Snoop

Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

156 meeldimist
114 postitust
1433 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Veidi oft-topic, aga ma usun, et see on ainult aja küsimus, et selline absurdne olukord lõppeb ära, kus näiteks prantslased kipuvad lendama Frankfurdi kaudu ja sakslased jälle Pariisi kaudu, kuna nii on mõlematele odavam, kuigi oluliselt ebamugavam.

Lõpuks mõlemad lennufirmad (nii LH kui AF) kulutavad rohkem raha ning kütust ja saastavad rohkem õhku, et pakkuda odavad ringiga pileteid, keegi ei võida selles pidevas hinnasõjas.

Mis puutub boonusprogrammidesse, siis mulle tundub, et Finnairi punktid on ainsad, millega on ka väikeses koguses midagi peale hakata. Teemaalgataja küsimusele oleks lihtsam vastata, kui ta annaks teada, palju ta aastas umbes lendab, nii lühikesi kui pikki otsi ja mis sorti piletitega (odav turistiklass, kallim turistiklass, äriklass)

Singapuris. Lennujaama pagasiala oli kell 9 hommikul täiesti kummituslinn (transiidis siiski rahvast oli). 0 järjekorda, ka. piirikontrollis. Hotell väga vaikne, club lounges siiski hommikusöögilauas inimesi oli.

Ka Raffles City, üks nende suuremaid kaubanduskeskusi, kolmandik poode täiesti kinni, üksikud inimesed, Sushiexpress, mis alati pungil täis, polnud avatud.. Maske kõik samas ei kanna, valged peaaegu üldse mitte, kohalikest ehk pooled.

Swedbanki kontakt kirjutas mulle nii: 

 
Epideemia on Visa Platinum krediitkaardi reisikindlustuses üldiste välistuste all (kirjale lisatud tingimustes lk. 10).

Koroonaviiruse juhul ei saa veel rääkida epideemiast, kuid see olukord võib loomulikult muutuda. Seega hetkel välisriigis haigestumisega seotud juhtumite korral kindlustuskaitse kehtib ning reisil tekkinud ravikulud hüvitatakse.

Mul on ARN-DOH-SIN Qatariga 19ndal. Hetkel ei näe põhjust mitte minna, arvestades kuidas riigis seni vaid 70 juhtu, neist pea kõik mingi clustriga seotud (ehk siis suvaliselt tänaval nakatunuid pole) ja  halvimal juhul maailma parimas tervishoiusüsteemis efektiivne ravi olemas.

Berliin, Dubai, Omaan olid head.

https://www.channelnewsasia.com/news/world/americans-leave-quarantined-cruise-ship-in-japan-as-covid-19-12440282

Mulle jäi sellest uudisest kummitama paar nr. 1219 on testitud ja 355 on coronavirusega. 30% kruiisijatest said viiruse endale - on see siis nii nakkav või on see kuidagi läbi õhukonditsioonisüsteemi levinud?

Paremaid uudiseid ka, tundub, et coronavirus allub üpris hästi anti-retroviral rohtudele:

Ye went back to the hospital after his temperature soared to 39 degrees Celsius (about 102 degrees Fahrenheit). Doctors put him on an IV drop and administered Kaletra, a combination drug used to treat HIV that has shown some success in combating the virus, bringing his temperature down to 37 degrees by the end of the day.

https://time.com/5783838/coronavirus-symptoms-wuhan-survivor/

lendasin  pühapäeva õhtul AMS-RIX-TLL, peab tunnistama, et nii Luft kui AirBaltic käitusid väga efektiivselt eile. Mul oli mytrip.com kaudu ostetud LH pilet, aga AMS-FRA canceldati juba laupäeva õhtul.

LH viisakalt, ilma küsimata, rebookis AB peale ümber ja teade tuli SMS. Online ei saanud check-ini teha, aga lennujaama check-ini eest rulli ei küsitud, nagu AB tavaliselt teeb.

AMS-RIX hilines korralikult, aga RIX-TLL lend ootas hilinejad ära, mitte ei pannud nina eest uksi kinni nagu eelmisel aastal korra juhtus.

Ma veits trollisin nüüd, selles mõttes, et devalveerimine oleks  rohkem siis, kui neid upgrade müüdaks sellise hinnaga, et inimestel oleks mõistlikum osta eco-pilet ja upgradeda. Sel juhul oleks äriklass täis ilgelt vaest  pööblit, kes (oh õudust) mõne lugupeetud HONi kõrvale istuma sokutataks. Kus selle häbi ots. :D

Hetkel võtab lihtsalt rohkem muigama 160 EUR tunnise lennu kehvake upgrade, Boardingarea postituses on kõik öeldud selle kohta.

Euroäriklass on täis muidugi feeder-lendude tõttu, sest LH räigelt discountib viimasel ajal oma long-haul äriklassi, ma jälgin hindu pidevalt ja veel 2017 oli üliharva neid 1300-1500 EUR Aasiasse pakkumisi. Kuna kasumlikkust on suudetud hoida,  ju siis HONide pealt tuleb plussi nii palju :)

Lufthansa on sarnaselt SASile, Finnairile jt. asunud kah oma viletsat Euroäriklassi devalveerima meeleheitliku ja absurdselt kalli upgrade müügiga: 

https://liveandletsfly.boardingarea.com/2020/02/05/lufthansa-upgrade-bidding/

HALVAD UUDISED: 

https://www.channelnewsasia.com/news/singapore/wuhan-coronavirus-singapore-virus-new-cases-local-transmission-12390118

Lühidalt: sa võid kergesti viiruse saada hiinlastega kokku puutudes ja seda ka kolleegidele edasi kanda. 4 päevaga arenes karedast kurgust kopsupõletik. Noored inimesed, mitte terviseprobleemidega vanurid.

Mis mind teeb eriti murelikuks, et Singapur on maailma efektiivseim ühiskond, kus tõesti praegu kohe minnakse arsti juurde vähimagi mure pärast. 

Aga kui palju on selliseid nakatunuid Indias, Tais, Vientamis, Balil, kes kõik mõtlevad, ah mis seal ikka, veits kehva olla, kurk valutab, juhtub, pole hullu?

Äkki võiks vaidlustada krediitkaardi  tehingu oma pangas, teatada, et Mytrip fraud, te ei saa oma raha eest lubatud teenust?

Webastos on nüüd viirus

https://www.dw.com/en/germany-confirms-three-further-cases-of-coronavirus/a-52181064

mis oluline: The Bavarian case is the first known example outside of China of the infection spreading between people who are not closely related.

Ühesõnaga: üsna nakkav ja Euroopas sh. Eestis laiem levik ainult aja küsimus.

SARSI tõttu lõppes surmaga u 9% haigestumisest, Eestis oli see, kui arvestame 4275 laboratoorselt kinnitatud juhtu, veidi üle 1%.

Kui üldse hinnanguliselt grippihaigestumist arvestada, siis 0,1%.

Ei ole vist Eestisse ohtlikum reisida kui Hiina praegu?

ma võtaks mõnusa öö superluks Singapuris selle asemel, et kohe Balile edasi tormata ja närvitseda, kas jõuab või ei jõua.

Kui maske korralikult kasutada, peaks aitama mõnevõrra riski vähendada küll:

https://www.nytimes.com/2020/01/23/health/coronavirus-surgical-masks.html

Täiesti null puudust on Eesti toidu järgi näiteks Singapuris, niipalju head toitu on kohapeal.

Isaac, just valgete turistide pihta suunatud? On keegi surma ka saanud?

Oh sa kuram. Kuidas see ära varastati?

Nojahm, see et Agoda neid 4tärnikateks nimetab ja 200 EUR "tavahinnaks", ei tähenda, et kumbki fakt tõele vastab. Aga tundub hea hinna/kvaliteedi suhe hetkel siiski :)

Mis 4tärnikad need 25-35 EUR on seal?