topsuke

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

42 meeldimist
2 postitust
114 kommentaari
Viimased kommentaarid

Me teeme kõik vigu. DrRock samuti, nagu nähtub eelnevast kirjutisest. Miks madalate kirjaoskustega, miks need sõnad mitmuses on? Ja tegelikult muditakse plastiliini või sõbra kaelasooni. Need ei ole näpukad, täitsa põhimõttelised vead on. Aga olgu, tekst on muidugi arusaadav, ma niisama tögasin, või peaks ütlema mudisin?  


Üks asi muidugi on veel- eks siin tuleb ette ka neid arvamuse avaldajaid, kelle emakeel pole eesti keel. 

Kui aus olla siis koma asukoht pole see kõige häirivam asi. Tõsiselt häirib kui sõnade järjekord on suvaline, lisaks valesti pandud või üldse puuduvad kirjavahemärgid. Kas , koma on, nii ,või naa ei sega lause mõttest aru saamist ,lihtsalt silmal mugavam teksti jälgida.

Jütsikene, ehk tundub uskumatu, aga ei räägitud. Samas, kuhu mujale sa selle ikka paigutad. Ja käsitsi kirjutades nii kui nii suht tinglik.


No vaevalt on võimalik leida mõnda inimest, kes eesti keelt absoluutselt vigadeta kirjutab. Suure algustähe kohta mainiks, et vajutad küll vajalikku klahvi, aga sunnik ei reageeri kohe ja ongi väike täht platsis. Nii et tehniline praak. Ja Veigo, kui mina koolis käisin siis ei olnud inimestel veel arvuteid ja ausalt, ei räägitud meile koolis seda tühiku asja. See  teadmiseks. 

Eks peab püüdma muidugi võimalikult vähe vigu teha, selleks, et meist üheselt aru saadaks. Seda me kõik ju soovime.

Kui soe peab olema ja, mis kuudel sa minna tahad? Ja mis on sinu jaoks vaatamisväärsus?


Millal see aprilli vaheaeg on? Küpros oleks ju päris hea variant. Ryanair lendab sinna otse. Ja Hispaania puhul jälle oluline piirkond, maa on ju suur ja lai, lisaks saarestikud. Aga pileteid võiks hakata küll vaikselt piiluma. Mina kasutaks momondot ja siis vaataks ka lennufirmade kodukatelt.

Nojah, Hispaaniast oled juba valinudki Costa del  Soli.

Jõulude ajal muidugi kallim rent. No ja üldse sel ajal kui palju inimesi sinna kokku voolab. Lihavõtted ka. Tegelikult soovitan võtta auto eestlaste tenerifesiesta.com kaudu, väga mõnus on asju ajada eesti keeles, eriti öösel kohale jõudes kui mingi probleem on tekkinud. Nad vahendavad  PlusCari. Ja hind ei lähe selletõttu kallimaks. Ise olen seda vahendust aastaid kasutanud, ka elamist olen nende kaudu saanud.

Ehk siis näiteks Küpros või Malta? Otselennud, suht odavad, soe kliima ja eks ka vaatamist omajagu. Suurlinnu küll nii vanale inimesele ei soovitaks- füüsiliselt raske.

No 18-21 on ju täitsa norm vesi. Kuidas siis meil suviti saate ujumas käia?

Lisaks veel, et kui soojal maal reisida, siis apartementides on kindlasti külmik. Hotellitubades reeglina mitte. Ja kindlasti ei ole apartement kallim kui tavaline hotellituba. Kahekesi reisides on väga .sobilik võtta stuudiokorter , see on siis kööginurgaga tuba.

Turva tuleb läbi teha tõesti, aga kuna nad ise on müünud ühe piletina eks siis peavad pealejõudmise tagama. Endal kogemus kui Helsingist väljus hilinemisega siis jätkulend ootas ära. Nii et ma ei muretseks.

Praegu pole veel kõiki novembri lende väljas, aga muidu saab Norwegianiga ka Tallinnast sinnakanti, tagasi siiski peab muu teekonna otsima. Tenerifele saab veel Ryanairiga läbi Stanstedi. Karta võib siiski, et alla 10 tunni kohale ei saa muidu kui Tallinnast tellimuslennuga. Smartlynx!

Piinlik, piinlik, tegin sellise vea. Eks püüan ennast parandada. Ehk oleks väikeseks vabanduseks see, et käisin koolis väga palju aastaid tagasi. Aga kui kedagi veel huvitab selline teema : https://www.eki.ee/books/ekk09/index.php?p=2&p1=8.

Lisaks tunnistan ausalt, et olin üsna laisk õpilane.

Aprilli kuus Dubais külm? Kas tänapäeval koolides enam üldse geograafiat ei õpetata?


Aprill-mai ja rannapuhkus euroopas. Bulgaaria võib jahedaks jääda. Hispaania lõunaosa, Portugal- Algarve rannik. Seda siis aprillis, mai oleks juba kõikjal Vahemere ääres soe. Küpros, Malta näiteks. Aga kindel soe euroopas aprillis on Kanaaridel. Võib võtta ette kaardi jaehk seda uurides tuleb mõni hea idee.

No hetkel suurepärased hinnad Norwegianiga Tallinnast Tenerifele, alates umbes 90 eurot . Märtsis siis.

Norwegianiga saab Tallinnast päris paljudesse kohtadesse, ainult, et vahepeatusega.

Norwegianiga saab Tallinnast läbi Oslo või Stocki ainult sinna, tagsi peab muudmoodi proovima. Ja Maree, vaata ikka tervet hinnatabelit, igasuguseid hindu on. Ma eile panin lingi üles, kasuta seda.


Minuke, ja palju maksis öö hotellis, see tuleb ju ka pileti hinnale otsa.

Nojah, lisaks veel igaks-juhuks, et lennupiletid võta ikka lõuna lennujaama. Mis veetemperatuuri puutub siis see on märtsis umbes 19-20. No üsna täpselt selline. Ja ettevaatust päikesega, see sealmaal märtsis juba väga kuri! See ka veel, et ookeanis on hommikuse mõõna ajal vesi ikka päris karge, aga keskpäevaks kui veetase jälle tõusnud uuesti soe. Vist sellest, et mõõnaga pääseb sugavusest külmem vesi randa. Küllap see ongi üks põhjus, miks arvatakse , et ookeanis jube külm vesi, tegelikult see ainult mõõna ajal karge.