topsuke

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi
37 meeldimist
2 postitust / 109 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Millal see aprilli vaheaeg on? Küpros oleks ju päris hea variant. Ryanair lendab sinna otse. Ja Hispaania puhul jälle oluline piirkond, maa on ju suur ja lai, lisaks saarestikud. Aga pileteid võiks hakata küll vaikselt piiluma. Mina kasutaks momondot ja siis vaataks ka lennufirmade kodukatelt.

Nojah, Hispaaniast oled juba valinudki Costa del  Soli.

Jõulude ajal muidugi kallim rent. No ja üldse sel ajal kui palju inimesi sinna kokku voolab. Lihavõtted ka. Tegelikult soovitan võtta auto eestlaste tenerifesiesta.com kaudu, väga mõnus on asju ajada eesti keeles, eriti öösel kohale jõudes kui mingi probleem on tekkinud. Nad vahendavad  PlusCari. Ja hind ei lähe selletõttu kallimaks. Ise olen seda vahendust aastaid kasutanud, ka elamist olen nende kaudu saanud.

Ehk siis näiteks Küpros või Malta? Otselennud, suht odavad, soe kliima ja eks ka vaatamist omajagu. Suurlinnu küll nii vanale inimesele ei soovitaks- füüsiliselt raske.

No 18-21 on ju täitsa norm vesi. Kuidas siis meil suviti saate ujumas käia?

Lisaks veel, et kui soojal maal reisida, siis apartementides on kindlasti külmik. Hotellitubades reeglina mitte. Ja kindlasti ei ole apartement kallim kui tavaline hotellituba. Kahekesi reisides on väga .sobilik võtta stuudiokorter , see on siis kööginurgaga tuba.

Turva tuleb läbi teha tõesti, aga kuna nad ise on müünud ühe piletina eks siis peavad pealejõudmise tagama. Endal kogemus kui Helsingist väljus hilinemisega siis jätkulend ootas ära. Nii et ma ei muretseks.

Praegu pole veel kõiki novembri lende väljas, aga muidu saab Norwegianiga ka Tallinnast sinnakanti, tagasi siiski peab muu teekonna otsima. Tenerifele saab veel Ryanairiga läbi Stanstedi. Karta võib siiski, et alla 10 tunni kohale ei saa muidu kui Tallinnast tellimuslennuga. Smartlynx!

Aitäh Alar, aitasid küll!

Piinlik, piinlik, tegin sellise vea. Eks püüan ennast parandada. Ehk oleks väikeseks vabanduseks see, et käisin koolis väga palju aastaid tagasi. Aga kui kedagi veel huvitab selline teema : https://www.eki.ee/books/ekk09/index.php?p=2&p1=8.

Lisaks tunnistan ausalt, et olin üsna laisk õpilane.

Aprilli kuus Dubais külm? Kas tänapäeval koolides enam üldse geograafiat ei õpetata?


Aprill-mai ja rannapuhkus euroopas. Bulgaaria võib jahedaks jääda. Hispaania lõunaosa, Portugal- Algarve rannik. Seda siis aprillis, mai oleks juba kõikjal Vahemere ääres soe. Küpros, Malta näiteks. Aga kindel soe euroopas aprillis on Kanaaridel. Võib võtta ette kaardi jaehk seda uurides tuleb mõni hea idee.

No hetkel suurepärased hinnad Norwegianiga Tallinnast Tenerifele, alates umbes 90 eurot . Märtsis siis.

Norwegianiga saab Tallinnast päris paljudesse kohtadesse, ainult, et vahepeatusega.

Norwegianiga saab Tallinnast läbi Oslo või Stocki ainult sinna, tagsi peab muudmoodi proovima. Ja Maree, vaata ikka tervet hinnatabelit, igasuguseid hindu on. Ma eile panin lingi üles, kasuta seda.


Minuke, ja palju maksis öö hotellis, see tuleb ju ka pileti hinnale otsa.

Nojah, lisaks veel igaks-juhuks, et lennupiletid võta ikka lõuna lennujaama. Mis veetemperatuuri puutub siis see on märtsis umbes 19-20. No üsna täpselt selline. Ja ettevaatust päikesega, see sealmaal märtsis juba väga kuri! See ka veel, et ookeanis on hommikuse mõõna ajal vesi ikka päris karge, aga keskpäevaks kui veetase jälle tõusnud uuesti soe. Vist sellest, et mõõnaga pääseb sugavusest külmem vesi randa. Küllap see ongi üks põhjus, miks arvatakse , et ookeanis jube külm vesi, tegelikult see ainult mõõna ajal karge.

Liigu edasi märtsi peale

Nojah, et esmalt ikka lend ja siis majutus, muidu võib jama olla.

Reisikorraldajatest teevad meilt sinna reise Aurinko, Novatours ja Teztour. Kui reis plaanis umbes nädalaks on mõistlik piiluda nende firmade viimase hetke pakkumisi, sest nii lühikeseks ajaks ise orgunnides erilist võitu ei saa Aga kui plaanis 2 nädalat, siis kindlasti võiks ise üritada. Lendude otsinguks võiks kasutada momondo.com ja kui sealtkaudu sobiv variant leitud soovitan osta piletid lennufirmade kodukalt. Saab sinna näiteks Rayanairiga läbi Weeze. Paraku tähendaks see öö veetmist lennujaamas. Samas hinna võib saada ülihea. Hea on kasutada Norwegianit otse Tallinnast läbi Oslo. Või Norwegian Helsingist. Mina ise võtaks edasi-tagasi pileti Norwegianiga Helsingist. Majutust vaata booking.com, on ka kohapeal eesti firma tenerifesiesta.com. Viimatimainitu on täiesti usaldusväärne- nende kaudu saab ka auto rentida.

Eks seal vaatamist küll. Aga nädal ja kaks noorikut siis arvan, et rõhk peaks olema rannas möllamisel. Rannad on seal väga head. Parimad oleks Anfi del Mar, Amadores, Puerto de Mogan. Viimati nimetatud on väga kaunis väike sadamalinnake, mõnus koht jalutada. Anfi rand kindlasti! Sõitke sisemaale- mägedesse. Kaunis koht on Fataga. Soovite närvikõdi siis sõitke Aldea teed mööda Agaetesse. Palmitos Park kui igasugu loomakesed huvitavad, seal delfiinid ka. Ega nädalaga suurt jõua rohkem. Playa del Inglesis  piisavalt ööklubisid ka.

No merre pääseb kõikides mainitud sihtkohtades, kui just eriline külmavares ei ole. Kanaaridel just laste rõõmuks põnevaid loomaparke.

Tenerifel Loro Park, Jungle park, Monkey Park... Siam Park, mis viimastel aastatel maailma parimaks loetud, lisaks euroopalik ja turvaline. 

Kui Egiptus, siis Sharm, Eilat võib ebastabiilne natsa olla sel ajal- eks ta ikka rohkem põhja pool. Ja Madeira on kindlasti jahedam kui näiteks Tenerife. Pelgalt soojuse põhjal otsustada siis kindlasti Dubai- praktiliselt kindel soojus. Aga arvestades väikeseid lapsi valiks küll Tenerife või siis Gran Canaria. Ei ole seal külm midagi. Ilmateated on alati, kas Lõuna või Põhja lennujaama kohta, kus selget jahedam kui edelarannikul. Seda siis Tenerifel. Praegugi nt. ilmateate järgi 21, mis muidugi õige Lõuna lennujaama jaoks, aga samas Costa Adeje või Los Cristianos 24-25. See on saare omapära.https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/espana/canarias/santa-cruz-de-tenerife/playa-del-duque.html