akak

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

7 meeldimist
5 postitust
110 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Sai käidud Islandil 2009 aastal. Meie kogemus näitas, et väga OK ööbimiskohad olid kohalikud hostelid. Lihtsad ja askeetlikud, samas kindel katus pea kohal, pesemisvõimalus ja tihti hinnas sees veel ka vägagi OK hommikusöök. Hinnad olid siis täiesti taskukohased (aga masu oli siis seal just kõvasti käimas). Probleemiks see, et kohad said suvise reisi tarvis sügisel kinni pandud ja juba siis polnud mõningateks päevadeks enam väga valikut, seega nüüd võib selleks suveks juba väga hilja olla. Kuigi olen elus küll ja veel telgis ööbinud, siis ise Islandil käinuna väga sellest telgivärgist ei vaimustu.

Huvitav, kas Ryanairi Dublini lendudega jääb 2015 a suvel seis samaks, et ainult kaks kuud lennatakse? Juuli lõpuni lennud hetkel täiesti olemas ja ostetavad aga augusti alguseks enam mitte.

Käisime Normandias eelmisel suvel. Tulime Belgia poolt ja sõitsime ranniku piirkonnas kuni MSM-ni ja seal keerasime siis sisemaale. Ei tea ju mis hinnaklassi elamisi otsite ja kas üldse, aga selles piirkonnas võin paari päris armast ja mõistliku hinnaga pisikest perehotelli soovitada.

No selge. Eks viisakus ja naeratamine aitab tõesti alati pisut :) Seda ma natuke kahtlustasin ka, et midagi analoogset Air Balticu ja vist ka EA väiksemate lunnukitega, et paned oma koti trapi eest kärule ja saad selle sealtsamast ka pärast lendu kätte. Siis julgen vast ikka oma tiba suurema kohvriga minna. Tänud!

Sõidan nädala pärast Easyjetiga Londonisse ja asusin täpsustama käsipagasi mõõtmeid ning jäin nüüd natuke nõutuks. Mul on parasjagu selline kohver mis kvalifitseerub selleks nö suuremaks lubatud kohvriks (56x45x25). Mida see ikka praktikas tähendab, et juhul kui lend on ääreni välja müüdud siis mis..?? Pannaks mind maksma või jääb kohver maha või kuidas? Tegelikult mu kohver kahe mõõdu poolest vastab isegi väiksemale käsipagasi mõõdule ainult 50 cm asemel on 55.

Kuna hetkel Ruhnu laevareise ei toimu, siis ei saa kuskilt jälile mis ligikaudu maksab laevasõit Ruhnu? Oskab ehk keegi aidata, tean, et ega see just odav sõit ei ole aga ehk keegi mäletab. Teeks suveks plaane :)

Minu autoreisi kogemused on Põhja-Norrast ja Lofootidelt. Lofootidel oli öömaja saamisega probleeme aga mandril leidsime küll igal õhtul ilma mingi probleemita endale majakese. Kesk-Norras on ehk rohkem turiste aga miskipärast arvan, et samavõrra rohkem on seal vist ka kämpinguid. Minu tähelepanek oleks Norra kohta see, et 100km läbimine saab veidi uue tähenduse. Kuigi tee on kaardil kena 1.klassi tee võib mingi vahemaa läbimine üksjagu rohkem aega võtta kui me tavaliselt arvestame. Tee on kitsas, keerutab, kord mäkke, kord orgu, lambad kakerdavad teel jne. Sellega tasuks pisut arvestada aga eks see muidugi sõltub piirkonniti.

Kas keegi jagab hästi Brüsseli ümbruse rongide piletisüsteemi. Olen varsti minemas viieks päevaks Brüsseli kanti- esimene öö Brüsselis, siis 3 ööd kohe läheduses asuvas Leuvenis ja viimane öö jälle Brüsselis ja sealt lennujaama. Ühesõnaga, rongiga tuleb üksjagu sõita. Kas on ka mingit mitme korra pileti süsteemi, mis väheke soodsam tuleks? Leidsin sellise toote nagu "Key card" aga hinnast ei saa nagu hästi sotti. Või oskab keegi veel midagi kasulikku soovitada.

Tavaline reisitõrge vist ise loobumise puhul ei aita (täpselt nüansse ei tea aga ka see nö kallim reisitõrke kindlustus mis peab aitama igasuguste erijuhtumite puhul peab vist olema sõlmitud praktiliselt samal ajal kui piletid ostetud). Toimima peaks see, et sõlmid tavalise reisitõrke kindlustuse, mis hakkab kehtima enamasti mingi kindel arv päevi peale sõlmimist. Siis ootad oma reisi toimumise ära ja vahetult enne lähed oma perearsti juurde ja kaebad mingit tervisehäda. Ja siis peaks kindlustus vast korvama. Iseasi kas 60 eur (-kindlustusmakse) pärast tasub hakata jamama.

Ei usu, selleks tehakse reisitõrke kindlustus.

Koli rahvuspark on ka imekena koht http://www.koli.fi/Suomeksi/Nae-ja-tee/Kolin-kansallispuisto

Leheküljelt leiab viiteid ka matkaradade kohta

Lääne poole sõites pakuks selliseid kohti: Fiskars (algupäraselt säilinud tore väike tööstus-käsitööküla), Raasepori lossi varemed (suure kaljurahnu otsas, saab sisse vaatama-ronima), Naantali (armas linnake, lähedal asub vist ka Muumimaa, samuti on seal Kultaranta ehk presidendi suveresidents, huvi pakub ehk pargi-aiandushuvilisele), Rauma (kuulub UNESCO kultuuriprandi nimistusse ja on vaatamist väärt küll).

Siin ka mingid matkaradade lingid ise ei süvenenud aga ehk leiab midagi:

http://www.everytrail.com/browse.php?activity_id=5&country=finland

Kuigi meie kasutame tuleval suvel RA Frankfurthi liini, et sõita sealt edasi hoopis Belgia kaudu Prantsusmaale, siis nüüd marsruuti kokku pannes ja piirkonda uurides olen minagi leidnud, et Hahni lähiümbrus ise oleks ideaalne sihtkoht kuhu suhteliselt kiirelt ja odavalt kohale jõuab ja ümberringi vaatamist kui palju. Seega kel veel suveks plaane pole tasub mõelda :) Vihjeks, et hetkel saab juuli lõpuks pileteid umbes 76 eur-ga mis on ligi 30 euri odavamalt, kui mina paar kuud tagasi ostsin.

Mina tegin just Pariisis olles chek-ini netis aga kasutajaks küll ei registreerunud. Hotellis oldi nii kenad ja trükiti mu pardakaardid välja, seega see osa jäi katsetamata, et kuidas ilma oleks läinud.

1000 eur on ikka selline summa, et kui ka EA peaks ära kaduma, siis selle raha eest saab kuidagi ikka sihtkohta. Pankrotikindlustusega oli vist veel ka see jama, et kindlustus tuli võtta praktiliselt samal ajal koos piletitega, mingid loetud päevad võis vist vahet olla.

Juba 2008 kui mina ühele reisile pikalt piletid ette ostsin käis vaikne pankrotijutt. Nüüd on asi muidugi palju tõsisem, aga mingi sisetunne ütleb, et lendavad nad veel ka sügisel.

Kas Navigo kaarti müüvad ainult automaadid (mis teevad ka pilti?) või on nö mehitatud müügipunkte ka? Kas ise kaasavõetud pildil on mõtet? Ma saabun CDG lennujaama ja tahaks kohe sealt Navigo kaardi osta.

Kuna ise tegelesin just mõnda aega tagasi suvise Prantsusmaa reisi planeerimisega ja panin majutusi kinni, siis tegelikult oli päris "hirmutav" vaadata kuidas rannikul olid juba praegu paljud hotellid lõpuni välja müüdud. Aga ehk mujal nii hull ei ole. Minule isiklikult meeldib reis nö läbi mängida ja öömajad paika panna.

Hoiatuseks, et väga usinad Air Balticu pagasi ülekaalujad on Vilniuse lennujaamas. Nad teevad seda väravas, üsna vahetult enne lennukile minekut. Olen seda ise näinud ja üks kolleeg sai hiljaaegu päris kena hulga eurosid juurde maksta.

Eks asendusvariante pakutakse seni kui nad veel nö elus on või õigemini on see neil lausa kohustus. Kui aga pillid päris kotti pannakse siis pole enam mingit kohustust. Minu märtsi lõpu Pariisi otselendude piletitest on juba ammu saanud neli eraldi otsa, millest vaid ühte Kopenhaageni otsa opereerib veel EA seega eriti tobe kui nüüd kogu sõit aia taha läheb.

Pöördun tagasi Pariisis sobivaima transpordivariandi leidmise juurde. Lisan ühe päris värske lingi Navigo kaardi kohta ja loodan, et saan ikka õigesti aru, et kaarti saab osta nüüd ka neljapäeval (kehtib pühapäevani, just nii nagu mul vaja). Ning kui ostan 1-5 tsooni kaardi, siis saan seda kasutada nii lennujaamast linna sõitmiseks kui ka linnas liikudes. Ainult pilt tuleb kaasa võtta.

http://www.paristoolkit.com/briefing/paris_travel_passes.htm

Mina ostsin juba möödunud suvel EA odavad piletid Pariisi selleks kevadeks. Nüüdseks on küll otselennud juba tühistatud, aga kuna neil on kohustus pakkuda asendusvariandid siis minule on küll pakutud täiesti normaalsed ümberistumisega asendused. Seega ikka loodan veel kevadel Pariisi sõita :)

Oleme püüdnud igasse reisi ikka kõike natuke sisse planeerida. Pigem väldiks väga suuri linnu ja eelistaks rohkem loodust, aga Reims jääb ikka ilmselt plaani sisse. See mõte, et rändaks mööda paiku, kust tavaturisti ei leia sobiks hästi. Seda enam, et mõned turistilõksud oleme nii ehk naa sisse planeerinud. Aga tänud, siin on juba hulga mõtteid ja materjali mida läbi uurida.

Suured tänud nõuannete eest. Sain nüüd pigem kinnitust oma esialgsele plaanile. Eks natuke murelikuks teeb, et kui palju ühele päevale jõuab ära mahutada ja mida valida-eelistada, sest päeva algus ja lõpp-punkt on paigas. Ilmselt Reims jääb kindlasti ja kui ma nüüd natuke mõtlen, siis Reimis olemegi täpselt pühapäeval:)

Kasutan teemat ja pöörduks eriti kaasfoorumlase "johhaidii" poole, kes tundub mind huvitava kandi tõeline spetsialist olema aga iga nõuanne on abiks.

Saabuval suvel plaan teha üks autoreis Prantsusmaale ja Luxemburgi. Enam-vähem on juba reisi kondikava koos, aga küsimusi tekitab üks etapp. Ööbime Reimsist umbes 50 km üles poole sellises pisikeses kohas nagu Clermont-les-Fermes ja järgmiseks õhtuks oleks plaan Luxemburgi linna jõuda. Siiani olen kaalunud varianti Reims-Metz-Luxemburg aga kui oleks midagi huvitavat asemele pakkuda võiks ju Reimsi ära jätta (kas tasub?) ja minna kohe otse Luxi peale. Igasugused ettepanekud ja huvitavate vaatamisväärsuste vihjed selles kandis on teretulnud.