trip-krainetrip-ukraine-dark

Aivom

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

2 meeldimist
2 postitust
21 kommentaari

1 külastatud kontinenti

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

KatrinP555, aitäh hoiatamast. Väldin edaspidi kindlasti Soomet.

Endal sügisel 7. kord minna Egiptusesse (loodan ikka kõige paremat) ja siiani pole kordagi "põhja alt" ära löönud. Sama võin öelda ka nende kohta, kellega koos oleme olnud. Peske käis ja vaadake, mida suhu topite! PS. Olen suure hädaga ka kraani vett joonud. Ikka elan!

Kogemus siis Sharmiga - täidad maale tuleku kaardi ära ja marsid sellega otse passikontrolli. Sealt küsid Sinai only visat/stampi ja kõik. Sharmis käi ringi palju tahad.

Jah, oleks pidanud täpsustama, et sõidangi tavaliselt hotelli ja sihtkoha vahet.

Enamasti liiguvad jah mööda peatänavat(Peace Road). Taks peaks ka olema, et nägu 1 nael. Ise pole viitsinud nii alla kaubelda hinda. Hind ja sihtkoht lepi kindlasti kokku enne bussi istumist.

Kusjuures sujub tõesti asi koha peal väga hästi. Kogemus siis Sharmiga, kus novembris käies võtsime Siinai templi. Esimest korda siis seda proovides suutsime muidugi aega korralikult "raisata" (seisime valedes järjekordades jne.), kuid kõigele vaatamata olime esimesed, kes kotte ootasid :) Vaja lihtsalt maale saabumise kaart täita ja sellega siis tolli jalutada ja korras. Estouri "läheb kuni 5 tundi ja vaja eraldi transport tellida" jutt on küll täielik pullikaka.

Lisaks veel Amphorase kohta nii palju, et kuulub kolmesesse ketti, kus siis Aloha, Golden ja Amphoras. Olin ise sügisel Goldenis ja jäin väga rahule. Tegevust jagub hommikul 11 kuni õhtul 23ni. (Vahepeal ka väiksed pausid) Lõbustajateks on peamiselt Ukraina noored (räägivad nii vene, kui inglise keelt) ja paar kohaliku. Amphoras ja Alohas oli animatsioon peamiselt itaalia keelne. Käisime seal paaril õhtul nende programmi ka vaatamas. Amphoras (või oli Aloha) toimusid ka paaril õhtul diskod. Või siis korjati peale hotelli programmi soovijad kokku ja viidu bussiga kuhugi klubisse. Seda loomulikult tasu eest (200 naela eest ärge Deja Vu'sse küll minge :)umbes 15 daala eest võib küll ära käia. Hotellile lähedal ka, et saab minema jalutada, kui ei meeldi). Lisaks veel on dine around (vist kirjutasin õigesti), et ei pea siis iga õhtu enda hotellis sööma vaid saate teistes ka proovida. Ise soovitan neid igatahes, kui just Naama ei huvita. Kõik on käe jala ulatuses siin. Ise lähen Goldenisse juba veebruaris tagasi :)

Peaks saama ikka. Ise lähen AI'ga.

Al Diwanis võiks vabalt võtta AI. Hotell on Naama Bayst kaugel ja buss läheb sinna ainult 2x nädalas. Muidugi võib ka marsaga minna, Peace Road seal samas hotelli juures, aga ausalt öeldes ei viitsiks iga päev üssata seda teed.

Hmm..ok. Ei pannud tähele, et küsid ka hotelli kohta. Pole tal häda midagi. 2 basseini, teenindajad viisakad. Linnakärast eemal, nagu sai mainitud juba. 2× nädalas on ka basseini ääres õhtusöök ja kõhutantsu ja muude tantsude värk. Kindlasti pakutakse ka mingi summa eest (100 kohaliku inimene oli vist) õhtuks siis lauda nn. esiritta. Hotellis pakutakse ka vessarit. Kui küsivad 20– siis saatke seenele, õige hind on 10-. Rand ei ole just liivarand, aga olla kannatab. Koralle ja kalu jagub. Lisaks veel sukeldumis keskus rannas. Ja siis rannabaarid. Väga mõnus seal vesipiipu pahvida ja miljoni vaadet nautida. Rannas oli piip 7-. Lisaks saab ka maski/toru/lestad rannast osta. Ise ostsin ainult maski ja toru. Hind tuli vist 15 daala. See jutt siis kõik eelmise aasta aprilli kohta. Kui küsimusi on, siis lase tulla.

Nii ta on, nagu kirjeldatud. Lisaks vana turg on tõesti umbes 5. minuti jalutamise kaugusel. Aga see keskus, mida Estour oma lehel väidab ka olevat 5. minuti kaugsel on jalgsi pigem 20. minuti kaugusel või isegi natuke kaugemal. Kui ikka mõeldakse Mercatot seal. Alf Leila peaks natuke lähemal olema.

Ise sain 6990- sinna kõik hinnas paketi aprilliks. Paar päeva tagasi oli Estouri lehel sama hinnaga poolpansion. Asukoht tõesti hea. Kui hotelli rand ei meeldi, siis mööda rannajoont natuke edasi jalutades on "metsik rand", kus ka päris mõnus natuke rahulikumalt snorkeldada ja lebotada.

Soovitavalt kahe valge joone vahele!

Ja Paldiski kaudu lähed, siis laeva peal küll pole mitte essugi teha, võibolla nüüd asi muutunud muidugi. Aga soovitaks ikka Tallinn - Stockholm laevaga minna. Kuna minek on muidu? Ise lähen 22 juuni ja tulen tagasi 30. Aga see kord lennukiga :)

Nii palju veel, et Stavangerisse suht raske aind maismaad pidi saada. Oslo kaudu minna, siis oli vist 2x vaja praamiga ka sõita - pileti hind oli 3 suve tagasi 70 NOKi nägu. Aga see tee seal mägede ja fjordide vahel on võrratu :)

Sigarisüütaja auk oli vist sama, mis meilgi. Kaktuseid oli päris palju peale Palm Springsi, kui sai keeratud Flagstaffi poole. Muidugi olid okastraadist aiad ees, aga ega see kedagi peata :)Täpset kohta ei oska nimetada, aga kohe tee ääres ja ikka mitme meetri kõrgused. Bryce Canyon on väga ilus, meeldis mulle isegi rohkem, kui Grand Canyon. Kui plaanid ka Skywalkile minna, siis kogu toda kompleksi alles ehitatakse seal välja. Kõige odavam tuur oli seal vist ~50 USD, said näha indiaanlaste kunagist elu. Skywalkile minek oli eraldi tasu eest ja oma fotokat kaasa võtta ei saanud. 50 USD sees oli ka 2 sööki. Mõnus oli küll kanjoni serval lõunat süüa. Vaadet oli ikka mitme miljoni eest. Lisaks oli veel seal vana vesterni linn, kus näidati siis lasso ja piitsa trikke, karjaajamist ja lühike etendus ka püsside ja dünamiidiga. Lisaks sai teha kopteri ja lennuki sõite kanjonis. Ööbimiseks on Motel 6 või 8 siiski väga mõistliku hinnaga. Ja toad on ka seal korralikud. Odavamad kohad võivad olla suht nutuse olekuga, sai seda kogetud seda seal. Muide rahvusparkidesse sissesõit ka maksab, oli vist 20 USD auto pealt. Vahi putkast saad siis pargi kaardi ja miski ajalehe. Las Vegases soovitaks sinna purskavu showd minna vaatama enne keskööd, peale keskööd igatahes ei õnnestunud minul seda enam näha. Hetkeks kõik :)

ei saaks ka öelda, et seal midagi väga vaadata oli...LA-Flagstaff ja seal t Grand Canyonisse. Suht kõrb seal enamasti, peale Flagstaffi vist läks rohelisemaks, kui õieti mäletan

igal pool, kus tehakse nn. parim pakkumine ainult sulle. raudselt saad mööda pükse

Hobby halli Igloo telk mind väga hästi teeninud. Vihma peab kinni(pole küll 2 päeva paduvihmas telkinud) ja ruumi sees ka küllalt. Olgu ta siis kipakas või mitte, aga mina olen rahul

Orbitzist tahtsin eile pileteid osta, aga ei lasnud. Jetblue'st ja Travelocity'ga sai asi ära aetud

www.orbitz.com ja www.travelocity.com ka mugavad kohad piletite ostuks

Jap tuli ära see, mis ja kus ja kuna. Eks jätan pommid see kord koju :)

Tänud

Tänud, sain piletid bookitud. Aga kas nad saadavad confirmationi ka maili peale, kui raha on kätte saanud? Hetkel on kaardi peal broneering. Küsin lihtsalt, et kindel asi oleks ja endale miskit paanikat ei tekitaks.