Snoop

Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

203 meeldimist
115 postitust
1512 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

oluline on, et lendudel maskid ei tohi olla klapiga. FFP3 maske aga ilma klapita on suht vähe müügis, sest läbi nende on raskem hingata. FFP2 seda probleemi pole.

FFP2=N95=KN95, infoks.

Jaanusm, kuidas covidi läbi põdesid? nagu tavaline külmetus või 2 nädalat voodis jõuetuna hinge vaakudes?

Kui esimene variant, siis suht suure tõenäosusega vaktsiin siiski aitas.

https://blogs.sciencemag.org/pipeline/archives/2021/07/21/how-well-does-the-jj-vaccine-work-against-the-delta-variant

Mis fake news antivaxxeri jutt see on? ühtki põhjust pole, et peaks halvasti lõppema.

"mitte keegi ei soovita ka 2 doosi teha kui oled juba läbipõdenud, võib halvasti lõppeda."

Jep, eriti hästi arenenud on kartellid seal.
Aga rikast gringot ikka ümmardatakse ja kõik on okei kindlasti.

https://www.brookings.edu/blog/order-from-chaos/2021/01/04/crime-and-anti-crime-security-policy-in-mexico-in-2020/

N37, su kommentaarid kustutatakse sellepärast, et sa üle ühe postituse valetad. Kohati on lihtsalt rumal koroonaeitaja "kõik teised on süüdi!" jutt, see jäetakse leebete modede poolt alles. Aga sa ei viita statistikale, vaid esitad VALEVÄITEID. Viitamine käib nii:

https://www.err.ee/1608146017/surma-pohjuste-statistikas-on-eestis-kolmandal-kohal-koroonasurmad

https://leht.postimees.ee/7200536/alates-eelmise-aasta-lopust-taheldatakse-eestis-liigsuremust

Maimetsa artiklit olen lugenud, see ei ütle mitte midagi sensatsioonilist, vaid nendib, et teatud juhtudel võivad testid anda valepositiivseid tulemusi. Mida pole keegi kunagi eitanud. Sellegipoolest on kõikjal maailmas olnud tugev korrelatsioon positiivsete testide ja haiglaravi vajajate ning surmade vahel.  Mis omakorda näitab, et testid töötavad.

Loomulikult toimub teadlaste vahel diskussioon covid-testide täpsuse üle, aga teaduslik konsensus on ühene, testid toimivad adekvaatselt.

Mis kustutamisse puutub, siis paanilist hirmukülvamist ja antivaxxer propagandat trip.ee minu teada ei aktsepteeri.

N37, levitad valeinfot: See tsükkel mitte kuidagi ei anna valepositiivseid tulemusi ainult CT väärtuste pärast:

https://www.mcgill.ca/oss/article/covid-19-critical-thinking/covid-19-pcr-test-reliable-despite-commotion-about-ct-values

Take-home message:
- Some people claim, wrongly, that the PCR test for the coronavirus is useless because the so-called Ct values are too high and the test is picking up things that are not the coronavirus
- The PCR tests for the coronavirus that have been internally validated by public health agencies are actually very reliable
- Scientists cannot declare any result above a certain Ct value to be unreliable because Ct values are somewhat relative and must be interpreted by taking into account a variety of factors

Singapuris ei sööda küll ainult kaera ega liiguta kondimootoriga. Neil täiesti toimiv karantiinisüsteem. Tõsi, meie nn. "politseiriik" on isegi Euroopas kõige ultraliberaalsem. Pole Briti fashistlikke reisipiiranguid ega Prantsuse jakobiinlikke komandanditunde. :D
https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2021-01-03/singapore-s-covid-success-isn-t-easily-replicated

Offtopic veidi, aga megaimposantne lagunev spa-loss on Lätis Kemeris, 2010ndatel plaaniti sellest teha isegi Kempinski lukshotell uuesti, aga ei tasunud ilmselt ära siiski.

http://www.atputasbazes.lv/lv/apskates_objekti/938_kempinski_kemeri_palace/

@Haaletaja

Kanaarid siis jah, kui sa juba eesmärgiks võtsid, et mõistatama peaks, kus asud? 

Eks maksimaalne lõbureisimine D-vitamiini nimel on just see, mida  Euroopas hetkel vaja on. Kui peaks ebameeldivad piirangud tekkima, siis küllap vajadusel bookid hambaarsti nagu iirlased praegu teevad, et Hispaaniasse saaks :)

https://www.politico.eu/article/irelands-toothless-travel-restrictions-exposed-as-sunseekers-take-dental-holidays/

Mul täna veits old-school jauramistuju, nii et here we go

@Haaletaja

Numbritega mängijana  mainiks, et ei tasu neid lõunamaade madalaid nakkuskordajaid üks ühele just tõsiselt võtta, juhul kui testide arv ka kordades väiksem peaks olema. Näiteks, Tansaanias ei pidanud üldse olema ju covidit erinevalt LAVst, eks ole.

inimtühi rand on muidugi cool, aga paar nädalat päikese käes ei lae kaugeltki piisavalt D-vitamiiniga, toidulisand tasub ikka ära ennast ka tagasitulles. :)

@Donaldtrump.

Boo-hoo, eks tegelikult Eesti riik tuleb ikka appi, ükskõik kui loll sa oled ja kui palju VM hoiatusi eirad. Anyway see Filipiini tohman, kes hiljem veel Eesti riiki sõimas venekeelses meedias, läks 20ndal märtsil reisile, kui praktiliselt kõikjal oli full lockdown. ega selline "mul pohlad, tahan ja reisin ning siis süüdistan arengumaad, et asjad kriisihetkel õlitatult ei suju" suhtumine nüüd just eriti kõrget ajupotentsiaali ei näita.

@improved.

Kaval sofistlik tekst sul, mis jätab esimesel hetkel mulje, et näe Eesti jõudis vabadusi alles hoides põhimõtteliselt sama kaugele kui Austraalia rangete piirangutega.

Mis on natuke analüüsides muidugi täielik bullshit, kuna eeldus on vale, et riiki lahti jättes minimaalsete piirrangutega läinuks neil sama hästi (noh va. u 30000 laipa kui UK võrdluses per capita sama olnuks) kui Eestis, kes kevadel pääses tänu inimeste hirmule.

Itaalia, Hispaania jt ei pannud riike lockdowni sellepärast, et kellelgi oli põhimõtteline isu seda teha või nn. "üllas" olla., nende haiglasüsteem kõikus kokkuvarisemise äärel, Itaalias kukkus kokku osa piirkondades.

Riiki lahti jättes oleks nende seis ilmselt way hullem kui Eestis praegu ja mingitest avatud restoranidest ja Australian Openist ei saaks juttugi olla.

Eesti on saanud seni hakkama tänu inimeste enesekontrollile, aga nagu näha piisab väiksest koroonaväsimusest kui numbrid lakke hüppavad. Avatud Leedu ja Läti näol anti meile isegi võimalus tulevikku piiluda mis nii juhtub, aga puudus võime või tahe naaberriike-Cassandraid kuulata.

Asjalik tekst oli mu meelest see:

https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2021-02-19/covid-19-variants-border-closures-are-tricky-to-get-right?srnd=premium-europe

Päris paljud ei mõtle muide ka siinkirjutatud asjade peale: https://maaleht.delfi.ee/artikkel/92582753/valisministeerium-kui-vahegi-saate-arge-praegu-reisige

My 2 cents: kes tahab, see reisib, aga  arvestagu, et potentsiaalset riski ja ajukeppi, eriti ümberistumistega, on tüütult palju ja võtku ise vastutus.

Mind tõesti sendi eest ei kotiks, kui mingi lõbureisijast tohman, nagu kevadel oli, Filipiinidele rahatult kinni peaks jääma ja siis meedia kaudu riiki appi kisaks.

https://lounaeestlane.ee/eestis-elanik-on-seoses-koroonaga-juba-3-kuud-filipiinide-lennujaamas-loksus/

Üldiselt mida kallim, seda turvalisem: kõik Euroopa alla kuuluvad saared on väga okeid: Guadeloupe, Martinique Aruba

Riiki ei pea sulgema, kui covid-19 on piisavalt palju leebemaks muutunud.

An increasingly common mutation of the novel coronavirus found in Europe, North America and parts of Asia may be more infectious but appears to be less deadly, according to a prominent infectious disease specialist.

https://www.aljazeera.com/news/2020/08/mutated-coronavirus-deadly-expert-suggests-200818040211070.html

evakuatsioonilennu 30 tonni ei ole mingi näitaja ja ausalt, mitte imrearaka moodi, et pean mööda pankasid reisima. :D

Oeh, ms oigamine siin käib: Eesti on kallis jne.  Tehke keegi puust-punasest ette kuluaruanne, näete see nädalavahetus kuu aja pärast - lennupiletid nii palju - see hotell seal kohas naa palju vs: mingi Eesti VÕRRELDAV hotell hindade ja asjadega. Võrreldava all pean silmas sama suurte tubadega, sama heade Bookingu hinnetega. Disclaimer: ei väida üldse, et Eesti oleks odav, aga kui keegi konkreetset võrdlust ei tee, on see suht huinamuina kalamehejutt, et mingi kulunud ja putukaid täis Egiptuse "5-star" või kuskil Vahemere ääres asuv All-Inclusive võrreldes siinsega fantastiline diil on,

On Monday, a sunny bank holiday, Dutch restaurants, bars and museums — but not, notably, the smoke-filled coffee shops — opened their doors to the public. The day started not with a bang but with a whimper; shops were shuttered but, as noon approached, waiters started bustling about on pavements, arranging tables and hailing old regulars.

Hong Kong on kuni septembri lõpuni turistidele suletud. Transiit läbi lennuvälja on lubatud.

https://onemileatatime.com/hong-kong-visitor-ban/

Christian,

EL liikmesriigid, sh. Eesti kodanikud võivad igasuguste probleemideta Hollandit külastada praegu, mingeid põhjendusi pole vaja.

https://www.netherlandsandyou.nl/travel-and-residence/visas-for-the-netherlands/qas-travel-restrictions-for-the-netherlands

The travel restriction does not apply to the following categories of persons:

  • EU citizens (including UK nationals) and members of their families;