-puhkusereise-planeerida

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Kui keegi tahab enam-vähem objektiivset First Classide võrdlust lugeda, siis:

https://onemileatatime.com/best-first-class/

Päris jama tundub LH äriklass ikka, kui isegi fänn peab selle kiitmiseks mitu täiesti elementaarset asja, mis absoluutselt IGAL lennufirmal olemas on, üles lugema. 
Tundub, et ka teenindus oli hiilgav ainult tänu HON-lipitsemisele ja -privileegidele. Ja ikka tuleb senjööril 25 minti lounge jalutada!? Piinlik LH, väga piinlik.  

Igal juhul täiesti null isu on selle jutu järel LH äriklassi proovida, isegi kui  Finnair või Qatar kallim on. 

Lisaks A330 - yuk, vana ning mürarikas mudel, 10h järjest küll ei viitsi klapid peas istuda ning kõrvatroppe ei armasta.

Ma rääkisin küll Itaaliast vs Lõuna-Koreast, mitte Iraanist, mille numbreid ma ei usaldaks üldse.

 Korea mediaanvanus on 42a, mis kindlasti ei seleta 7x surmade vahet. Keskmist eluiga jms. arvestades ei usu ka et Korea meditsiinisüsteem nii tugevalt parem oleks, nad on lihtsalt metsikult rohkem testinud. Jään arvamusele, et Itaalia reaalne koroonajuhtumite arv on drastiliselt suurem praeguseks leitust.

Hetkel näitab nagu oleks Itaalias ja Lõuna-Koreas juhtumeid võrdselt, aga Itaalias on 7x rohkem laipu 366 vs 50. Ei tundu väga loogiline, et Itaalias mingi ülimuteerunud variant oleks, nii et pigem on seal 40-50 000 case juba, mitte 7000.

See, et kamp eestlasi sealt kohe viirusega tagasi tulid, on ka anecdotal evidence, et epideemia on korralik.

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Lufthansa küsib juba riigiabi: tõsi, ma ei arva, et nad pankrotti läheks.

 Lihtsalt, mõne "VIP" tähelepanekud, kuidas tema lennul äriklass ja First täis on, ei anna adekvaatset pilti reaalsusest. 

Deutsche Lufthansa AG is looking into government support amid the fallout from the coronavirus. The airline, which slashed capacity by as much as 50% to cope with plunging travel demand, is examining the implementation of short-time work programs, the company said in an emailed statement on Sunday. Short-time work -- “Kurzarbeit” in German -- involves the government offsetting wages lost when companies are forced to reduce staffing temporarily.

Kroks, Diamond Princess pardal oli 3700 inimest, nii et 700 on muidugi suur protsent, aga 100% väide on FAKE NEWS.

https://www.japantimes.co.jp/news/2020/03/02/national/coronavirus-diamond-princess-passengers-crew/#.XmCogi17HGI

Positiivsed uudised on Lõuna-Koreast, kus tundub, et suremusprotsent on alla 1%.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-03-04/south-korea-tests-hundreds-of-thousands-to-fight-virus-outbreak