trip-krainetrip-ukraine-dark

lennukas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Jah, kui peab pudeleid käeotsas tassima ja kogu tee Eestist.

slovakkias ja Ungaris tuleks kindlkasti külastada termaalveebasseine. Üks päris suur ja korralik veepark Slovakkias on Tatralandia veepark, kus ilusa ilma korral läeb terve päeva ära. Samuti on Slovakkias võimalus ära käia Tatrate ühel mäetipul. ( ise pole veel jõudnud käia, kuid Popradi lähedal Tatranska Lomnicas on võimalus funikulööriga üles saada). Ungaris tuleb külastada Egeri linna ja Kaunite Naiste orgu, kus võimalik külastada kümneid veinikeldreid, veini maitsta ja kaasa osta. ( soovitan omal tühjad pudelid kaasa võtta). Samuti on Miskolci linna lähedal Miskolctapolcas üks väga kena termaalveepark, kus baseinid on kaljude sees. Soovitan soojalt!. Ungaris tasub kindlasti ära maitsta kohalik güljašš. palju saab infot ka turismifimade kodulehekülgedelt. Neilgi ilusad ja vahel liigagi "toredad" kirjeldused kohtadest.

Varnast Rumeeniasse pole palju, u 100km, liigute aga mööda peateed ja jõuategi piirile. Vaja läheb passi või ID kaarti. Constanta ja Giurgiu ongi juba Rumeenias! head reisi..

Eelmisel suvel sai Albaanias käidud ja samuti tuli ka mõte, et miks mitte kodu sõita läbi Kosovo. Mõeldud tehtud. Vaadata Kosovos pole suurt midagi, kuid hinnad on seal odavad. Rahulikult võib resotosse sööma minna. Samuti võib teel kohata sõjaväelasi, kes dokumente kontrolivad ja tunnevad huvi, kust tulek ja kuhu minek. Samamoodi ei pääsenud Kosovost Serbiasse. Kuid vastupisiselt eelkõnelejale, kus neile kinnitati, et pääsevad Serbiasse, siis meile öeldi kohe, et te ei pääse, kuid tahtsime ikka proovida. Ebaõnnestunult. Läbi Makedoonia vabalt. Igatahes, kui võimalus, soovitan Kosovos ära käia, samuti Albaanias ka. Seekord proovin ise ära käia veel Moldovas. :)

schngeni maades piiril probleeme pole. võibolla kui näkkab, siis pärast piiri võidakse dokumente kontrollida, kuid piirid ju vabad. Paar päeva tagasi sai tuldud Serbia poolelt Ungarisse, siis seisime piiril kuskil 1h, sest kõikidesse autodesse vaadati ka sisse, uuriti mis pakiruumis on. Pärast piiriületust oli aga autode saba, kes tahtsid siseneda Serbiasse mitme km pikkune, niiet selle rivi otsas poleks tahtnud olla. Muidugi ei tea, kuidas on lood Ungari-Rumeenia piiril.

nädal tagasi sai Albaanias käidud, suunal Shkoder, Puke, Kukes ja Kosovo. Teejuhiks oli päike, loogika ja paberatlas. Väga edukalt sai see ots ära läbitud, ilma ühegi eksimuseta, missest et vahepeal oli ristmik ja ei ühtegi liiklusmärki. Keskmiseks kiiruseks mägedes võis tulla kuskil 40km/h, teeolud oli kohati päris kehvad, kuid oli ka värskelt asfalteeritud teelõike. Pärast Kuke linna toimus kuni Kosovo piirini väga agar teeehitus, uued sillad, uued teed. Vaated olid igaljuhul väga ilusad, mis korvasid kõik augud.( kuigi vahepeal muutusid mäed juba väga tüütavaks) Öömaja võtsime Kuke Linna hotellis, kahene tuba 18 euri. Igati normaalne hotell, kõik vajalik oli olemas. Samamoodi hakkas silma igasuguste numbrimärkidega autosi, kord itaallased, kord inglased ja palju sakslasi. see lisas turvatunnet et ohohh, väga rahvusvaheline seltskond selles riigis, kuid alles hiljem vaatasime ka, kes roolis istub. Polnud seal mingit sakslast ega inglast, kohalik oli. ja kõige levinum automark oli mersu. Igaljuhul oli Albaaniast läbisõit päris omapärane kogemus, mida tahaks kindlasti korrata ja soovitus kõikidele, et Albaaniat ei tasu karta. Odav kah pealekauba.