Turist

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
27 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Labas vakaras!

Omalgi hea seda teada, kuna ise sõidan samuti Vilniuse poole ja seda alles 06.03.2015!

Söögikoha info oli alustuseks väga hea ning mina vist taksoteenust ei kasuta, kuigi info oli meeldiv. Sõidan Vilniusesse Ecolines bussiga ja saabun sinna 07.03.15 hommikul kell 06.50!

Kaardi pealt vaadates pole kesklinna ja vanalinna vahe kuigi suur, mistõttu saab ka jalutada!

Minu viimane reis Vilniusesse oli 11 aastat tagasi! Kokku olen Leedus reisinud 11-ne aasta jooksul 3 korda.

Vilnius on tore linn! IKI PASIMATYMO!

Vilnius on tõesti ilus ja kena linnakene kaunite kirikute ja muuseumitega. Kahjuks pole mina juba aastaid Vilniuses käinud ning uue aasta esimeses kvartalis on mul ees Vilniuse bussireis - 2 ööd bussis ja päev linnas. Kokku päevapeale vaba aega ligi 13 tundi.

Soovitan Vilniuses külastada neile, kes armastavad käsitööd - märtsi alguses toimuvat suurt käsitöölaata ehk Kaziukase laat (Kaziuko muge). Sealt võiks endale koju kaasa osta VERBA, mis on selle laada tõmbenumber ja mida leidub seal väga palju ja hinnaampluaa on lai.

Kuid minu lemmik viimasel korral oli kidlasti Gediminase torn(panoraam katusel), katedraal, kellatorn, vanalinn jpt kohad.

Nüüd lähen seda kaunist linna uuesti külastama ja teen seda omalkäel ehk individuaalreisijana. Leedus olen ise kokku reisimas käinud 3x ja see maa on väga ilus terviklikuna.

Minu esimene ja seni viimane reis Vilniusesse oli märtsis 2004, kui käisin seal turismigrupiga ning mul on sellest meeles ainult head ja positiivsed mälestused!

Loomulikult pakub Vilnius oma külalistele palju ilusaid ning meeldivaid hetki toredaks ajaveetmiseks!

TERE TULEMAST - VILNIUSESSE!

IKI!

Minulgi oli suvel 2010 tegemist hullu tormiga, kui sai tehtud kaasakiskuv kruiis Stockholmi Riia kaudu!

Minnes Stockholmi oli natuke tunda mere lainetust, kuid tagasitulles oli merel juba torm tegemas oma pattusid.

Tormine oli igatahes, kuid saime ilusti tervetena tagasi koju! Kruiis oli super...!

Tere!

Soovitaksin lisaks pilgu peale heita ka Taisto eiside kodukale: www.taistoreisid.ee!

Head reisi!

Minu arust sobib hommikueine piisavalt! Homikueine peaks olema selline, mis tagaks sulle hea toidumaitse kindlasti pooleks paevaks! Reisin tihti Stockholmi vahel ning minule on piisav hommikueine buffee restoranis!

Tere!

Viimane kommentaator selgitas väga hästi Ungari rahade kohta. Samuti andis väga hea ülevaate oma soovitustest, mida ta soovitaks edasi teistele. Olen ka Ungaris käinud. Raha oli minul kaasas umbes 24000.- HUF-i. Sain oma rahadega hakkama ja jäi midagi ka järgi, mis kokkuvõttes meie rahasse tuli ainult mõni kroon. Kindlasti käi ära nendes kohtades, mida ülalpool mainiti. Martsipanimuuseum, laevasõit ja veinikelder olid minu lemmikud.

Head reisi!

Diskosaal meeldis "Queeni" peal kõige enam! Kuid muidu on kõik täiesti tavaline "Baltic Princess" laevaga. Loomulikult, kui võimalik eelista uuemat ja paremat laeva.

Tere!

Kuna oled oma kirjas maininud esimest reisi, siis soovitaksin võtta Stockholmi linnaekskursiooni koos "Vasa" muuseumi külastusega! Sõidate bussiga linnas ringi 2 tundi ning hiljem teeb giid teile ka muuseumis tunniajalise käigu. Pärast võite muuseumis juba omapead ringi liikuda või minna edasi linna peale...

Tallinkist võid küsida ka sellise linnaeksursiooni kohta, kus lisaks bussisõidule lähete ka vanalinna jalutama. Loomulikult on Stockholmis väga palju põnevaid kohti, mida sa võid külastada. Kindlasti käi vahtkonnavahetusel, mis toimub iga päev. Laupäeviti isegi kaks korda, kui minu mälu ei peta. Paraku on sinu pakutud aeg küll natuke lühike, kuid valides omale bussiekskursiooni linnas saad lühikese ülevaate Stockholmist.

Hiljem teisele reisile tulles võid juba liikuda omapäi ja meenutada, mis jäi meelde eelmisest reisist! Täpsemat informatsiooni saad tallinki koduleheküljelt(www.tallink.ee).

Soovin Sulle meeldivaid hetki Stockholmis - kuningalinnas!

Trevlig resa och lycka till!

Tere! Minul on samuti jalgadega väikesed tervisemured, aga pole eluohtlikud. Käin palju reisimas seda nii busside kui ka laevadega! Erilisi jalamuresid pole! Veel üks väga hea võimalus jalgadele on ravipõlvikud/sukad! Need pole mõeldud mitte ainult nendele, kes kannatavad jalavaevuste all, vaid ka täiesti tavalistele inimestele. Mina kasuta neid juba mitu aastat, ning ei saa vastu vaielda, et oleks reisil jalgadega esinenud probleeme. Soovitan ravipõlvikuid aitavad hästi! Vähemalt veri liigub korralikult!

Tere!

Päris huvitavad tekstid siia lisatud! Olen ise viimased 5 aastat palju bussidega reisinud ja pean lisama, et söögivajadused on tõesti igalühel erinevad jne... Samuti olen ka ise midagi ikka natukest reisi peale kaasa võtnud.

Eriti mõnusad hommikusöögi batoonid, mis olid mul juba teistkorda kaasas ja väga hästi ajasid söögipausidel ära. Loomulikult lõunasöögipeatustes olen ikka korralikult sooja toitu ka saanud ja olen sellega rahule.

Samuti aitasid batoonid õhtuti, kui juba hilja hotellis olime. See kuidas igaüks enda söögivajadusi teab arvestagu sellised asjad juba piisavalt enne reisi algust.

Tere!

"Verba" on kuivatatud õlekõrtest ja teistest taimedest punutised. Rohkelt võib neid näha, kui sõita märtsi alguses suurele laadale,mida ma eelmises kirjas ka mainisin.

Tere! Soovitaksin liikuda Gediminase väljaku juures. Loomulikult mine torni, kuid enne kui üles jõuad viska pilk peale põnevatele torni erinevatele väljapanekutele. Leedukate köök väga. Soovitan lisaks minna märtsi alguses toimuvale Kaziukase laadale ja osta omale verba. Väga head Leedu reisid saab Embach toursist.

iki!

Proovi näiteks Embach toursi Ahvenamaa reisipaketti, mis on kestvusega 4 päeva, aga väga põnev ja huvitav! Minnakse laevaga Helsingisse sealt edasi bussisõit Turu linna ja edasi juba praamiga Ahvenamaale.

Minule teada olevate andmete põhjal ei tea, et Tensireisid teevad ahvenamaale viie päevast reisi.

Samuti tahaksin lisada, et Tallinkiga Mariehamni võivad sõita kõik kes soovivad iseseisvalt puhata. Siiamaani ei tea ma ühtegi bürood, mis sõidavad Tallinki laevadega Ahvenamaale.

Kõike head Sulle Ahvenamaal reisimisel!

Täiesti õõvastavalt jube pilt, mida sellelt kimssky(3 rida ülespoole) kommentaatorilt näha võis!!!

Kiidan: Tallink; Embachtours; Bohemian travel`i ja Avenue France büroosid. Väga asjalikud reisid olen nendelt ostnud. Pole midagi viriseda....

Tere!

Olen palju head kuulnud "La Strada" büroo kohta. Pole nendega küll Itaalias käinud, aga olen lugenud palju põnevaid kommentaare selle büroo kohta. Enamuses positiivne.

Küll aga olen kokku puutunud selliste reisifirmadega nagu: "Bohemian travel" ja "Avenue France". Reisid vastaval - Tsehhi, Ungari ja Prantsusmaa. Väga toredad reisid ja tubli reisikorraldus.

Mina ise soovitaksin küll Itaalia poole sõita La Stradaga. Kahju, et Aaria reisid inimestele sellise käki keerasid...

Julget pealehakkamist reisimaailmas!

Tere!

Julgeksin soovitada vaheaja reisiks bürood "Bohemian travel". Olen nendega reisinud nii Tsehhis, kui ka Ungaris. Minul on ainult head mälestused. Kindlasti soovitaksin seda bürood. Reisid on odavad, aga kvaliteetsed.

Julget pealehakkamist reisimaailmas!

Tere!

Tore on kuulda, et käisid Prantsusmaa reisil Avenue France bürooga. Ka minul polnud midagi negatiivset õelda. Selle koha pealt olen sinuga nõus. Tiiu oli tõesti võrratu. Mis puutub sellesse reisiseltskonda, siis minu arust oli kogu grupp lahe. Igaüks omamoodi. Mina ei hakanud mingit vahet tegema sellele, kus on parem seltskond ees, taga või keskel. Hotellid olid tõesti ilusad ja mugavad. Mulle isiklikult meeldis Tsehhi mägihotell oma sooja toaga. Kahjuks pole mina veel Poola hotellides pidanud pettuma, sest minu reisidel on olnud pea enamus kõik hotellid puhtad ja korralikud ning söögid just sellised, et tagab poole päeva täiskõhutunde. Poola hotelli "Pisz´i" linnas soovitaksin edaspidigi kasutada, sest minul oli selles hotellis au olla juba teist korda. Jama oli tõesti külmade tubadega, kuid hommikuks olid kõik ilusti elusa ja tervena bussis jätkamaks oma reisi. Pariisi hotelli kohta on ka ainult head sõnad öelda. Ilus, puhas ja korralik hotell oma tubakestega. Kõige enam meeldis, et alati kui tulin tagasi oma päevaselt pikalt sõidult oli üliheameel astuda tuppa, kus oli voodi korrastatud ja tühjendatud prügikastid jne... Viimase päevaga olen jällegi sada protsenti päri. Väga vaimustav oli sõita laevaga õhtuses Pariisis kauni loojangu taustal. Ka mina olin Eiffeli tipus(kui jätta vahele pisikene itsident torni piletitega). Ilus vaade avanes linnale ilusa ilma taustal. Ka minul on plaanis sõita Itaalia poole, kuid tõenäoliselt toimub see lähima paari-kolme aasta jooksul. Tiiuga oli tõesti vahva Prantsusmaal reisida.

Tervitades: Olafi sõber esiridadest

Tere! Saabusin Prantsusmaalt tagasi läinud pühapäeval(12.10). Reis Prantsusmaale "Avenue France" bürooga oli kokkuvõttes väga tore. Ülevalpool teati giidi nimega Tiiu, siis meilgi oli Tiiu nimeline prouakene. Tõesti oli natuke karmima hoiakuga, kuid meie grupp harjus kiiresti. Nali käis meil ikka eest - taha ja vastupidigi. Pariis - tõeline metropoliit Euroopas. Vägev on ikka Eiffeli torn(meie päevil külma polnud). Kellel tugevad närvid see teab, et kõige ilusam vaade on ikka kolmas platvorm, kuhu sõidab kiirlift(teisel platvormil liftivahetus). Alumised korrused on igaüks omamoodi ilus. Linna näeb igal juhul. Kuntsiimuuseumi "Louvre" esine ja tagune ilusad. Silmailu pakkusid klaasist püramiidikesed ja kaunis suur pargilaadne jalutuspaik, kust mõned purskaevutiigikesed. Notre Dame juures asub Pariisi nullpunkt. Sõtsime ka meie bussiiga paljudest kuulsadest paikadest läbi, et siis kolmandal päeval, kui lõunapoolne aeg kuni õhtuni vaba oli sai minna sinna, mis talle varem silma jäi. Loire jõe oru kaunid lossid on ka omaette väikene silmavaade suurest linnast päevasele väljasõidule. Võibolla kauneim neist on "Chambort´i" loss, millel niipalju korstanaid, kui on aastas nädalaid. Üle 400 toa ja ligi 75 treppi. Kolmandal päeval käisime pisikesel väljasõidul "Versaille", kus nägime kuldsetes toonides lossi oma kuldse väravaga. Väga kaunis on ka lossii aed, kes eii soovi lossis sees käia(sügisel on lossi aed ilma rahata). Lõunaks olime tagagasi juba Tuttavas Pariisis, kus "Concordie" väljaku juures asusime läbi viima igaüks oma viimast vabaaega. Viimase päeva lõpunumbriks oli suurepärane laevakruiis "Seine" jõel. Tõeliselt vapustav oli selle päeva õhtul. Päike loojus suure linna taha. Sadamasse saabusime väga ilusal ajal, kui Eiffeli torni täitus säratuledega nagu suur küünal tordil, mis ootas puhumist ja soovi täideminekut. Selline oli minu reisikokkuvõtte oma reisist Prantsusmaal.

NB! Isikud kes tarvitavad oma ravimeid, kindlasti rohud kaasa! Minu grupis ol üks prouake, kes minestas bussis kõrge vererõhu pärast!

Hotellid: Poolas, Tsehhis ja Pratntsusmaal olid korralikud. Tsehhi hotell mägedes eriti mõnus ja lahe. Meie saabusime ja läksime sealt suure ja paksu uduga, kuid oli mõnus ja väga soe. Sama Prantsusmaal. De Gaulle lennujaama lähedal asus meie Prantsusmaa hotell. Poola hotellis pidime pettuma külmade tubadega, kuid hotell ise on väga ilus ja kaunis. Söögid-joogid olid toitvad ja maitsvad. Mina jäin kõigega rahule, mida oma reisil nägin ja kuulsin.

Soovitaksin kindlasti embach toursi teenuseid Ahvenamaale reisimisel. Veel parem on Ahvenamaad avastada oma algatuse ja ise liikutes. Kasutades selleks laevafirmasid. Palju erinevaid kruiise tehakse ka nende poolt! Soovitaksin kindlasti sellele pilgu peale visata...

Tere! Mina sõidan ise "Avenue France" bürooga Prantsusmaale oktoobris, kui toimub selle aasta viimane reis. Hetkeseisuga on veel vabu umbes 10.

Väga head reisikommentaarid on siin välja toodud, igaüks oma reisist. Sõidan ise samuti selle bürooga Prantsusmaale oktoobris 2008. Sünnipäevareis oleks väga kena kingitus...

Käisin selle aasta suvel(2007) Bohemian´iga Tsehhis. Väga tore oli see reis. Olen 100% nõus esimese kommenteerijaga. Ka minu 3* hotell asus Praha vanalinna lähedal. Kõik, mida mina seal nägin oli täpselt selles toonis, millest jutustas esimene kommenteerija. Palju põnevaid kohti pakkus minule Tsehhimaa. Vaateelamusi, kui palju... Soovitan!!!