hanno

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
2 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Aitäh tagasiside eest. Ma loodan jah, et saab olema parem :) Peamine idee on niiöelda kasutajalt-kasutajale sisu. Professionaalne giid, reisija, kohalik elanik, kesiganes saab luua oma tuuri, selle üles laadida ning määrata hinna. Kas tasuta või näiteks 0,99€, 2€ vms. Tulu jagatakse sisu looja, platvormi ja appstore'i vahel. Reitingute süsteem kasutajatelt, kes on vastava tuuri alla laadinud aitab eraldada asjaliku sisu kehvapoolsest. Sisu saab luua otse nutitelefonist ning samuti on plaanis veebiliides neile, kes soovivad oma eelnevalt loodud (rohkem professionaalse, helitaustad jms) tuuri üles laadida. Ei pea piirduma linnatuuride/jalutuskäikudega. Pubituurid, shoppingu tuurid, roadtripid, võimalusi on palju. Teine pool on muuseumid. Vanakooli füüsilised seadmed saab asendada isikliku nutitelefoniga, kuhu saab laadida vastava muuseumi tour pack'i. Sama app jookseb ka kiosk mode'is näiteks iPod'il, mida muuseumid saavad välja rentida neile, kel nutitelefoni pole või ei saa/taha kasutada.

Igasugune kriitika ja ettepanekud jätkuvalt väga teretulnud.

Mumbai-Goa otsa võib teha ka siselennuga, mis üsna odavad ja netis krediitkaardiga broneeritavad. Ise olen edukalt kasutanud www.spicejet.com 'i. Aegade sobitamiseks ja parema hinna saamiseks tasub teisi siseriiklikke odavlennufirmasid kah vaadata, neid on kümneid. Linke saad tripi otsingust.

Samas rongidega seiklemata jääb India reis veidi poolikuks.

Rongiga ikka. Rikšaga(või parem, pre-paid taksoga) saab lennujaamast rongijaama. Kindlasti enne aparaati istumist sõidu hind kokku leppida. Vastasel juhul kujuneb see heal juhul paar-kolm korda kallimaks. Pre-paid taksod on veidi stressivabamad, kindel hind, mida ei pea kauplema. Rongipileti ostmine võib äsja saabunule olla paras katsumus. Peale paari korda on siiski võimalik sealsest bürokraatiast aru saada ja protsess tundub kohati isegi huvitav. Esiteks tuleb üles leida koht, kus müüakse pileteid. Tänaval üritavad äri mehed teid juhatada reisibüroodesse, mis maksavad neile komisjoni. Ka nendest on (võibolla) võimalik pileteid saada, kuid oluliselt kallimalt. Hea, kui raudteejaamas(Mumbais kui ühes suurimas peaks kindlasti olema) on eraldi turistidele mõeldud piletikassa, seal võib juhtuda, et räägitakse isegi inglise keelt. Hea hinna-kvaliteedi suhtega piletid on 2nd sleeper non-AC(air conditioned) klassis. Neid vaguneid on ka kõige rohkem. Samad äri mehed tänaval ja kohati ka jaamas sees seletavad, et rong on selleks nädalaks läinud, rööpad põlenud või piletid otsas. Ei maksa uskuda, rongid siiski väljuvad ja pileteid on saada. Kui mitte sleeperisse, siis üldvagunisse ikka, sinna müüakse neid minuteada piiramatu kogus. Üldvagunis läheb kitsaks ja pikka otsa seal välja kannatada võib olla painful. Samas juba rongi peal olles saab sleeperis vabanenud kohtadele osta vagunisaatja käest upgrade'i. Tasub varakult uurida/järjekorda panna, juba enne rongi väljumist. Jaamas olevate sleeperite ootenimekirjade(broneeringutest vabanenud kohad müüakse nende alusel välja) süsteemi kasutamine ei ole turistile minu arvates väga otstarbekas, vagunisaatjaga on lihtsam asju ajada. Mõistlikud on öörongid. Mumbai-Goa sõit kestab omajagu(~10h vist) nii, et isegi kui õnnestub sealt kohe minema saada(jaama sõit + piletiostmine arvestaksin u. 5 tundi), siis Goasse jõuad üsna ebamõistlikul ajal. Ronge läheb mitmeid, kindlasti on kasulikum eelistada lühema sõiduajaga ekspresse. Eelnevalt uuri välja(poolkohustuslikust India guidebookist näiteks, brand on maitse asi), kust jaamast sinu sihtkohta rongid lähevad(Mumbais Goa suunas peaks olema Victoria Terminus), kuna linnas on mitu rongijaama.

Terasemad tegelased broneerivad omale neti kaudu enne kohaleminekut vajalikud piletid ära, aga seda ei saa kõigile soovitada. Kõrgem matemaatika on selle kõrval elementaarne.

India rongiliiklusest on siin kindlasti varem kirjutatud, kasuta otsingut. Abiks võib olla ka www.indiamike.com foorum. Postitusi lugedes vaata igaks juhuks kuupäeva ning arvesta, et olud võivad praeguseks olla muutunud.

Maanteeliiklus on ebamugavam, eriti pikkade otsade puhul. Kuuldavasti on ka mugavaid busse, aga ei ole õnnestunud kohata. Eesti liiklus on sealsega võrreldes tsiviliseerituse tippklass ja rongid ilmselt ka oluliselt turvalisemad olenemata sellest, et neid aeg-ajalt kuristikku pudeneb. Bussisõitu peab proovima, kuid pigem mõnel lühemal lõigul.

Hindadest Goas. Veidi kallim, kui mujal, aga kõik oleneb. On võimalik kulutada palju(ja mõttetult) ning ajada ka vähemaga läbi. Kohalikel kaupmeestel on hämmastav võime eristada kogenematumaid tegelasi ning müüa neile kõike oluliselt kallimalt. Võibolla aitaks siin natuke solaariumit või kodumaist päikest enne reisi. Esimesele ettejuhtuvale kaupmehele oma raha jätta ei ole mõistlik. Shop around.

Head reisi.