trip-krainetrip-ukraine-dark

qwe

Uus kasutaja, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

3 meeldimist
3 postitust
18 kommentaari
 

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Huvitav, kordi Ryanairiga lennatud ja alati sama broneeringul oleme saanud kõrvuti istuda. Samas tõesti pole Maltale või Küprosele ka nendega lennanud.

Ei usu, et paar aastat vana pilt lapse passis probleeme tekitaks, vastavad ametnikud ikka jälgivad näos ja pildil omadusi, mis oluliselt kasvades muutuda ei tohiks :)Kui rahvastikuregistri tunnistuses kirjas, et oled ainuhooldaja, siis ei saa ju keegi ka teiste inimeste nõusolekuid küsida.Oma kogemus on selline, et erineva perenimega lapsed ja ei ole USA piiril keegi küsinud ei minu hooldusõiguste kohta  (rahvastikuregistri tõend oli siiski kotis olemas) ega ka teise vanema nõusolekut (mis oli tegelikult ka kaasas).Kui esmakordselt USAsse lähed, siis võetakse sõrmejäljed, tehakse pilti ja ilmselt küsitakse reisi eesmärgi ja pikkuse kohta.  Ehk mehitatud kontroll on kindlasti, aga midagi ülemõistuse nad küsida ju ei saa. Kuna ESTAs küsitakse ka töökohta jms, siis võibolla tõesti võivad kontrollküsimusi ka selles osas teha, aga minul pole selliseid küsimusi olnud. Ainult reisi enda kohta mõni põgus küsimus.Kas enne ESTA või lennupiletid, see on nii ja naa ning soovitatakse erinevalt, kuid mina olen lennupiletid ja hotelli bronni enne ESTAt teinud, sest ESTAs küsitakse seda infot ka. Samas hotelli infot (ehk täpsemalt sinu peatuskoha aadressi ja kontakte) saab hiljem muuta.Edu! Ei ole see USA nii hirmus ühti :)

Autoga Berliini ja tagasi: hotell Berliinis kolm ööd  (kesklinna hotell ehk tegelikult pigem kallis kui odav) + edasi-tagasi sõit  + teepealne ööbimine läkski umbes-täpselt 500. 

Tokyosse Tallinnast megasoodukaid ei ole põhimõtteliselt kunagi. Kõige kiirem ja mugavam variant Tallinnast on ilmselt Finnariga Helsingi kaudu ja sellel on edasi-tagasi pilet 500 eurot väga hea hind. Mõnikord harva saab ka natukene alla neid pileteid, kuid siis on see vahe ka maksimaalselt mõnikümmend eurot.Saab muidugi ka muude lennufirmadega, näiteks läbi Varssavi LOTiga, kuid siis on reeglina kogu reisiaeg tsipa pikem (ehk Varssavis ooteaeg on Tokyo otsadel tavaliselt pikem kui Helsingis).Üldiselt soovitaks vaikselt soovitud kuupäevadel neid hindu uurima hakata ja jälgida. Kui kuupäevad on lukus ja praegu on hinnad sinna ca 500 edasi-tagasi, siis võib arvata, et eriti odavamaks ei lähe ka.Kõige suurem soodukas, mida mina olen näinud oli Riia-Helsingi-Tokyo ja tagasi ca 430 eurot.

Väike märksõna veel kui olete Saksa või Austria alpides lastele (aga ka täiskasvanutele) - Sommerrodelbahn, Saksa poolel, näiteks selleseama Neuschwansteini lähedal on küll rahaliselt kõvasti soodsam. Sellises vanuses lastele sobib ka Ravensburger Spieleland, soovitan.

9-aastasel võiks täitsa tore kogemus olla ka Hamleyse kuulus mänguasjapood. London Eye juures on ka üsna tore just veidi suuremate laste mänguväljak (saab ronida), et siis näiteks turistitegevustele lisaks ka lapsetegevusi ette võtta :) Sõtlub muidugi lapsest. Kui laps on Harry Potteri fänn, siis ca tunnike Londonist välja sõita on ka https://www.wbstudiotour.co.uk/. Käib vabalt ühe päevaga Londonist ära.

Aitäh! Couchsurfing või toa rent väga ei sobi, kuna kaaslasteks on ka paar last (teismelised). Aga ilmselt siis keskendume ikkaManhattanile ja teeme seal seiklemiseks korraliku reisiplaani. Eks muu kant siis teine kord

Eilatis ei ole küll käinud, kuid igalpool mujal kasutanud ikka seda strateegiat, et kahene tuba (väga tihti on laps kuni mingi vanuseni üldse tasuta) ja siis uurinud võimalike lisavoodite kohta. Sul lapsed päris väikesed veel, seega suure tõenäosusega mõni hotell ikka soovitud kohas leidub, kus vähemalt noorem laps on ilma lisatasudeta. Ehk siis kahene tuba double voodiga ja saate kenasti kõik kolm seal oldud.

Ei ole see kaardimakse nii võõras Jaapanis midagi. Ikka saab, ka üsna meie mõistes väikestes poodides. Sularaha võiks aga ikka muidugi ka olla. Tegelikult sõltub raha vahetamise mõttekuse ajast, millal vahetad :) Kurss võib ka nädalaga päris korralikult kõikuda. Aga kui just tuhandeid (eurode tuhandeid:)) ei vaheta, siis ei ole ka need vahed üle mõistuse.

Küsiksin juurde, et kui vana laps on veel laps? :) Ehk siis kui lasteks on juba pikad teismelised, kuid siiski alaealised poisid? Kas on oht, et kui on meeste ja laste/naiste ala eraldi, siis suunatakse eraldi sõitma?

"Hotelli valikul on oluline piirkond; et kodutude liikumispiirkondade lähedale ei satu – vastik ja pimedas ohtlik."

Mis piirkonnad sellised on ehk mis piirkondi tuleks vältida? Või mis on soovituslikud piirkonnad, mis päris hinna poolest ka ülemõistuse ei oleks? Kas näiteks Oaklandi lennujaama juures tasuks hotell otsida ja sealt siis linnas ühistranspordiga käia?

Austrias soovitatakse näiteks väga väikest soolakaevanduse piltilusat linnakest (saab ka kaevandusse endasse): Hallstatt

Kui on kaks eraldi broneeringut, aga teeme check-ini koos (järjest), siis on ka lootust kõrvuti istuma saada?

10 päeva täitsa ok. Kõik oleneb mida reisilt tahta, kui suur on eelarve jne. Selline aeg tähendab seda, et saate ca nädalakese kohapeal uudistada (Baierimaa ja võibolla sutsu Austriat või Itaaliat või Šveitsi jne). Samas tuleb arvestada, et mägiteedel sõitmine on hoopis midagi muud kui kiirteel ajakulu mõttes.

Baieris soovitaks ikka Alpidesse sõita ja siis külastada kohustuslikke kohti ka :) Neuschwanstein jne. Ehk siis kui juba autoreis plaanis, siis võiks pigem maal ringi sõita, kui suurlinnas (München) olla. Aga eks see maitse asi. Idee poolest saab natukene kõike.

Marsruut ühtepidi võiks olla näiteks Varssav-Berliin-München ja teistpidi läbi Austria/Tšehhi.

Kui lõppeesmärk on võimalikult kiiresti Müncheni kanti jõuda, siis peale ööbimise (kui juhte vähe või lihtsalt ei taha autos magada) ärge liialt teele jäävate maade peale "aega kulutage". Kuigi väikeste teede ääres leiab augustis juba väga palju väga maitsvate produktide (virsikud, murelid, kirsid) müüjaid ;)

Karjmaal telkimist ei oska kommenteerida, kuid kämpinguid peaks ikka leiduma päris tihedalt. Loomulikult tasub enne välja uurida kus täpselt ja kui tihedalt valitud marsruudil neid on, kuid ise oleme siiamaani ikka alati telgi ja auto jaoks koha leidnud.

Selleks, et alles kolmandaks päevaks Berliini jõuda, peate ikka korralikult neid pauste tegema :)

Üldiselt kui hommikul Tallinnast välja sõita, olete õhtul Poola "alguses" kohal. Ka juhul kui teete paar nii 1-2 tunnist pausi. Ning siis teise päeva õhtuks/õhtupoolikuks (samuti koos mõne ca 1 tunnise pausiga teel) ongi Berliin juba käes. Matkaautoga kiirteel ilmselt küll päris 140ga ei uha, aga sellegipoolest saab kahe päevaga koos igasuguste pauside ja ka korraliku öömagamisega Berliini kohale.

otsi kämpinguid ja need ongi ametlikud telkimiskohad:) kas teed eelnevatl otsingust internetis ja kirjutad paremate/huvitavamate andmed üles või siis otsida tee ääres kämpingute reklaame ja juhatavaid viitasid. aastaid tagasi sai ise oldud praha juures camp drususes, seda (vähemalt tollases seisus) julgeks soovitada küll

...küll 7 tunniga ei saa, nagu keegi eespool mainis, isegi mõõdukalt kiirust ületades mitte. ikka mingi 10 tundi peaks vähemalt arvestama ning lisaks võimalikud metsa/kohvipeatused juurde.