Hea Kurimoor

Uus kasutaja ja toimetuse liige, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

110 meeldimist
59 postitust
2987 kommentaari
Viimased kommentaarid

2013 aasta saab kohe läbi. Seega jääb üsna arusaaamatuks, et millal see reis teil siiski toimub?

Osades hotellides küsitakse lisatasu lemmiklooma eest ja see võib olla päris kopsakas summa. Lihtsalt niisama oma lemmikuid pikemale reisile kaasa ei veaks. Euroopas olen siiski pidanud koos koertega reisima (nad mul sellised kassisuurused) ja olen kenasti hakkama saanud.

Sinna, kuhu tavaliselt :) ehk siis Ameerikasse.

Väga lahe lugemine. Ise olen veebruaris esimest korda täiesti üksi puhkusereisile minemas ja paljudele mu tuttavatele tundub see niivõrd hirmuäratava plaanina. Hetkel tunnen ennast küll enesekindlalt, seda enam, et lähen riiki, kus olen korduvalt käinud.

Bookingus on toatüübi juures kirjutatud, millised toidukorrad on hinnas.

Ise rentinud ei ole, aga Phuketis kontrolliti küll usinalt rollerijuhte ja päris paljud tõmmati mingitel põhjustel kõrvale. Ma ei ole kindel, aga minu meelest nõuti rollerijuhilt kiivrit, rolleril valgustuse olemasolu (vilkuv lambike oli piisav) jne.

See oli järsku mingi üldine probleem? Mu õde ostis endale täna netist Tartu-Tallinn rongipileti ja ei saanud samamoodi piletit maili peale (siiani on see süsteem lollikindlalt toiminud). Kuna rong väljus juba täna, siis hakkab ta homme raha tagasi nõudma (pileti ostis lõpuks rongis kohapealt).

Mul on ka juba pikki aastaid see aastane kindlustus. Viimane on välismaise firma oma, sest tingimused ja hind olid sellel väga mõistlikud. Siiani ei ole põhjust olnud seda kasutada, seega ei oska kommenteerida, kas toimib ka.

Võtad kaasa passipildi, maksad riigilõivu (seda saab ka ARKis teha), lähed ARKi ja load on käes 5 minutiga. Seega ei miskit keerulist.

Viimasele kommentaarile lisaks: Eestis kehtivate õigusaktide kohaselt Eesti riigipiiri ületamiseks ei ole vaja omada täiendavaid dokumente (volikirju), kuid tulenevalt alaealise piiratud teovõimest kontrollib ametnik piiril tema vanema (seadusliku esindaja) nõusoleku olemasolu. Vanem võib oma nõusoleku esitada lihtkirjalikus vormis. Ka võivad mõne teise riigi piirivalvurid nõuda täiendavaid dokumente. Soovitame alaealisele lapsele kaasa anda käsikirjas loa, kus on kirjas vanemate kontaktandmed ning enne välismaale reisimist pöörduda sihtriigi välisesindusse ja täpsustada nõuded dokumentidele. https://www.politsei.ee/et/nouanded/piiriuletusinfo/kusimusi-piiriyletusest/

Olen korduvalt käinud koos alaealise lapsega ilma lisadokumentideta (lapse isa ei ela Eestis) ning mingeid probleeme ei ole olnud (isegi sünnitunnistust ei ole kaasa vedanud). Lapsel on teine perekonnanimi kui minul. Korra visati kildu, et kas oled koos õega reisil ja kui ütlesin, et lapsega, siis migratsioonionul vajus suu ammuli. ESTAsse pead niikuinii märkima ööbimise. Loogiliselt võttes on muidugi hotellis ööbimine ametnikele sobivam, kuid valetamist ei soovita, sest kui see kuidagi välja peaks tulema, siis sa riiki sisse ei saa.

Põhimõtteliselt saaksid praamiga Hispaaniasse ja siis maad mööda Türgi idapoole välja (ka seal idas on üsna ohtlik juba). Siis tulevad Iraak (saab hoiduda), Iraan, Afganistaan jt kahtlased riigid vastu. Üksiku ratturina ei soovita kindlasti sinna sattuda.

Kõige totram on see, et hotell võib selle nn registreerimise jaoks sinu passi ära võtta ja nii olen minagi sattunud olema keset Moskvat ilma dokumentideta. Õnneks mind ei kontrollitud ja see ei tekitanud mingeid probleeme, kuid hotelli nimi ja tel nr olid mul küll kotis kaasas, et vajadusel saaks nemad kinnitada, et ma olen täiesti legaalselt selles linnas. Üldiselt sealset politseid eriti ei huvita suvaliste inimeste dokumentide kontrollimine, kuid eelduseks on ka enda sulandamine massi.

Osadel on ikka worldwide garantii ka, sõltub mida ostad. Igatahes tasub kusagile kõrgemale korrusele minna, maksta sularahas ja kõvasti tingida. Fotokola saab ikka väga norm hinnaga kätte.

Ma tean, et mõlemad load peavad kaasa olema, aga seda rahvusvahelist ei olnud kohe üldse mitte vaja. Isegi mitte kaasi ei olnud vaja lehvitada. See oli mu mõte. Ma küsin Dollarist selle info üle, kui vastuse saan, siis annan teada.

Singapurist tasub küll. Mitte ei mäleta, kus see asus, aga sattusime viiekordsesse elektroonikakaubamajja, kuhu oli koondatud hunnikute kaupa väikseid bokse müüjatega ja seal võis ikka väga hea hinna välja kaubelda.

Mind naerdi kevadel Floridas rahvusvaheliste lubadega välja ja nõuti ikkagi originaali ehk siis Eesti juhiluba. Rahvusvahelistele ei heitnud teenindaja isegi pilku peale, andis selle kohe tagasi.

See viimane väide on täiesti alusetu ja tundub olevat konkreetse autorendifirma omavoli. Ka praegu on State of Nevada Department of Motor Vehicles kodulehel üleval väide, et turistil piisab oma riigis väljaantud juhilubadest. Eraldi on välja toodud: An International Driver License is not required for foreign visitors. Kuigi mul endal on rahvusvahelised load olemas, siis ei ole USAs neid küll keegi kunagi näha tahtnud. http://nevadadmv.state.nv.us/faqs.htm#