Snoop

Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 11 aastat tagasi. Tahab minna:
96 meeldimist
102 postitust / 1297 kommentaari
14 (2.2%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

No minu jaoks on üllatav, et suured lennufirmad või alliansid pole ise midagi ette võtnud pilootide koolitamiseks, see pole ju aasta-paariga tekkinud probleem. Ryanair võiks ise rahulikult mingi akadeemia teha.

Piloodid on absurdselt ülemakstud hetkel selle tõttu, et neist on globaalne puudus, mis on ausalt öeldes hästi üllatav:

Buldooza, väga hea praktiline tekst sinult Iraani kohta ja mu eesmärk ei olnud seda teemat kaaperdada poliitilistel teemadel vaidlemiseks. 

Siiski lisaks remargi korras, et ma sügavalt kahtlen väites, nagu suur osa rahvast mullade rezhiimi toetaks. Minu jaoks isiklikult on diktatuuririigi külastamine, kus enamik inimesi võimureid vihkavad, ebaeetiline, selle tõttu ma ei ole kunagi käinud ka Põhja-Koreas.
Ja lisaks, et Ukraina ning Iraani võrdlemine tuumarelvast loobumisega seoses on sügavalt demagoogiline. Ukraina on kahjuks üks maailma korrumpeerunumaid riike ja Iraan on inimarengu poolest neist tõenäoliselt ees, kindlasti oleks nad lihtsalt veel oluliselt rikkamad ja võimsamad ka geopoliitiliselt, kui usuhullude asemel oleks seal võimul praktilised valitsejad, kelle eesmärk poleks surm Iisraelile ja Ameerikale.

Veidi teine vaade Gruusiast, sai ka just hiljuti tuldud. Olime küll ainult 2 päeva ja Tbilisis. 

Põhimulje - maa on nagu Eesti 90ndad, dressides inimesed, väsinud ja sünged näod kolisevas metroos, lagunenud vanalinn, metsik õhusaaste vanadest diislitest, jalakäijaid ei armastata, räpased maa-alused tunnelid tänavaületuseks  kerjused kõikjal raha nurumas ja taksojuhid eranditult absurdseid hindu küsimas.  Muidu räigelt odav, ent vähegi korralik 4-tärnihotell: (Radisson, Courtyard maksab üle 100 EUR/öö.

Et keegi valesti aru ei saaks, see väike osa Tbilisist, mis on renoveeritud, Agmashenbili Avenue kant eelkõige, näeb päris kena välja ja köisraudteega mäe otsa sõites naudid hingematvaid vaateid, ent tervikuna on maa korralikus stagnatsioonis. Mõni üksik asi on siiski ära tehtud, suitsetamine baarides on lõpuks keelatud, pärast seda kui salapolitseinikud kuude kaupa lõputult trahvisid neid.

Rääkides kohaliku eestlastega, ütles ta ühe hea iroonilise lause "enesekontroll ei ole kohalike meeste seas just kõrgelt hinnatud väärtus". Vihjates seoses sellega, et noad kipuvad üsna kergelt välkuma ja praegugi istuvad seal parlamendihoone ees näljastreiki pidavad isad, kelle laste mõrvareid kohalik valitsus varjanud on.

Kokkuvõttes, kui mäed ja loodusmatkad meeldivad, kahtlemata põnev koht minemiseks, aga jäägitult ära armumiseks peab ikka väga kergesti armuv olema.

Buldooza, USA sanktsioonid mängivad kahtlemata rolli, aga väita, et usuhullude võimuletulekust saadik 40 aastat stagnatsioonis olnud Iraani majanduskriisi põhjuseks on ainuüksi kuri ja paha Trump, see kõlab jube naljaka vana kommunisti muinasjutuna. 

näed äkki ka Venetsueela kriisi taga CIA karvast kätt ja kiidad Chavezi/Maduro majanduspoliitika toredaks vaeste aitamiseks?
Kõik, mis Iraanil majandusõitsenguks vaja on, loobugu tuumarelvaplaanidest ja rahvusvahelise terrorismi toetamisest. Aga ei, parem piinavad oma sõbralikku rahvast, kui see seakamp oma võimust loobub.

Mulle jäi blogist silma rõõmustamine, et Iraanis on kõik nii toredalt odav ja euro kurss suurepärane, aga ei seletatud, miks.

Põhjus on selles, et Iraani absoluutne majandusvabaduse puudumine ning mullade võimutsemine on kaasa toonud sügava majanduskriisi ja inimeste elu kipub järjest viletsamaks minema, loodetavasti ei hävita see nende sõbralikkust.

AndresR, nagu näha me rääkisime üksteisest mööda mõnevõrra, minu tekstist peaks ju näha olema, et ma hindan Singapuri suurepärase baasina, kus lastel on palju tegevust, AGA ma ei eelda, et kuude kaupa peaks ennast selle 600km2 saarega piirama. nagu ma mainisin nii Malaisia kui Indoneesia on lühikese laevasõidu kaugusel.
Lisaks igasugu paradiisisaared samuti alla 2h lennukiga.
Mind ajendas postitama lihtsalt enesekindel väide "üle kahe päeva seal midagi teha ei ole". Lisanuks sa sinna juurde "minul suure ranna/matka/dzhungli/snorkel-huvilisena, mul polnuks midagi kobiseda. Aga Elustilisti blogist tuli suht selgelt välja, et nad otsisid mõnusat baasi ja ma jään enda juurde, et Singapurist paremat baasi on lastega Aasias suht võimatu leida, kui raha jätkub.
Okei, sama raha eest, millega Singapuris saab korteri, võib saada Tais basseiniga eravilla. Aga sul on endiselt need lagunenud teed, hullunud juhid, meeletu räpasus, toidukvaliteedi riskid ja palju muid potentsiaalseid probleeme, mida Singapuris ei eksisteeri.
Parafraseerides Neil Blomkampi filmi "Elysium". Its year 2018. Humanity is divided. We live on Earth. The privileged live in Singapore.

Äärmiselt küündimatu väide, et Singapuris pole lastega midagi teha, minu arust on see üks ägedamaid kohti maailmas, kus lastega aega veeta, Sentosa, Gardens By The Bay, Marina Bay promenaad, mõnusad kaubanduskeskused, valgusmängud, kaunid tänavad jne. on koht, kuhu lapsed tahavad iga hinna eest tagasi minna. Rääkimata turvalisusest, hügieenist, funktsioneerivast transpordist ja kõigest muust, mis muudavad puhkuse täiesti murevabaks erinevalt Tai ja Bali urgastest.

Ja kui tõesti on meeletu üüratute randade isu, siis Desaru ja Bintan on vähem kui tunni aja laevasõidu kaugusel.
Aga ma olen heameelega avatud põhjendustele, milline koht maailmas on selline, kus lastega oleks oluliselt rohkem "teha", kui Singapuris ja miks?

Kõige stiilsem oleks oma elu stiliseerida ikka Singapuris...crazy rich Asians :)

Avien, jah muidugi, seda arvasingi, aga anyway enamust huvitaks ainult pika lie-flat istmetega otsa upgrade ja küsimus oligi, et ka näiteks saab lounge accessi Istanbulis kui upgreidida IST-KUL otsa? Peaks saama?

Mhmh, mina hakkasin lihtsalt kohe mõtlema, et kas ma eelistaks Turkishi eco piletit + potentsiaalset upgrade VS mujalt kohe äriklassi pilet osta, eeldusel, et saan sõiduaega mingil määral valida. Ja valik ei langeks Turkishi kasuks sel juhul.

Arvestades, et äriklassi miile ei saa (umbes 200-250 EUR väärtust läinud) ja upgrade kehtib ainult ühe lõigu kohta, ma ütleks, et isegi need kõige odavamad upgraded tervikuna mingid superdiilid just pole. 


Kui lihtsalt väsind ja tahad ühe pikema otsa magada, siis muidugi, aga 1500 EUR eest saab Tallinna lähijaamadest KUL või SGN äriklassi pakkumisi regulaarselt.

Kas lounge access Istanbulis on sees, kui Istanbuli poole suunduda?


Mis kuupäevadel ja mis hind äriklassis? Ise vaatan AMS-CPT 1266 EUR äriklassi jaanuari lõpus ja mõtlen...

Näidiskiri Smartlynxile:

Esitame Teile nõude Euroopa Parlamendi ja Nõukogu Määrus (EÜ) nr 261/2004 kohase kompensatsiooni saamiseks seoses lennu MYX568, 08JUL2018,  hilinemise eest rohkem kui kolm tundi. Lend pidi väljuma Burgase lennuväljalt Tallinna suunas kell 10:00. Lend lükati edasi ja määrati uueks väljumise kellaajaks 09.JUL2018 kell 02:30. Teadaolevalt ei toimunud lennu hilinemine erakorralisi asjaolusid silmas pidades nagu ilmastikuolud, streik vms. Lennu hilinemise eest nõuame eelpool nimetatud määruse kohast kompensatsiooni 400 eurot.  Nõuame, et summa 400€ kantaks üle allpool mainitud pangakontole 14 päeva jooksul. Maksmisest keeldumise korral palume 14 päeva jooksul saata detailne informatsioon tühistamise asjaoludest koos dokumentide ning viidetega õiguslikele alustele. Lisatud lennupiletid.

infoks: hetkel on alla 1200 Pariis-Bangkok äriklassis, nii Star Alliance kui Oman Air.

Mul ei avane teie link miskipärast, seal lingis, mis ma panin, vist ei nõudnus manuseid, kui ma õigesti panin? Kasuta seda.

Hiljutise Paphose lennu ärajätmise ja järgmisele päevale lükkamise eest sai Ryanairi käest väga lihtsalt 3x400 EUR. Vähem kui 10 päevaga oli raha arvel.


Qatar lendab isegi Sarajevosse 4x nädalas, ma pakuks, et vähemalt sellel sagedusel hakkab A320 ikka lendama, loodetavasti fully-flat business tüübiga.
Ja oi kui magusaid hindu võib hakata tulema, kui teisi Ida-Euroopa linnasid arvestada.

see allahindlus on punktide raiskamine, väga halva kursiga ostab Finnair neid miile :(

Kui kellelgi Finnairi punkte üle 20K või rohkem, mis aegumas, siis ma heameelega ostaks ära need.

Jutt "ohutust kohast" on muidugi täielik bullshit, terrorioht on kõrge igal pool Põhja-Aafrikas. Samas statistilselt selle ohvriks langemise tõenäosus on muidugi väike. 2011 viimati laksati turistide pihta Marrakechis.

Aga lihtsalt üks link "ohutust" kohast:
http://www.express.co.uk/news/world/657995/Morocco-ISIS-warning-spy-chief-warns-terrorists-planning-mustard-gas-attack-tourists

HOLIDAYMAKERS visiting a Mediterranean destination popular with Britons narrowly avoided a chemical attack after police swooped on a terror cell 24 hours before they were due to strike.