trip-krainetrip-ukraine-dark

Mrgtttt

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

8 meeldimist
3 postitust
40 kommentaari
Viimased kommentaarid

Googelda “restaurants at jfk”. Enamikel menüüdest fotod olemas (võimalik, et mõne aasta tagused).

Lennuühendused ei ole Venemaalt Türki ja Egiptusesse katkenud.

IngridNK Kui Lufthansa on ise lennu tühistanud/muutnud, siis ei pea ümber broneerides hinnavahet kinni maksma. Lendasin hiljuti läbi Frankfurdi ning mõni aeg enne lendu tõstis Lufthansa mu jätkulennu Frankfurdist päeva võrra varasemaks, kui TLN-FRA lend oleks pidanud toimuma. Ehk siis absurdne olukord. Selle peale soovisin oma reisi mõned päevad edasi lükata. Vaatasin Lufthansa lehelt uued mineku-tagasituleku kuupäevad valmis, ootasin 20 min telefoni otsas ning tänu pädevale teenindajale sai piletid kiirelt ja lisatasuta soovitud kuupäevadeks ümber muudetud.

Teema pealkirja juurde tagasi tulles - alates tänasest Prantsusmaal kultuuriüritustele, muuseumisse, kinno ja kontserdile pääsemiseks vajalik “sanitaarpass” e vaktsineeritust, koroona läbipõdemist või neg. testitulemust (kuni 48h) tõestav dokument koos isikut tõendava dokumendiga.

https://www.france24.com/en/france/20210721-france-introduces-covid-19-health-passes-to-access-cultural-venues

Momondo on otsingumootor ja ise pileteid ei müü. Tundub, et osa neist Momondole negatiivse arvustuse kirjutajatest pole aru saanud, kelle käest nad pileti ostsid.

edit: Tripadvisori ja Trustpiloti kommentaaride põhjal väldiks Orangeflightsi 100%. Ükski positiivne arvustus sealt eriti usaldusväärne ei tundu.

Eelmise aasta juulis ABga lennates paigutati reisikaaslane ühe rea võrra ettepoole.

@Traktor

Seda küll, jah, aga vaktsiin sisaldab antigeene. Confido väitel need tõenäoliselt antigeenitesti tulemust ei mõjuta, aga päris 100% kindel see samuti pole.

Sain siit kuskilt teisest teemast vastuse, et ka ainult ühe vaktsiinisüsti kohta saab digiloos qr-koodiga vaktsineerimissertifikaadi genereerida.

Nädala pärast transiit läbi Frankfurdi ja kavas teha antigeenitest. Olen saanud esimese vaktsiinidoosi. Confido ütles, et vaktsineeritus reeglina ei mõjuta testivastust, aga igaks juhuks peaks tõend esimese vaktsiinisüsti kohta reisil kaasas olema. Küsimus - kas kellelgi on antigeeni kiirtest andnud vaktsineerimise või covidi varasema läbipõdemise tõttu pos. tulemuse? Ja kas vaktsineerituse (pooliku siis) tõestamiseks piisab, kui laadin Digiloost alla ingliskeelse vaktsineerimispassi või peaks selle ka välja printima ja perearsti allkirja küsima?

Prantsuse välisministeeriumi lehel 28. nov seisuga kirjas, et EU + veel mõne riigi kodanikud  pääsevad ilma piiranguteta üle piiri. Mujalt saabujatelt nõutakse neg. testi või tehakse kiirtest lennujaamas. Siin kogu info Prantsusmaale sisenemise kohta: https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coronavirus-advice-for-foreign-nationals-in-france/

Viimase viie aasta jooksul olen keskmiselt 3x aastas Pariisi lennanud ja piletihindade suhtes pole olnud väga vahet, kas osta kuu või nädal enne lendu. Air Baltic vist eelmise aasta detsembris pakkus kevadeks pileteid 110 või 120 edasi-tagasi, aga endal oli vaja jaanuari alguses lennata ja maksin veidi üle 200. Praegu nii Air Balticul kui Finnairil soodsaim variant jaanuaris 183euri. Sellest odavamaks ei usu, et hind läheb. Pigem jõnksatab varsti mõnevõrra ülespoole ja siis 1-2 ndl enne lendu jälle alla samale tasemele. Või siis mitte :).

Jah, ärikliendile, kellel saadetisi pidevalt ja palju (e-poed), pakub DHL veidike teisi hindu. Koffer Direkt ei saatnud mulle kohvrit DHL expressiga, ehk siis pakk ei tulnud päris 1-2 tööpäevaga, vaid nädalaga ja mingi aeglasema variandiga. Ning Eestis toimetas paki minuni hoopis Itella, mitte DHLi kuller. Nii et vähe imelikke radu pidi, aga kohale see kohver jõudis. 

P.S. Vabandust, teemagataja, et jutt vaikselt  mujale kisub...

Ei oska samuti kohvrid1.ee kohta midagi öelda, aga tellisin sügisel  kohvri siit: https://www.koffer-direkt.de/

Hind oli Tallinna Kaubamajaga  võrreldes ca 40% soodsam ning pakk tuli kohale umbes nädalaga. Imelikul kombel Smartposti kulleriga. Eeldasin, et tuleb postkontorisse. Postikulu oli alla 5 euro. Ei oska öelda, kui pikk neil praegu koroonaajastul shippingu aeg olla võib. E-pood on ainult saksakeelne. Tundub, et seal praegu nt Samsonite kohvritel ülihead hinnad.

Kuna enamus reisihuvilisi nagunii jälgib nii kodumaist kui välismeediat, siis natuke tüütu on siin teemas näha kopipeiste Delfi /Postimehe updeitidest. Kopijad, lisage mingi oma arvamus/kogemus asjast, et ei peaks lihtsalt tühja alla kerima postitusi.

Kuna piletid Salile sai ostetud viimase hetke pakkumisega, siis avastasime info  kohustuslikust  veebiregistreerimisest alles vahetult enne lendu ning jätsime selle tegemata. Piiril keegi registreerimise kohta ei uurinud ning spets tasu selle eest ei küsinud. Maksime vaid nn lennujaama security tasu, mis võis olla u. 30 euri. Sai maksta nii kaardiga kui sulas eurodes. 

Aga muidugi võib ka teisiti minna, nii et kindlasti soovitaks ära regada vähemalt 5 päeva enne reisi.

Roheneemesaartele reisimiseks ei ole ELi kodanikel viisat tarvis:  https://eeas.europa.eu/delegations/cabo-verde/56167/travel-info-cabo-verde-replaces-visa-europeans-pre-registration-system-and-airport-security_en

Välisministeeriumi kodulehel on vananenud info, justkui viisat oleks vaja. Käisin Salil selle aasta jaanuaris ning tegelikult ei olnud mingit viisat tarvis.

1. Sal Roheneeme saartest, Pariis, Minsk, Berliin, Peterburi, London. Hämmastas Minsk äärmise puhtuse ja  ringiaskeldavate koristjate, kanalistsioonikaante värvijate, käsipuude poleerijate ja muude puhastusteenindajatega. Muru vist päris ei värvitud. Naljaks ning ühtlasi kurb ja õudne.   

2. Uue aasta esimene reis Prantsusmaale.  

 3. Salile sai pilet ostetud jaanuaris nädal enne reisi TUI viimase hetke pakkumisega edasi-tagasi 190 euri Helsingist. Soodukaid ootan nii Lääne- kui Ida-Aafrikasse.

Ei ole käinud. Aga google aitas leida sellise asja: http://www.domti.es . . . Lause algab suure algustähega! Trip.ee

Pagasi kaal/mõõt on iga lennufirma kodulehel kirjas. Vedelikku võid kotti toppida palju tahad ja kui pudelid ilusti riiete vahele paned või veel parem, käterätikusse keerad, ei peaks midagi juhtuma.

Mine parem Tallinast Estonian Airiga. 10.10.-19.10.09 maksab 3346 krooni. See teeb täpselt sama palju, kui Air Baltic pluss Riia-Tallinn bussipilet, aga jamamist on tunduvalt vähem. Või kui tahad hästi vähe maksta, siis Ryanairiga Riiast Milanosse 10.10.-17.10 maksab 57 latti, kui sul on 1 ühik äraantavat pagasit. Aga ma ei tea, kuidas need Tallinna bussi ajad klapivad.

Mul juhtus ka easyjetiga nii, et sama summa broneeriti topelt. Tookord piisas telefonikõnest panka.