trip-krainetrip-ukraine-dark

felix

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
4 postitust
56 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Green Canyon'ile paraku autoga ei pääse, aga soovitan soojalt seda trippi, sai ise käidud. Kui ostad selle tripi tänavalt, siis ürita saada väiksele paadile. Kus poleks venkusid oma fishinguga.

Miks osta kohalikke puu- ja köögivilju kui neid saab nõrkemiseni süüa hotellis?

Olen endiselt olemas. Sel aastal jääb reis ära, teadagi miks. Alanya veepargis me ei käinud. Mitte sellepärast, et see asub linnast väljas vaid plaanid ei kattunud reisikorraldaja omaga. Omal käel ei tahtnud ka minna. Kui seal ära käite siis visake palun pilte ka siia üles.

Sai küsitud paar aastat tagasi Alanya's ühelt kohalikult eesti päritolu kullapoe kaasomanikult soovitust vesipiipude kohta ning tema soovitas ka osta pigem Egiptusest kui Türgist.

Kas Siim tuleb ka? Kas telgi peab ka kaasa võtma?

... juba verd näha. Saame kuskil kokku ja räägime edasi... :P

Tühikud peale koma jne on ju iseenesest mõistetav... Kui keegi seda ei mõista siis tasuks oma lauba kõrgust mõõta... ja teha vastavad järeldused.

On ikka küll teema. Kas lemmikloomadega nüüd lubatakse reisida? Jään vastuse võlgu. Reisimises pole probleemi kui lapsevanem suudab oma väikest last ja tema käitumist lennukis kontrollida. Et see ei muutuks häirivaks kaasreisijatele. Siis on kõik ok. Kui lapsevanem ei suuda kontrollida oma lapse iseloomu, tegevust jne siis pole mõtet ka nii väikse lapsega reisile minna.

Olen sinu seisukohtadega nõus. Need trip.ee kasutajad kes pole kunagi kokku puutunud modereerimisega võiks oma hala endale jätta. Olen ise ühes portaalis adminn ning ühes teises mode ja tean väga hästi mida tähendab modereerimine. Kui reeglid on kuskil step by step paigas siis polegi ju vaidlusmomenti. Kui keegi teeb mingi lambiposti(reeglitega vastuolus) ja neid tehakse mitte vähe siis andke andeks, kuidas toimida kui inimene ei viitsi läbi lugeda eesti keelseid reegleid, KKK jne. See on laiskus ja vilistamine teiste tänamatule tööle mille eest palka ei maksta.

Ehk oligi sama noormees, õige nimega Mustafa.

Trip.ee meeskond... Miks te eemaldasite minu lingi siin teemas? Kas see läks vastuollu portaali reeglitega?

Hotel Gold -> http://www.felix.pri.ee/gold/

Kas see pikka kasvu hotellipoiss Mustafa ka veel töötas seal?

Meie pildid samast hotellist -> http://www.felix.pri.ee/gold/

Küsiti ju Türgi kohta, aga sa hakkad siin Euroopa kohta mingit hülgemöla ajama. Tahad teemat autahvlile ajada või? Räägi meile palun Marmarise kaubanduskeskustest siis teame mida osta/vaadata jne. Ehk jäi endal sel aastal seal midagi nägemata/ostmata?

No kui "oma mätta" otsast vaadatuna võrrelda neid kahte linna ja antaks valida siis läheksin tagasi Alanya'sse. Miks? Marmaris hakkas kõige enam silma sellega, et ei hiilanud eriti puhtusega. Peatänaval oli igal pool maas palju prügi, isegi restoranide ja kaupluste juures olevates põõsastes. Suitsukonid, tühjad veepudelid jne. Prügikastide puudus tänavatel on vist kõigi Türgi linnade puudus. Samuti oli rohkem näha kodutuid koeri/kasse. Isegi kohalikke prükkareid nägime, kes liikusid ringi mingi jalgrattast ehitatud sõiduvahendiga kus peal hulk suuri kilekotte oma maise varaga. Kohalikus rannas jäi seekord käimata kuna peesitasime põhiliselt basseini ääres. Kesklinnas Atatyrki monumendi lähedal oli rannariba täitsa nähtav. Liiv on seal tumedat värvi. Meie giidi Liivia sõnul ei pidavat ka rand eriti puhas olema. See-eest need kes soovisid nautida paremaid rannamõnusid, võisid sõita dolmusiga Içmeleri mis ca 5-6 km kaugusel Marmarisest. Pileti hinda ei oska öelda, aga nende dolmuside piletid maksid 1.50 YTL mis Marmarises sõitsid. Rhodosele startisime 09:20 hommikul. Kuna võtsime reisi Novatoursilt siis mingeid kulutusi sadamas rohkem ei tulnud. Reis on ühepäevane. Mõni võib küll arvata, et 50 eurot inimese kohta on palju, aga ega tänavalt võetud tripid ka eriti odavamad polnud. Sõitsime saarele katamaraan-tüüpi laevaga mis võttis peale ca 400 reisijat ja sõit ise kestis umbes 50 minutit. Laeval sai soovi korral osta Rhodose linnatripi 12 euro eest. Laev randus otse vanalinnas, kindluse väravani ca 100 m. Meie käisime omapead ringi milleks oli aega umbes 4 tundi. Väravast sisse minnes algab pikk-pikk kaubatänav kust saab igasugu suveniire osta. Ei puudu ka söögikohad nälja peletamiseks. Külastasime ka ühte Kultuuriministeeriumi muuseumi, pilet 6 eurot nägu. Seal oli välja pandud hästi palju eksponaate Rhodose saare ajaloost ja väljakaevamistest. Pildistada seal kahjuks ei lubatud kuigi mõned seda salaja tegid. Sai veel käia Kellatornis ja veel paaris muuseumis. Peale lõunat läksime uude linnaosasse sest lapsel hakkas kõht tühjaks minema. Oli vaja Mc Donalds üles leida mis polnudki eriti kaugel kindlusest :) Hinnatase oli seal sama mis meil siin. Ise proovisime söögimõnusid ühes tänavarestoranis. Väga maitsev ja omapärane toit oli. Tagasiteel sai veelkord üle vaadatud kohalik tänavakaubandus ja siis jälle sadamasse. Sadamas sai teha veel sisseoste tax free poes kus hinnad olid suht odavad võrreldes Dalamani lennujaama sarnaste poodidega. Ntx 1 plokk LM sigarette maksis Rhodosel 8 eurot, Dalamanis 13 eurot. Muidugi oli seal ka muud kaupa. Tagasi Marmarises olime umbes 17:30. Mulle see reis meeldis ja ei kahetse grammigi... . Pildid Marmarisest(hamam, Dalyani paadiretk jne) -> http://pilt.delfi.ee/album/88991/ . Pildid Rhodose tripist -> http://pilt.delfi.ee/album/88997/ . Jõudumööda üritan piltidele kommentaare lisada...

Saabusime tagasi reedel. Millised siis muljed? Üsnagi head, arvestades seda et Marmarise kohta suht vähe eelnevat infot olnud. Lendasime Aurela Airlines lennukiga Boeing 737/300, lend kulges tõrgeteta. Lend välja Tallinnast 07.20 hommikul, kolme ja poole tunni pärast maandusime Dalamani lennuväljal mis on kõige lähem lennuväli Marmarisele. Transfeer koos vahepeatusega meie hotelli vältas ca 3,5 tundi. Hotellituba oli üldjoontes ok, ainult et see tuba(213) ei olnud mõeldud 2+1 vaid oli kahesele toale lisatud üks voodi. Nii et kui kõik toas ringi siblisid siis jäi natuke kitsaks. Süüa-juua sai nõrkemiseni. Peale lõunat 14.00-15.30 sai basseini(Pasha) baaris veel sooja toitu(makaronid, pihvid, kaste jne.). Peale õhtusööki oli võimalik 23.00-23.30 vahel restoranis sooja suppi süüa. 16.30-17.30 vahel said kuni 18 a. lapsed basseini baarist jäätist. Teisel päeval sai ära käidud türgi saunas kus kogu protseduur vältas ca 2,5 tundi. Esmaspäeval oli väga huvitav Dalyani paadiretk ja teisipäeval külastasime Rhodose saart. Püüan järgmistel päevadel veel midagi täpsustuseks lisada, ehk isegi pilte Marmarisest ja Rhodosest.

Niipalju võin kinnitada, et Içmeler'is on rand parem kui Marmarises aga Marmarisest pole ka pikk maa dolmus'iga Içmeler'i randa sõita. Need sõidavad päev läbi.

Ja mis see ka maksab Marmarises? Rent ja kütus... Kindlasti on vahe kas rendid tänavalt või hotellist.

Ära põe... Me lähme ka sel aastal hoopis teise linna(Marmaris) Türgis ja hüppame vette n.ö tundmatus kohas. Eks pärast muljetame kui oleme ära käinud.

Mis eset sul ntx Türgist vaja oleks? Mul kodus miskit järgi eelmisest aastast.

Türgis on bussiliiklus omapärane, saad bussi peale suvalisest kohast kui käe püsti tõstad. Samamoodi saab ka maha kui ütled STOP.

No kui lugeda ühte teist teemat siis ei saa arugi kes hindade kohta tõtt räägib. Leht -> http://trip.ee/node/43032 väidab keegi, et sai Rhodose reisi tänavalt 45 euri eest.

Kas nendel tänavalt võetud trippidel on giidid ka ja kui on siis, mis keeles nad räägivad? Või kõnnid omapead ringi? Millised tripid ise võtsid?

Kui sul sitt tuju siis oleksid võinud jah vastamata jätta. Inimesed/kaasmaalased kes lähevad sinna(Türki) esimesest korda siis sinu iroonia pole neile sugugi abiks. Kui oled mingi Superman kes maakerale 12 tunniga ringi peale teeb siis ok, mölise edasi... muidu võiksid oma sahtli kinni hoida. Kõhulahtisus pole kõigi Türgis reisinute jaoks mugav kogemus. Kogesime seda üle-eelmine aasta Alanya's kui samas hotellis ühel eesti poisil "põhja alt ära lõi". Hotelli kutsuti kiirabi, kes tuvastas toidumürgituse... Enne reisi soovitaks küsida perearsti käest teatud rohtusid, mida sisse võtta enne reisi ja reisi ajal, mis leevendavad kohalike veebakterite mõju seedimisele.

Võtsime samad ekskursioonid, ainult mitte tänavalt vaid Novatoursi käest. Kui kanjonisse lähed siis oleks hea kui saad väikse paadi peale ja mitte kokku suurte vene gruppidega, kes kohe algul 1,5-2 tundi kala püüavad. Paadi ülemise teki pealt on parem vaade. Kindlasti tuleks esimesel/teisel päeval ära käia türgi saunas. Peale naha koorimist hakkab päike paremini peale.

Mingi veepark seal Alanya's on, aga meie seal ei käinud. Üks naine väikse lapsega meie grupist väitis tagasiteel, et midagi erilist seal polnud. Novatours pakkus eelmine aasta ekskursiooniks välja Troy Aquapark-i -> http://www.side-manavgat.de/ausfl_aktivitaeten_d.php?ausfl_aktivitaeten_ID=7 See Alanya'st väljas, hind täiskasvanule 35 euri ja lapsele üle 2 aasta 30 euri, lõunasöök hinna sees. Ekskursioonide eest võid maksta kolmes rahas mida sul on... USD, EUR või kohalik YTL(türgi liir). Kohalikus Alanya Tiffany kullapoes on võimalus maksta isegi EEK-ides kuna üks kaupluse omanikke on üks Eesti päritolu neiu.