topsuke

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi
25 meeldimist
1 postitust / 69 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Ei saa aru, miks pagasi kaalu pärast muretsed, soojale maale nädalaks pole ju midagi eriti vaja kaasa võtta.

Pole kedagi näinud lennukis oksendavat, aga oksekotid iga istme juures.
Kui moblaga ei taha pilti teha (õige suhtumine) osta mingi keskmise hinnatasemega kompakt, aga väga suure suumi ulatusega ei soovita, pikk suum ei mõju kvaliteedile hästi. Lumix on hea, eriti kui Leica optika.
Üldiselt pole vaja muretseda. Hügieen!!! Kätepesu! See on ju Egiptus. 

Kui ühel bronnil on siis Norwegian paneb kokku.

Kunagi loodeti, et ka Tez toob palju soodsaid reise...

Öeldakse, et Andaluusia on see kõige õigem Hispaania ja kliima ka soojem kui põhjaosas. Eks terve Hispaania on äge koht. 

Portugal, Sitsiilia, Amalfi rannik Itaalias, Malta, Kanaarid, Madeira jne. 

Isaacil tegelikult õigus, Küprosel on vesi tõesti sel ajal pisut soojem, mis ei tähenda muidugi, et Tenerifel oleks vesi juba külm. Oktoobri lõpuks on vesi Tenerifel saavutanud maksimaalse soojuse- 25 kraadi julgesti. Küprosel 26-27.  Aga kuna siin Merili Aasma viitas veepargile, tuletaksin meelde, et Tenerifel asub Siam Park, teist nii vinget euroopas ei leia, pole võrdset vist terves maailmas. Küprosele lend on muidugi lühem, kindlasti ka odavam. Muide ärge unustage Küprose vasakpoolset liiklust kui plaanis auto rentida.

Bosser, muidugi on Küprosel hea kliima, ma lihtsalt räägin, et Tenerifel on sel ajal siiski ilusa ilma tõenäosus suurem. Muide sa isegi ei tea, millisel Kanaari saarel su sõbrad käisid. Mina räägin eelkõige Tenerife edelarannikust ja selline nüanss on Kanaaridel väga oluline- saarestiku omapära. Muide ma olen Kanaaridel tunduvalt rohkem käinud kui 3 korda.

Väga hea oleks ka Gran Canaria lõunarannik. Isegi parem kui Tenerife. 

Tegelikult oktoobri lõpus on Tenerife ikka kindlam valik, Küprosel võib siis ilm juba veidi ebastabiilne olla. Seda just vihma suhtes. Ülaltoodud Tenerife ilmaandmed on ilmselt pealinna, Santa Cruzi kohta, aga see erineb edelarannikust küllaltki.  Tenerife edelarannikul oktoobris kindlasti nii palju ei saja ja soojem on ka. Lõpuks on Tenerife ikkagi oma 1000km ekvaatorile lähemal ja novembrist kevadeni kindlasti soojema kliimaga kui Küpros.

No see aeg peaks seal ikka täitsa soe olema. Iriseks ka pisut: miks lake?, Mis puutub siia inglise keel? Muide ka eesti keeles on selliste veekogude tähistuseks sõna olemas- järv nimelt.

Kanaarid kindlalt rannailmaga, Küprosel võib kehvema vedamise korral ka sajune olla.

Olen selle keelega aastaid tegelenud ja julgen väita, et see on kõike muud kui lihtne keel. Jah, see kõige elementaarsem võib esialgu isegi väga lihtne tunduda, aga mida sügavamale kaevuda seda keerukamaks läheb. Pöördkonnad, erinevad ajavormid( neid ikka jagub), siis veel selline tore asi nagu subjunktiiv jne.

Norwegianiga saab GC osta Tallinnast otsepileti, vaata ise lennufirma kodulehelt. Kahjuks sel perioodil hinnad jube laes. Helsingist saab ilmselt odavamalt. Koolivaheaegu peaks kui vähegi võimalik vältima.

Ega jah, selle video juures pole enam midagi parata, aga üldiselt võiks küll inimesed hakata videosid ikka horisontaalselt filmima. Isegi nägemisväli on inimestel horisontaalne! Tegelikult ei viitsinud videot eriti vaadata, niivõrd häirib see uksepraost piilumine.

Gran Canaria kõige paremad rannad on edelarannikul; Anfi del Mar, Amadores, Puerto de Mogan...

Saare keskosa on ilus, nt. Fataga. Palmitos Park- väga tore loomaaed, looduslikult kaunis kohas. Lisaks Puerto de Moganile soovitaks Anfi del Mar, saad sinna Puerto Ricost soovi korral laevaga. Väga kaunis valge liivaga rand. Las Palmase vanemad linnaosad jne. Söögikohtade osas ei oska aidata, aga Puerto de Mogani sadamas, no seal, kust allveelaev väljub, on mingid söögikohad, kus alati palju rahvast.

Ära peepmeez pahanda, aga äkki tahavad kõiksugu orienteerumisseadmed õigesti sissetoksitud nimesid. Tenerifel muide on palju erinevaid randu, heledast liivast süsimustani ja liiv on toonist olenemata peene struktuuriga ja pehme.
Fuerteventura rannad ilmselt paremad, aga saar ise tuulisem.
Teemaalgatajale: ega tõesti pole muud valikut kui Egiptus või Kanaarid. 11-aastasega ma siiski kaaluks Tenerifet- sealse veepargi pärast. Siam Park on ikka mega koht!

Af, sa ei saa vist ikka asjale pihta, selle jaama andurid ilmselt kuskil künka otsas, kus tuul lõõtsub, sestap ka selline näit. Vaatasin ise huvi pärast eelmise aasta märtsi kui oli räme kaliima ja sooja 36 pügalat, selle saidi järgi ikka ainult 26.Usu selle vahe tajumiseks pole termomeetrit vaja, aga vaatasin ka termomeetreid, erinevaid kusjuures ja loomulikult varjus, mitte päikese käes. Huhuu saab asjast täpselt õigesti aru, just nii seal asi ongi, see on piirkonna omapära. Kindel see, et Tenerife või GC edelarannikul külm küll ei ole. Tead, ma olen seal ikka väga palju olnud. Hea sait veel www.tutiempo.com, veel www.skylinewebcams.com- kui muidu ei usu.

Ja Afi lisatud leheküljelt on minu kirjeldatu selgelt näha.

Oeh, Kanaaridel puhub peaaegu pidevalt kirdepassaat, sestap saarte idarannikud tuulised ja jahedad talvel. Samas edelarannikud soojad, mäed peavad selle vastiku tuule kinni. Ühelpool mäge võib olla tuul, 15 kraadi sooja ja vihm, teisel pool mäge särab päike ja sooja 25 kraadi. Ise kogetud. Nii et õigus neil, kes räägivad külmast ja tuulisest ilmast kui neil kes jälle soojast pajatavad. Ja Af, Santa Cruzis kindlasti jahedam ilm kui näiteks Costa Adejes. Täna näiteks 19-24.
Kõigele lisaks on teemaalgatajal soov puhkama minna märtsis, siis peab Kanaaridel pigem liigset kuuma pelgama.

Aurinko pakub praegu päris soodsaid pakette Tenerifele, Los Gigantesesse. Väga kena kohake, hinnaks 449 euri inimene üheks nädalaks. See oleks siis märtsi kuus. Julgen soovitada!
Ise organiseerimisega on sedasi, et nädala aja juures erilist võitu ei saa, pealegi lähete esimest korda. Kui aga tahate minna pikemaks, nii 2 nädalaks, on mõistlikum ise reis klapitada. Siis võib juba päris palju võita.
Kui soov autot rentida, võtke PlusCarist. Info mõttes: www.tenerifesiesta.com

Neile nõudmistele vastavad ainult Kanaarid, kuivõrd neid muidugi Euroopaks saab lugeda.