topsuke

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi
30 meeldimist
1 postitust / 78 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Oeh, kuule teemaalgataja, kui sa kohe kuidagi ei taha asju täpsustada ei ole ju loota, et siit abi võiks saada. No, mis asjad need siis ei klappinud? Ja oleks kena kui ütleksid, kes see edasimüüja oli, et teaksid teised inimesed edaspidi sellest hoiduda. Nagu tangidega kisu infot välja.

NeverKlever, minu arust on just nimelt tore, et tänapäeval on inimestel sellised "mured". Oli veel suht hiljuti aeg, kus enamik inimesi võis sellistest asjadest ainult unistada. Et, kas õnnestub ka korra elus külastada mõnda sooja maad. Lappasid atlast või keerutasid gloobust ja unistasid. Ja teadsid, et vaevalt küll. Tore, et see aeg läbi sai ja, et elame nüüd nii hästi, et selliseid muresid muretseda.

5-e aastasele vanad templid+ kõhutõbi! Ja ka see on suur pluss, et autoga iseseisvalt maad avastada ei saa. Egiptus on hea sellele, kes tahab ainult päikest ja hotellist kaugemale ei lähe nii kui nii. Ja päikest on seal muidugi rohkelt. Egiptus oleks fantast koht kui puhtus ja ohutus oleks ligilähedaltki võrreldav näiteks lõuna-euroopaga, paraku ei ole. Ma tean paljusid, kes Egiptuses puhanud ja absoluutselt kõik on kõhuprobleemidega hädas olnud. Absoluutselt kõik! Kahju tegelikult, et see nii on.

Lumimumm, päeva pikkus sõltub laiuskraadist, nii et pole vahet, kas Egiptus või Kanaarid. Samuti ei saa võrrelda detsembrikuist Egiptust veebruarikuise Tenerifega. Mõlemas kohas detsember soojem kui veebruar. Aga jah, talveööd  Kanaaridel soojemad kui Egiptuses, eks ookean stabiliseerib. 

Kanaaridel saab jälle rentida auto ja ise saart avastada+ vinged loomaaiad. Kallis nüüd küll Kanaaridel ei ole. Ja kui Kanaari saared, siis kas Gran Canaria lõunaosa või Tenerife edelarannik. Muidugi Punases meres vesi soojem kui Atlandi ookeanis sel ajal. 

 näita juntsudele parem seda videot, tea, kas enam egiptusesse kisubki.

No see peaks küll igati piisav vahe lendudel olema.


Jah, Ketukal paljuski õigus, ütleks isegi, et merevesi Punases meres on tema pakutust ikka mõne kraadi võrra soojem. Egiptuse suur häda on hügieen ja pealetükkivad kaupmehed, sestap oleks vanemale inimesele Kanaarid sobilikum koht. Nii suur see hinnavahe kindlasti ei ole, aga eks hindasid lihtne netist vaadata, vesi Atlandis sel ajal 23-24( päris täpselt ja kindlasti). Kui ise osta lennuki piletid ja bronnida elamine saab 2 nädalat sealkandis olla kuskil 500-600 euroga ja selle hinna sisse mahub juba ka rendiauto. Söök tuleb lisaks osta siiski, aga see on odavam kui meil, eriti vein ja kange alkohol. Egiptuses rendiautoga ringi ei sõida! Kanaaride kohta ei oska midagi kosta. Üks variant oleks muidugi Eilat Iisraelis, see ka punase mere ääres. Ja sealt saaks ka Surnumerd külastada näiteks.

Kanaari saared, ega muud kohad antud tingimustele ei sobi. Liiati kui vanade inimestega tegu. Kanaaridel ikkagi euroopa asjaajamine ja meditsiin, puhas ka, ei pea kurja kõhutõbe kartma. Kanaari saartest omakorda soovitaks Gran Canariat, rahulikum kui Tenerife, sobib minu arust vanemale inimesele rohkem  , aga eks maitseasi. 

Vahemereäärsete sihtkohtadega on novembris juba veidi kahtlane, ilm võib vabalt alt vedada. Ka Küprosel ja Maltal. 

Ei saa aru, miks pagasi kaalu pärast muretsed, soojale maale nädalaks pole ju midagi eriti vaja kaasa võtta.

Pole kedagi näinud lennukis oksendavat, aga oksekotid iga istme juures.
Kui moblaga ei taha pilti teha (õige suhtumine) osta mingi keskmise hinnatasemega kompakt, aga väga suure suumi ulatusega ei soovita, pikk suum ei mõju kvaliteedile hästi. Lumix on hea, eriti kui Leica optika.
Üldiselt pole vaja muretseda. Hügieen!!! Kätepesu! See on ju Egiptus. 

Kui ühel bronnil on siis Norwegian paneb kokku.

Kunagi loodeti, et ka Tez toob palju soodsaid reise...

Öeldakse, et Andaluusia on see kõige õigem Hispaania ja kliima ka soojem kui põhjaosas. Eks terve Hispaania on äge koht. 

Portugal, Sitsiilia, Amalfi rannik Itaalias, Malta, Kanaarid, Madeira jne. 

Isaacil tegelikult õigus, Küprosel on vesi tõesti sel ajal pisut soojem, mis ei tähenda muidugi, et Tenerifel oleks vesi juba külm. Oktoobri lõpuks on vesi Tenerifel saavutanud maksimaalse soojuse- 25 kraadi julgesti. Küprosel 26-27.  Aga kuna siin Merili Aasma viitas veepargile, tuletaksin meelde, et Tenerifel asub Siam Park, teist nii vinget euroopas ei leia, pole võrdset vist terves maailmas. Küprosele lend on muidugi lühem, kindlasti ka odavam. Muide ärge unustage Küprose vasakpoolset liiklust kui plaanis auto rentida.

Bosser, muidugi on Küprosel hea kliima, ma lihtsalt räägin, et Tenerifel on sel ajal siiski ilusa ilma tõenäosus suurem. Muide sa isegi ei tea, millisel Kanaari saarel su sõbrad käisid. Mina räägin eelkõige Tenerife edelarannikust ja selline nüanss on Kanaaridel väga oluline- saarestiku omapära. Muide ma olen Kanaaridel tunduvalt rohkem käinud kui 3 korda.

Väga hea oleks ka Gran Canaria lõunarannik. Isegi parem kui Tenerife. 

Tegelikult oktoobri lõpus on Tenerife ikka kindlam valik, Küprosel võib siis ilm juba veidi ebastabiilne olla. Seda just vihma suhtes. Ülaltoodud Tenerife ilmaandmed on ilmselt pealinna, Santa Cruzi kohta, aga see erineb edelarannikust küllaltki.  Tenerife edelarannikul oktoobris kindlasti nii palju ei saja ja soojem on ka. Lõpuks on Tenerife ikkagi oma 1000km ekvaatorile lähemal ja novembrist kevadeni kindlasti soojema kliimaga kui Küpros.

No see aeg peaks seal ikka täitsa soe olema. Iriseks ka pisut: miks lake?, Mis puutub siia inglise keel? Muide ka eesti keeles on selliste veekogude tähistuseks sõna olemas- järv nimelt.

Kanaarid kindlalt rannailmaga, Küprosel võib kehvema vedamise korral ka sajune olla.

Olen selle keelega aastaid tegelenud ja julgen väita, et see on kõike muud kui lihtne keel. Jah, see kõige elementaarsem võib esialgu isegi väga lihtne tunduda, aga mida sügavamale kaevuda seda keerukamaks läheb. Pöördkonnad, erinevad ajavormid( neid ikka jagub), siis veel selline tore asi nagu subjunktiiv jne.

Norwegianiga saab GC osta Tallinnast otsepileti, vaata ise lennufirma kodulehelt. Kahjuks sel perioodil hinnad jube laes. Helsingist saab ilmselt odavamalt. Koolivaheaegu peaks kui vähegi võimalik vältima.

Ega jah, selle video juures pole enam midagi parata, aga üldiselt võiks küll inimesed hakata videosid ikka horisontaalselt filmima. Isegi nägemisväli on inimestel horisontaalne! Tegelikult ei viitsinud videot eriti vaadata, niivõrd häirib see uksepraost piilumine.