maretv

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere,

Olen autoga teinud Austraalias järgmise "otsa" http://www.getjealous.com/admin.php?action=viewmap

Kulutasime läbi ühe väiksemat sorti vanema ja odavama Toyota, peale mida investeerisime vähe kobedamasse Ford mahtuniversaali (sai ka sees magada). Kõige ilusamad ja vingemad kohad Austraalias (seda eriti põhjas)jäävad muidugi sellisele autole kättesaamatuks, seega kui vähegi võimalik soovitan 4x4 Jeepi.
Suund on sul õige, liigu koos sooja ilmaga. Meie liikusime aprillis idast alla lõunasse ja oli ka plaan lõunast läände minna, aga ilma tõttu läksime kohe, kui olime öösel +8-ga telkinud, keskelt kõrbesse (seal samuti öösiti megakülm) ja üles troopikasse. Aga jah, mis seal salata, hing nutab siiani taga nägemata jäänud Lõuna-Austraaliat ja Tasmaaniat. Lääne-Austraalias soovitan kindlasti kasutada juhust (kui selline asi muidugi huvi pakub ja rahakott kannatab) mais-juunis sellises kohas nagu Exmouth käia snorgeldamas või sukeldumas koos vaalhaidega. Ajaliselt kui töötama ei pea, siis rahuliku tempoga 4-6 kuud oleks ok. Kui töötama peab ka, siis aasta kindlasti.

Uus-Meremaal käinud veel ei ole, aga kui Austraalias olin, käisid mitmed tuttavad seal samal ajal ning teadmiseks nii palju, et Uus-Meremaal on telkimine tasuta, seega ei pea iga kord kämpingutes raha maksma. Pigem võtta campervan või universaal, sõita ringi ja ööbida seal kus kõige ilusam koht :)

Läksime 2006.a. oktoobris üheotsapiletiga Austraaliasse. Muretsesime samuti, et ehk hakatakse pärima, seega olid kõik pangakonto väljavõtted välja prinditud, krediitkaardid (piisab ka nendest, lihtsalt siis võtta kaasa ka krediitkaardi sõlmimise leping) jms kaasas. Ei kontrollinud keegi ühtegi paberit ega tagasisõidupiletit... Brisbane'is maandusime. Tagasi tulime aasta pärast samuti 1-otsa piletiga läbi Tai, kus peatusime kuu aega. Ostsime tagasisõidupileti augustis ning 1 ots oli mõlemil korral ca 10000 krooni. Lendasime läbi Londoni. Otsida tasub www.travelbag.co.uk ja lastminute.com jne Sinna läksime Cathay Pacific'uga tagasi Thai Airways'iga.

Tere!

Kadedusega loen su kirja... :) Tulin tagasi eelmise aasta oktoobris olles samuti aasta Austraalias. Ostsime sõbrannaga aasta jooksul kokku kaks autot, millest ühel jooksis mootor kokku peale seda kui olime teda tuhandete eest juba remontinud... Saime valusa õppetunni :) Teine oli päris ok ja teenis meid ustavalt lõpuni. Haagissuvila asemel soovitan osta pigem mahtuniversaali, kus saab ka sees magada (meil oli Ford Falcon, mis mahutas kaks inimest vabalt magama kui istmed alla lasta) või siis "ümber lõigatud" bussi (van mille tagaosasse ehitatud voodi + köök jne). Seal liigub neid päris palju ringi, tuleb ainult veidike ringi vaadata. Kindalasti tuleb mehhaanikul lasta auto enne ostu üle vaadata, sest päris palju on ka "kräppi". Maksavad nad 5000-7000 AUD. Normaalse universaali peaks saama 3000-4000AUD eest. Põhjus, miks ma haagist ei soovita, on see, et ilusaimad ja huvitavamad kohad asuvad selliste teede lõpus kuhu haagisega ei pruugi ligi pääseda. Käänulised mägised teed, treppisõidetud tolmuteed jne jne. Kui sul raha rohkem, soovitan KINDLASTI osta 4WD ja lihtsalt telkida. Oi kui paljud ilusad kohad jäid nägemata puht selle pärast, et meie Ford neid teid ei suutnud läbida.. Telgi püstipanemises olime peale 3-kuud päris vilunud, arvati, et oleme sõjaväes käinud :) Tasuta ööbimiskohti on sealkandis suht vähe, rahvusparkides neid ikka leidub, aga siis on jälle see teema, et tee nendeni võib olla päris kitsas ja karavaniga raskemini läbitav. Telkimine karavanparkides (ilma elektrita koht) on hinnavahemikus 6-15AUD öö/inimene. Elektriga koha eest tuleb veidi rohkem välja käia. Kui tahad veel infot, saada meil martakene9äthotmail.com

Oled sa Eestis või Austraalias kohapeal? On sul plaanis ainult QLD-i külastada või tahad rohkem ringi käia?

Meie ostsime kasutatud raamatute poest Austraalia teede atlase 20AUD eest. Lisaks kõigi teede ja linnade kaartidele, oli seal veel kirjedus kõikide (ka 200 inimese asustatusega kohtade)kohtade osas. Pidevalt oli meil raamat lahti ja ammutasime infot uute põnevate kohtade kohta :)

Eraldi QLD kaarti saab muidugi ka igast bensukast osta...

M.

Muidugi sõida ise autoga! Kui tahad saada soodsalt autot rentida vaata sellisele lehele nagu http://www.standbycars.com.au/pressroom.aspx ja otsi üles car relocations. Seal vaja rendiautosid toimetada ühest linnast teise ja enamasti saad imeseoodsalt või puhta tasuta auto ja vahel kompenseeritakse ka kütust!

Edu!