piller

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere! Päris tore on siin lugeda eelnevate kommentaarijate postitusi. Olen ise olnud suur reisisell, aga nüüd lapsevanemana (laps 2.aastane), peab väga hoolikalt läbi mõtlema, kas see reis ikka tasub ära. Sest lapsega reisimine oleneb muidugi eesmärgist, kas see saab olema ikka puhkus v siis puhkad lõpuks siis kui koju jõuad :-) Nagu öeldud kõik sõltub lapsest, aga minu laps ei ole olnud sündisest saadik suurem asi magaja ning autosõidud on olnud tema jaoks ühed piinarikkad momendid. Meie esimene lennukireis leidis aset siis kui ta oli 1 aasta ja 4 kuune ning sihtkohaks Barcelona ja see oli omaette trall. Kõik sai alguse juba sellest, teel Tartust Tallinna ta magas vähem kui tavaliselt, lend läks tal tudu ajal, mistõttu kõik läks juba siis nihkesse ning siis kui saabus üleväsimus, siis oli paras trall vahekäigus liikumisega, et teda magama panna. Aga kõik sõltub lapsest, meie oma ongi tundlik, mis tähendab, et teda ei jäta ükskõikseks keskkond, kus ta viibib. Kui on valgus ja müra ning ta ei saa norm.tingimustel magada, siis see viib kriitilise piirini. Õnneks meie reas istus sihtpunkti sõites üks mõistev eesti tüdruk, aga ütleme nii, et ise reisijana oleks küll mõelnud, et kas selliste väikeste lastega siis on vaja reisida :-) Nüüd jälle lapseootel, kui reisida kuhugi, siis võtaksin mõne lähiriigi ning teeks linnapuhkuse nii, et laps jääks Eestisse paariks päevaks kellegi hoida. Aga oma tuttavate kogemustest olen ka kuulnud, et mida varem lapsega harjutada pikemaid sõite, seda lihtsam tulevikus. Ma arvan, et hea pildi annab juba see, kui Eestis ringi reisida.

Mina soovitan alguspunktiks proovida Riiat. Otsisin nüüd 2 nädalat intensiivselt pileteid Taisse detsembris alla 600. Kui oleks kohe reageerinud oleks saanud alla 600, aga ostu panin lukku alles eile, saades Türgi õhu kaudu 650, mis ei ole küll kõige ägedam diil, aga praegust perioodi ja üldist hinnataset arvestades suht ok.

Seda enam et sinna kui ka tagasi lennates on Istambulis ootamist mõlemal suunal 6h.

Tere, kas kellegil on laupäeva varahommikul (21.03) plaanis autoga Riia poole sõita. Lähtekohaks sobib nii Tallinn kui ka Tartu.

Kuna lennuk läheb kell pool 12, siis varahommikun bussivariant jääb nibin-nabin liiga kahtlaseks, v.a arvatud see öine buss.

Lisaks kui juba küsimiseks läks, kas 26.03 liigub keegi lõuna paiku Riiast Tartu suunas, oleksin meelsasti reisikaaslaseks:-)

andke märku kui keegi juhtumisi sõidab neid suundi, viinamari@gmail.com

Tere Üldjuhul kaardimakseteks Mehhikos väga suuri võimalusi pole, vbl kuskil kuurordis, kuid selles osas endal kogemus puudub. Ise sai kaasa võetud nii kohalikku raha, kui ka natuke dollareid. Lisaks sai ka vahepeal raha pangaautomaadist juurde võetud, mis oli ka väga hea variant.

Turvalisusega seoses ei tundnud meie küll mingeid ohte ringi liikudes. Liikusime üldjuhul küll neljakesi, kuid Eestisse naasesime kõik eraldi ja need 4 päeva üksinda reisides oli küll kohati väsitav ja tüütu (just tähelepanu pärast), kuid kartust, et keegi kallale tuleb või midagi pihta sinult pannakse, ei olnud mul kordagi.

Kuid siiski sõprade kogemusest meenub, et tuleb olla ettevaatlik inimestega, kes tahavad oma kurva looga su rahakoti veerele koputada. Ja need ei ole ainult kohalikud, ettevaatlik tuleb olla ka ameeriklastega.

tuleb meelde, et sõpradele käis keegi ameeriklane oma ülikurba lugu rääkimas ja nö rahalist abi palumas, kuid pärast osutus väga edukaks petiseks.

mina soovitaksin külastada perearsti või küsida apteegist medikamente, mis aitaks kõhutõvede vastu. Meie neljasest reisiseltskonnast oli ainult üks, kelle organism oli niivõrd tugev, et miski külge ei hakanud.

tõsi ta on, et meile ei jõudnudki e-meil kohale ja kontol ka raha alles. Kahjuks tõesti üritasime tungivalt oma deebetkaarti läbi suruda ning lõpuks see meil ka õnnestus,aga nagu näha ei olnud sellest kasu.

Igatahes teinekord oleme targemad:-)

Sain ka vastuse saatkonnast, kust kinnitati viisa vajalikkust. Mis seal ikka, veidi bürokraatiat selle 2h tunni pärast, kuid vähemalt on aega sellega nüüd tegutseda.

Aitäh ka Rännumehele, õnneks paberi täitmine ei ole midagi kohutavat rahakoti kergendamise kõrval:-)