trip-krainetrip-ukraine-dark

rakett

Uus kasutaja, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma ei ole ehk kõige kogenum inimene vastama, kuna olen Itaalias käinud vaid korra, aga mõned mõtted siiski :)

Esiteks, septembri keskpaik on väga hea aeg Itaaliasse minemiseks. Käisime ise umbes samal ajal ja jäin väga rahule :)

Teiseks, ka minu arvamus oli, et kiirteid tuleb vältida. Esimese päeva kogemus ütles, et kiirteedel sõitmine tasub end ära. Lendasime Milaanosse, esimene öömaja oli Bergamos. Vahemaa vist kõigest 40 km, aga kui valisime navis "väldi maksulisi teid", sõitsime Bergamosse mitu tundi ja mööda täiesti mõttetut marsruuti. Seega sai esimesel õhtul juba selgeks, et teemaksud ja kiire kohalejõudmine tasub end kuhjaga ära. Edaspidi lõikasimegi pikemaid vahemaid mööda kiirteid, aga ka mööda väiksemaid teid jõudsime reisi jooksul piisavalt sõita. Seega, kui teil on aega vaid 7 päeva ja tahate näha maksimaalselt palju, soovitan suuremate linnade vahel sõita mööda tasulisi kiirteid.

Kolmandaks, kui tahate külastada väiksemaid linnu ja külasid, võiksite Firenze mõttest loobuda ja kaaluda näiteks La Speziast (sinna me ei jõudnud, ei oska kommenteerida) veidi põhja jäävat Cinque Terre piirkonda, kus on 5 väikest külakest. Kuigi see piirkond peaks ka turistide seas päris populaarne olema, oli seal septembris üsna rahulik. Mulle meeldis seal rohkem kui suurtes linnades, seega soovitan kaaluda :) Guugelda, vaata pilte ja loe muljeid ning otsusta, kas see võiks olla koht, mis teile meeldib. Igaks juhuks teamiseks, et selles piirkonnas olid eelmine aasta suured üleujutused, aga ilmselt on tänaseks kõik taastatud.

Ilusat reisi!

Kas kellelgi on kataloog juba olemas? Paluks vihjeid, kas ja milliseid häid pakkumisi on näiteks Lõuna-Euroopasse :)

Seda teemat ka lugesin, oli huvitavaid mõtteid, aga kuna see oli oktoobri alguses, siis sellest ajast on palju muutunud ning mõtlesin uue teema tõstatada. Oktoobrikuises teemas on veel tunda, et enamikule pole majanduslangus mõju avaldanud ja ei plaanita midagi muuta oma harjumustes. Endal ka hetkel sissetulek sama ja tööd isegi rohkem kui enne kriisi, aga majandusprognoosid alanud aastaks teevad siiski ettevaatlikuks ning tahaks reisides ratsionaalselt rahaga ümber käia.