trip-krainetrip-ukraine-dark

mirksa

Uus kasutaja, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

3 meeldimist
7 postitust
51 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mõned küsimused käinutele (lapsed on meil vanuses 6-9 aastat).

Kui Legolandis osta alguses 1-päeva pilet, siis kas seda saab hiljem ka pikendada 2-päeva piletiks või tuleb hiljem otsustades osta täiesti uus päevapilet? Kas teine päev Legolandis oleks hea mõte või läheb paljuks? 

Guvskud Zoo vs AQUA Akvarium & Dyrepark - on keegi mõlemas käinud? Kumba eelistada? Mõlemad tunduvad põnevad.

Lalandia ja Legohouse on päris kallid külastada. Kas on ikka mõtet nendel?

Tahaks ka Põhjamerd näha. Kas selles osas on mingeid soovitusi?

Otsustasime lõpuks kahe telgi kasuks. Vanemate telgis on 1 lisakoht juhuks, kui mõni laps peaks tahtma öösel kaissu pugeda. Esimene telkimine tehtud ja täitsa ok. Lapsed olid väga rahul, et neil omaette elamine on. Kahele väiksemale telgile on vist ikkagi lihtsam metsa all normaalset siledat kohta leida, kui hiigeltelgile. Miinuseks kahe telgi puhul on ülespanemine, samas ühe suure telgi ülespanemine vast vähem aega ei võtaks naguniigi. Teine miinus on see, et kui mõnel ametlikul telkimisplatsil küsitakse raha telgi, mitte inimeste eest, siis läheb kallimaks. 

Praegu oleme rahul igal juhul! :P Aitäh kõigile soovituste eest!

Kiiresti püstitav telk on ka meil kunagi olnud ja see oli väga lahe ja mugav! Püüdsin ka praegu midagi sellist leida, aga Eestis ei näinud eriti midagi. Ainult selle leidsin, aga tundub, et see on äkki Venemaal toodetud ja sealse kandi tootmise kvaliteeti suhtun väikse eelarvamusega. Muidu päris huvitav telk - https://kaup24.ee/et/sport-puhkus-turism/matkamine/telgid/poolautomaatne-kamping-telk-sirius-6-fhm?id=3570241&feat=search&keyword=telk

Keskmist last oodates käisin umbes 26. rasedusnädalal Egiptuses päikest otsimas ja see reis oli üpris lihtne ja muretu. Kolmanda lapsega aga reisisime 28-32 nädala paiku Balile. Mõlmal korral tegin Ihi Buba kindlustuse, mis kattis ka rasedusega seotud probleemide puhul tekkivad kulutused. Selle sain KindlustusEst maakleri kaudu. Muide, ükski kindlustus ei kata kulusid vastsündinule, kui ta peaks enneaegsegna sündima. Kaetakse sünnitusega seotud kulutused, aga mitte lapse hilisem võimalik ravi. Selles mõttes ei saagi kõiki riske maandada kahjuks.

Bali reisi ajal võtsin asja väga tõsiselt, kuna rasedus oli päris suur. Günekoloogi juurde visiit ja tema positiivne hinnang minu reisiplaanile. Lisaks kirjutas arst välja verd vedeldava süsti, mille enne lendu pidin ise tegema, et minimeerida trombide tekkimise riski. Lisaks kindlasti tõend ämmaemandalt, mida tagasi lennates igas lennujaamas ka küsiti.

Kui rasedana reisida, siis lihtsalt võiks võimalikult rahulikult kõike võtta ja mitte liiga palju planeerida. Igasuguseid matku ja pikki väljasõite ma ei planeerinud ja lihtsalt lasin ajal kulgeda :)

Üks soovitus ka alla 2-aastase lapsega lennates. Kui on pikad lennud, siis kindlasti broneerida varakult selline istekoht, kus on olemas lapsele magamiseks seina peal nö kookon. Erinevatel firmadel on selle mini-voodi jaoks erinevad kriteeriumid, aga kui lapse kaal vähegi lubab, siis julgelt kasutada seda võimalust ka siis, kui pikkus on lapsel suurem, kui hälli pikkus. Mina panin lapsele jalgade otsa teki pehmeduseks ja magas jalad üle ääre. Igal juhul mugavam, kui teda kogu aeg süles hoida. Istus ja mängis seal ka niisama. Imeline!

Olles praegu (jaanuaris) Balil, siis ütleks, et vihmahooajal siia just tasubki tulla. Ei kujuta ette, et kogu aeg oleks lauspäike. Meil õnnestus ennast rannas isegi pilvise ilmaga ja enamjaolt varjus viibides korralikult ära põletada. Pilv on igal juhul sõber siin :) Sadanud on põhiliselt öösiti ja vihm siiani häirinud küll ei ole.

Ööbisime novembri keskel nädala Coral Beach Rotana Resort Tiran hotellis ja panen siia natuke infot neile, kellele see hotell valikusse võiks jääda tulevikus.

Asukoht: Shark's Bay läänepoolsel küljel Kontingent: põhiliselt slaavlased, itaallased, inglased Üldmulje: täitsa positiivne, kui soovida lihtsalt päikest ja merd nautida

Positiivne:

 • Hotellil oma rand kahe ujuv-pontooniga ja korraliku snorgeldamise võimalusega
 • Toitlustamine täiesti korralik. Lõuna- ja õhtusöögiks pakuti iga päev natuke erinevat kraami ja tüdimust ei tekkinud.
 • Tasuta transfeerid 1x päevas Soho väljakule ja 3x päevas Naama Bay'sse
 • Vähemalt üks soojendusega bassein, mis küll novembri keskel veel töös ei olnud (vesi seega basseinides üsna jahe). Kokku 3 basseini, neist ühe ääres toimub päev otsa mingi tegevus spetsiaalse tiimi poolt.
 • Mitu istumiskohta, kus õhtuti aega veeta (shisha baar, mereandide restoran, nö Rooma teater jne).
 • Tasuta jõusaal, saun, tenniseväljak
 • Täitsa korralik SPA, mille teenuseid nautida (massaaz, iluteenused jne)
 • Kohapeal pangaautomaat/raha vahetuse masin

Negatiivne:

 • Õhtuti võib kergesti igavaks minna, sest läheduses pole kusagile jalutada. Hotelli territooriumil küll toimuvad igal õhtul ka mingid üritused, aga need ei pruugi sinu maitsega kattuda.
 • Selleks, et kusagile minna, tuleb üldjuhul takso võtta
 • Lastel pole eriti midagi teha, rand on ka nende jaoks üsna sobimatu
 • Toad ei ole päris 4*-le vastavad, aga võibolla ei ole ma Sharmi standarditega lihtsalt piisavalt kursis
 • Rannale tuleb üsna varakult vari peale, kun asub suunaga läänepoole

Tegelikult paneb kõige rohkem imestama see, et reisikorraldajal on selles vallas kõik õigused (õigus kuni viimase minutini lennuaega muuta), aga reisijal ei oleks nagu mingeid õigusi... Justkui reisijal oma elu ei olekski, mida on vaja planeerida. Mingi ajalini piirang võiks ikka olla, kuni mis ajani sellised muudatused veel normaalsed on.

Kusjuures meie case'i puhul tuli välja, et seda reisi aega oli tegelikult juba palju varem muudetud, lihtsalt meid ei teavitatud sellest. Juba eelmisel nädalal olevat sama graafikuga reisid toimunud. Seega kaebuse teeme kindlasti, vähemalt reisikorraldajale selles osas. Mingi vastutuse peavad nad ka ikkagi võtma selles osas.

Seoses 'Sinai only' viisaga.

Kuidas on lugu, kui soov liikuda Siiani poolsaarelt idasuunas ehk siis käia ära Iisraelis või Jordaanias? Kas üle piiri lastakse? Kas tagasitulles saab jälle võtta sellesama tasuta Siinai viisa?

Domina Coal Bay'sse pakutakse praegu üsna soodsalt pakette. Kas see kompleks asub täiesti eraldi või kui lihtne on sealt külastada ülejäänud Sharmi?

Pakkumises on märgitud kõik sealsed hotellid 5-tärnilisteks. Kas see vastab ka reaalsusele? Mis vahet üldse neil on, kas ka toitlustamise osas on vahe sees näiteks? Kui mitte võtta AI, siis kuidas on lõunatamisega, et kas seal lähedal on ka normaalseid restorane, kuhu minna või on ainuke valik ikkagi seal kompleksis asuvates restoranides süüa? Milline on lõunasöökide hinnatase?

Kas Domina rand on snorgeldamiseks sobiv või peaks kusagile mujale minema ikkagi?

Novembri lõpp, detsembri algus mõte Egiptusesse minna. Saan aru, et päikest saab igal juhul võtta? Jääb mulje, et ka snorgeldada saab igal juhul ja vees külm ei tohiks hakata? Kas hotelli valides tuleks otsida selline, kus basseini köetakse? Kas hotellides tube ka üldse köetakse? On selleks üldse vajadus sel ajal?

Sorry, et palju kummalisi küsimusi, aga siiani olen ainult omal käel reisinud ja pole eriti mugavustest hoolinud, aga hetkel ootan last ja tahaks natuke lihtsalt puhata ja olematut suve tagasi teha, et jaksaks talve üle elada.

Vabandan, kui oma kommentaariga Pattaya kohta kedagi solvasin. Tundub, et nii mõnelegi inimesele on see linnake palju parema mulje jätnu, kui mulle. Aga eks inimestel ongi reisides erinevad kogemused :) Nagu ma juba ka ütlesin, siis tõesti ei läinud me teisi randu otsima peale selle, mis linnas sees oli. Oleks üle paari päeva seal viibinud oleks kindlasti jõudnud ka ümbruskaudset piirkonda rohkem avastada, aga esmamulje oli selline, nagu ta oli ja seda ma ka väljendasin :)

Naljakas, et mu kommentaar Pattayas nähtud paarikeste kohta nii mitmeid kommentaare põhjustas. Igal juhul minu jaoks oli shokeeriv ja esmakordne näha linnapildis nii palju selliseid paarikesi, kus meesterahavas oli enamasti tüse, keskealine või vana ja tõesti ka mitte kõige paremini riides valge meesterahvas, kellel käevangus (mõnikord lausa mitu) Aasia neiut. Võibolla on teised kommenteerijad sellise tänavapildiga näiteks kohapeal elades lihtsalt harjunud, ei tea. Minu jaoks oli see üllatav, kui tavaline see seal oli.

Igal juhul on mul hea meel, et seal käidud sai, sest olen jälle ühe kogemuse võrra rikkam! Aga kindlasti kohe valiksin mõne teise piirkonna Tais oma pikema puhkuse veetmiseks. Igal juhul on Tai üks mu lemmik riike ja kindlasti lähen sinna veel mitmeid kordi tagasi :)

Mina eelistan alati Horvaatiat Itaaliale näiteks. Mõlemis riigis mitmel korral käidud. Horvaatia rannad on palju privaatsemad ja puhtamad. Kivirannad küll enamasti (mitte alati, näiteks Krk'i saare otsas kaunis liivarand), aga natuke harjumist ja see hakkab rohkemgi meeldima, kui sogane liivarand Itaalias. Olen ise sõitnud terve Horvaatia ranniku läbi (Dubrovnikust kuni Itaalias Veneetsiani) ja soovitan soojalt. Väike põige sai veel tehtud sisemaale koskesid vaatama.

Itaalia on hinnatasemelt ikka tunduvalt kallim. Kohalike inimeste suhtumine meeldis mulle ka näiteks Horvaatias millegipärast rohkem, kui Itaalias. Aga see on muidugi minu isiklik arvamus :)

Lendasin SAS'iga just Stockholmist Chicagosse ja sealt Torontosse American Airlines'iga. SAS'ist jäi täiesti normaalne mulje. Igal inimesel olid eraldi kuvarid näiteks, kust sai filme ja muud vaadata. Näiteks KLM'iga Aasias käies ei olnud tagasilennul oma kuvarit. Seekord oli mõlemal suunal. Toidud olid SAS'is sellised keskpärased pigem. Muidu norida ei saa. Milliseid turvalisusega seotud probleeme sa silmas pead, sellest ma aru ei saa.

Sisenesin Kanadasse läbi Toronto lennujaama, sõites Chicagost Torontosse. Pean ütlema, et nii palju küsimusi ei ole mulle ühelgi teisel piiril esitatud. Väga põhjalik ametnik oli seal.

Muide, Chicago lennujaama turvakontroll oli üks viimaste aastate lahjemaid, mul jäi suu päris lahti igal juhul.

Käisin Everglade'is organiseeritud grupiga, mida hotellist osta sai, aga pidin kahjuks pettuma. 35 dollarit oli igal juhul selle eest liiga palju makstud. Eeldan, et omal käel sinna minnes saab vast palju parema elamuse.

Ööbisin Miami South Beach'il hotellis/hostelis Tropics - http://www.tropicshotel.com/rates.php Eraldi toa eest maksin ikka päris palju, mingi 250 USD oli 3 ööd juuni alguses. Selle eest oli siis suurepärane asukoht (ainuke põhjus, miks selle hotelli valisin) ja hoovi peal bassein. Hommikusööki selle raha eest ei pakutud, aga oli köök, kus sai ise midagi valmistada. Aga asukoht oli tõesti suurepärane, rand kohe sealsamas, head klubid jalutuskäigu kaugusel, kaks poodi 5 min jalutamise kaugusel, bussipeatus sealsamas jne. Tuba oli lihtsalt elementaarsega varustatud.

Jazz'ist kuulsin ka head seal kohapeal.

Seda unustasin ütlemata, et igal juhul tasub Guatemalasse reisima minna! Mulle väga meeldis :D

Mul on Kambodzas reisides ikka väga hea meel, et AB hepatiidi ja difteeria/teetanuse vaktsineerimine tehtud sai sest paljudes kohtades oli mustuse hulk ikka märgatavalt suurem minu normaalsetest standarditest. Söime väga palju tänavalt ostetud toitu näiteks, mis iseenesest oli väga maitsev, aga sa kunagi ei tea, kus nad neid toidunõusid näiteks pesnud on. Malaariaravimeid me ei tarvitanud ja kui aus olla siis isegi Siem Reap'is ei näinud sääsepoegagi. Kusjuures sõitsime ka terve päeva mööda ühte jõge ning ka seal ei märganud sääski. Vähemalt sellised siis minu kommentaarid.

Reisieksperdist sain paar nädalat tagasi SAS/American Airlines kombinatsiooniga 7800.- krooniga Stockholmi kaudu Tornotosse.

andi kirjutas: "Samas (tõrke-)kindlustuse teen ikka, sest kreekas toimuvad viimasel ajal küllalt tihti streigid."

Milline firma see streikide vastu kindlustab? Olen ka viimasel ajal mitmete firmade tingimusi lugenud ja kõik on välistusena välja toonud, et streikide korral kindlustus ei kehti. Üldse on jäänud mulje, et reisitõrke kindlustus katab põhimõtteliselt ainult autoõnnetusest tekkivad kaasused. Sest välistatud on ju kõik muud situatsioonid, kus mul tegelikult abi vaja läheks (loodusõnnetused, streigid, revolutsioonid, rahutused jne).

Pärast neid kindlustuse tingimuste lugemist on mul tekkinud küll väike kahtlus, et ainuke mõttekas asi on tervisekindlustus. Kas keegi suudab mind ümber veenda?

Kas mett võib käsipagasiga vedada? Raske nagu uskuda, et see vedeliku alla käib (eriti kuna mu isa toodetud mesi ei ole kuumutamise läbi vedelaks muudetud). Aga igaks juhuks küsin üle, kahju oleks kingituseks mõeldud purgid ära visata. Ette tänud info eest!

Hmm, endale tundus küll, et kogu tee läks mööda kiirteid... Ei oska selgitada seda asja.

Pattayas käimine oli iseenesest väga huvitav kogemus. Ma olin enne suht kindel, et internetis on Pataya kirjeldustega üle pakutud :D Meil oli seal lihtne teha väike vahepeatus, enne Kambodzasse minekut ja eks ta õigus on, et olles seal vaid kaks päeva, ei hakanud otsima paremaid randu linnakeskusest väljaspool.

Muide, kummaline oli seal näha päris palju venekeelseid peresid lastega puhkamas. Pataya on küll viimane koht, kuhu lapsed kaasa võtta...