trip-krainetrip-ukraine-dark

Matis

Reisisell, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
9 kommentaari

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Kui reisil toimub ümberistumine, siis kas online check-in'ist saab mõlemad pardakaardid, või peab hakkama lennujaamas transfer lauda otsima?

Vaatasin checkmytrip.com'i ja avastasin, et lendude vahe on kahanenud 35 minutile. Kui Tallinn-Helsinki ots ei hiline, siis ei tohiks probleemi tekkida? Mis on võimalus, et pagas selle ajaga ühelt lennult teisele ei jõua? On võimalus ka kõik ühte kotti pakkida, mis siis käsipagasina sisse võtta. Tallinn-Helsinki ots toimub ATR 72'ga. Ma loodan, et seal käsipagasile mingid erimöödud ei kehti (tundub väiksem lennuk olevat).

Matis

Huvipärast küsin, et mis lennufirma lendab Riiast otse Belgradi? Ja kui palju maksma läks (ühele inimesele)? Ise lähen augustis, aga läbi Helsinki lendan Budapesti ja siis bussiga edasi. Varasemate kogemuste põhjal on serblased väga sõbralik rahvas. Palju ohutum tundub ka olevat, kui Eestis.

Kas ühest terminalist teise minnes tuleb turvakontroll uuesti läbida?

Czech Airlinesiga Tallinn-Belgrad ümberistumisega Prahas. Belgradist mingi kohalikuma lennufirmaga Tivati, sealt bussiga Herceg Novisse. Belgradist saaks ka rongiga Bari (u. 10 tundi vist), sealt bussiga Hereceg Novisse läheks vist umbes 5 tundi.

Olin Augustis Montenegros. Riigi peal eriti ringi ei liikunud. Enamuse ajast olin ühes kämpingus Baosicis. Meri jäi telgist 30 meetri kaugusele, apelsinipuud kasvasid pea kohal. Teised külastajad olid serblased, ungarlased ja rumeenlased, venelasi teadlikult ei kohanud. Aga kui mainisin et ma Eestist olen, küsiti kohe kas venekeelt oskan. Saanud eitava vastuse, küsiti kas itaalia keelt oskan.

Inimesed olid väga sõbralikud. Väga ohutu oli ka. Mobiilid/mp3 mänhijad võis vabalt kämpingus laua peale jätta ja ise minema minna. Kange tahtmine on tagasi minna ja terve riik läbi käia.

Rannad oldi kivised. Ühtegi liivaranda ma vist ei näinudki. Kotoris soovitaks käia, aga suvel on see turiste täis (neid oli siiski palju vähem kui Tallinna vanalinnas).

On olnud kerge plaan Montenegrosse ka kunagi elama minna (mõneks ajaks).

Käisin Serbias 2007 aasta augustis. Belgradis olin ainult kaks päeva, ülejäänud ajast riigi lõunaosas, väikelinnas nimega Blace. Seal lähedal oli ka üks järv, kus sai ujumas käidud. Vesi oli sogane aga soe. Lõuna-Serbia on mägine ja üldiselt tundus huvitavam, kui põhjaosa. Elasin kohalike tuttavate juures, ja mingit kultuurišokki küll polnud. Inimesed nagu inimesed ikka. Aga väga sõbralikud. Kuna see oli mu esimene korralik välisreis, siis sealne kuumus oli natuke üllatav. Kahel viimasel päeval oli u. 40 kraadi (23 ja 24 august). Ühtki termomeetrit ma ei näinud, aga nii mulle väideti. See-eest sealset 40 kraadist kuumust oli lihtsam taluda kui Eesti 30 kraadist. Kahjuks Blace ploomifestivali ma ei näinud, kuna see toimus minu lahkumisepäeval.

Plaan on ka see aasta minna, ja loodetavasti saan ka Montenegrosse pilgu heita.

Kopaonik, Serbia. Umbes 2 kilomeetrit. Üles sai autoga :), aga sõidu ajal hakkas paha. Alla tulles ka.

Tänan vastuste eest. Üks küsimus veel. Nagu ma olen aru saanud, siis tehakse Tallinnas check-in lõpuni ära. Kas mulle antakse siis kaks pardakaarti (üks Tallinnast Prahasse, teine Prahast Belgradi)? Või saan ma selle ühega ka Prahas lennukile?