filadelfia

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

3 meeldimist
9 postitust
45 kommentaari
Viimased kommentaarid

Hei, soovitaks Tallinn-Bremen Ryanairiga, vaatasin, et 14.-19. juuli nt kahele inimesele 115 eurot kokku, päris hea hind. Bremenist on siin enne ka kirjutatud, lennujaam asub linnas peaaegu ja linn ise on võluv, aga lisaks vaid nii tunniajase sõidu kaugusel on mitmeks päevaks tegevust pakkuv Hamburg, ja Hamburgist omakorda 40 minutit Lübeckisse, kus ka päeva võib veeta, või isegi sõita Travemünde randa, Hamburgist nii 1 tund kokku. Deutsche Bahnist tasub uurida: Länder-Tickets ja Schönes-Wohenende Tickets võimalusi (sellega saab nädalavahetusel läbi mitme liidumaa kohalike rongidega sõita.) Sain aru, et Saksamaal küll käidud, aga kui seal kandis veel mitte, siis odav on (hosteleid on neil ka palju ja ok tasemel) ja lihtne otselennuga minna ja Hamburg-Bremen tõesti tasuvad külastamist.

Lastega võiks samuti Hamburgi peale mõelda, kui hea hinnaga Bremeni pileteid leiab, Hamburgis on palju lasteatraktsioone, mulle meeldis (täiskasvanuna) Miniatur Wunderland näiteks väga, seal võib pool päeva veeta, ja Hagenbecki loomaaed on ka väga armas. Hostelis on Saksamaal vist võimalik ka lastega ööbida peretubades, aga kindlalt ei tea, ehk kellelgi on kogemusi selles suhtes?

Kiidaks ka Bremeni Ryanairi-varianti. Lennanud sinna Ryanairiga küll pole, aga Bremenis mõnda aega elanud küll. Tundub jah, et igav Saksamaa, aga otselend, suhteliselt odav ja lennujaam on praktiliselt linnas. Ja tõesti, Cuxhaven on päris armas rannapiirkond, ja eriti lahe on võimalus olla Wattenmeeri rannikul, st teil on võimalik kas jala kõndida või sõita hobuvankriga üheks päevaks Neuwerki saarele, puhas eksootika eestlase jaoks! Ma olin seal 2,5 kuud turismiinfos tööl ja see oli tõesti huvitav kogemus, panen siia mõned fotod ka:

http://nagi.ee/photos/filadelfia/sets/103285/

Kuidas grupiga sinna jalutada (üksi ei tohi minna, võib ära uppuda, sellega pole nalja!!!) tasub enne infot küsida turismiinfost. Tagasi tullakse tavaliselt laevaga ja kellaajad varieeruvad iga päev vastavalt tõusule-mõõnale.

Aga ei tasu unustada, et ka suurlinn Hamburg on Bremenist vaid 40-minutilise rongisõidu kaugusel! Rongid sõidavad vist nii tunni tagant, www.bahn.de, ja kahekesi minnes tasub osta Niedersachsen-ticket, kehtib tööpäeviti pärast kella 9 hommikul ja nädalavehtusel terve päeva, maksab 1 in 21 eurot, iga järgneva inimese kohta 4 eurot lisaks, kuni 5 inimesele, ja saab sõita ka kohalikes bussides ja Hamburgi metroos, enne võib igaks juhuks üle täpsustada, millistes.

http://www.bahn.de/regional/view/regionen/niedersa/freizeit/niedersa_ticket.shtml?dbkanal_007=L01_S01_D001_KIN0014_lt-nhh_LZ01

Hamburg on romantiline ja seal jätkub tegemist päevadeks, see on muusikalide, punaste laternate (Reeperbahn) ja turismilinn, kuigi Bremeni võlusid ei maksa ka alahinnata!

Bergamos (Ryanairiga) pole käinud, aga siin tripis on paljud kiitnud ja Milano võib rahulikult vahele jätta ning Bergamot, või nagu soovitati, lähedasi järvesid vms külastada.

Tere,

Viljandi veetorni leiad kindlasti üles, see asub vanalinnas ja on kaugele nähtav :) Ta asub linnavalitsuse kõrval Johan Laidoneri platsil, ma ei tea, kui uus või vana siin info on:

http://www.puhkaeestis.ee/et/object/2821

Kondase keskusesse ja Viljandi muuseumi tasub kindlasti ka lastega minna, eriti kui nüüd ühispiletit pakutakse. Viljandi turismiinfo asub Vabaduse platsil ja koduleht on siin:

http://www.viljandimaa.ee/turismiinfo/

Muidugi tasub läbi astuda ka Pärimusmuusika keskusest, ja ehk isegi planeerida minekut siis, kui seal ka mõni kontsert on, või lastehommik.

http://www.folk.ee/et/Parimusmuusika-Ait

Tundub küll, et suvel eriti üritusi pole. Aga kui kohvik on lahti, siis tasub sinna vaate pärast kasvõi sisse astuda, see on kena vaade lossimägedele.

Väga soovitan minna ka Rohelisse kohvikusse, mis on ökosuunaline ja asub samuti vanalinnas:

http://www.puhkaeestis.ee/et/rohelise-maja-pood-ja-kohvik

Bremen on kindlasti neist linnadest kõige huvitavam, olen seal ajutiselt elanud ja tegemist on vanalinnas väga palju, poode samuti piisavalt. Muuseume jätkub, sh ka Universum Bremen teadus-ja tehnikahuvilistele, botaanikaaed koos rododenrdoniaiaga, mis vist Euroopa suurim, väga meeldis mulle raudteejaama kõrval asuv etnoloogiamuuseum. Kuid ei tasu unustada, et suurlinn Hamburg, Saksamaa kõige turistisõbralikum linn, asub vaid 40-minutilise rongisõidu kaugusel ja rongid sõidavad vähemalt kord tunnis! Kui sõita kohaliku regionaalrongiga (ICE on erihinnaga ja kallis), siis tööpäevadel pärast kella 9 hommikul ja nädalavahetusel ükskõik mis ajast alates on võimalik osta Niedersachsen-Ticket.

http://www.bahn.de/regional/view/regionen/niedersa/freizeit/niedersa_ticket.shtml?dbkanal_007=L01_S01_D001_KIN0014_lt-nhh_LZ01

Ühele inimesele 21 eurot, iga reisija eest (kuni 5 kokku) 4 eurot juurde, aga kehtib terve päeva kohalikes rongides Hamburgi ja Bremeni vahel, Bremeni bussides ja trammides (st ei pea eraldi päevapiletit ostma ja Niedersachseni pileti saab ka nt hommikul rongijaama sõites bussist osta!), samuti Hamburgis A ja B ringi metroodes/rongides. Igaks juhuks tasub kohapeal kõik üle küsida ja täpsustada, aga olen seda varianti ise kasutanud ja on hästi toiminud. Kunagi oli küll veidi odavam, aga ikka oluliselt soodsam kui üksikpileteid ostma hakata.

Ja kui Bremen end ammendab, mis võib muuseumide puhul küll iseenesest mitu päeva võtta, ja suuri kauplusi jätkub seal ka, siis Hamburg võtab ikka mitu, mitu päeva.

Hamburgis ööbisin kunagi noortehostelis:

http://www.jugendherberge.de/en/hostels/search/portrait/jh.jsp?IDJH=523

See asub täpselt sadamas ja on kuulsa Reeperbahni läheduses, nii et põnevust, a la diskoteegid, baarid, jätkub ka ööseks (kuigi hostelisse vist päris öösel sisse ei pääse.)

Paketireis tuleb tihti ikka odavam kui ainult lennupilet võtta.

Tez Tour näiteks pakub Riiast algusega ka.

Ryanair lendab Nottinghami-East Midlandsi lennujaama.

Oleneb ka, kuhu Portugali ossa sõita? Algarve või hoopis Porto kanti?

Vabandust, ei teadnud, et siia ainult profid võivad pilte üles panna. (Ja ma ei laadinud neid ju ka otse tripi üles.) Aga kui veel paar sellist märkust tuleb, võin muidugi oma postitused ka maha võtta.

Algusega Riiast pakub odavalt www.reisima.net ja Tenerifele saab Tez Touriga otse.

Mul on olnud just teie "oopusi" väga huvitav lugeda, tänan!

Teades odavlennufirmade hinnapoliitikat on suhteliselt ebareaalne saada 60 õpilasele ühteviisi soodsad piletid. Sel juhul aga tekib küsimus, kes rohkem peaks maksma. Reaalsem oleks siiski minna ja tulla terve tee bussiga, sellise seltskonna peale tuleb odavam. Samuti oleks lennukiga minnes küsimus, kuidas siis tühi buss ja giid Eestist Inglismaale lähevad. Sõidavad tühjalt? Nii läheb ka väga kalliks.

Kõige odavam on ilmselt minna mõne firma bussireisga, olgu see siis Holland või mõni muu paik. Kui tulijaid on palju, terve bussitäis, saab ju ka täiesti endale sobival ajal reisi tellida. Neid firmasid on palju, kes korraldavad, ma ei teagi, suurematest ehk Tensi reisid, Germalo, Viru Reisid?... Teine variant on minna mõne otselennuga mõnele soojale maale, aga ma ei tea, kas alla 18-aastaseid üksi hotellis majutatakse. Või osta lennupiletid ja broneerida kohad hostelis, kui näiteks Amsterdamist on juttu, siis StayOkay hostelid olid seal väga meeldivad. Kõige mõistlikum on vist ikka küll küsida reisibüroodest bussipaketti, praegu pakutakse kindlasti päris soodsaid hindu. Kui peale klassi veel sõpru kaasa võtta, saab ikka bussi täis.

Ryanair pakub väga kenasti reise ka näiteks Zadari või Pulasse.

Egiptus oleks üks soe ja suhteliselt odav kant.

Jah, küll aga tuleb iga kord eraldi lennu puhul maksta krediitkaarditasu, oli vist 10 EUR inimese/lennu kohta. Ühekorraga saab ära teha online check-ini. Ja huvitav, broneerida neid pileteid ju ei saa, ikka kohe tuleb välja osta. Või?

Vaevalt enam vaid mõni päev enne ostes midagi nii odavalt leiab, soovitan pigem võtta ükskõik millise reisikorraldaja viimase hetke pakettreis, seal on ka majutus sees ja kokkuvõttes tuleb kindlalt odavam.

Viljandi! Näiteks on siin Peetrimõisa villa, kus on ka spaaprotseduurid olemas, ja Grand Hotel, kus on saunad ja spaa jms. Protseduure on mitmeid selliseid, mida saab ka kahekesi teha. Viljandi lähedal on Võrtsjärv ja selle ümber on üks ATV-matkade korraldaja ka. Tasub käia ka Olustveres, Soomaal (seal saaks kanuutada näiteks), neid kohti siin ümbruses jätkub. Viljandis on ka väga hea turismiinfopunkt, annavad nõu.

Öömaju on ka suures valikus ja erineva hinnaga.

Vt. www.viljandi.ee

Kultuuri poole pealt:

http://www.kultuuri.net/n/viljandi/

NB! On Unustatud mõisade külastuspäev, just sel laupäeval, ja Viljandi ümbruses on neid mitu ilusat. Heimtalit, Olustveret ja Kõput näiteks soovitaksin. Tehakse ekskursiooni, räägitakse ajaloost, pakutakse kohvi ja küpsetisi jne. Avatud mõisasid on muidugi üle Eesti, kuhu te ka ei otsustaks minna.

Head puhkust!

Tere, mina saatsin näiteks Saksamaalt postiga, peaks ka Hispaanias võimalik olema. Lubatud oli vist 20 kilo ühte pakki ja maksis eesti rahas alla 500 krooni. Head suurt kasti on vaja, muud midagi.

Võid vaadata www.reisima.net, pakuvad (oleneb ajast muidugi) nädalase paketi Hispaanias, Portugalis vms 2500-3000 krooniga.

Kui huvitab, siis Costa Brava kohta on infot www.reisima.net kodulehel Meie sihtkohad all. Ühelegi nendest küsimustest küll vastust ei leia, aga ehk midagi ikka.

Lisan oma fotod Montenegrost ja Horvaatiast:

http://nagi.ee/photos/filadelfia/sets/215089/

Head reisimist!

Muuseumidest tasub külastada Kadriorus presidendilossi kõrval KUMU Eesti kunstimuuseumi, Helsingis võib huvitav olla kesklinnas asuv Kiasma muuseum.

Kui ollakse kauem Eestis, tasub sõita näiteks bussiga päevaks Viljandisse või Tartusse.