Ac

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
20 kommentaari
Viimased kommentaarid

Toidupoode on Collins ja Washington Avenuel. Vastavalt siis teine ja kolmas paralleel Ocean Driveilt. Samuti on Lincoln Roadil CVS Pharmacy, millest saad ka esmaseid toiduaineid osta. Mõnetunnilise poodlemise jätaksin mina kindlasti vahele, kui sa just millegi väga kindla asja peal väljas ei ole. Olen ise käinud Sawgrass Mallis, mis South Beachilt ca 60-70 miili. Kasutasin rendiautot, sest kui päev läbi poodelda, siis on väga hea vahepeal kuhugi oma ostud viia. SoBest sõidavad ka bussid sinna, hind 20 USD nägu. Tulin just äsja Miamist ja lennujaamas viimase aastaga suured muudatused toimunud. Nimelt on võimalik passikontroll ise automaadis ära. Ülimalt mugav ja kiire. Möödunudaastase 1,5 tunnilise ootamise asemel saime nüüd riiki ca 15 minutiga. Toidukohti on jah seinast seina. Kallimad piirkonnad Ocean Drive ja Lincoln Road, kuid hinnad suht head. Valdavalt numbrid samad, mis meil kuid ainult dollarites, mis teeb hinnad siiski meie omadest odavamates. Muidugi sõltub ka see kohast. Odavamaid söögikohti igas maitses leiad Collinsilt ja Washingtonilt.

Lisaks veel, et ku plaan minna Firenze kanti, siis soovitaks auto Bergamost rentida.

Tere. Üks link, mille kaudu ise mõned aastad tagasi korteri rentisime. Koht igati ok, ei ole suurlinnamelu jne. Loodetavasti nad veel jätkuvalt tegelevad. Tegemist Eesti-Itaalia perega:) http://casamarinadipisa.it/page20.htm

Vähemalt 2008.a. oktoobris sai küll ilma probleemideta.

Meie eelmisel aasta olime Pisas selliste pidustuste aegu (http://iguide.travel/Pisa/Activities). Igatahes oli väga tore, palju inimesi ning ainult küünlatuledes majad ja linn tervikuna oli küllaltki meeliülendav vaatepilt.

soojalt mnjah-i poolt pakutavat elamist Marina di Pisas. Elasime selels toredas kohas eelmise aasta suvle 4-liikmelise perega ja ainult kiidusõnad.

Aga vaadake Pantanali piirkonda. Meie lendasime Cuiabasse ja sealt bussiga 150 km märgalale. Oli ka igati hea ja mõnus kogemus. Sinna saab erineva pikkusega osta aga üldiselt 3-4 päeva on ok. Meie ostsime USA-s pesitsevast firmast (www.brol.com) oma paketti sinna ja olime igati rahuk. Nad müüvad ka Brasiilia lennupasse. Kui kauem olla ja mitmes kohas käia, siis rahaliselt on see igati mõistlik. Üksiklennud on Brasiilias väga kallid. Meie lendasime TAM lennukitega ja olime teeninduse ja kõigega väga rahul.

Meie ostsime Tavididst riaale, kaasas olid nii deebet- ja krediitkaardid. Kõik kaardid toimisid ja samuti võtsime ka kohal olles välja sularaha. Automaatidega peab nats ettevaatlik olema - mõne panga puhul tuleb kaart masinast välja võtta ja alles siis saab raha. Algul ajab selline süsteem natukene segadusse. Enamuses kohtades saba kaartidega maksta, isegi turul ja suvalises mahlaputkas. Kuna Sao Paulos ei ööbinud, siis ei oska soovitada. Oma Rio, Iguassu ja Salvadori hostelid bronnisime selle lehe kaudu - www.hostels.com.

Panen siia mõningad vihjed. Olime kümnese seltskonnaga Brasiilias möödunud sügisel. Kohal olime 17 päeva ja selle ajaga käisimel äbi järgmise marsruudi. Frankfurt - Recife - Cuiaba (Pantanal) - Iguassu - Rio - Salvador - Frankfurt. Võtke Brasiilia kaart ette ja siis saate ettekujutuse. Kindlasti on Pantanal väga hea. Tegemist siis maailma suurima märgalaga, kõikvõimalikud linnud, taimed, kaimanid jne. Super on see, et seal ei ole mingit mobiililevi, majade ei ole telerit jne, igatahes super. Kohal olles lendasime TAM lennukitega. Selleks olime eelnevalt broneerinud ja maksnud Brasiilia lennupassid, samuti näiteks Pantanali paketi. Seda kõike tegime läbi USA-s asuva firma www.brol.com. Soovitan soojalt, asjaajamine kiire ja korrektne ning ei olnud mingeid halbu üllatusi. Kindlasti tasub minna ka Iguassu kuulsate jugade juurde - neid saab vaadata nii Brasiilia poolelt, kuid meie käisime ka terve päeav Argentiina poolel. Iguassusse bronnisime ette küll majutuse, kuid reisid ostsime majutuskohast. Elasime väga mõnusates hostelited - nii Iguassus, Rios kui Salvadoris. Vähemalt need hostelid, kus meie elasime olid oma tasemelt samad ja isegi paredmad, kui näiteks harmi 4* hoteelid ja hinnad vägagi head. Igatahes olen valmis veel teie küsimustele vastama ja nõu jagama.

Paberid võib saata ka postiga. Vaata täpsemalt sealt kodukalt ise üle - http://www.brazil.fi/brazil/. Ega seal pidevalt polegi soodsaid pileteid, tuleb lihtsalt aeg-ajalt vaadata. Kasutasin Visa kuldkaarti ja American Expressi.

  1. Helsingis maksimaalselt nädal. Viisa taotluse esitamiseks ega ka kätte saamiseks ei pea ise kohale minema, piisab kui keegi viib täidetud ankeedi, passi, palgatõendi jne saatkonda.
  2. Olime oktoobri esimeses pooles ja ilmad igati ok. Rios muidugi ookean oleks võinud soojem olla aga samas Recifes oli väga ok. Teine poolt kindlasti normaalne.
  3. Vaata ka www.condor.com.
  4. Meil 3 nädala jooksul krediitkaartidega probleeme ei olnud.

Vaata www.condor.com. Nad küll Riosse ei lenda, kuid Recife ja Salvadori kindlasti. Kui Brasiilias ka ringi rännata plaan, siis tasub ette ära osta TAM lennupass. Sellega on siselennud soodsad, üksikud lennud ilma lennupassita on Brasiilias suht kallid.

HSBC on jah kõige kindlam aga saab ka kõigist teistest. Osad on küll teatud veidrustega (tuleb kaart vahepeal välja võtta ja siis uuesti sisestada jne) aga saab hakkama. Meil 3 nädala jooksul toimis VISA Gold nii Recifes, Iguassus, Pantanali kui ka Rios - ei olnud mingeid probleeme.

Meie käisime Pantanail, Iguassus, Recifes ja Rios. Vaktsiinid olid: kollapalavik ning A ja B hepatiit.

jah ise kohale. Siis peaksid saama. Trip-ist leiad kirjeldusi, kus Helsingis on viisa ära tehtud nn ootetööna. Muidugi kui kõik paberid kaasad ja taotlused korrektsed.

Otsi hosteleid. Rios on neid palju, hea hinnaga ja normaalse tasemega. Ise elasin oktoobris mõnda aega sellises (http://www.hostelsclub.com/hostel-en-9314.html). Seal saad kogu infi, mida vaja (tantsukoolid, sambabaarid jnejne) Perenaine on väga sümpaatne ja ka muu personal. Igatahes soovitan soojalt. Kui juba Rios oled, siis loomulikult Copacabana, Ipanema, Lapa baarid ja ööelu ning loomulikult kuulus trepp Rios ja veel kuulsam kunstnik Selaron. Kui lähed Riosse, siis püüa Selaroni jaoks kindlasti kaasa viia Eesti või Tallinna sümboolikaga kahhelplaat:)

Ega ei ole midagi eriti lisada, kui et Valdeku täiesti õigus. Autoga ikka palju mugavam ja mõnusam seigelda. Olime ise 2007 septembris, ilmad olid suurepärased jne. Kasutasime ka kohapelaset firmat (küll mitte Peugeot Club), aga auto oli 2 kuud vana Škoda Fabia ja kahele piisavalt asjalik sõiduriist.

Kindlasti minge jah Viini mägedesse. Sõitke Schottentorilt Grinzingisse trammiga 38 ja sealt bussiga 38A edasi mägedesse kuni Kahlenbergini. Sealt avanevad vaated Viinile on võrratud ning samuti võimalik veini kaasa osta.

Tulime just esmaspäeval Viinis. Elasime 4* pansionis - Pension Excellence, Alserstrasse 21. Hinnaks oli 97 euri öö. Majutus igati ok, mõnus, mugav, turvaline jne. Hinna sees oli hommikusöök ning kõikvõimalikud maksud. Bronnimisel peab seda vaatama, et esialgne odav hind kallimaks ei lähe. Nimelt on paljudes kohtades toodud hind kas ilma hommikusöögita või siis ilma maksudeta (ca 20 %) hinnast. Kasuta otsinguteks ja broneerimiseks http://www.booking.com/ keskkonda. Sealt leiab üldiselt väga heade soodukatega majutust. Päris vanalinna son enamus kohti pikalt ette bronnitud. Vanalinna (näiteks Stephanplatzile) on sealt jalutades ca 10-15 minutit. Kuulus 2 torniga kirik paistis aknast kätte ja sinna oli umbes 7-8 minutit jalutamist. Saab ka trammidega 43 ja 44 Schottetringil (siis kiriku juures).