trip-krainetrip-ukraine-dark

TuRisMo

Uus kasutaja, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
17 kommentaari
Viimased kommentaarid

http://www.turkeytravelplanner.com/trans/Ship/cyprus_ferries.html

Siit leiad Türgi ja okupeeritud Põhja-Küprose vahelise laevaliikluse kohta infot. Oma aruga julgeks soovitada ilma autota selle saare külastamist ja kohapeal rentida. Aga kui on omad mõjuvad põhjused nii reisimeks, siis edu ja õnnelikku kohale jõudmist.

Hakkasin ise meelde tuletama, kas sai .....kunagi oli küll Pireusega ühendus. Hetkel ükski kättesaadav allikas seda ei pakkunud. http://www.cruisecyprus.com/grimaldi_freighter_cruises.html Ülalolev link pakub võimaluse,aga mõttetult kaua kestev ja kulukas ettevõtmine. Türgi suunalt on küll ühendus olemas, sadam jääb Alanyast ülespoole. Kahju, et aidata ei oska - loodetavasti keegi informeeritum inimene saab aidata.

Vähemalt Salva kindlustuse tingimustes on öeldud, et kindlustusleping sõlmitakse alaliselt Eestis elava isikuga, ilmselt siis sõltub kus sa rahvastikuregistri järgi ametlikult kirjas oled....

Jordaanias on sel perioodil valdavalt kuiv, kuid päevase ja öise temperatuuri vahe võib suur olla. Seega soojemad riided ikka kaasa võtta, ka mägedes tulenevalt kõrguse vahedest on kliimatingimused erinevad. Eelmisel aastal sain novembris Petras olles paduvihma kaela, kuid tõele au andes see sadu kestis ca tunni. Punase mere ääres, Akabas on muidugi mõnus soe, kuid kõrbes võivad olla liivatormid ....ei pruugi muidugi olla :)

No kõik on unustanud kah Punase mere ääres paikneva kuurordi _Eilati! Soe, mõnus, tõsi Egiptuse säästuturistile ehk nats kallis... Aga kõik on käe-jala juures: Jeruusalemm, Petra, Taba ja kogu Eilati supervalikud

Jah, kohalikud bürood pakuvad lausa muidu neid ekskursioone ja nemad soovitavad tasuta söögikohti ka....Shalom! Reisimine avardab maailma!

Ausalt, ka mulle jäi austatud Jugandi Kalithea kirjeldus kohati ebaselgeks....aga ju peab neid mahajäetud kupleid ja roosast marmorist sambaid otsima minema. Sest kalithea termid on see restaureeritud osa ju.

Ei avanud see link, proovige lihtsalt www.ando.gr ja klikkige paremal pool oleva sinise greece logo peal, siis valige inglise keel. Ümber nurga küll, aga vajaliku info saate kätte.

www.ando.gr/eot/eng/info.html Sellel aadressil leiab infot Rhodose transpordi kohta jms. Meeldivat puhkust Rhodosel!

Kas Helsinkis/Tallinnas , kus reisi alustate, saate kohe pagasi lõppjaama tšekkida? Sellisel juhul mingi lootus peaks olema, et jõuate transiit check innis uue lennu pardakaardi saada ja väravasse rünnata. Ise lendasin küll Bangkok Airwaysiga Siem Reapi, see lend väljus sama rahvusvahelise poole pealt, kuid mingist väga kaugest nurgast. Juhul, kui peate pagasi välja võtma, viisa vormistama jne., siis võite sellele lennule jõudmise küll ära unustada. Kahjuks. Lennujaam on tõesti suur ja odavlennufirmadel on omad eraldi counterid tõepoolest.

Õige-siin jääb aeg samaks!!!

Tuleb vaadata riike,kelle kodanikud saavad viisa 30-ks ja kes 15-ks. Kuid soomlastega saabudes probleeme ei ole, saate viisad piiril ära teha. Üritavad küll küsida jotsi-ütlevad, et 200 thb on vormistamise tasu- ei tasu maksta. Viisa vormistamiseks ikka eraldi luuk enne passikontrolli. Võtke pilt ikka kaasa, sest kohapeal ei saa teha, või siis tõesti maksate ametnikule kes selle moblaga ära teeb. tervitustega äikesevihmasest Phuketist

170 baht maksab per nägu lennujaamast patongi minibussiga.

On korralik edasimüüja paljudele reisikorraldajatele. Annab korrektselt infot müüdavate reiside kohta, kuid konkreetse reisi õnnestumine sõltub ikka reisikorraldaja firmast :) julgen soovitada.

Kui "kannuke" oleks viitsinud vaadata- lugeda Horizon Traveli infokaustast transporti puudutavat infot, oleks saanud veelgi täpsema info. Selleks see ongi olemas.

Hea,kui tehakse kodutöö enne reisi ära ja minnakse omal käel saart avastama. Kirjutistest tuleb välja, et Eesti reisikorraldajate ekskursioonidele ei tasu minna, on kallid, ei toimu ..jne.Oma kogemustest võin öelda, et sageli ei ole just sellelt ametlikult litsenseeritud giidilt saanud elementaarsematele küsimustele adekvaatseid vastuseid.Eestist saadetud esindajad elavad samuti kohapeal, viivad ennast kurssi kohaliku elu-oluga ning teevad ära põhjaliku eeltöö enne kui ekskursioone läbi viima hakkavad. Mis puudutab kallimat hinda, siis ükski Eesti reisikorraldaja ei saa lubada endale nö "mustalt tegemist", alati on kaasas ametlik giid ja tehtud kindlustused reisijatele, vajalikud litsentsid turismiteenuste osutamiseks. Kõik see ju maksab, sest tasuta lõunaid tänapäeval olemas ei ole. Pealegi on võimalik saada eesti esindajalt kogu informatsioon eesti keeles. Eesti reisikorraldajad panustavad rohkem teenuse kvaliteedile, mitte massile. Massteenust pakkudes on ilmselt võimalik soodsamaid hindu pakkuda ja vahel võib ka superteenust saada. Nagu aga eelpool toodud kommentaaridest näha, siis sõltub kõik tihti konkreetsest inimesest, kellega ekskursioonile satutakse. Seega on nende nn. tänavaekskursioonide üheks oluliseks puuduseks ka ebaühtlane kvaliteet. Kahtlane on sellist ekskursiooni osta, kui ühel juhul võid saada giidi, kes oma tööd hästi tunneb, kuid teisel juhul vaid vaikiva bussijuhi. Paraku peab arvestama ka sellega, et info maht võib küllalt piiratuks jääda, eriti mitmekeelsete ekskursioonide puhul. Mõnel puhul panustatakse rohkem kaubandusele ja hommikuti hotellidest inimeste kokkukorjamine võib kesta küllaltki kaua.Milline see teenus on, see selgub tõesti peale reisi ja päkapikkudesse uskudes on võimalik uskuda, et 5 € eest on võimalik kvaliteetset lõunasöögiga ekskursiooni saada. Aga eks igaüks teeb oma valiku muidugi ise.

Saab ikka osta päevakruiisi või lihtsalt ühe suuna piletit, nii tänavabüroodest kui reisikorraldajalt. Kapadookia jääb Marmarisest väljasõidu jaoks liiga kaugele, ei ole näinud küll ekskursioonipakkumisi sinna. Aga liinibussidega jõuab sinna kohale küll, ühe päevaga muidugi ära ei käi.