trip-krainetrip-ukraine-dark

MiliaM

Uus kasutaja, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kasuta booking.com kaudu broneerimist, sealt olen mina saanud parimad pakkumised elamisväärsetesse kohtadesse. Solnas on üks hotelli-moodi asutus, kes teeb väga häid hindu alati.

Äkki kooli-inimestest viitsib siia kribada kuupäevad, millal sel aastal on vaheajad? Sügisene ja märtsikuine just huvitaks mind.

Kunagi aastaid tagasi käis mees mul bussiga mägironijatega Türgis. Oli siis bussijuhi ametis tookord. Ühel hommikul viivad siis rahva mäejalamile ära bussiga, rahvas pani päevaks matkale ja 2 bussijuhti ootasid neid siis mäejalamil külakeses. Tuleb bussi juurde Türgi külamees, tervitab viisakalt ja pursib vigast inglise keelt. Järgnev vestlus oli siis umbes-täpselt selline: Külamees: Where are you from? - Kust te tulete? Bussijuht: We are from Estonia. - Me tuleme Eestist. Külamees: Never heard of that. How many people thare is? - Pole kunagi kuulnud. Palju seal inimesi on? Bussijuht: There is 1,4 million people in Estonia. - Eestis on 1,4 miljonit inimest. Külamees: Yes, this is really small CITY! - Jah, tõesti, väga väike LINN. Türgi mastaabis on tõesti Eesti ikka väga väike "LINN", mis me siis veel riigist räägime.

Nüüd siin viimasel ajal hiinlastega asju ajades rääkisin ühele sama lugu kirjeldamaks hiinlasele piltlikult KUI väike on Eesti. Mõte jõudis kohale.

Islandlased olid Eestis turismireisil. Küsisid, et "kas see mets teid ei ahista?". Selle peale muidugi suu peale mitte kukkunud eestipoolsed tegelased ütlesid, et "kas tead kuidas tuleb käituda kui Islandil metsa ära eksid? - Tõuse püsti!" :-) Meie metsas ja maakohtades valgetel jaaniöödel ringi lendavad sääsed on nende jaoks "surmavad moskiitod". 2-kordse bussiga Pärnust Tartusse sõites kinnitasid viimne kui üks bussi teisel korrusel istmete turvavööd. Buss nimelt sealsel teel kõikis. Grupijuhilt küsiti ka kindluse mõttes üle, et "ega see nii kuur buss ümber ei lähe?".

Ütleme siis nii, et kui palju maksta tippi, mis summadest jutt käib üleüldse, sellest ei räägitud reisikorraldaja poolt poolt sõnagi. Ei osanud ausalt öeldes ise ka küsida kohe. Sest nagu näha, üle ei tohi ka maksta. See tsekiküsimine ei olegi teate niiväga lihtne seal. Kõik eksemplarid on nende omad ja et sealt üks kätte saada pead ikka väga suurt sõda tegema. Me ka ju maksime selle 10eur kaardi varastamise eest aga paprit ei antud, ei tehtudki.

24.ndal tulime Estouri reisilt ning meie hotelliks olime valinud sellesama Aloha Club & Resort. Kuna me minnes otsisime siit foorumist kommentaare ja ei leidnud midagi tarka, siis nüüd ma mõtlesin, et kirjutan siis järgmistele minejatele natuke infot, millest me ise puudust tundsime.

Ütlen kohe alguses ära, et meil mehega oli eesmärk see 7 päeva Egiptuses puhata rahus ja vaikuses ehk siis teha mitte-midagi - magada, päevitada, süüa. Olime üleüldse esimest korda Egiptuses ja puudusid ka igasugused eelarvamused, ootused ja ka kogemused.

Olime tellinud endale double 2-se toa. Voucherilgi oli kirjas, et "king size bed". Tellides tuba oli ka juttu et kas merevaatega tuba saaks, see olla lisahinna eest, millest me siiski loobusime. Reisikorraldaja ütles, et pani märkustesse selle igatahes kirja ning äkki veab. Hotelli saabudes pidi kord olema selline, et suured kohvrid jäetakse ukse taha, receptionist antakse koos kõige muuga ka kleps toa numbriga ning siis töötajad-poisid hakkavad kohvreid selle järgi tubadesse viima. Et sina võta aga oma kohvriga poisile sappa, siis leiab toa üles kah. Ja see toa leidmine olekski väga suur probleem olnud ise pimedas. Hotell koosneb ca 20-30 2-korruselisest majast (sellised nagu reklaampiltidel) ja kogu hotelli territoorium on ikka suht suur. Sibasime siis oma kohvrit vedava poisi sabas mööda peatänavat alla mere poole. Poiss, igati viks ja viisakas, magus welcome-where-are-you-from jutt suul. Võttis meilt sujuvalt receptionist saadud asjadepaki enda kätte. Niipea kui olin selle ära andnud sain aru, et ilma tipita ma seda tagasi ei saa. Nii just täpselt oligi, poiss juhatas meile toa kätte ning jäi asjadeümbrik käes mulle rõõmsalt otsa naeratama, dollarite vastu sain selle tagasi endale. Ja saimegi esimese kogemuse kätte "kohalike tavadega". ;-)) Siinkohal ütlen, et ma pole kooner, võin tippi maksta küll, aga ma tahaks ikka midagi vastu ka saada ja üldiselt võiks see olla positiivne ja meeldiv teenindus. Ja antud juhul ei olnud mul rahast kahju ja poiss sai mult 5USD.

Tuba ise-enesest oli ok. Suure voodi asemel muidugi oli 2 kokkulükatud voodit ja nagu hiljem selgus, suuri voodeid seal vist ei olegi tavatubades ent muidu väga ok tuba. Meie tuba sattus olema basseini ja mere vahel, aken maast laeni avanes just basseini poole, täpselt akna taga oli teerada kust rahvas käis mere äärde. Basseini ning mere vahel oleval vabaõhulaval, täpselt meie ukse taga käis kohutavalt valjult diskomuusika. Tekkis selline tunne, et olen Õllesummerile sattunud. Meie oodatud rahu ja vaikus ja koos sellega kogu puhkus tundus hooga ämbrisse lendavat. Aga nagu öeldakse, hommik õhtust targem ja me üritasime magama minna ja hommikul edasi vaadata.

Hommikul läksime receptioni ja tahtsime tuba vahetada, et tahaks rahu ja vaikust ja telekapult ka ei tööta. No ei saanud me mingit uut tuba, konkreetselt vastust selle põhjustest me ei saanudki. Tundus, nagu nad ei saanud keele mitteoskamise tõttu arugi, mis me tahame, pudisesid midagi arusaamatut vastu. Tegelikult nad rääkisid väga hästi nii inglise kui vene keelt ent ebameeldivas olukorras mängisid "keeleoskamatut". Ent kui ma jõudsin telekamure juurde, siis sellele tuli küll väga selge vastus, et minge tuppa, 5 min pärast tulevad "parandajad". Nooh, tulidki siis "telekaparandajad", 2 poissi. Vahetasid ära teleka puldis patareid ja ennäe hakkaski tööle. Ja siis tekkis loll olukord, et poisid ära ei lähe ja klöpsivad siis seda telekat seal edasi-tagasi neid kanaleid. Sain aru - tippi ootavad. Ent nüüd ma küll mõtlesin, et see olukord oli konreetselt lavastatud ja igasugune raha maksmine patareide vahetuse eest tundus mulle väljapressimisena. Ja midagi maksta ma neile ei kavatsenud. Nooh, natuke oli lolli passimist ja lõpuks läksid poisid toast välja. Ja ei läinudki mööda rohkem kui tunnike, kui avastasime tippi maksmata jätmise "hinna" - poisid olid teleka pealt kaasa viinud ühe meie rätikukaardi. Ja selle puudumise eest on hotellil trahv - 75 EgP ehk siis ca 10eur ja naca peale. Ja selle me maksimegi hotellile ära kui lahkusime hotellist nädal aega hiljem. Kooliraha, nagu me ise tõdesime.

Järgmine tsirkus hakkas toa koristamise poisiga. Kolmandal päeval läksime siis basseini äärde päevitama ning panime uksele sildi et koristaks. Jätsime ka tipi telekale, 5 EgP. Mees läks vahepeal tuppa päevituskreemi tooma ja koristajapoiss hakkas vigisema, et seda raha on vähe, et "more money". Mees kehtitas õlgu aint. Lõpuks oli tuba koristatud ja tip ära võetud. Aga meil kopp ees igasugusest tipinõudmisest. Ja edasi järgmised 3 päeva me ei lasknud koristada. Kutt jummala tigedaks läks viimasel päeval, vehkis kätega kui ma jälle talle ütlesin, et "no need to clean". Kutsus isegi mingi manageri kohale ja koos nad siis uksetaga küsisid, et "kas ikka kindel, et ma ei taha koristada lasta!". Ei tahtnud jah, puhata tahtsin neist rahanõudmistest. Paari päeva pärast pidi ikka laskma koristada, jätsime tippi kah, seekord 3 EgP. Meelega vähem, meil oli lõpuks juba suht suva. Jeebisafarilt tagasi tulles oli tuba korras, pealistekist oli mingi krousidest lilleke voodile meisterdatud "meelsuse väljendamisena" ja raha alles. Meil oli juba naljakas. Kuulsime ka teistelt eestlastelt, et see "krousis lilleke" voodil polnud ainult meie toa rööm.

Basseinid. No hotellireklaami järgi pidi seal olema 1 soojendusega bassein, lastebassein, mullivann ja suur bassein siis. Suur oli olemas, vesi väägade külm. Ent lastebassein oli selle suurega ühes tükkis ja lapsi sinna jääkülma vette küll lasta ei saa. Ja siis kolmas oli väiksem ja ümmargune bassein eraldi veega, mis siis vist teoorias peaks olema see soojendusega, ent pigem oli seal olev vesi soojem kuna päike jõudis seda soojemaks kütta. Mullivanni ma ei leidnudki.

Basseini baaris oli "kõik hinnas" paketiga tasuta kohalik Luxori õlu, karastusjoogid ning kokteilid mida poiss letis segas. Kohvi sai ka, see oli tasuline.

Hommikusöök oli 7:15-10:00. Meie ei jõudnud hommikusöögile kunagi, me ärkasime alles kell 10, pool 11 - puhkus ju. Esimesel päeval avastasime täiesti juhuslikult, et teisel korrusel olevas baaris serveeriti "hilist hommikusööki" ehk siis 10-11 oli seal kohvi ja saiakesed tasuta. Ja see oli meile parim! Samas osad eestlased olid õnnetud, et kuulsid sellest alles viimastel päevadel meie käest, eraldi seda kuskil ei räägitud ega kirjutatud - nemad panid lausa kellad helisema, et jõuda hommikusöögile. Lõuna algas aga kell 12:30 juba niikuinii. Õhtusöök algas 19:30. Söögid oli vääga head, teenindus korralik, ei mingit tladrikute eest ärakorjamist nagu meid hoiatati. Selle poole pealt mitte üks paha sõna!

Hispaanlasi, itaallasi ja ka venelasi on väga palju seal hotellis. Hispaanlaste reisikorraldajal oli kogu aeg kohal ka 5-7 liikmeline rahva lõbustajate grupp. Need põhimõtteliselt korraldasid oma rahvale kogu aeg midagi, söögi ajal istus üks reisikorraldaja igas "omade" lauas. Hispaania lastele korraldati öhtuti karaoke-lauluvõistlusi (meie ukse taga jälle). Mujale seal vabaõhtulaval toimuv ei kostunud. Aga ega seal suurt midagi ei toimunud ka, selles mõttes mingeid esinemisi ega üritusi ei olnud. Võibolla see sõltus ajast mil me seal olime, ei oska öelda. Aga üldiselt oli rahvast palju öhtusöögi ajal, ikka kohe väga palju. Ma ei kujuta ette mis mass seal koos on märtsis-aprillis kui hooaeg nagu vist on. Samas muul ajal kadus rahvas majadevahele territooriumile ära ja ei saanud nagu arugi, et rahvast oleks.

Rand on liivane, aga otse vette ei saa, ainult sillalt. Rannas poisid valvavad. Mina suutsin oma mobla maha jätta ja 5 min pärast tagasi minnes oli valvaja-poiss selle jub ära võtnud ja tuli mu juurde küsima, mis kadunud on. Ning ma sain tagasi oma telefoni - see oli küll aus poiss seal! Samas rannas on varjud statsionaarselt lahti. Esimene päev me tahtsime nagu päevitada ja hakkasime toole päikese kätte vedama. Jooksis kohe keegi noormees, et neid ei tohi liigutada, temal tulevad sellest probleemid. Aga päikese käes olevad toolid olid juba kinni ju samal ajal kui terve rivi toole varjus vabad! Ja nii me kolisimegi basseini äärde tagasi. Rannas oli ka müügiputkad sh. maale müüdi. Snorgeldusvarustuse rent ka. Võrkpalli platse 2 tükki, noolemängud jms.

Ja siis äramineku päeval tehti kerge tüng receptioni baarist ostetud asjadega. Meil osad eestlased maksid need äramineku õhtul kohe ka ära, et öösel kõik korras oleks, kuid tsekki neile ei antud ja öösel siis tube ära andes nõuti neilt uuesti maksmist. Ja ei aidanud mingi vaidlus, poiss laiutas käsi ja korrutas "what can I do? You need to pay". Ehk siis eelmise õhtu poiss oli nende makstud raha enda tasku pannud. Konkreetselt. Õnnetuseks ei anna nende kohalisega vaidlemine midagi ja maksmata jätmine tähendanuks kogu me grupi mahajäämist lennukist, sest transfeeri bussi ei lasknud turvad isegi mitte hotelli territooriumile sisse kuniks makstud oli. Ja nii me jõudsimegi lennujaama suht kõige viimasena. Ja et i-le korralik täpp peale saada, küsis raha ka lennujaama check-in töötaja, et siis ta annab meile istmed lennukis kõrvuti. Apua!!!! Ja passikontrolli mundris mehed tahtsid endale mu pastakat, mida nad mult laenasid, et oma märkmeid teha. Ma andsin kah, lõpuks oli suht suva juba.

Ja kui nüüd keegi ei viitsinud kõike läbi lugeda, siis kolme sõnaga öeldes, hotelli teenindus sakib, basseinisoojendus sakib, söök super, ilm super. Puhkusega jäime rahule aga tagasi sinna minna hästi ei tahaks.

Tulime ka 24.02. Estouri reisilt ja selle lennukiga. Väga ok lennuk, väga ok teenindus, normaalsed söögid, ekraanil jooksis kogu aeg pilt kus me lendame, kiirus, kõrgus jms. infot. Selle järgi saime täpselt aru, et aknast paistab Bulgaaria rannik, kah tark teadmine. PS! Kui enamus Egiptuse lennukites on stjuuardid ehk siis meesterahvad lennusaatjad, siis meil õnnestus näha ka egiptuse rahvusest stjuuardesse. Ja müts maha - megailusad on need naised. Ja sellist ilu katavad nad siis oma riietega! On ikka kole usk küll.