trip-krainetrip-ukraine-dark

Tütarlaps pärlkõrvarõngaga

Uus kasutaja, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

3 meeldimist
4 postitust
47 kommentaari
Viimased kommentaarid

Nõus, meiegi vahetasime lennujaamas.
Ostsime won'e jeenide eest, aga peale eelnevat pikka õhulendu ei suutnudki päriselt aru saada, mis see kurss euri suhtes siis tuli...

Kuna Kyotos on mu lemmikajaviiteks õhtuti Gioni maagilistel tänavatel jalutada (maikosid on seal tõesti palju liikvel), siis oleme ja majutuse otsinud just Gionis või jalakäigu kaugusel sealt. Samas traditsiooniline ryokan on alati elamus - tasub kindlasti proovida!

Nende regioonipassidega tasub, jah, arvutada - Hyperdia.com näitab ära tavalise sõiduhinna. JR passiga pole nt Kyoto linnas eriti midagi teha - seal on neid operaatoreid lisaks JR-le omajagu. Kohalik päevapilet on parem.

Lend Osakasse, ja sealt kohe edasi Kyotosse. Ööbiksin Kyotos - see on tõeline pärl - sealt käiksin ka nt Naras. Viimasel päeval läheksin tagasi Osakasse, naudiksin ühe päeva ja öö suurlinnamelu.

Samas Tokio on ka täiesti superlinn - kui mees armastab suurlinnamelu, siis valiksin Tokio. Väljasõidu teeksin ühepäevase nt Kamakurasse, või onseniga ryokanis ööbimisega nt Nikkosse või Hakonesse.

Oleme käinud kahel korral omapäi, ja võin kinnitada, et ka keelt oskamata õnnestub reis kindlasti! Transpordisüsteem on lihtsalt nii arusaadav (enamasti ka inglise keeles dubleeritud), inimesed nii abivalmis ja maa nii turvaline, et soovitan soojalt isereisimist. Liikusime põhiliselt Kyoto-Hakone-Tokio-Nikko piirkonnas, ja võtsime ka 7 päeva railpassi. Rongisõitude planeerimisel on hyperdia.com asendamatu abimees, ja Japan-guide on väga hea netileht kõikvõimalikele küsimustele vastuste saamiseks.

kindlasti tuleb isetehtud reis odavam (ja mitte kehvem) kui grupireis. Võta oma 10-15 tuhat maha, ja see pole siis mingi säästureis!

Kreekas on penid harilikult laudade all lääbakil - palav ju! Pole seal kordagi ühtki koertekarja näinud, ka ühtegi kurja korea mitte (Korful & teistelgi saartel).

Finnairiga sõidame 10 tuhandega Helsinkist edasi-tagasi. Lennuajad on ülimugavad (õhtul stardime ja kl 9 hommikul kohal), ja ikkagi praktiliselt otse & omadega.

Arula külalistemaja oli väga tore. Neil on (või vähemalt oli paar aastat tagasi) väga hea eesti-iiri köök. Kuutsemägi jäi üsna lähedale.

Linnade kohta välja antud DK-d on küll head ja põhjalikud. Maade kohta on liiga pealiskaudsed ja "igast asjast natuke". LP kipub liigagi põhjalikuks, aga temast võiks olla palju abi mõnes vähetuntud ja metsikus paigas seiklemisel.

CDG on tõesti üks hirmus lennuväli. Eriti ära lennates. Aga RER sõidab kenasti StMichel'i, aega võib minna rongipileti ostmisel - sabad on päris pikad.

Kui Pariisi paariks päevaks minna ja kesklinnas elada, siis on see Visite küll liiga kallis ja mõttetu. Pigem võtta 2-päeva pilet hop-onn-hop-off bussile, see tiirutab igal pool ja katab peaaegu kõik huviväärsed paigad. Samas on Pariis nii kompaktne, et väga paljud paigad on jalakäigu raadiuses (kui hotell on Cite-saare läheduses).

Muuseumitest - need on seal suured, üle 1 päevas küll vaadata ei jõua... Lisaks nt Carnavalet (Pariisi ajalugu, portreed, tubade rekonstruktsioonid) on väga huvitav, väga suur ja täiesti tasuta.

tripppil õigus, hotell olgu kesklinnas, ja võimalikult jõe poole. Ise eelistan vasakkallast, aga see rohkem maitse asi.

Üks, millele juhin tähelepanu - ärge kingituste/maiustuste ostmist lennujaama peale küll jätke, CDG 1.terminal on täiesti null selles osas:( Paar poekest väga niru valikuga, ja ka söögikohti äärmiselt piiratult. Ilmselt terminal 2 on parem, aga EA kasutab esimest.
Aga Pariis on endiselt VÄGA mõnus linnake, hing ihkab aina tagasi!

Olen tellinud meilile Finnairi uudised ja pakkumised, aga pole kunagi ainsatki saanud:(

paketireiside kohta ei tea sõna võtta, aga Estonian Airi lennud olid küll märksa soodsamad kui tavaliselt. Ostsime vajalikud kohe reede hommikul netist ära.

Mina küll aru ei saanud, et Pariis oluliselt Tallinnast kallim oleks... Helsinkile jäi kindlasti alla! Selge, et Pariisis on võimalik süüa megahinnaga kooki ja juua megahinnaga kohvi, aga ka kesklinnas on hulgaliselt ääretult hubaseid kohvikuid-restiorane, kus taldrikusuurune quiche värske salatiga maksab 7-8 EUR, ja on suurem ja maitsvam kui siin iialgi võimalik leida. Kiireks näljakustutuseks on igal pool pannkoogiputkad, samuti baguetid, pirukad ja koogid on soodsad.

paha-paha! Ülimugav ja kiire oli LOT-iga käia, nüüd SAS-iga veeda jälle tunde Kopenhaagenis:(((

Deebetkaarte Jaapanis ei proovinud, aga meie kolmest krediitkaardist (HP Visa, Nordea EC, SEB) töötas tõrgeteta ainult viimane... Tekkis juba väike paanika - hotellide eest tuli ju maksta:)

Kyotos: kindlasti minge Keisripaleesse ekskursioonile (maksta pole vaja, aga tuleb enne koht broneerida passiga); väga meeldisid veel Nijo castle, Nara, Philosopher's walk, ja muidugi Kyoto ise.

Meie liikusime Kyotost Hakonesse, ja seal olime 2 ööd onseniga ryokanis, super! Ringi liikumiseks oli Hakone freepass (400 krooni, 2 päeva). Soovitan soojalt:)

Tokios tasub võtta metroo või JR päevapiletid, ja siis külastada võimalikult paljusid kohti:) Igal linnaosal on täiesti oma nägu, raske on isegi midagi teisele eelistada. Lastega soovitan nt Ueno zoo'd, meestega Akihabara elektrooonikalinnaosa!

Meile jäi ka 10 päeva kaugelt liiga väheseks... Olime omapäi ja kibeleme juba tagasi.

Tore saareke jah, suhteliselt tugevate Itaalia mõjudega (arhitektuur, toit) võrreldes teiste saartega kus käinud olen. Ise elasime saare põhjaosas (oli nii liiva- kui kivirandu). Mais-juunis sääsed päevasel ajal just ei piinanud, aga öösel tuleb ilmtingimata kasutada seda pistikusse torgatavat tabletiga sääsepeletajat. 8 tundi on rahu majas:) Kohapealt ostes odav ja tõhus, pole mõtet mingit OFFI kaasa vedada.

Juuni lõpus Türki - 25 oleks vähemalt esimestel päevadel küll minimaalne faktor. Hiljem vast 16, kui nahk kannatab. Müts pähe ja päevitamiseks vali parem enne 11/ peale 15 kellaaeg. Lastele oleks mõtekas soetada kõrge faktoriga särgike ja müts - pääsed tüütust kreemitamisest.

Võin küll anda kontakte kirjavahetuseks. Koos "business proposal'iga"...

Garda järve ümber on hästi palju armsaid väikseid suvituslinnu - Garda, Bardolino, Riva, Malcesine jne. Neis on piisavalt hotelle ja odavamaid stuudioid/apartemente - nii et kui just juulis-augustis ei lähe, leiab kohapeal kindlasti midagi.

Meelerahu huvides võiksid rendifirmale meili saata, kus küsid üle tähtsamad punktid, nt kas rehvid ja autopõhi (tires & bottom) on ka "fully insured" jne. Ei pane nad seda pahaks:)

Selle firmaga küll kogemust pole, aga üldiselt neti teel bronnides saadetakse kinnitav meil. Auto on alati toodud kohale täpselt õigeks ajaks, ja maksmine on toimunud koos lepingu sõlmimisega (rohkem ju reeglina rendifirmaga kontakti pole - lõpus jätad auto nt lennujaama ja võti mati alla...)