alkerman

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

To Reisuss - millal siis lõplik minek ja millega (kas haagise, bussi või autoga)? kus kaudu planeerite minna? Meil esialgu plaan minna maad mööda (võib veel viimasel hetkel muutuda - laeva vastu) ning usun, et saaksime päris pika aja koos sõita. Mis ajagraafik liikumiseks/plaan peatuda (pean silmas alguses)?

Terv., Al.

Meil plaanis Juuni lõpus (pärast Jaani)autoga minna Kesk-Euroopasse. Sarnaselt käidud juba oma kümmekond korda, kuid soov sama ikka ja jälle korrata on suur. Seega, kui leiame kattuvaid huvisid võime teatud aja koos liikuda (seda juhul kui otsustame reisi alguse faasis taaskord tüütut Poolat maad mööda läbida - teiseks variandiks oleks tuttav reis laevaga Saksamaale).

Üldiselt võib Tatrates suhteliselt vabalt liikuda. Loomulikult esineb piiranguid autoga liikumisele - kaitsealale sisenemise tasu (päeva kohta) jms. Jalgsi liikumisel piirangud eriti ei esine. Samas peaks seal olema teatud (neid on ainult paar - ohtlikumad) tippude võtmisele piirangud - sh. Gerlachovskile. St. et nende tippude võtmiseks peate kamba peale kohaliku giidi (helistage mägimajja paar päeva ette; keeled - vene, inglise, saksa jms) teenuseid kasutama(see ei ole kallis). Lisaks turvalisusele jagavad need giidid ka üsna head ja huvitavat Tatraid puudutavat infot. Muidu aga soovitan Tatrates matkamist soojalt (palju metsikumad ja ilusamad, kui paljud kõrgemad mäestikud).