trip-krainetrip-ukraine-dark

tinx

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
28 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olin üks suvi tööl Nesbyeni lähedal Tunhovd kämpingus, spetsialiseerunud just kalapüügile. See oli järve kaldal mägede vahel ja seal sai üürida täissisustusega mökisid. 2 magamistuba naridega+elutuba-köök diivaniga.Pesemismaja saunaga on eraldi. Aga saab ka autohaagisega minna ja juhtmetega ühenduda. Spetskohad selle jaoks olemas. Nesbyen on rohkem lõuna- kui kesk-Norras.

Paar aastat tagasi on välja tulnud Ungari reisijuht, Ilo kirjastus. Seal on väga hästi seletatud vaatamisväärsuste asukohad-millsest teeristist ja mllise kiriku-piimapuki tagant kuhu keerata ja mida siis näeb. Lisaks vist 4 v. 5 jalgsikäigu marsruuti Bp-s, kõik vaatamisväärne paremal ja vasakul hästi välja toodud. Balatoni-äärne kah ilusti ringiratast ära lahatud. Ja muidugi mõnikümmend vajalikumat sõna. Mina kiidan!

Võta avalehe paremast servast Euroopa, siis Saksamaa ja kui see on avanenud, vali ülalt linnadest Frankfurt ja leiadki kõik!

See kõik kurvastab muidugi, aga ega reisimine sellepärast veel ära jää! Ma pole AirBalticu turundusega end veel kurssi viinud, kas ka neil on allahindluskampaaniaid ja kas nendes esineb ka mingit reeglipärasust? Praegu vaata nii või naa, Berliini 2 otsa on ikka üle 2000. Iisijetiga ei anna võrrelda. Kevadise soodukaga sain ca 500 eeku 2 otsa.

Rekkameestel on oma foorum, sinna tee end kasutajaks ja riputa soov üles. Ehk pole veel hilja.

Cherry17-le kuluks vahetusvaluutaks peotäis värvilisi klaashelmeid ära, need on äris kaua vastu pidanud. Mul on tagaaias võrkkiik ja eesaias kollased ploomid!

Tubli, Arne! Sul jääb veel valida eesaia ja tagaaia paketi vahel!

Selle üht mudelit müüb Ersen oma kodukal. Tõlgib sõnu, hääldab, laseb sõnu lisada.

Paari päeva pärast. On veel keegi tulija?

Palun kust saaks esmaväljendid rumeenia keelest? See vene link ei aidanud. On veel mõni?

Sa võiksid ju liituda ka Est-Reiside Rumeenia ringreisiga, mis läheb juuni keskel ja tuleb jaanipäevaks tagasi. Mina lähen!

Täheldasin tee ääres ka väikeid ROM silte. Seal üüritakse tube välja. Ja neid oli ikka päris tihti mägisemal keskmaal. Ise ööbisime korra ka järelhaagistest koosnevas suures parklas. Neid üüriti seal just ööbimiseks välja.

Mõni aasta tagasi oli kööginurgaga majake keskmaal umb. 600 eeku inimese eest. Aga neil on tore noormatkajate ööbimiskohtade kett Vanderhjem. Nemad pakuvad pretensioonituid ööbimisi oma hostelites. Hommikusöökidega.

Soovitan Kannion Reise, kui tahate Prahasse või Tšehhi laiemalt. Ia teeb head tööd! Aga võite ka laevaga Gotlandi peale mõelda!

Näh, tahtsin linki teha. Sellel saidil on Berliini kodukalt kõiksugu poed. Libista päris alla, eelviimane on spordipoodide osa, sealt leiad mõned koos transpordi ja kaardiga. Ka Buldooza juhatatud Camp´i.

Olen sellel suunal juba eelmisest suvest saadik silma peal hoidnud ja nüüd tean, et reisikorraldajaid võib ühe käe näppudel üles lugeda. Est-R on ainus, mille aeg mulle sobib. Ja on tegevusest näha, et ei lähe mitte esimest korda. Neil on bussitäis juba peaaegu koos. Igatahes kavatsen nende ridu iseendaga täiendada. Kohtume!

Mäletan, et üsna Praha külje all Karlovy V. poole oli suur automuuseum. Aga head infot peaks ju ka Praha kodukalt endalt leidma- hunnik muuseume, ahhaa-keskuse taoline värk, kõrged tornid, kuhu vaadet nõudlema minna jne.

Kaltsukaid olen täheldanud vaid 2: üks on Al. platsil, Humana. Seal oli lademetes saksa rahvariideid ja nende töötlusi. Ja teine on hakanud silma Tegelist bussiga linna poole sõites. Suht Tegeli lähedal, ühe S-bahni peatuse juures. Aga laupäeviti on täikad siin ja seal. Nendest on siin Tripis juttu olnud. Ise olen huvitet kangapoodidest. Märtsis minemas. Olen kõigile tänulik, kes vihjeid annavad! Käinud küll kordi, aga vot sellist kohta pole veel täheldanud.

Naljaninad! Kui pole teab mis suur tegija, on ju hea olla sarnaste teenuste pakkujate hulgas nimekirja eesotsas! Võtad netist lahti reisibürood ja ongi kõik ABC-d kohe näha. Sama tähestikureeglit järgivad ka teiste valdkondade tegijad, kui firmale nime otsivad.

Kui Sa muuseumi-sorti oled, siis nendes asutustes on tavaliselt peale kohviku ka söökla-laadsed kohad. Ja sisse peaks saama ka ilma piletita.

Käisin möödunud suvel kah sellel pikemal, 7-päevasel reisil. Väga meeldis! Kõik oli parlanksis- väljasõidud, kultuur ja vaba aeg. Asjakohased vihjed, soovitused iseolemiseks. Kunagi polnud hullumoodi kiiret, aga kõik sai ära nähtud. Giid oli kah muidugi hea, peab tunnistama. Tervitused, Ia!

Rekkameestel on oma foorum, võiksid sealt küsida.

Kui võtta lahti näiteks Saksamaa, siis on seal alapealkirjadena linnad. Ja nende kõrval võiks olla veel üks- hinnad. Ja tripi-poisid võiksid vaadata, et asi tõesti lakooniline püsiks ja üleliigse sõnavahu ümbert ära kustutada. Loodan, et sinna tekivad alateemad nagu söök, majutus, transport jt.

Alguse juurde tagasi tulles - kuidas nende va korraldajatega ikkagi asi on?