MkM

Rändur, liitus Tripiga 19 aastat tagasi

56 meeldimist
95 postitust
981 kommentaari
Viimased kommentaarid

Istud Helsingis õhtul juna (rong soome k) peale, hommikul oled Rovaniemis, istud sobiva bussi peale ja mõne tunni pärast oled seal kus vaja :)

http://karavanserai.bluemoon.ee/Euroopa/lapimaa.php

http://www.luontoon.fi/etusivu

Väga tänuväärne! Kindlasti enne järgmist reisi vaatan kas millegi otsa ronida on.

Äge, väga korralikud pildid!

See ei ole see "kas", vaid pigem "miks". Iibe kehva olukord Euroopas ja rahvastiku vananemine, mis toob kaasa sotsiaalsete kulutuste koorma järsu suurenemise ja pensioniea kõrgenemise, ning siit tuleneva kestva töökäte vajaduse. Ja vastupidi rahvastiku kiire juurdekasv ja noorte osakaalu kiire kasv araabimaades, mille majanduslik, hariduslik ja sotsiaalne tase ei jõua rahvastiku kasvule kuidagi järgi jne.

Ehk toimib ühendatud anumate põhimõte ja kuidas seda katkestada mina küll ei tea. Varem või hiljem peavad ka Põhjamaad vastama küsimusele, kas jätkata kristlike/agnostilistena, või võtta omaks islam.

Jah, ka ise googeldasin enne Kanaaridel auto renti antud firma kohta, ja loobusin koheselt. Kohalike eestlaste vahendatud autorendi teenusega jäin väga rahule. Automaatkäigukastiga väike Mersu, oli ideaalne valik.

Ohoo, äge et asja ette võtsite, ise olen täielik lubjakast konservatiiv, kes üheski keskkonnas ei ole nõus uuesti ümber õppima, aga eks ma ürita :)

Kui eesmärk on Rumeenia ja Ukraina vaid transiitmaana, siis jätaks Ukraina ära ja valiks Slovakkia, Ungari. Ajavõit, närvikulu, kütusekulu ja auto terveks jäämine on märksa edulisem.

Sõltub eesmärgist, Kandy on küll selline, kust on hea ümbruskonda päeva-paariseid retki teha, muidu ei saa siiski ühele kohale lootma jääda.

http://karavanserai.bluemoon.ee/Aasia/srilanka.php

3 nädalaga näeb saare ära

Piiriületus Ukr-Poola on iga aasta sujuvamalt läinud, arvatavasti tuleb läbi Poola minnes soovitada Helm / Dorohusk juures piiripunkti, sealt tee Kovelini, edasi Kiievi poole on üks väheseid häid Ukraina läänepoolse osa teid. Koveli juures vaja rangelt 60 km/h märki jälgida, seal on tulnud ka endal kuulsusrikka ukraina liiklusmiilitsaga pistmist teha.

11.klassi kohta käib küll, egas paljud kõrgkoolis õppijad ei ole siin oluliselt paremat küsimustikku esitanud.

Tänud info eest, endal oli samuti see aasta sama Beskii'de nurgakese plaan, aga lükkus järgmiste kordade peale. Kunagised Ukraina vanad kirikud peaksid ka veel seal alles olema, ukraina rahvakild lemko'd (ka lemki) küüditati peale II M.S, süüdistatuna UPA toetamises Poola teistesse osadesse laiali, suuresti Poolaga liidetud Saksamaa aladele: Poolale jäänud Ida-Preisimaa ja ka Wroclaw (Sileesia) ning põhja Poola.

Mitte ei näe, mis on selle majutuse eelis võrreldes Finnmatkat pakettreisiga Helsingist. Ja kogu tekst on kahtlaselt reklaamteksti moodi, nii et ettevaatust, kes ei ole enne antud mäenõlvadele rajatud rannaasulas viibinud. http://trip.ee/node/41278

Relevantne - asjakohane

P.S üliõpilastelt/teadlastelt/professoritelt ootaks ka ise, lisaks kreeka ja ladina keele valdamisele, ka maakeele valdamist.

Päris tugev küsimustik, poliitika osas võib-olla oleks oodanud välis- ja sisepoliitika natuke lahkulöömist. Sisepoliitikas jätkatakse seemnete järamist seni, kuni EU pole teisiti öelnud, seetõttu on kodanike mõjuvõim siinsele poliitikale suht vähene. Mõnes välispoliitika valdkonnas (julgeolek Ida-Euroopas) ollakse jälle korralikult EU-s pildil. Ma ei tea, kuidas teistel siinsetel foorumi külastajatel, aga ERR sisepoliitsaated (v.a A.Rannamäe) ja näiteks saate "Foorumi" vaatamine on enda jaoks täielik Jurassic Park, ja üsna mõistetamatu, kes seda alla 50a hulgas vaataks.

See vasak-parem skaala on kah vist tänapäeval suht paindumatu, on punkte, mis liberaal-sotsiaal-konservatiivide skaalal sobivad, aga mis on vastuvõetamatud, seega suht keerukas ennast kuskile paigutada. See viimane punkt eestlane/eurooplane oleks kah võinud rohkem variante võimaldada, kasvõi täpsustava Muu näol.

Aga nagu öeldud, tugev küsimustik ja võimaluse korral ootaks mingit tulemuste analüüsi tutvustamist ka.

Sukeldujate reegel on, et korallriff jäetakse puutumata, rannast vast tohib.

Kui vähegi võimalik, siis puhkuse eesmärgil okupeeritud territooriumi külastamist võiks vältida, seda enam, et ka äritegevus Krimmiga käib EU sanktsioonide alla. Tõenäoliselt peaks Venemaa viisast piisama ja kuna Ukraina poole pealt on teedel blokeeringud, siis tuleks sisse sõit plaanida Vene poolelt (üle Kertši väina mitmepäevastes järjekordades) või siis Venemaalt lennukiga.

4x4 Magadani seeriat võib pidada juba klassikaks. Kersna tegi oma tiimiga ka kohati väga häid saateid, Tätte "Minemine" oli samuti adekvaatne. Uhhuduuri rännud on olnud vast kõige vingemad. Kangete Venemaa sari vist oli jällegi kõige lõbusam :)

Pärast Maidani on vähemalt auke hakatud lappima, kohati on veel kuumaastik, aga midagi on ikka inimeste mõttemaailmas ka muutunud. Sealt lingilt veel lugeda http://biz.liga.net/all/transport/intervyu/2989509-khmil-ukravtodor-tak-ustal-ot-korruptsii-chto-i-ne-soprotivlyaetsya.htm Kohati ajab närvi ka, kui ei suudeta kohaliku võimu poolt paar koormatäit killustikku leida, et 50m kuumaastik korda teha. Sponsoreeriks kasvõi ise külast läbiminevat autoteed.

Hoiataks solkkütuse eest, bensu tankimine Ukrnafta tanklast läks endal päris kulukaks, mootoriga seotud osade remondi peale oma 150 EUR ja lõbu jätkub. Soovitavad tanklaketid vaid OKKO, Shell jt väga korraliku taustaga ketid.

Norwegian Helsingist oli eelmine sügis mitu kuud ette küll soodne, kuu tagasi oli Saksamaalt alla 100EUR lende. Praegu küll ei paista soodsat varianti olevat.

Kui sa väidad, et 2-3 korda kallim, siis oleks seda hea ka vastaspoolele mingi hinnakirja alusel tõestada. Ise olen olnud sarnases situatsioonis, kus väike kukkumine mopeediga nõudis paari osa väljavahetamist (muidu ei oleks järgmisel sõitjal lihtsalt enam turvaline olnud sõita ja probleemist tegin ise laenutajaga juttu), eks see rahakotile just rõõmustav uudis ei olnud, aga ka autode varuosade puhul Eestis on väljaminek väga suur. Seega tuleks siiski mingi kompromiss leida. Üldiselt taid ei ole hindudega võrreldavad ja enamasti on taide puhul tegu väga ausate inimestega, kes sult niisama raha koorima ei hakka.